Dekoder HDTV + CYFRA+ - proszę o pomoc:(

kurant

New member
Chciałbym się dowiedzieć czy istanieje taki dekoder HDTV do którego można włozyć orginalną kartę CYFRY+ i mieć możliwość oglądania zarówno CYFRY+ jak i programów HDTV. Interesuje mnie również czy jakość obrazu programów CYFRY+ na takim dekoderze będzie lepsza niż na orginalnym dekoderze CYFRA+?
 

Ligol

New member
Narazie na rynku sa trzy tunery HD.Aby odbierać Cyfrę do kazdego z nich trzeba uzyc moduł CI.Np Aston,Dragon,Z-Cam,Reality.Wszystkie one dekodują zawierają oprogramowanie dekodujące Seca 2 i pracuja z kartą Cyfry.Ja man Humaxa HD 1000 i Humaxa 5400 ,a także tuner z cyfry Philips 6010.Obraz nie HD kanałów z tunera HD jest trochę lepszy niz Humaxa 5400 i dużo lepszy niż z Philipsa.Można odbierać jedno i drugie.
Pozdrawiam
 

dimas

New member
na rynku dostepne sa tez czytniki kart ale nie wiem czy sa do humaxow.czytniki sa duzo tansze jak moduly okolo 100zl a moduly astona ok350-400zl.osobiscie uzywam modulu astona i jestem zadowolony.(tvn czasem pusci cos w DD5.1:) )
 

Humax HDTV

New member
Cyfra i HDTV

Najpewniejszą kombinacją jest ASTON i odbiornik CI, czyli np. HDCI-2000 i Aston2. Aston jest jedynym modułem mającym licencję SECA. Inne moduły emulują seca. Dziś działają dobrze, ale np. jak cyfra zacznie wojować z piratami nielicencjonowane moduły mogą mieć duże problemy. Te bez licencji są o 10-150 zł tańsze i czesto mają dodatek w postaci kanałów dla dorosłych za darmo. Te kanały jak to wszystko za darmo lubią sobie zbankrutować i wtedy mamy figę. Każdy wybierze co chce. Wrto wiedziec jednak o plusach i minusach.
 

arsenal

Moderator
VIP
Z nowych tunerów HDTV polecam:philips DSR-9005, Pace DS810( można kupić go z kartą na HD1 do 2010r.) choć najlepszym wyborem na tą chwilę jest zapewne Kaonmedia KSF-S700H2. Pierwszy w Polsce tuner HD Mpeg4 z twardym dyskiem i możliwością nagrywania jednocześnie 6 programów w Palu. prezentuje się także najlepiej( drugi jest Pace)
Wszystkie tunery oczywiście mają wady, wysokie ceny, brak polskiego menu czy polskich czcionek. Myślę, że zalet mają jednak znacznie więcej.
Nie polecam natomiast Humaxa PRHD-1000. Chyba, że kupi się go razem z kartą pre-paid Premiere aby zaoszczędzić sobie kłopotów z odbiorem Cyfry+.
 

Ligol

New member
Mam Humaxa HD 1000 , jak go kupowałem nie było jeszcze innych na rynku.To prawda z modułem Astona , Reality i kartą Cyfry nie chodzi za dobrze,ale z Dragonem z Predatorami bez kłopotów.Nie ma tylko informacji o danym pogramie.Reszta poprawnie.Pozdrawiam
 

kuba2222

New member
Po aktualizacji softu poprawila sie wspolpraca z modulami CI. Juz nie mrozi obrazu od czasu do czasu i co wazniejsze dla mnie dziala poprawnie z dwoma modulami CI naraz (mowa oczywiscie o hd1000) Aston tez smiga bez problemu.
 

jacek12345

New member
Witam moje pytania do fachowców :)
1) Jakie są koszty tej zabawy???
2) Ja mam antenę satelitarną od cyfry, czy musiałbym ją przestawiać żeby oglądać HDTV przez podany przez Was sprzęt???
3) ile jest kanałów HDTV które wartob oglądać -- niereklamówiek, nie promo
4) Czy przez proponowany przez Was tuner sygnał do telewizora idzie przez HDMI, jeśli tak to czy cyfra + lepiej wypada dzięki temu (pod jakim względem)??

Z góry dzięki pozdrawiam Jacek
p.S. Czy udało się komuś uruchomić wyjście cyfrowe SPDIF w tunerze cyfry THOMSON TS-4?? - u mnie jakby było ... właśnie tylko było i nic
 

kuba2222

New member
1) Tuner sat hdtv to koszt 1700-2000zl. Oczywiscie do tego musi byc odpowiedni tv:) a tu ceny sa bardzo rozne.
2)Generalnie nie ma za duzo programow hd w tej chwili . Bez przestawiania anteny zlapiesz tylko reklamowki i to "az" dwa kanaly.
3)Na astrze sa nadawane SAT1 i PRO7, chyba jedyne regularne niekodowane kanaly HD w europie, ale niestety wiekszosc materialu jest SD-UPSCALED i tylko niektore pozycje sa naprawde HD. To by bylo na tyle jak narazie. Od 15 maja BBC zaczyna transmisje testowa na Astrze 28E FTA ale w Polsce potrzebna jest naprawde spora antena zeby to odebrac.
4)Osobiscie tuner mam podpiety poprzez component do LG 42py10x i wszystkie kanaly SD (w tym Cyfra) wygladaja znacznie lepiej niz przez scart z mojego starego tunera.
 

reters

New member
Witam.Czyli reasumując na ten czas...Gdy zakupie Fergusona HF8800 to czy cos będe musiał dokupić by móc oglądać cyfre+? Jak tak to czy polecicie mi pewną i sprawdzona rzecz?. A tak na marginesie czy ten dekoder bedzie dobry jak dla mnie?Czyli laika w tych tematach:???:
 

bietka

New member
Jeżeli nie masz pojęcia tak jak ja o wielu zagadnieniach które tu są poruszane to chyba lepszym rozwiązaniem będzie wynajm dekodera od Cyfry.Tam gdy np dodają nowy program to sam Ci wskoczy nie trzeba wgrywać nowych softów-wgrywanie nowego oprogramowania dla laików nie jest proste i my sobie nie poradziliśmy.Ale zaznaczam jetem laikiem w tym temacie.Jak wykasowaliśmy oprogramowanie to zostalismy bez tv.
 

m.ariusz

New member
Jaki Tuner

kupilem octagona sf918 mieszkam w uk antena 80cm konverter 1.0db karta cyfry+HD tylko niemam pojecia czy bede musial dokupic teraz jakis modul czy jak wsadze swoja karcioszke to wszystko bedzie mi dzialac? szukalem na forach na temat tego tunera ale nic niema jesli ktos cos wie lub ma ten tuner prosze o opinie pozdrawiam.za kilka dni dopiero bede mial tv wiec niemam jak sprawdzic tego tunerka
 
Ostatnia edycja:

jacky-x

New member
@reters
Po zakupie fergusona 8800 podłaczasz do telewizora, wkładasz karte cyfry i ogladasz. Tuner przepuszcza uprawnienia, co tez bardzo ważne, prosty i intuicyjny w obsłudze, więc nie będzie z nim problemów nawet dla laika ( wystarczy zapoznać się z instrukcją)nic więcej nie musisz do niego dokupywać ( no oprócz instalacji, antena, konwerter ;) ). Pozdr
 
Ostatnia edycja:
Do góry