Dekoder HD Polsatu – tylko dla nowych klientów albo razem z TV

cezy001

New member
Trudno w to uwierzyć, ale jak się jest już abonentem PC to tuner HD można dostać tylko kupując go razem z telewizorem.:???: Opcją jest zakup go jako zupełnie nowy Klient (płacąc za stary przez 3 miesiące, bo taki jest okres wypowiedzenia).

No kurde, duuuuże gratulacje dla marketingu.

9 na 10 którzy by go chcieli mają już HD TV bo dlatego go chcą. Czy to takie trudne dla speców w CP??

Chyba, że mają mało tych tunerów i cross-selling TV jest taki ważny.

Tak czy inaczej wkurzyli mnie. Pisze rezygnacje a za 3 miesiące pomyśle co dalej
 

goresh

New member
wg mnie to ukłon dla innych platform, bo ja jako abonent CP zacząłem się zastanawiać nad przejściem do innej platformy, bo to już jest spore przegięcie,
kto to wymyślił? bo jak dla mnie to nie ma żandego sensu... ehh
 

ernane

New member
zaleta jest taka ze dekoder na wlasnosc a nie jak w przypadku n-ki co mnie starsznie denerwuje ;) bo jak place aktywacje to potem nic z tego nie mam.
Cena jest wporzadku i oferta tez przynajmniej cos slyszalem ZUPELNIE IE SPRAWDZONE info, bo moze mi sie to przysnilo, ze kanaly HD do konca marca za free.

po zakonczeniu umowy nasuwa sie pytanie co zrobic z dekoderem :) bo FTA za duzo nie ma kanalow, w przypadku HD i tak uwazam ze czy to CP czy C+ nalezy kupic inny tuner obslugujacy obie platformy, ale to tylko moje zdanie, bo te tunery sa drogie ok 1000zł
 

zibi61

New member
Tak, kupić inny tuner obsługujacy obie platformy. Tylko jaki? Z tego się dowiaduję to Polsat HD jest kodowany w nagra 3. A moduł Polsatu (niestety) chyba jak do tej pory nie obsługiwał tego kodowania. A więc jest narazie problem. I to nie w cenie, ale w dostępności.
A tak swoją drogą, to dla mnie ideałem byłby N-box recorder z kieszaniami na moduły obsługujące C+ i PC. Ale to tylko takie moje marzenia. Już na forum N-ki poruszyłem lekko ten temat, ale za bardzo zainteresowania innych nie ma. A byłby to chyba idealny tuner na nasze polskie warunki, i N-ka szybciutko by zdobyła te swoje miliony abonentów z takim tunerem. Ale to tylko moje marzenia i gdybania. Co o tym sądzicie? Jest szansa?
 

ernane

New member
rynek jest jeszcze młody, poza tym w rynku tunerow HD sie nie orientuje z prostej przyczyny za malo kanalow, to nie usa gdzie maja ponad 100 HD kanalow w ramach jednej platformy.
nie wiem jak jest z fergusonem 8800, bo to sprzęt strasznie lubiany.
polsat ma nagre2 zmienia na 3 bo hakerzy lubią właściciela systemu kodowania ;)
w cywilizowanym swiecie kazdy operator powiniem dać swojemu abonentowi mozliwosc wyboru sprzętu albo wlasny albo operatora a nie narzucac go. To jest wielki plus dla cyfry ktorej dlugo nie lubiłem ale się do niej przekonalem (i zalozylem), cyfrowy polsat tez od jakiegos czasu udostepnia (nareszcie) taka mozliwosc.
Z tego co wiem polsat dodaje moduł do swojej karty, ale jak z jej obsluga, nie bede tutaj dawał niesprawdzonych info z oczywistego powodu co do działania w innych tunerach. Od takich rzeczy są inne fora, to forum ma okreslony profil stad szczegoly na innych :)

Zakup trzeba dobrze przymyslec i duzo opini poczytac jak to wszystko "gra" ze soba zwlaszcza ze tunery HD sa drogie.

PS popatrz na opisy fergusona 8800 na allegro pisza cos o cyfrze i CP

PS 2 - 2 listopada CP wprowadzil tuner HD, teraz wszystkie platformy udostepniaja HD o ile cyfra odpuscila sobie nke, wiadomo ile oni maja klientow, o tyle CP moze byc dla niej prawdziwym zagrozeniem, ze wzg na ilosc abonentow (szczescie cyfry w tym ze CP nie pomyslal nad mozliwoscia zmiany sprzetu dla obecnych abo na HD:hmm:) Teraz powinna sie zaczac walka o klienta, juz chodza sluchy a propo nizszej ceny dekodera HD w cyfrze.
 
Ostatnia edycja:

czechoj

Member
zibi61 napisał:
? Z tego się dowiaduję to Polsat HD jest kodowany w nagra 3. A moduł Polsatu (niestety) chyba jak do tej pory nie obsługiwał tego kodowania. A więc jest narazie problem....
chyba jednak obsługuje bo w biurze obsługi klienta zalecaja moduły CP jesli chce się używac inny dekoder HD niż dedykowany :)
 

ernane

New member
i tak polecam pogadanie z uzytkownikami dekodera ktory chce sie kupic jak to wszystko dziala, bo rozne rzeczy juz widzialem :D
nadal twierdze ze w Polsce slabe jest wsparcie tvsat, w niemczech nieporownywalnie wieksze i glownie dekodery kupuje sie przez net

tak czy inaczej fajnie miec dekoder multi ;)
 
Ostatnia edycja:

czechoj

Member
Panowie właśnie rozmawiałem po raz kolejny z biurem obsługi klienta i co ... okazało się że jednak moduł Polsatu nie chodzi w HD :(. Pozostaje mi zwrócic kartę i moduł w okresie do 10 dni. Kurcze ale niekompetentnych ludzi maja najpierw informuja że to działa a poźniej sie wycofują. A ja kupiłem nowy dekoder i polsatu w HD nie oglądnę, chyba na Cyfrę sie przesiądę
EDIT: Właśnie zadzwoniłem, kolejny raz, do pomocy technicznej CP i tam Pan powiedział że moduł przepuszcza sygnał HD - czyli działa - jedynym problemem może być współpraca modułu z dekoderem ALE JAJA sami nie wiedzą co i jak!!!
 
Ostatnia edycja:

ernane

New member
HD w polsacie dopiero weszło, najlepiej nei ryzykować i poczekać na wypowiedzi jak działa to na innych tunerach, to samo z ew niekompatybilnością, na sprawdzone info nadal za wczesnie

czechoj, ciesz sie ze nie kupiles w salonie, bo tych 10 dni nie mialbys :) to sie nazywa fart:)
 

kris70

New member
sprzedaz wiazana

:twisted: tez tam dzwonilem a ona mi nawija czy mam telewizor to mi pogonia z nim dekoder, na jakiego jahu mi telewizor jak chce dekoder
 

bluray

Banned
Trzymam kciuki, żeby nie udało sie złamac zabezpieczeń POLSAT HD.
Piractwo robi ogromną destrukcję. Zwłaszcza w finansach projektu.
Nich tylko HD działa na zglokowanych STB z kartą.
Żadnych tam modułów. Byliby zupełnymi idiotami gdyby dopuścili moduły.
Koszt zakupu tunerów Samsunga musi byc niezwykle kosztowny.
Zaś skala tego zamówienia na pewno obniża cenę jednostkową urządzenia.
Zapomnijcie więc o modułach.
 

czechoj

Member
pomyślałeś kolego że są tacy co płacą abonament? kupiłem dobry dekoder w mniemaniu że ogladnę sobie HD Polsatu a tu lipa. J swój moduł nabyłem w dobrej wierze! Teraz niestety jestem zmuszony go zwrócić. Twój tok rozumowania sprowadza się do absurdu: zakazać VW produkcji Passata bo kradną!
 

bluray

Banned
A teraz o egoistycznie pojętym moim własnym interesie:
Jeżeli piractwo zostanie zablokowane to platforma PC będzie się rozwijac.
A ja będę to konsumował.
 

skrabus.j

New member
moduł C.polsatu

cześć;wpełni zgadzam się z logikom Twojego myślenia,myślę ze w firmie ,,POLSAT,, panuje ogromny bałagan prawdopodobnie są chęci a brak organizacji i profesjonalizmu.
 

goresh

New member
bałagan tam jest ogromny, np. ja co chwile mam Eurosport2 a za chwilę go nie mam, a nic nie zmieniam i cały czas mam pakiet familijny :)
sprawa HD dobiła mnie i dlatego zamówiłem sobie Nke, może zostawie pakiet mini... ale to może :)

pozdrowionka :cool:
 
Do góry