Dekoder Homecast

bimp

New member
Witam,
kablówka z której korzystam -Telpol oferuje do swojego pakietu cyfrowego dekoder Homecast HC-5101. Czy ktoś korzysta z tego sprzętu i moze podzielić się informacjami, jak sprawuje się ten wynalazek. Oczywiście sprzęt ma być dzierżawiony, ale jak mam podpisać umowę na 1,5 roku trzeba brać wszystkie zai i przeciw.

bimp
 

bor@s

New member
hmm

mam go od niedawna i muszę powiedzieć, że mam mieszane uczucia. Jeśli chodzi o jakość HD, to nie mam większych zastrzeżeń. Co do telewizji SD to mój poprzedni dekoder technisat miał chyba lepsze algorytmy dekodujące, bo obraz był nieco ostrzejszy i mniej rozmyty. Dodatkowo Homecast nie potrafi przesłać do telewizora sygnału przełączania 16:9 nawet przez gniazdo SCART. (technisat potrafił) i muszę programy 16:9 anamorficzne (rozciągnięte postaci itp.) sobie samemu ręcznie "zgniatać" w telewizorze. Ponadto żre prąd i grzeje się nawet w trybie czuwania (standby).
 

bimp

New member
Dzięki za cenną uwagę. Wygląda na to, że operator o tym sprzęcie m owi i pisze coś zupełnie innego.
Pozdrawiam
 

loui2

New member
Homecast HC5101 CICO

Bor@s od kilku dni też mam tego homecasta z telpolu i mam kilka pytań. Masz do tego czegoś polską instrukcje i jak wygląda u Ciebie TVN HD? U mnie to jedyny program (obojętnie czy hd czy sd) którego nie moge dopasować do całego ekranu. Jak masz jakiś pomysł to z góry dzięki za odpowiedź. A tak poza tym czy Telpol nie ma obowiązku rozprowadzać sprzętu z polską instrukcją?Chyba takie jest prawo.
 

bor@s

New member
loui2

witam,

niestety dostałem tylko niemiecką instrukcję i masz rację, to niezgodne z prawem. Na szczęście tuner jest dość prostacki w użytkowaniu za wyjątkiem sortowania kanałów (godzinę dumałem i czytałem ten faszystowski dokument). Trzeba wpierw odnaleźć wszystkie, potem te niekodowane dodać do przynajmniej jednej listy favorite i wewnątrz tej listy można sortować i jej używać. Co do TVN HD: miałem ten program, ale na szczęście wymienili mi go na TVP HD i dzięki temu mogę oglądać olimpiadę :) TVN HD nadaje jako 4:3 z pasami po bokach i tego nie zmienimy, dekoder ma bardzo ubogie możliwości regulacji. Jedynie jak TVN nadaje program 16:9, to wtedy wygląda to normalnie. Nic z tym nie zrobisz. Natomiast TVN (jak i inne programy np. Polsat) w wersji SD można mieć na cały ekran, ale musisz w tunerze ustawić 16:9 (menu, ustawienia wideo), a w telewizorze ustawiasz już jak ci wygodnie rozciągnięte, albo spłaszczone...
 

loui2

New member
Homecast HC5101 CICO

Witam bor@s z tym tvn hd to mnie załamałeś, miałem nadzieję że z tymi badziewnymi paskami coś sie da zrobić:( Co do TVP HD to masz racje super sie ogląda tak samo jak national geographic HD. Jeśli kogoś interesuje instrukcja w języku angielskim to jest do pobrania w pdf . Niestety linka jeszcze nie moge wrzucić więc sami musicie poszukać na stronie telpol.net.pl dział platforma cyfrowa joy tv. Jeszcze słowo o pilocie. Programy przłączamy na klawiszach p+i- ale można również na strzałakach przy klawiszu ok (jakoś to sie konkretnie nazywa ale skleroza robi swoje:) ) a dziwne przy przełączaniu tymi strzałkami jest to że obojętnie czy damy do góry czy na dół programy zawsze przełączają sie na dół !! Dzięki za pomoc. Jak coś mi przyjdzie jeszcze do głowy to napisze. Pozdrawiam
 

ernet

Active member
Bez reklam
bor@s napisał:
mam go od niedawna i muszę powiedzieć, że mam mieszane uczucia. Jeśli chodzi o jakość HD, to nie mam większych zastrzeżeń. Co do telewizji SD to mój poprzedni dekoder technisat miał chyba lepsze algorytmy dekodujące, bo obraz był nieco ostrzejszy i mniej rozmyty. Dodatkowo Homecast nie potrafi przesłać do telewizora sygnału przełączania 16:9 nawet przez gniazdo SCART. (technisat potrafił) i muszę programy 16:9 anamorficzne (rozciągnięte postaci itp.) sobie samemu ręcznie "zgniatać" w telewizorze. Ponadto żre prąd i grzeje się nawet w trybie czuwania (standby).
Mieszane uczucia ? ;-) Hm, delikatnie powiedziane... to najgorszy z STB, jaki kiedykolwiek miałem, jeśli chodzi o kablówkę. Programy w HD są OK, ale SD, to porażka totalna. Dla porównania; poprzednio miałem "prościznę " Technisata DIGIT MF4-K - odbiór SD doskonały ! Niestety teraz do HD TV muszę używać właśnie Homecast'a, a mój operator oczywiście nie uznaje moich uwag. Jedyna rada; do SD używać kabel Euro ( RGB ) , do HD -> HDMI.Jest jednak mały problem; w instrukcji mojego TV wyczytałem, że NIE ZALECA SIĘ podłaczania jednego użądzenia przez dwa w/w połaczenia.
Ten żał0osny STB grzeje się jak piec martenowski, a co za tym idzie robi zwiechy częściej niż ja przełaczam kanały ;-)) NIE POLECAM !!!!!!!!!!!!!
Ale; dla mających wolne pieniądze i zdeterminowanych aby pozostać " w kablówce " na wieki, TO DLA MNIE REWELACJA ! Info tu:
http://www.technisat.de/index12e2.html?nav=Kabel_DVB_C_,de,67-247
W polsce, jest przedstawiciel, ok. 2 399,00 zł
 
Ostatnia edycja:

bor@s

New member
hmm

technisata sobie kupiłem dodatkowo na allegro i mam go na drugim telewizorze. A Homecast... dzisiaj zmierzyłem pobór prądu, ciągnie 16W na standby i 18W gdy włączony. Masakra. Wyłączam na noc mimo zaleceń kablówki, mam w nosie aktualizacje.
 

bor@s

New member
aha

jeszcze jedno. Na programach SD i na kablu Euro też nie jest wesoło, bo źle generuje przeplot i często obraz traci na rozdzielczości w pionie, po prostu jest mniej ostry. Zatem wróciłem do HDMI, pogmerałem w ustawieniach telewizora, porównałem z technisatem. Technisat z racji złącza analogowego wyostrza detale (pojemności na kablach i kondensatorach działają jak filtr górnoprzepustowy). Krawędzie są zbyt przesadzone, ale za to detale twarzy lepsze. Przekaz cyfrowy po HDMI jest beznamiętny i dlatego wydaje się nieostry i muszę go trochę podostrzyć w telewizorze, wówczas z grubsza jest ok.
 

ernet

Active member
Bez reklam
bor@s napisał:
jeszcze jedno. Na programach SD i na kablu Euro też nie jest wesoło, bo źle generuje przeplot i często obraz traci na rozdzielczości w pionie, po prostu jest mniej ostry. Zatem wróciłem do HDMI, pogmerałem w ustawieniach telewizora, porównałem z technisatem. Technisat z racji złącza analogowego wyostrza detale (pojemności na kablach i kondensatorach działają jak filtr górnoprzepustowy). Krawędzie są zbyt przesadzone, ale za to detale twarzy lepsze. Przekaz cyfrowy po HDMI jest beznamiętny i dlatego wydaje się nieostry i muszę go trochę podostrzyć w telewizorze, wówczas z grubsza jest ok.

Tak, jak napisałeś wyżej; kanały SD puszczone po HDMI " jest beznamiętny i dlatego wydaje się nieostry " , dodam , że dotyczy też to kolorów. Z Twojej wypowiedzi wywnioskowałem, że znasz się na elektronice, więc pytanie; czy można COKOLWIEK zrobić z/w tym "tunerze", aby poprawić w/w usterki na wyjściu HDMI ? Niestety podpisałem umowę z dostawcą kablówki, a ten ( zgłosiłem już to po 2 dniach ) odmówił wycofania się z umowy ( mimo,że chciałem przejść na poprzedni pakiet, tz. TV w przekazie cyfrowym bez HDTV ). Miałem wtedy Technisata ( RGB Euro ) i byłem bardzo zadowolony z jakości obrazu
 

bor@s

New member
hmm

a co tu zrobić? Nic nie zrobisz. Teoretycznie można by było samodzielnie zmienić firmware, ale kodu źródłowego nie masz, dokumentacji technicznej też nie, a za przetwarzanie obrazu może być nawet odpowiedzialny nie sam firmware, ale kod procesora sygnałowego, a sposób jego programowania to zapewne czarna magia (jakiś assembler albo co...). Upoluj na allegro technisata jak ja to zrobiłem i tyle. Kosztował mnie 200 zł.
 

ernet

Active member
Bez reklam
Dzieki za odpowiedz. Rozumiem, ze za ok. 200 zł nie dostanę Technisata z obsługą programów HD ? I jeszcze jedno:musi to być model dedykowany do kablówki czyli DVB-C. Czy taki udało sie co kupic ? Jakiś link pls.
Z ostatniej chwili; nic nie znalazłem. Jakiego modelu szukać ?
 
Ostatnia edycja:

ernet

Active member
Bez reklam
bor@s napisał:
Technisat MF4-K rzeczywiście do HD się nie nadaje.
Tak, musi być dedykowany do DVB-C. Satelitarne DVB-S i naziemne DVB-T się nie nadają do kablówki.
Mnie się udało kupić na tej aukcji:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=410024739

Gratuluję, super cena !
A jesszcze odnośnie niejakiego Homecast. Kolejna kicha; mam nagrywarke i w Technisat wystarczylo ustawic czas/program do nagrywania,wyłaczyć ją do STAND BY, dalej tuner się sam właczał/wyłaczał - uaktywniał w tym czasie sygnał po Euro ( RGB ) do mojej nagrywarki, a ta właczła/wyłaczała sie zgodnie z tym sygnałem. NATOMIAST w niejakim Homecast jest stałe ( sic !) napiecie na wyjściu Euro do nagrywarki i niezależnie od tego czy Tuner jest właczony czy w STAND BY nagrywarka cały czas go "widzi" i włacza się od razu po wprowadzeniu jej w stan nagrywania ! K&^46&^$wa, CO Z KICHA i żenada. Brak mi słów na ten "TUNER". SAME PROBLEMY !
Na opakowaniu jest napisane: Made in Korea. Ciekawe która :grin:
 
Ostatnia edycja:

templarion

New member
Witam

East&West w Poznaniu przekazuje HC5101 dla odbioru HDTV, w instrukcji napisane jest, że ampli z dekoderem nalezy połączyć optykiem i odblokować Dolby w ustawieniach dekodera, nasuwa sie zatem pytanie czy poprzez połącznie via HDMI ampli z dekoderem nie będę miał DD? Programy z DD emitowane są jak na lekarstwo, zatem testy są utrudnione. Będe wdzięczny za odpowiedź.
Pozdrawiam

Piotr
 

vienna1980

Member
Bez reklam
Przez przewód HDMI,również będziesz miał dżwięk DD,ale z tego co mi wiadomo to tylko Filmbox HD nadaje dżwięk w DD 5.1,natomiast HBO HD oraz Canal + HD w DD 2.0
 

halskee

New member
Odnośnie Homecast

Instrukcja do Homecasta dostępna jest na stronie satfilm.pl/download/1215157330.pdf
Co do zawieszania się dekodera - tak się składa że testuje takie urządzenie z softem 1.01.7B i wersją loadera 1.04 - jest włączony od około tygodnia na programie Discovery HD (obraz żyleta) i się nie zawiesza - na wcześniejszym sofcie tj 1.00.1B dekoder wieszał się po 15 minutach oglądania dowolnego programu w 1080i - problem wyklucza już soft 1.01.5B

Co do obrazu podawanego przez EURO w opcjach trzeba zmienić SCART z CVBS na RGB - wygładza to obraz - chociaż ja osobiście nie zauważyłem różnicy między podłączeniem po SCART i po HDMI programów SD

Jedyna rzecz która mnie mocno drażni to nieaktywne strzałki, które działają tylko w menu - nie można nimi przełączać programów ani zmieniać głośności.
 

marecky78

New member
czy działają waszym kablówkom napisy w tym dekoderze??? mi oczywiście nie, aczkolwiek misio z infolinii najpierw starał się mi wmówić że nie umiem ustawić bo się wysprzęgliłem że dzwonię z pracy :) jak zadzwoniłem wieczorkiem to nagle się okazało że im też jednak nie działa... zygmunt z infolinii wziął mój numer telefonu i powiedział że do dostawcy tego cuda będzie dzwonił
 

RomGraj

New member
loui2 napisał:
Witam bor@s ... Jeśli kogoś interesuje instrukcja w języku angielskim to jest do pobrania w pdf . Niestety linka jeszcze nie moge wrzucić więc sami musicie poszukać ...
Dotknął mnie również problem instrukcji, którą otrzymałem z Telpol'u. Powyższy cytat zainspirował mnie do szukania w necie. I znalazłem :) . Gratulacje, uznanie i podziękowania dla TV Kablowej z Pruszkowa. Na Jej stronie znajduje się przedmiotowa instrukcja w języku POLSKIM! :)
 
Do góry