Dekoder pod weeb.tv

jurkowski

New member
Witam, od kilku dni intensywnie przeglądam fora i strony gdzie można się dowiedzieć czegoś o możliwości oglądania stronek typu weeb.tv poprzez dekodery dvb-t, lecz nie do końca czuję się doinformowany.
Posiadam narazie kineskopowy telewizor philipsa, nie zależy mi obecnie na wysokiej jakości obrazu lecz na płynności, bez żadnych zacinek.

Kilka testowanych dekoderów znalezionych w sieci:

chip.pl/serwis/rozrywka/testy/akcesoria/odtwarzacze-plikow-multimedialnych/wd-tv-live-wdbgxt0000nbk

chip.pl/serwis/rozrywka/testy/akcesoria/odtwarzacze-plikow-multimedialnych/asus-o-play-hdp-r1

chip.pl/serwis/rozrywka/testy/akcesoria/odtwarzacze-plikow-multimedialnych/manta-dvbt05

Czy na takich urządzeniach jest możliwość oglądania weeb.tv? (np poprzez wtyczkę xbmc)

Czytałem również o dekoderach opartych na androidzie, czy warto się w taki zaopatrzeć?

vensys.pl/android-smart-tv-box-venbox-itv21-z-dekoderem-dvb-t.html

Fundusz jaki chciałbym przeznaczyć to max 350 zł.

Pozdrawiam
 

jurkowski

New member
Dzięki, przepraszam nie sprecyzowałem wypowiedzi, posiadam obecnie zwykły dekoder dvb-t i chciałbym zakupić takie urządzenie które będzie posiadać dvb-t jak i możliwość oglądania serwisów ipla, tvn player czy właśnie weeb :)
 

pierwszyy

Member
w takim razie coś takiego -> Android Smart TV Box VenBOX iTV23 z dekoder DVB-T2 (5231670791) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

sprzętowo słabszy (dualcore) od tego wcześniej, ale powinien dawać radę bez problemu

edit: tylko nie mam pewności czy tuner dvb-t2 będzie działać z naszym dvb-t... po skrinach w aukcji można wnioskować, że tak... może to tuner dvt-t/t2, a może testowe nadawanie dvb-t2 w wawie... dopytaj sprzedawcę czy będzie ten sprzęt odbierał dvb-t w Polsce
 
Ostatnia edycja:

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Kiedyś używałem do weebtv itp. Manta DVBT05 Emperor Hybrid. Czyli tuner DVB-T razem HD Playerem i opcją HDD 3.5. Ale tam ręcznie trzeba było wgrywać moduły. Teraz pewno wystarczy Android by sprawniej zainstalować aplikacje do tego celu.
Daj znać co znalazłeś.
Teraz sporadycznie używam do tego celu HiMedia HD600B. Jest bez DVB-T ale działa identycznie jak Manta.
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Ale to sprzęt na linuxie. Trochę więcej trzeba się 'wgryźć' w temat niż z gotową apką na Android. Ciekawe jak z płynnością tych nowych sprzętów. Może ktoś dorzuci jakieś pomysły czy propozycje.
 

KubaArek

New member
Bez reklam
Dzięki, przepraszam nie sprecyzowałem wypowiedzi, posiadam obecnie zwykły dekoder dvb-t i chciałbym zakupić takie urządzenie które będzie posiadać dvb-t jak i możliwość oglądania serwisów ipla, tvn player czy właśnie weeb :)

no to może jakiś tuner sat na linuxie z najtańszych przerobiony nbox gdzie wgrywasz sobie wtyczkę IPTV i masz co potrzebujesz do tego za kilka zł dvb-t od n-ki
scren iptv
 
Ostatnia edycja:

arbuzisko

New member
Witam,
Miałem podobny dylemat, tylko u mnie problem polegał na zakłóceniach naziemnej tv od dużej ilości wifi na osiedlu. Żadne filtry i inne wynalazki (anteny różne w różnych konfiguracjach) nie dały rady. Problem rozwiązałem tak jak pisał kolega KubaArek. Kupiłem na znanym serwisie aukcyjnym dekoder po multimedia (to samo co nbox 5800, tylko bez czytnika kart kodowych i głowicy sat) za ~ 60 zł z wysyłką. Do tego pilot z zasilaczem za ~ 30 zł +adapter wifi amiko wln 880 za ~ 40 zł i weeb tv hula aż miło. Co prawda jest to więcej niż 100 zł, ale mam w czterech literach zakłócenia dvb-t z jej kaprysami, a i kanałów duużo więcej, bo oprócz weeb są inne serwisy z darmowym dostępem do tv online. Jeśli tak bardzo mocno zalezy tobie na dvb-t (w co wątpię, bo serwisy typu weeb oferują znacznie więcej), to też można uruchomić , ale trzeba dokupić urządzenie usb dvb-t.
 
Do góry