dekoder TV Vectra i nagrywarka Panasonic

kubek2

New member
hello mam dekoder tv vectra nadją nadal sygnal analogowy i cyfrowy mam nagrywarke Panasonic dmr eh 65 i za chiny ludowe nie mogę zlapać na nagrywarce sygnalu cyfrowego z dekodera, podlaczenie wg instrukcji panasonic nie skutkuje, czy to moze bc wina kabla euro? może ktoś podsunie pomysl co z tym zrobić? cyfrowo idzien na TV np Disney Channel ktorego juz na nagrywarce nie moge ustawic

dziekuje za sugestie:hmm:
 

TigerInginier

New member
Tez mam dekoder vectry i nagrwarke (inną) ale nie bardzo rozumiem o jakim sygnale cyfrowym Ty mówisz, chyba ze masz jakiś inny dekoder niż ja. W moim dekoderze są tylko 2 wyjscia euro i wyjscie audio m.cz. analogowe (czincze) i jedno audio cyfrowe i wyjscie antenowe telewizyjne analogowe. Jezeli masz to samo to nie wiem gdzie szukasz tego sygnału cyfrowego ? Ja mam połączoną nagrywarke kablem euro z dekodera na nagrywarkę i dalej z nagrywarki do tv (drugim euro)
 

Bolbou

New member
Witam
Dołączę się do pytania: jak pospinać nagrywarkę z dekoderem SD z Vectry, żeby na nagrywarce były dostępne te same programy, co na dekoderze?
Obecnie mam podpięte jak w poście powyżej ale nadal mam w nagrywarce tylko kanały z analoga.
dzięki za podpowiedzi

pzdr
Bolbou
 
Ostatnia edycja:

TigerInginier

New member
Opisuje dokłądnie połączenia:
1. z dekodera wyjscie euro TV - kablem euro - do wejscia euro1 w telewizorze
2. z dekodera drugie wyjscie euro - kablem euro - do wejscia IN w nagrywarce - dalej trzeci kabel euro z wyjscia (out) z nagrywarki - do wejscia euro2 w telewizorze.
Przy takim połaczeniu jezeli nagrywarka jest wyłączona (stand by) w telewizorze na AV1 i AV2 powinien być obraz z dekodera, po właczeniu nagrywarki na AV2 powinien być obraz z nagrywarki - ekran powitalny czy cos w tym stylu. Następnie pilotem nagrywarki przestawiam żródło sygnału jaki ma nagywarka zbierać np. z tunera w nagrywarce lub ze złącza euro (scart) czyli z dekodera.
3. kabel antenowy - sygnał analogowy z wyjscia out z dekodera do wejscia antenowego IN w nagrywarce i dalej z wyjscia antenowego out w nagrywarce do wejscia antenowego w TV.
W instrukcji dekodera jest pokazane połaczenie za pomocą dwóch kabli euro z pominieciem kabla od nagrywarki do telewizora ale tym sposobem jakos nie chciało mi działać. Jezeli komus tak działa to niech sie wypowie.
 

Bolbou

New member
hej
łącząc w sposób pierwszy jak i w sposób teraz podany przez Ciebie na wejściu AV (ext ) w nagrywarce mam sygnał z dekodera, ale w tym przypadku żeby nagrać jakis program z dekodera musi on być włączony na danym kanale z którego chcę nagrywać, a wygodniejszym rozwiązaniem było kiedy normalnie w tunerze w nagrywarce miałem te sama kanały co w TV, poza tym w trakcie nagrywania nie można zmieniać kanału w dekoderze, po trzecie musze ustawić timer i w dekoderze i w nagrywarce :) coraz bardziej się to komplikuje :)
a czy jest bądź może będzie w najbliższym czasie możliwość nagrywania jednego kanału a oglądania innego?
pzdr
 

TigerInginier

New member
Chyba sie do konca nie rozumiemy? Gdzie masz problem zeby co innego oglądać a co innego nagrywać? Gdy ja coś nagrywam, niemal zawsze nagrywam z dekodera wiadomo sygnał lepszy bez analogowych zakłócen i gdy odpalam zapis chowam piloty od dekodera i nagrywarki zeby ktoś przypadkiem nic nie przełączył. Natomiast pilotem od telewizora robie co chce i ogladam co chce tyle że z sygnału analogowego. Tyle tylko ze z dekodera jest ponad 100 programów a z analogu chyba coś koło 70. No chyba ze koniecznie chcesz cyfrowo nagrywac co innego i ogladac co innego ale do tego byłby potrzebny drugi dekoder. A jezeli chcesz nagrywac z tunera nagrywarki to w czym problem? Poprzestawiaj programy w tunerze wg tych co w dekoderze i bedziesz miał prawie to samo. Prawie bo nie wszystkie złapiesz analogowo czyli prawie jak żywiec:)
A co do timera ja nigdy niewyłączam dekodera:) podobno da sie go zaprogramowac tak zeby sam przełaczał kanały do nagrywania ale jeszcze tego nie sprawdzałem bo i nie miałem potrzeby
 

Bolbou

New member
:) no właśnie, chciałbym z dekodera nagrywać co innego i oglądać też coś innego, wiem że z analoga mogę sobie oglądać do woli w tym czasie :) ale ideałem było by j/w, do tego jak na razie potrzebny by był drugi dekoder, ale mozę niedługo vectra cos wymyśli żeby mona było rozdzielnic sygnał na np nagrywarke i tv, lub na drugi tv i nagrywarke :)
pzdr
 

TigerInginier

New member
Teraz rozumiem :) w tym wypadku "prawie" robi wielką różnice :) szczególnie gdy chciałbyś oglądać np HBO2 a nagrywac HBO komedia :) na dzień dzisiejszy z tego co mi się obiło o uszy można wydzierżawic drugi dekoder za chyba 10zł/miesiac tyle ze jezeli będa to jednej marki dekodery to jeden trzaby zamknąć w szawce bo jednym pilotem oba by sie przełączały :)
W porównaniu z platwormami cyfrowymi i tak mamy eldorado, możemy cyfrowo nagrywac a na 3 telewizorach ogladać co innego i to w dobrej jakości.
Miłego ogladania i nagrywania:)
 
Do góry