Dekoder UPC HD

marek72

New member
Witam .Mam zamiar zmienić dekoder SD na HD z nagrywarką .Do wyboru przynajmniej w ofercie na stronie UPC są dwa Philips węższy i grubszy oraz Casio .
W necie są różne opinie co do tych dekoderów .Ogólnie polecany jest Casio .Ale znalazłem również takie opinie ,że Casio ma gorszy obraz SD i to dużo gorszy według niektórych użytkowników .Obraz podobno ciemniejszy i wyświetla piksele.
Miał bym prośbę do użytkowników i osób które mogły by napisać jak to jest naprawdę z tymi dekoderami .Choć większość narzeka na Philipsy i domaga się wymiany na Casio to niektórzy wymienili Casio na Philipsa i piszą ,że obraz SD jest dużo lepszy .I mimo małej szansy na wybór dekodera .To proszę was o opinie jak zachowuje się Casio na kanałach SD .I czy brać Philipsa Czy Casio.Ja posiadam dekoder SD z nagrywarką i obraz na Samsungu 46C750 jest dla mnie dobry mimo podłączenia przez euro .Po podłączeniu sygnału bezpośrednio do wejścia antenowego obraz jest dużo gorszy.
 

yacek _b

New member
Witam .Mam zamiar zmienić dekoder SD na HD z nagrywarką .Do wyboru przynajmniej w ofercie na stronie UPC są dwa Philips węższy i grubszy oraz Casio .
W necie są różne opinie co do tych dekoderów .Ogólnie polecany jest Casio .Ale znalazłem również takie opinie ,że Casio ma gorszy obraz SD i to dużo gorszy według niektórych użytkowników .Obraz podobno ciemniejszy i wyświetla piksele.
Miał bym prośbę do użytkowników i osób które mogły by napisać jak to jest naprawdę z tymi dekoderami .Choć większość narzeka na Philipsy i domaga się wymiany na Casio to niektórzy wymienili Casio na Philipsa i piszą ,że obraz SD jest dużo lepszy .I mimo małej szansy na wybór dekodera .To proszę was o opinie jak zachowuje się Casio na kanałach SD .I czy brać Philipsa Czy Casio.Ja posiadam dekoder SD z nagrywarką i obraz na Samsungu 46C750 jest dla mnie dobry mimo podłączenia przez euro .Po podłączeniu sygnału bezpośrednio do wejścia antenowego obraz jest dużo gorszy.

Po pierwsze nie Casio a Cisco :) , jeżeli chodzi o nurtujące cię wątpliwości to postaram się wyjaśnić bo miałem dekoder Philips a obecnie mam Cisco .
Na dekoder Philipsa przez pierwsze 1.5 roku raczej nie mogłem narzekać , owszem zdarzyło się że raz czy dwa musiałem beszczelnie go zresetować wyjmując wtyczkę z kontaktu bo się zawiesił , ale to cały urok sprzętu jaki serwuje nam UPC , przewaga dekodera philipsa to trzy głowice , które umożliwiają nagrywanie trzech różnych programów w tym samym czasie , jeżeli chodzi o jakość obrazu to z moim telewizorem dekoder Philipsa lepiej współpracował gdy miałem ustawione w dekoderze na auto rozdzielczość obrazu . Dlaczego na auto , uważam że programy SD trochę lepiej wyglądają w swojej oryginalnej rozdzielczości niż przeskalowane do 720p czy wyżej , mają lepszą ostrość ( na moje oko ).
Na moim telewizorku obecny dekoder cisco jakoś kiepsko przełącza się z trybu auto na 720 , obrazu są jakieś rozciągnięte więc zmuszony byłem do ustawienia 720p i przyzwyczajenia się ( trwa to około miesiąca ) do minimalnie gorszej jakości obrazu ( zależy to od danego kanału ) .
Na tym praktycznie kończą sie zalety dekodera Philips ( więcej głowic i w niektórych przypadkach lepsza jakość obrazu )
Dekoder Cisco , jest mniejszy , mniej się grzeje , cichszy ( !!! ) , brak wiatraków chłodzących (w dekoderze philips słychać je ) , mniejsze zużycie prądu !! ( w trybie małego zużycia prądu , zużywa 3W , ale dłużej się z tego trybu uruchamia , coś za coś ) , większa pojemność dysku .
W twoim przypadku ( obecnie ) dużo odgrywa jakość kabla Scart .

A i jeszcze jedna zaleta Philipsa , dwa gniazda Scart , ma to znaczenie dla zewnętrznych nagrywarek , Cisco ma jedno gniazdo .

Wymieniłem dekoder Philipsa bo niestety po 1.5 roku za często zaczął się zawieszać .
 

marek72

New member
Faktycznie Cisco 8485DVB a nie Casio .Mała różnica .Ktoś pisał ,że widać piksele .Czy coś takiego zauważyłeś .mam jeszcze problem jak wielu użytkowników dekodera UPC i TV Samsung z zakłócaniem pracy pilota przy włączonych funkcjach oszczędzania energii w TV .Jak to jest u ciebie.
 
Ostatnia edycja:

yacek _b

New member
Faktycznie Cisco 8485DVB a nie Casio .Mała różnica .Ktoś pisał ,że widać piksele .Czy coś takiego zauważyłeś .mam jeszcze problem jak wielu użytkowników dekodera UPC i TV Samsung z zakłócaniem pracy pilota przy włączonych funkcjach oszczędzania energii w TV .Jak to jest u ciebie.

prawdę powiedziawszy to ja na współprace dekoder-telewizor nie narzekam ( tv panasonic ) , co do pikseli , niestety jakość nadawanego materiału na kanałach jest różna , są kanały o dobrej lub bardzo dobrej jakości obrazu a są kanały z obrazem strasznie syfiastym , niestety wina leży po stronie nadawcy programu.
 
Do góry