Dekoder HD dla Cyfry +

Co zrobisz aby oglądać programy HD Cyfry Plus?


  • Total voters
    0
J

Judash

Guest
lucius napisał:
"Miasto Gniewu" też coś nie było zachwycającej jakości u mnie na telewizorze- Lcd Samsunga... Choć Luxe Tv wygląda bardzo dobrze...
Oby te problemy z jakością obrazu, były 'tylko' kwestią dopracowania oprogramowania...

Gdyby tylko poprawa softu byla potrzebna do poprawy jakosci obrazu, to producenci tunerow i TV zbankrutowaliby!.
 

maszek

New member
Bez reklam
No tak, jak pierwszy raz zobaczyłem Philipsa HD, już na "dzień dobry" nie wzbudził mojego zaufania. Problemy z softem jeszcze bardziej upewniły mnie, że jest niedopracowany i wprowadzany na rynek w pośpiechu. Biorąc pod uwagę cenę, za jaką C+ chętnie się z nim rozstanie, nie należy spodziewać się czegoś rewelacyjnego wewnątrz jego obudowy. Wyniki ankiety tez mówią same za siebie. Wydatek ponad 1000 zł jest dla niektórych barierą - decydują się więc na dzierżawę tunera od Cyfry. Oby wkrótce skończyły się ich kłopoty.

Ps. info dla użytkowników Humaxa - prace nad nowym softem związanym z poprawą EPG MediaHighway stanęły w miejscu. Aby zrobić to EPG i żeby było legalne niestety trzeba podpisać umowę z NDS France, właścicielem rozwiązania. Tak więc narazie pracują prawnicy - nie programiści. Miejmy nadzieję, że jedni i drudzy zakończą wkrótce swoją pracę sukcesem.
pozdrawiam
 
J

Judash

Guest
maszek napisał:
No tak, jak pierwszy raz zobaczyłem Philipsa HD, już na "dzień dobry" nie wzbudził mojego zaufania. Problemy z softem jeszcze bardziej upewniły mnie, że jest niedopracowany i wprowadzany na rynek w pośpiechu. Biorąc pod uwagę cenę, za jaką C+ chętnie się z nim rozstanie, nie należy spodziewać się czegoś rewelacyjnego wewnątrz jego obudowy. Wyniki ankiety tez mówią same za siebie. Wydatek ponad 1000 zł jest dla niektórych barierą - decydują się więc na dzierżawę tunera od Cyfry. Oby wkrótce skończyły się ich kłopoty.

Ps. info dla użytkowników Humaxa - prace nad nowym softem związanym z poprawą EPG MediaHighway stanęły w miejscu. Aby zrobić to EPG i żeby było legalne niestety trzeba podpisać umowę z NDS France, właścicielem rozwiązania. Tak więc narazie pracują prawnicy - nie programiści. Miejmy nadzieję, że jedni i drudzy zakończą wkrótce swoją pracę sukcesem.
pozdrawiam

Brak tego EPG da sie zniesc, ale jakies paski, brak dzwieku i inne niespodzianki w tym Philipsie, to przegiecie.
 

shafa

New member
ale paski itp mozna zlikwidowac oprogramowaniem ...a spytam czy Uzytkownicy humaxa maja lepsza jakosc obrazu ?? porownywal to ktos ...??
a tak wogole jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma :):):)
 

buba

New member
humax

hej
właśnie nabyłem humaxa, wszystko niby gra fajnie tylko strasznie mi w eltechu (gdzie wgrali mi najnowszy soft), ograniczyli liczbę kanałów w stosunku do zwykłego tunera cyfry a i te które są jak viva, zdf czy ard mają info brak sygnału
czy można coś z tym zrobić aby mieć taką liste kanałów jak kiedyś?
 
J

Judash

Guest
buba napisał:
hej
właśnie nabyłem humaxa, wszystko niby gra fajnie tylko strasznie mi w eltechu (gdzie wgrali mi najnowszy soft), ograniczyli liczbę kanałów w stosunku do zwykłego tunera cyfry a i te które są jak viva, zdf czy ard mają info brak sygnału
czy można coś z tym zrobić aby mieć taką liste kanałów jak kiedyś?

Niktci niczego nie ograniczyl!.Jaki masz konwenter, czasze?
 

maszek

New member
Bez reklam
@buba, zmienili Ci tylko soft czy też wgrywali dodatkowo swoją listę kanałów?
Bo to dwie różne sprawy. Najprościej jest wykasować całą listę kanałów i wyszukać ponownie na Twojej antenie i konwerterze. Jeśli nie masz możliwosci obróbki listy na komputerze, to niestety czeka Cię wówczas zabawa z pilotem by ułożyć kolejność kanałów wg własnych upodobań.
 

buba

New member
wgrali soft wraz z listą kanałów z tym ze co mnie męczy to to ze nie wszystkie chodza tak jak na poprzednim tunerze z cyfry a humax to przecież wyższa półka. Mam kompa wiec mogę obrobić tylko myslałem ze samo sie to wszystko poustawia. Jeśli miałem 400 knałów z mediasacie to czemu mam tylko 100 na humaxie?
 

maszek

New member
Bez reklam
buba napisał:
wgrali soft wraz z listą kanałów z tym ze co mnie męczy to to ze nie wszystkie chodza tak jak na poprzednim tunerze z cyfry a humax to przecież wyższa półka. Mam kompa wiec mogę obrobić tylko myslałem ze samo sie to wszystko poustawia. Jeśli miałem 400 knałów z mediasacie to czemu mam tylko 100 na humaxie?
Zacznij od wymiany anteny (minimum 80 cm) i ewentualnie konwertera na monoblok lub dwa single (jeden jako zez na Astrę) z osobnym przełącznikiem diseq. Jak humek pokaże Ci jakość rzędu 85-100% wykasuj wszystkie kanały i wyszukaj je ponownie. Potem zgraj sobie listę na kompa, powycinaj co niepotrzebne i poprzestawiaj wg własnych upodobań. Taką listę wgraj na humka i nie powinno byc problemów. Tylko te 30 m po ogrodzie...;)
 
Ostatnia edycja:

buba

New member
dzięki, rozumiem że z jakością rzędu 47% nie ma co szukać w świecie hdtv:D
serio te 30 metrów tak boli? powiem ci ze mam jeszcze druga antenę na dachu pod drugi dekoder cyfry i to jest znacznie bliżej. Pytanie czy z jednej anteny (powiedzmy ze nowej 80 cm z monoblokiem) mogę spokojnie rozdzielić sygnał na dwa tunery bez starty jakosci?

jest też opcja że musze zmienić fachowców którzy mi to wszystko poinstalowali. Znacie dobrych na sląsku?
 
J

Judash

Guest
buba napisał:
dzięki, rozumiem że z jakością rzędu 47% nie ma co szukać w świecie hdtv:D
serio te 30 metrów tak boli? powiem ci ze mam jeszcze druga antenę na dachu pod drugi dekoder cyfry i to jest znacznie bliżej. Pytanie czy z jednej anteny (powiedzmy ze nowej 80 cm z monoblokiem) mogę spokojnie rozdzielić sygnał na dwa tunery bez starty jakosci?

jest też opcja że musze zmienić fachowców którzy mi to wszystko poinstalowali. Znacie dobrych na sląsku?

Kup czasze 90+konwenter na 2 tunery i po problemie z kablem 30m.
 

piotrek6000

New member
RGB w mediasat HD

Dzisiaj nabyłem mediasata HD, ale niestety niepokoi mnie jedna rzecz: obraz przez RGB jest gorszy (ciemny, słabo nasycony), niż na composite czy s-video. Próbowałem z kilkoma dobrymi kablami i za każdym razem efekt ten sam. Przez component i HDMI wprawdzie kolory są ok, jednak irytuje mnie strasznie drganie obrazu spowodowane trybem 1080i, dlatego SD wolę oglądać po analogu. W moim starym Philipsie 6010 RGB wyświetlało bardzo ładne kolory, w każdym bądź razie ładniejsze niż podstawowy composite, dlatego podobnej różnicy między tymi trybami spodziewałem się w nowym dekoderze. Czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem?
 

Cavallino

Banned
piotrek6000 napisał:
Dzisiaj nabyłem mediasata HD, ale niestety niepokoi mnie jedna rzecz: obraz przez RGB jest gorszy (ciemny, słabo nasycony), niż na composite czy s-video. Próbowałem z kilkoma dobrymi kablami i za każdym razem efekt ten sam. Przez component i HDMI wprawdzie kolory są ok, jednak irytuje mnie strasznie drganie obrazu spowodowane trybem 1080i

Drganie obrazu HD?
Na czym Ty to oglądasz, na jakimś przedpotowym CRT?
 

kp@

New member
piotrek6000 napisał:
Dzisiaj nabyłem mediasata HD, ale niestety niepokoi mnie jedna rzecz: obraz przez RGB jest gorszy (ciemny, słabo nasycony), niż na composite czy s-video. Próbowałem z kilkoma dobrymi kablami i za każdym razem efekt ten sam. Przez component i HDMI wprawdzie kolory są ok, jednak irytuje mnie strasznie drganie obrazu spowodowane trybem 1080i, dlatego SD wolę oglądać po analogu. Czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem?
Ja mam podłączony mediasat HD zarówno przez HDMI jak i Euro i badałem jakość na przemian.Obraz z HDMI na moim Samsungu jest ok.Nie mam tylko do dyspozycji dzwieku analogowego z chinchów i przez to nie mogę używac kina domowego z wejsciem analogowym. Chyba potrzebna jest na forum ankieta aby podsumowac dotychczasowe wyniki nadawania aby programisci mogli coś usprawniac. Na N-Tv jest zbliżona sytuacja bo jak tłumaczył programista standard HDMI jest słabo zdefiniowany a producencji układów scalonych maja zbyt duzo swobody.:confused:
 

shafa

New member
Dzwonilem wlasnie do cyfry zglosic paski na tvn'ach i pani powiedziala ze w ciagu godziny mam sprawdzic czy cos sie zmienilo bo przesle mi uprawnienia na karte nowe ...jakos w to nie wierze ale za godzine dam znac czy jest jakas zmiana. tuner kupilem w sobote ...wydzierzawilem ...
pozdrawiam
 

dany

New member
Aż musiałem się przejsć do TV zeby sprawdzić te paski i migotanie, bo wczoraj nic takiego nie zauważyłem, i rzeczywiscie przez chwilę migotał (połączenie Component) ale potem obraz się jakby ustabilizował, i teraz jest ok. Zauważyłem też inną rzecz ze np. na TVN24 przez chwilę jest jakiś pasek z boku, ale gdzieś po 0,5s TV (42pv60) przesuwa obraz i paska nie widać. Więc możliwe ze te problemy (migotanie i paski) dotyczą samego połączenia z TV i prawidłowego rozpoznania sygnału przez TV, albo rzeczywiście coś testują z sygnałem.
 
Do góry