DEKODER: TechniSat DIGIT MF4-k

_lEszEk_

New member
_lEszEk_ napisał:
właśnie też rozważam taką możliwość... zakupiłem plazmę 37" i na analogu jakość jest b. słaba w specyfikacji TechniSat DIGIT MF4-k trochę martwi mnie brak możliwości innych podłączeń niż EURO..

jakie są wasze opinie o cyfrowej TV w Tesacie w Poznaniu?
odebrałem wreszcie set-top-boxa w Tesacie. nie jest to już jednak TechniSat DIGIT MF4-k, lecz FERGUSON AC 6200CR. od sprzedawcy dowiedziałem się, że zmiany dokonali jakoś 2-3 miesiące temu.. na stronie www nadal wisi jednak TechniSat DIGIT MF4-k :)

wracając jednak do tematu głównego - jakość obrazu przy sygnale cyfrowym jest nieporównywalna do analogowego. warto zainwestować w ucyfrowienie:)

mam jednak kilka uwag, które musze wyjaśnić w Tesacie:
  1. w niektórych programach (TVN, TVN Turbo, TVN7) nie mam dźwięku:(
  2. niektóre programy co jakiś czas są niedostępne (w godzinach nadawania). Pojawia się wtedy komunikat "serwis niedostępny"
  3. sporadycznie jest też problem z jakością sygnału (?). objawia się to tym, że obraz ulega "pikselizacji" (jak na b. słabych divix'ach), dźwięk jest przerywany, skacze...
 

King70

New member
Jak usunąć pikselizację z kanałów

Witam
Miałem problem z tym tunerem ponieważ na niektórych kanałach obraz i dźwięk przerywał. Po wielu zgłoszeniach facet z serwisu przekazał mi taką oto wiadomość: ustaw Pan na najbardziej zakłócany kanał sprawdź sygnał przyciskiem zielonym na pilocie i przesuwaj Pan dekoder w prawo, w lewo , do przodu do tyłu aż Pan uzyska najlepszy sygnał .
Po chwili miałem idealny sygnał na wszystkich kanałach, chodzi o to że urządzenia znajdujące się w pobliżu zakłócają ten dekoder ponieważ nie jest on wcale ekranowany, fakt stoi trochę krzywo ale nie ma problemu z sygnałem i jest I klasa, może ktoś wie bo słyszałem że można poprzez złącze RS przeprogramować go tak że będzie odbierał wszystkie kanały nawet te nie opłacone :eek:k:
 

_lEszEk_

New member
King70 napisał:
Witam
Miałem problem z tym tunerem...

no i ja mam problem. dotychczas byłem względnie zadowolony. po wymianie softu dekoder działał w miarę stabilnie. zdarzało się wprawdzie, że zegar wyświetlał czas zupełnie bez sensu, wieszały się niektóre programy, dźwięk był "rwany"... ale generalnie byłem zadowolony.

teraz okazało się, że dekoder nie potrafi zaktualizować oprogramowania podstawionego w sieci przez TESAT. w związku z powyższym muszę zgłosić się w biurze obsługi celem wymiany sprzętu. myślałem, że dostane nowy egzemplarz... okazuje się, że czeka mnie powrót do... Technisat'a:eek:k:
 

_lEszEk_

New member
_lEszEk_ napisał:
okazuje się, że czeka mnie powrót do... Technisat'a:eek:k:
no i mam już TechniSat na pokładzie... pierwsze wrażenia::eek:k:
  1. obraz jest ok (choć wolałbym puścić go po component albo HDMI a jest tylko EURO)
  2. soft dużo ciekawszy niż w Fergusonie (lepiej dopracowany przewodnik po programach, intuicyjna obsługa, fajny nawigator, rozbudowany system timerów, choć z tego jeszcze nie korzystałem)
  3. po zmianie progamu obraz odświeża się szybciej niż na Ferusonie (Ferguson czasem "zawisał" i nowy program pokazywał się po dłuższej chwili)
dalsze spostrzeżenia - z czasem
 

Boodzisz

New member
Powiedzcie czy zakup "dobrego" do 60 zł kabla scart RGB poprawi jakosć obrazu??. Narazie jade na zwykłym ktory byl dołączony do dekodera.
 

_lEszEk_

New member
Boodzisz napisał:
Powiedzcie czy zakup "dobrego" do 60 zł kabla scart RGB poprawi jakosć obrazu??. Narazie jade na zwykłym ktory byl dołączony do dekodera.
nie jestem "ekspertem" ale u mnie po wymianie obraz jest lepszy... a nie jest to odosobniona opinia - Mario_73 się też zgadza
 

Boodzisz

New member
A panowie czy 21 pin oznacza ze przewod jest RGB? Czy musi miec nazwe RGB.
Na allegro pelno kabli 21 pin a niewiele RGB. Jako laik nie znam sie na tych oznaczeniach. :???:
 

ernet

Active member
Bez reklam
Czy ktoś ma tanio do sprzedania TechniSat DIGIT MF4 ? Może być używany, ale oczywiście sprawny !
 

Sarcofago

New member
Czy zdarzyło się komuś że co jakiś czas wyswietlał sie napis "Brak uprawnien do oglądania kodowanego programu" i nie pomagało nic poza wyjęciem wtyczki z gniazdka i włożeniem z powrotem? Czasami wyskakuje po 5 min od włączenia a czasami po paru godzinach.
Dekoder Technisat DIGIT MF4-k w Tesacie w Poznaniu
 

lukilodz123

New member
Witam, od wczoraj też mam ten dekoder w cyfrowej kablówce i mam kilka pytań:
-nie wyświetla mi się informacja EPG, czy to coś z dekoderem czy kablówka nie daje?
-W telewizorze (Sharp 37xl8e) po przełączeniu na DTV czyli sygnał cyfrowy (nie na scart z kablówki) "widzi" kanały z kablówki cyfrowej tj. podaje nazwę, podaje EPG i w ustawieniach sygnał jest na poziomie 90%, jest też dźwięk i pojawiają się napisy ale nie ma obrazu.
- czy można obecnie wgrać jakiś ciekawy soft, żeby jeszcze coś wyciągnąć z tego leciwego dekodera?

Czy ktoś ma jakiś pomysł o co chodzi?

Dzięki i pozdrawiam
 
Do góry