Dekoder HD Polsatu Samsung DSB-H370G PROBLEM!!!

Rejter

New member
Od 2 kwietnia jestem posiadaczem tego sprzetu. Tuner z niewiadomych przyczyn przestaje reagowac na polecenia pilota. W chwili braku reakcji na polecenie wydane z pilota na przednim panelu tunera pulsuje niebieske światełko standby. Czasem przestaje pulsowac po kilku kilkudziesieciu sek i wtedy znowu działa pilot , a czasem pulsuje bez końca i trzeba wyłączyć i włączyć tuner by pilot znowu działał. Na przednim panelu tunera przyciski zmiany kanałów jak i wyłaczenie tunera działają. Wyłączenie i włączenie tunera w 90% przypadków powoduje ze pilot znowu działa. Tuner został wymieniony a problem pozostał. O co biega?
 

Pizzojad

New member
Nie znam tego dekodera wiec zacznę od pytania:
Czy jeśli pilot działa normalnie to stanby miga podczas naciskania klawiszy na pilocie ?
Jeśli tak to jestbardzo duże prawdopodobieństwo że jakies urzadzenie zakłuca ci pilota, czesto jest tak że to telewizor sieje.
 

zbyniu4

New member
też tak miałem

Jeżeli dobrze zrozumiałem to chyba wyłączyłeś opcje sterowania pilotem.
Górny, lewy narożnik pilota to dwa przyciski:
1. TV, 2. STB
wg mnie wyłączyłeś STB i nie działa pilot
Spróbuj kombinacji tymi przyciskami, u mnie pomogło
Pozdrawiam
 

Rejter

New member
Pizzojad napisał:
Nie znam tego dekodera wiec zacznę od pytania:
Czy jeśli pilot działa normalnie to stanby miga podczas naciskania klawiszy na pilocie ?
Jeśli tak to jestbardzo duże prawdopodobieństwo że jakies urzadzenie zakłuca ci pilota, czesto jest tak że to telewizor sieje.

Dzieki za pomoc trafiłeś w 10. Nadajnik radiowy pilota powodował te zakłucenia.

Jeszcze jeden problem wynikł. Chciałem podłączyć samsunga dsb-h370g z denonem 3808 kablem hdmi->hdmi w ver. 1.3 i nie uzyskałem ani obrazu ani dźwieku. Wymieniłem kabel mieszałem w ustawieniach denona i nic. Czy ten brak dźwieku i obrazu nie wynika z HDCP ochrony praw autorskich. Proszę o pomoc.:confused:

Niepiszemy posta pod postem! Jest funkcja edytuj!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

bluray

Banned
Czy ten brak dźwieku i obrazu nie wynika z HDCP
A czy w opcjach ( setup) zmieniłeś na HDMI audio i video out ?

U mnie szystko hula po HDMI. że hej.
ONKYO PR-SC885.

Tuner nie ma transmitera HDMI 1,3 bo nie jest dla TV SAT potrzebny.
Wystarczy HDMI 1.1.
HDCO nic tu nie ma dorzeczy.
 

Rejter

New member
No to zonk bo zmieniałem juz wszystko w amplitunerze.
Wygląda to tak ze jak jest satelita wyłączona to na ekranie plazmy jest widoczny gui denona.Ja włączam satelite to znika gui robi sie czarny ekran i czasem cos mrugnie w czarnym ekranie uwidaczniajac gui denona na ułamek sekundyk.
 
Ostatnia edycja:
Do góry