Dekoder HD dla Cyfry +

Co zrobisz aby oglądać programy HD Cyfry Plus?


  • Total voters
    0

gen0typ

New member
dany napisał:
Tez dostałem taką odpowiedź, ze tuner wysyła 720p a TV pokazuje maksymalną możliwą rozdzielczość tunera. Wiec raczej nic w tym kierunku nie będą robić. Może po prostu SD skalują do 1080i, a przekaz HD idzie w oryginalnej postaci tylko TV tego nie wyświetla, no ale jak to sprawdzić ...
Bzdury gadają. Mój projektor rozpoznaje sygnał wchodzący - przetestowałem wpuszczając z komputera rozdzielczości "komputerowe", 1080i i 720p. Projektor za każdym razem pokazywał właściwe parametry. Więc jak przy tunerze pokazuje mi 1080i to znaczy że te 1080i dostaje...

A przy okazji, obok mojego marudzenia chciałbym zazaczyć, że wczorajszy film "Miasto gniewu" w HD i DD5.1 mnie powalił. Co prawda widziałem ten film już z DVD, jednak teraz czuję, co znaczy kino domowe. Jest to jednak spory przeskok jakościowy z SD na HD i jeszcze do tego dźwięk i napisy.
 
Ostatnia edycja:

kp@

New member
promocja kanałow HD na LUXE HD

Jeszcze bardziej powalają promocyjne filmiki na LUXE HD z TF1 HD i M6 HD.Wyglada na to że jezeli chodzi o obraz to tuner C+ HD jest ok.Dzwieku nie stety nie słychac podczas tej promocji.
 
J

Judash

Guest
kp@ napisał:
Jeszcze bardziej powalają promocyjne filmiki na LUXE HD z TF1 HD i M6 HD.Wyglada na to że jezeli chodzi o obraz to tuner C+ HD jest ok.Dzwieku nie stety nie słychac podczas tej promocji.

Na Humaksie dzwiek jest ;)
 

DanielS

New member
Na Topfiledzie też jest dźwięk. Trzeba w parametrach dźwięku dla kanału wybrać francuski - wtedy jest dźwięk. Jak się wybierze Audio1 , Auto lub inny to nie ma dźwięku. Nie ma to jednak znaczenia kiedy jest nadawana normalna ramówka Luxe z dźwiękiem po angielsku. Nie wiem od czego to zależy ale pewnie od źródla - czyli od tego jak są nagrane te raklamówki TPS HD.
 

innuendo1

New member
Dźwięk na LUXE HD

kp@ napisał:
Jeszcze bardziej powalają promocyjne filmiki na LUXE HD z TF1 HD i M6 HD.Wyglada na to że jezeli chodzi o obraz to tuner C+ HD jest ok.Dzwieku nie stety nie słychac podczas tej promocji.

Dzwięk jest tylko należy go zmienić z język 1 na Francuski
 

innuendo1

New member
mariusz11 napisał:
dany napisał:
1. Raczej dalej jest mono po analogu (przynajmniej chinch)
icon8.gif

Nniestety nowe oprogramowanie(53) nie przyniosło zmiany dźwięku na Dolby Digital wilelokanałowy(nadal mono).
Mam połączenie cyfrowe dźwięku SPDIF (obraz po HDMI).

Jak dzwoniłem do działu tech.Cyfry najpierw zaprzeczali potem przyznali ,że jest to problem z oprogramowaniem i poprawienie zajmie im do miesiaca.

Dokładnie ja mam połączone i chinch i SPDIF i jest mono wszystko oprócz TVN i Canal HD na drugiej podnośnej. Mnie też Cyfra zarzuca ze to nieprawda wiec o co tu chodzi? Czy jest ktoś kto ma wszystko stereo???
Pozdrawiam
 

innuendo1

New member
Jakość wczorajszej emisji w HD

Wczorajszy film Miasto Gniewu/ doskonały/
Obraz w scenach ciemnych ,a tych znaczna przewaga w filmie fatalny.
W porównaniu np. z reklamą na LUXE HD porażka całkowita. Co się dzieje?
Dzwięk Dolby Digital 5,1 bez zastrzeżeń.
 

MrAs

New member
U mnie niestety na le40n71 "Misto gniewu" wyglądalo fatalnie. Telewizor informuje o sygnale 1080i. Zdecydowanie mam odczucie iż po wymianie zwykłego Mediasata na HD obraz po hdmi jest dużo gorszy. obraz mimo prób różnych ustawien przebarwia, przy zmiane kanałau pozostają powidoki "duszki" jak bywalo w plazmach. Obraz jakby za mgłą. Tragedia. Kabel - Profigold. Może ktoś ma jakis pomysł. Może dekoderek zwalony? Help Me!
 

effe

New member
MrAs napisał:
U mnie niestety na le40n71 "Misto gniewu" wyglądalo fatalnie. Telewizor informuje o sygnale 1080i. Zdecydowanie mam odczucie iż po wymianie zwykłego Mediasata na HD obraz po hdmi jest dużo gorszy. obraz mimo prób różnych ustawien przebarwia, przy zmiane kanałau pozostają powidoki "duszki" jak bywalo w plazmach. Obraz jakby za mgłą. Tragedia. Kabel - Profigold. Może ktoś ma jakis pomysł. Może dekoderek zwalony? Help Me!
Musuisz mieć cos nie tak z telewizorem. Ja mam 32S71B i wszystko działa wyśmienicie. Świetny obraz za pomocą dekodera HD. Jeszcze nie zauważyłem żadnych wad jesli chodzi o Samsunga (najlepszy producent telewizorów LCD na swiecie), a tym bardziej jesli chodzi o Cyfre plus! Oby tak dalej a napewno zyskaja kolejnych abonentów. Pozdrawiam.
 

CooLBaRT

New member
innuendo1 napisał:
W porównaniu np. z reklamą na LUXE HD porażka całkowita. Co się dzieje?
Dzwięk Dolby Digital 5,1 bez zastrzeżeń.

właśnie - macie może dzwięk na 449 Luxe TV (wyswietla sie teraz jakis kanał TPS ale bez fonii :(
 

shafa

New member
WItam ..no i dzisiaj nabylem ten dekoder mimo mnostwa zlych opini, opisze podlaczenie i wrazenia ...:
moj tv to philips 37pf5320.
tuner:
oprogramowanie: 53
poziom sygnalu: 4,3 (na zielono)
1.wizja:kabel dvi->hdmi i tutaj:
-tvp1 - zaskakujaco dobry sygnal
-wszystkie tvn'y maja niebieski psaek po lewej stronie ekranu szerokosc ok.7-8 mm ..starsznie denerwujace..gdzie powod
-zoneclub (kanal47) na gorze ekranu widoczny pasek z przekalmaniami o szerokosci ok.1cm (...troche denerwuje)
-nic sie nie wiesza nie przeskakuje
-jakosc obrazu napewno lepsza niz na starym tunerze philipsa ... lecial mecz w hd ...nie powala na kolana ...ale oglada sie przyjemnie (szka ze w trybie cyfrowym nie mozna z telewizora zmieniac ustawien obrazu, mam philipsa i superszeroki bylby fajny bardzo)
-animal planet i discovery cieniutki czarnobialy pasekod lewej do polowy ekranu)
-mtv - zielony pasek po lewej stronie taki jak na tvn'ach
-na trace tv - tez pasek na gorze ekranu z przeklamaniami ...troszke mrugajacy(ciezko opisac)
-rtl102,5 - kolorowy pasek na dole ekranu w kolorach teczy( bialy zolty niebieski zielony fioletowy czerwony niebieski) o szerokosci 7-8 milimetrow)
-cnn tez pasek u gory czrnobialy ...

2.dzwiek: spdif(tuner)->coaxial (amplituner yamaha):
-dzwiek wszedzie wporzadku, ale w amplitunezre mam ustawienie dzwieku direct stereo(przepuszcza oryginalny dzwiek ze zrodla i tutaj na tvn'ie jest buczenie a na reszcie wporzadku, po zmianie na 2ch lub 6ch stereo jest wporzadku.
-ustawienie dolby digital to co wyprobowalem gra centralny(test na king kongu)
- jakosc sygnalu na muzycznych( mtv, viva trace tv, vh1) zdecydowanie lepsza niz na reszcie
-brak foni na luxe hd kanal 449


To tak na sam poczatek ...
pozdrawiam

23.38...27.01.2007
wlasnie ogladam ..na tvn film inni ..jakos brazu super ...w porowanani do starego tunera i innych programow ....
no i dzwiek ..przelaczyl sie na amplitunerze sam na dolby digital i gra jak powinno ...rewelacja pomimo malaej ilosci efektow dzwiekowych ...

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

shafa

New member
tak doczytalem.
A powiedz mi czy na kanalach niektorych masz na gorze ekranu cos co mozna nazwac bledami transmisji ..przeklamaniami ...?
 

compucar

New member
MrAs napisał:
U mnie niestety na le40n71 "Misto gniewu" wyglądalo fatalnie. Telewizor informuje o sygnale 1080i. Zdecydowanie mam odczucie iż po wymianie zwykłego Mediasata na HD obraz po hdmi jest dużo gorszy. obraz mimo prób różnych ustawien przebarwia, przy zmiane kanałau pozostają powidoki "duszki" jak bywalo w plazmach. Obraz jakby za mgłą. Tragedia. Kabel - Profigold. Może ktoś ma jakis pomysł. Może dekoderek zwalony? Help Me!

U mnie na lcd 40 cos tam 61 jest dokładnie to samo. Po hdmi nie da sie ogłądać, brak ostrości, strasznie słabe nasycenie kolorem. Po rgb i komponent nasycenie lepsze lecz ostrośc równie słaba.
Grafika ekranowa po hdmi jest bardzo dobrej jakości zatem to nie problem samej transmisji. Może ten tuner tak pracuje z samsungami lcd? Na poprzednim zwykłym philipsie po rgb obraz był wyśmienity, nie wiem co mnie pokusiło by wymienić na ten szmelc.
 
J

Judash

Guest
Niezle ;), jakies paski z boku i gory brak dzwieku..."zachwycajca" jakosc TVP1 ;)....super Tuner ;)
 

shafa

New member
dokaldnie obraz wydaje sie jakby za mgla byl ..ale wczoraj na king kongu bylo np oki ..obraz suuuper ....no i lux tv hd tez super ...
takze nasycenie kolorow tutaj powoduje ta mgle ...
 

lucius

New member
"Miasto Gniewu" też coś nie było zachwycającej jakości u mnie na telewizorze- Lcd Samsunga... Choć Luxe Tv wygląda bardzo dobrze...
Oby te problemy z jakością obrazu, były 'tylko' kwestią dopracowania oprogramowania...
 

Dable

New member
menu TV

Posiadam telewizor Philips 32pf3320\10 i mam pytanie czy ma on ukryte funkcje menu.dlaczego w menu HD funkje kontrast.HR,instalacja są niedostępne.
w trybie HD na ekranie pojawia się napis HD a gdy włączę tuner Humax 2000 napis zmienia sie na HD-A .podłaczny jest DVI-component bo HDMI ten model nie posiada.czy są różne tryby HD w tym TV?
 

arsenal

Moderator
VIP
Na szczęście Cyfra+ nie ma swojego forum więc najazd pieniaczy na ten "super" tuner HD C+ nie wystąpił. Na szczęście dla Cyfry+ oczywiście, nie dla abonentów.
 
Do góry