Dekoder HD Philips

ANDGAJ

New member
Rozumiem,że mowa o Philipsie HD PVR.

Okrężną drogą :)
"Wyrzucić" na stacjonarną nagrywarkę DVD.Potem nośnik do PC-ta.
Jeżeli PC ma wej.S-video i audio to droga jest krótsza.
Oczywiście cała operacja podczas odczytu w czasie rzeczywistym.
Jasne, że obrazu o jakości HD nie przegrasz.
Innych możliwości nie ma.
 

ANDGAJ

New member
Wyczuwam powątpiewanie.
Zgrywałem obraz po S-video do PC.Fakt, nie z dekodera bo narazie nie ma takiej potrzeby.
Poza tym sprzedałem kartę przechwytującą obraz.
Dobre karty kosztują niemało.Tanie nie zapewnią odpowiedniej jakości.
Co do kopiowania przez nagrywarkę DVD to fakt-teoria ale jeżeli się nie da to niby dlaczego?Napewno da się nagrać (nagrywałem na taśmę SVHS) a skopiowanie do PC to tylko kwestia softu.

A sory...
Można przez HDMI ale mamy HDCP.Dalej to już piractwo a na Forum o tym nie rozmawiamy.
 
Ostatnia edycja:

acton777

New member
Bez reklam
nie chodzi o powątpienie i piractwo tylko wiedzę ;) Pytam, bo ciekawi mnie czy mozna przegrać coś i jeśli tak to jaki jest efekt końcowy z HDD :D
 

ANDGAJ

New member
Raczej z ciekawości przegrałem obraz SD nagrany na HDD w Philipsie PVR na taśmę SVHS (magnetowid raczej z wyższej półki)- bardzo niewielki ale zauważalny spadek ostrości.Korzystałem z sygnału S-video na Eurozłączu.
Podejrzewam, że używając nagrywarki DVD może być tak samo jeżeli nie lepiej.

Po przegrywaniu taśmy SVHS ( S-video ) lub DV (S-video lub 1394 ) na DVD przy wykorzystaniu karty Pinnacle (nie pamiętam już modelu) nie zuważyłem różnicy między źródłem (taśma) a wyjściem (DVD).
Teraz wszyskie cenne nagrania z taśm mam skopiowane na DVD,więc pewnie w ślad za kartą powędruje magnetowid.Używanie go dobie HDTV jest bezsensem nawet jeżeli jest SVHS.

Wracając do HDMI to skopiowanie bez HDCP obrazu HD obniży rozdzielczość do 940x540 co może dać zadowalającą jakość.Przyznaję, że to założenie jest czysto teoretyczne :)
Bo obiło mi się gdzieś, że wogóle nie da się skopiować.Jasne, że są strippery ale to już nie moja działka.
 
Do góry