dekoder NC+ ->amplituner-> TVled 4K

gislantychy

New member
Witam serdecznie.

Mam pytanie odnośnie jakości obrazu w TV LED4k.
Bez zbędnych opisów czyli jak będzie najlepiej:
Na dekoderze ustawić rozdzielczość 720p -> na amplitunerze wyłączyć przetwarzanie obrazu ->na TV obraz wyświetla jako 720p/50 Hz

Na dekoderze ustawić rozdzielczość 720p -> na amplitunerze ustawić AUTO (czyli automatycznie wybiera rozdzielczość zgodnie z rozdzielczością TV - na TV obraz wyświetla jako 4K/50 Hz - obraz nie jest tak ostry

Na dekoderze ustawić rozdzielczość 720p -> na amplitunerze ustawić 4K - na TV obraz wyświetla 4k/50 Hz - obraz nie jest już tak ostry.

Na dekoderze jest jeszcze możliwość innych rozdzielczości ale nie wiem czy to ma sens opisywanie tego tutaj.

A może jednak na dekorze ustawić rozdzielczość 1080i - pozostałe ustawienia jak wyżej.

Chodzi mi o to - gdzie uzyskam najlepszą jakość obrazu - dotyczy też ostrości w ruchu.

Ogólnie widzę to tak - wyjście na obraz w amplitunerze na 4K jest gorsze niż na niższych rozdzielczościach.

Czy będzie duża różnica między 720p a 1080i na TV4k - biorąc pod uwagę, że w ampli ustawie brak przetwarzania obrazu. Bo oglądam i nie widzę różnicy zwłaszcza przy ruchomych scenach - mam kilka nagranych i puszczam je aby porównać czy ostrość się traci czy nie.

Oczywiście w TV mam usunięte wszelkie poprawiacze aby uzyskać wiarygodny wynik.

Szukałem na necie opisów ale zazwyczaj dotyczyły tv full HD i tam miało znaczenie co wybierzemy na wyjściu 720p czy 1080i - lepsza jakość na 720p. Naczytałem się o różnicach i wiem o co chodzi.
Jak to się ma do jakości naszej TV przekazywanej przez dekoder nc+.Podobno w Polsce nadajemy 1080i.

Pozdrawiam
Michał
 
Do góry