Dekoder HD dla Cyfry +

Co zrobisz aby oglądać programy HD Cyfry Plus?


  • Total voters
    0

jackuc

New member
KMarcel napisał:
dodaj jeszcze 29 za Canala+ :)

dodano:
kamcyk26 - pisaliśmy w tym samym momencie, mój post pojawił się później i nic już nie wnosi, przepraszam

Pozdrawiam,
Marcel


Ok, już wszystko jasne. Trzeba przemyśleć dogłębnie temat jaką platformę wybrać.
Do tej pory miałem zagwozdkę Polsat Cyfrowy czy N. Cyfra jakoś tak była na booku (kiedyś miałem kilka lat i było baaardzo drogo o ile pamiętam)

Hm, cięzka sprawa
 
J

Judash

Guest
jackuc napisał:
Ok, już wszystko jasne. Trzeba przemyśleć dogłębnie temat jaką platformę wybrać.
Do tej pory miałem zagwozdkę Polsat Cyfrowy czy N. Cyfra jakoś tak była na booku (kiedyś miałem kilka lat i było baaardzo drogo o ile pamiętam)

Hm, cięzka sprawa
Ja wzialem podstawowy+tematyczny, odjeli mi 35% za promocje no zapaciem za rok z gory. Abo wychodzi okolo 50 zeta. Za kablowke Vectry(42zlote) za miesiac.
 
Ostatnia edycja:

pawelr

New member
Arsenal lub inni, prosba

Prosze o polecenie montera lub firmy w Warszawie ktorzy zmodyfikuja moja antene i dekoder cyfry tak abym mogl odbierac C+ wraz z HD oraz N-ke z pakietmi HD. Arsenal jezeli dobrze pamietam Ty odbieasz obydwie platformy na Humaxie. Nie masz problemow wszystko jest ok, nic sie nie zacina? Mozesz powiedziec jaka firma sprzedala ci tuner, konwertery i dokonala montazu?
Dzieki
Pawel
 

sponn

New member
pawelr napisał:
Prosze o polecenie montera lub firmy w Warszawie ktorzy zmodyfikuja moja antene i dekoder cyfry tak abym mogl odbierac C+ wraz z HD oraz N-ke z pakietmi HD.

Niestety ale to jest niemozliwe na jednym dekoderze. Karty N-ki chodza tylko z N-boxami wiec nie ma mozliwosci odbierania N-ki na innych dekoderach (moze kiedys wypuszcza same karty).
Co do modyfikacji anteny to jezeli chcesz miec HB+ A to niezbedna jest 80-90 cm i konwerter monoblock twin (lub quad jezeli chcesz miec N-box recordera (2 tunery) i np. Humaxa do C+). Ewentualnie rozwiazanie z konwerterami twin lub quad (normalne a nie monoblock) i diseq.
 

conradus8491

New member
Pytanie do urzytkowników dekodetów C+HD.

Od tygodnia posiadam dekoder C+ HD.Moje wrażenia i opinia są podobne do większości posiadaczy tego "terminala". Myślę,że niczego więcej nie można oczekiwać na tym etapie od Cyfry + czkamy na nową wersję opro-gramowania.Uważam jednak ,że od Firmy której zawierzyło 910 tys.obywateli i która osiąga godziwe zyski/ +115 milionów PLN za rok 2006//możemy dużo wiecej wymagać i nawet żądać.Wracam do pytania: jak działa u Was formatowanie obrazu uruchamiane z pilotów TV gdy telewizor podłączony jest prze kabel HD z dekoderem?W moim TV Sony KLV-S32A10E nie działa a to co mogę zrobić pilotem dekodera nie jest zadowalające.Obraz jest albo bardzo wąski albo szaroki lub bardzo powiększony.Gdy połączę to przez kabel euro-euro wszystko wraca do narmy i jakość obrazu jest nawet lepsza.BOK cyfry+ nie bardzo może mi na to odpowiedzieć.Czy zmiana oprogramowania coś ulepszy. Czy w "n"
jest pod tym względem lepiej czy podobnie.:) :) :)
 

dany

New member
U mnie (Panasonic) zmiana formatu obrazu przyciskiem HD działa prawidłowo (podłaczenie przez HDMI lub Component). Inną sprawą jest przekaz SD na kanale 18, tu już tylko TV moze sobie poradzić z jego rozciągnieciem.

Dziwna jest natomiast inna rzecz, filmy na Canal+ (biały) są puszczane w jakimś pośrednim formacie, pasy nie zajmują tyle miejsca co w 16:9 tylko są węższe, wiec po zmianie formatu tracimy część obrazu, ale ciezko przypuszczać aby to była wina tunera
 

matizx

New member
Witam !

Mam pytanie do kogoś kto ma Humaxa 2000 z modułem C+. Z jakiej anteny (średnicy) korzystacie i jakich konwerterów. Chciałbym wlaśnie kupic Humka i interesuje mnie moduł C+ HD i moduł T-Rexa, ponieważ z tego co się dowiadywałem można oglądnąć tam Premiere, a szczególnie interesują mnie mecze piłki nożnej.
Mam jeszcze starą (3 letnią instalację Cyfry) i chciałbym uzyskać jakieś porady, co wymieniać.
Pewnie napiszecie ze wszystko, ale proszę dokładnie - jakiej firmy konwerter, kable itd. no i jaką czaszę.

Czy ktoś jedzie na tej starej 60cm ?? - jak to się ma do obrazu?
mozna na gg (nawet wskazane :p) 5022032
proszę o pomoc !!!!!!!!!!

pozdrawiam
matizx
 

kp@

New member
matizx napisał:
Witam !

Mam pytanie do kogoś kto ma Humaxa 2000 z modułem C+. Z jakiej anteny (średnicy) korzystacie i jakich konwerterów. Chciałbym wlaśnie kupic Humka i interesuje mnie moduł C+ HD i moduł T-Rexa, ponieważ z tego co się dowiadywałem można oglądnąć tam Premiere, a szczególnie interesują mnie mecze piłki nożnej.
Mam jeszcze starą (3 letnią instalację Cyfry) i chciałbym uzyskać jakieś porady, co wymieniać.
Pewnie napiszecie ze wszystko, ale proszę dokładnie - jakiej firmy konwerter, kable itd. no i jaką czaszę.

Czy ktoś jedzie na tej starej 60cm ?? - jak to się ma do obrazu?
mozna na gg (nawet wskazane :p) 5022032
proszę o pomoc !!!!!!!!!!

pozdrawiam
matizx
Poszukaj na forum juz było troche na ten temat w aspekcie stosowania zeza na Astrę i Hotbird wtedy antena 60 cm jest za mała. Wtedy potrzebna antena 80-90 cm która dobierzesz w sklepie internetowych specjalistycznym.Bez zeza bedziesz mógł sprawdzic sam po podłaczeniu jaki jest skutek.
 

maszek

New member
Bez reklam
matizx napisał:
Witam !

Mam pytanie do kogoś kto ma Humaxa 2000 z modułem C+.
pozdrawiam
matizx

Antena minimum 80 cm, tereny od Warszawy na wschód - wskazana większa średnica. Konwerter monoblock lub dwa single (jeden jako zez na Astrę) z przełącznikiem diseq. Konwertery ze współczynnikiem 0,3dB (są już nawet 0,2). W tym wątku, jak dobrze poszukasz jest kilka postów na ten temat.
pozdrawiam

ps. polecam ten konwerter http://sat24.pl/flow-produkty/pid,157
 
Ostatnia edycja:

rafix01

Member
Bez reklam
maszek napisał:
Antena minimum 80 cm, tereny od Warszawy na wschód - wskazana większa średnica. Konwerter monoblock lub dwa single (jeden jako zez na Astrę) z przełącznikiem diseq. Konwertery ze współczynnikiem 0,3dB (są już nawet 0,2). W tym wątku, jak dobrze poszukasz jest kilka postów na ten temat.
pozdrawiam

ps. pierwszy z brzegu link na necie http://www.sat.net.pl/sklep/index.php/cPath/21/language/pl

Ja jade na starej 60-tce (7 lub 8 rok) i wg mnie jest ok.
 

tommm

New member
ubn300 napisał:
Słyszał ktoś, coś na temat tunera HD Fergusona? Oraz kiedy on może się pojawić?

w sprzedazy bedzie na początku kwietnia. jego cena to 1150 pln. jest jeden myk, cyfra hd nie bedzie chodzić bez modułu od cyfry+. takie newsy podaj mi dził techniczny fergusona
 

awujotka

New member
Bez reklam
sponn napisał:
Karty N-ki chodza tylko z N-boxami wiec nie ma mozliwosci odbierania N-ki na innych dekoderach (moze kiedys wypuszcza same karty).

A oto fragment wywiadu z prezesem ITI Neovision, Maciejem Sojką, który ukazał się w wydaniu nr 1/2007 Satkuriera:
"Klienci pytają redakcję SATKuriera kiedy pojawi się moduł C z kartami N w Conax CAS7?
M.S.: Niestety, z uwagi na coraz wyższe wymagania nakładane na nas przez hollywoodzkie studia oraz coraz bardziej skomplikowane aplikacje, które uruchamiamy jako dodatkowe usługi, wprowadzenie modułów CI nie będzie możliwe, bo część z naszych usług po prostu nie działałaby."

Ale może ktoś chciałby odbierać tylko programy N-ki, bez dodatkowych usług, prawda? A tu klapa... N-ki bez dodatkowych usług mieć nie nada:p
 

arsenal

Moderator
VIP
Platforma Sky we Włoszech przegrała proces w sądzie, który założyli jej producenci tunerów sat. i np. modułów CI o praktyki monopolistyczne. Sky niedawno przeszło na kodowanie NDS Videoguard. Wcześniej była Seca 2 i ofertę oglądać można było na dekoderach dedykowanych, własnych z gniazdem CA czy CI+moduł Aston. Teraz sprzęt do odbioru jest tylko od Sky i inni producenci mają straty z powodu braku modułu CI NDS Videoguard na rynku. Nie mogą zarabiac na tunerach DVB ze złączem CI. Sąd nakazał Sky jak najszybsze wprowadzenie na rynek modułu CI.
Co to ma wspólnego z N? Sky ma kilka milionów abonentów, N tylko dziesiątki tysięcy. Ale można podejrzewać iż jakaś instytucja( UOKiK?) kiedyś w końcu weźmie się za ten problem tak jak zrobiono to w przypadku Cyfrowego Polsatu. Usługi multimedialne czy VOD na pewno nie interesują wszystkich abonentów. Część z nich chce tylko oglądać telewizję na własnym sprzęcie.
 

maszek

New member
Bez reklam
Humax 2000 HDCI - porównanie wersji softu po HDMI

wersja 08 plus beta
- obraz i dźwięk po HDMI stabilny
- problemy z przełączaniem kanałów (okienko "kanał kodowany lub niedostępny",
- na Pro7HD lub Sat1HD dźwięk jest ok, ale na obraz trzeba poczekać lub czasem wcale go nie ma)

wersja 07 standard
- sporadycznie pojawiające się opóźnienie obrazu względem prawidłowego dźwięku (drganie obrazu) na złączu HDMI
- zero problemów z przełączaniem kanałów
- na kanałach HD z Astry obraz pojawia się jednocześnie z dźwiękiem
co ciekawe, obraz i dźwięk z gniazda SCART jest bezproblemowy - sprawdziłem przechwytując materiał z Humka na kartę w PC

Też tak macie?
 

xravenx

New member
Czy odbiornik Topfield TF7700 HSCI wysyła jednocześnie sygnał na złącza HDMI i SCART np, żeby podłączyć nagrywarkę? Do czego służy przełączanik YPbPr-SCART z tyłu obudowy? Rozumiem, że służy do wyboru wyjścia analogowego obrazu, a na HDMI obraz mamy swoją drogą?
Jak się sprawuje oprogramowanie 7.00.31 z 4 lutego 2007 i czy nadal istnieje jakaś szybsza wersja bez polskich literek?
 

PMENKI

New member
Moduł AstonCrypt 2.17

Witam

Czy ktoś może wie w jakim sklepie mogę kupić ten moduł astoncrypt 2.17 w Warszawie?

Dzieki
pmenki
 

yanky

New member
xravenx napisał:
Czy odbiornik Topfield TF7700 HSCI wysyła jednocześnie sygnał na złącza HDMI i SCART np, żeby podłączyć nagrywarkę? Do czego służy przełączanik YPbPr-SCART z tyłu obudowy? Rozumiem, że służy do wyboru wyjścia analogowego obrazu, a na HDMI obraz mamy swoją drogą?
Jak się sprawuje oprogramowanie 7.00.31 z 4 lutego 2007 i czy nadal istnieje jakaś szybsza wersja bez polskich literek?

Topfield wysyła równoczeście sygnał na wszystkie wyjscia VIDEO (przełącznik na YPbPr). Jeśli przestawisz przełącznik na SCART to tylko na nim będzie sygnał, ale bez skalowania (obraz wygląda lepiej, bo nie widać "ząbków" na liniach ciągłych). Jeśli przełącznik jest na YPbPr, to obraz na SCART jest jakiś przekombinowany, ale ujdzie w tłumie.

Przetestowałem już wszystkie nowe firmware tz. na Polskę i reszte Europy.
Na C+ wróciły mi polskie literki na firmware dla Polski. Na drugim firmware (Europe) nie ma polskich literek na C+.

Mam już 2 dni nowe oprogramowanie i na kanałach HD ani razu (odpukać) nie było najmniejszego śladu "haczenia" obrazu. Poprzednio czasami się przytrafiało. Ogólnie obraz stał się jeszcze lepszy, niz był (ale to może autosugestia).;)
 
Do góry