Dekoder HD dla Cyfry +

Co zrobisz aby oglądać programy HD Cyfry Plus?


  • Total voters
    0

un-j

New member
Witam wszystkich.
Niestety, nie zostałem dziś "szczęśliwym" posiadaczem Philipsa :twisted: . Po 15 minutowym oczekiwaniu na połączenie z Centrum Cyfry, okazało się, że wstrzymano ich wydawanie do odwołania (czyli pewnie do przyszłego roku)z powodu "wgrania złego softu". Wziąłbym Humaxa (z wypożyczonym Astonem), ale byłem nieprzygotowany (tylko cash) a jechać 3 raz już mi się nie chciało.

A propos Humaxa mam pytanie: aktualizacja softu odbywa sie przez złącze RS-232, a nie mam tego w kmputerze. Da się to zrobić jakoś inaczej (port równoległy, fire-wire, USB)?
 

yetti

New member
Wgrywanie softu do odbiorników zawsze odbywa się przez złacze RS232 czyli port COM, i prawie zawsze przez kabel NULL-MODEM, niestety coraz częściej takich portów nie mają laptopy.
 

Lech

New member
Bez reklam
un-j napisał:
A propos Humaxa mam pytanie: aktualizacja softu odbywa sie przez złącze RS-232, a nie mam tego w kmputerze. Da się to zrobić jakoś inaczej (port równoległy, fire-wire, USB)?

Zainstaluj sobie ten port w postaci karty rozszerzeń na PCI. Jednak jako pierwszy krok radziłbym ponownie zajżeć na tył blaszaka i sprawdzić porty bo RS-232 jest zwykle przez komputeroców nazywany COMem
 
Ostatnia edycja:

gregos

New member
informacyjnie

un-j napisał:
Witam wszystkich.
Niestety, nie zostałem dziś "szczęśliwym" posiadaczem Philipsa :twisted: . Po 15 minutowym oczekiwaniu na połączenie z Centrum Cyfry, okazało się, że wstrzymano ich wydawanie do odwołania (czyli pewnie do przyszłego roku)z powodu "wgrania złego softu".
Informacja o wstrzymaniu sprzedaży na http://www.satkurier.pl/?cyfra+/&kat=44&id=35278
niestety po raz kolejny dali ciała nie pamiętam co ostatnio im się udało trzeci dzień próbuje kupić ich moduł w sosnowcu nieosiągalne w Katowicach na Słowackiego przyszło parę sztuk wieczorem gość obiecał mi go zostawić jak za PRL-u
:(
 
Ostatnia edycja:

makisiaki

New member
Informacja o wstrzymaniu sprzedaży/wymianie dekoderów PhilipsHD jest prawdziwa i potwierdzona. Powodem są błędy w oprogramowaniu. U mnie błędy w oprogramowaniu to przy szybkim przełączaniu kanałów czasami brak dzwięku lub brak wizji na niektórych kanałach (przełączanie dalej i powrót do kanału na ogół pomaga), słaby obraz kanałów SD po HDMI ale po EURO bdb. Poprawki zostaną stworzone i wgrane w połowie stycznia.

A teraz UWAGA. Takie zachowanie operatora jest godne naśladowania.
W dniu dzisiejszym zadzwonił do mnie (i zapewne do wszystkich użytkowników tego dekodera) spec i wypytał dokładnie o zauważone problemy. Mogłem się nagadać do woli. Wszystkie spisał i na tej podstawie zrobią poprawki. Jednocześnie zaproponował, że mogę bez problemów udać się do punktu i wymienić dekoder ponownie na mediasata jeśli tylko chcę. Są to pewne uciążliwości ale bez przesady można z tym żyć. Jednocześnie za wszelkie problemy opcję CANAL+ mam za darmo w miesiącu styczniu. Więc jestem 29 zł do przodu. Zadzwonią do mnie jeszcze raz jak będzie gotowe oprogramowanie i gotowość do aktualizacji.

To jest właściwe podejście.
Czy telewizja n zwróciła abonentom choćby 1 zł za problemy na początku działalności. A tu proszę sami zbierają informacje i oferują rabaty.

Tak trzymać ale nie wprowadzać "byle czego" za często :)
 

gregos

New member
makisiaki napisał:
A teraz UWAGA. Takie zachowanie operatora jest godne naśladowania.
W dniu dzisiejszym zadzwonił do mnie (i zapewne do wszystkich użytkowników tego dekodera) spec i wypytał dokładnie o zauważone problemy. Mogłem się nagadać do woli. Wszystkie spisał i na tej podstawie zrobią poprawki. Jednocześnie zaproponował, że mogę bez problemów udać się do punktu i wymienić dekoder ponownie na mediasata jeśli tylko chcę. Są to pewne uciążliwości ale bez przesady można z tym żyć. Jednocześnie za wszelkie problemy opcję CANAL+ mam za darmo w miesiącu styczniu. Więc jestem 29 zł do przodu. Zadzwonią do mnie jeszcze raz jak będzie gotowe oprogramowanie i gotowość do aktualizacji.

To jest właściwe podejście.
Czy telewizja n zwróciła abonentom choćby 1 zł za problemy na początku działalności. A tu proszę sami zbierają informacje i oferują rabaty.

Tak trzymać ale nie wprowadzać "byle czego" za często :)

fajnie następne będą szczepionki napierw nam dadzą a potem sprawdzą % umieralność ale chwała im chociaż że dostałeś gratisa mnie do nich ręce opadają niestety ze względu na opcję HBO i Canal pewnię dalej z nimi będę:)
 

captain

New member
Ja sobie dziś kupiłem Humaxa HDCI-2000 z modułem Cyfry+. Po doświadczeniach z ich sprzętem jakoś wolę omijać ich urządzenia. Gość w punkcie wgrał mi z komputera najnowszy soft i listę kanałów. Instalator dołożył 2 konwerter i przełącznik. Teraz śmiga mi z Astry i Hotbirda. Jak się jeszcze rozpędzę to dołożę moduł Polsatów ale to chyba potem. Z en platformą nie będę miał problemu, bo oni i tak nie dają modułu. Chyba że ich konkurencja przekona. Bo są już ostatnimi w Polsce którzy mają jedyne słuszne urządzenia bez żadnego wyboru.:roll:
 

rafi

New member
Od dwóch dni cieszę się nowym tunerem Cyfry + do odbioru HD. Standartowo poprzedni dekoder do mojego projektora - sanyo z3 poprowadzony był s-video. Dzisiaj kupiłem Hdmi - Hamy, który zastąpił component Supry odpowiedzialny za obraz od DVD a wykorzystywany przez jeden dzień. Po dwóch dniach oglądania i porównywania, a szczególnie po dzisiejszym filmie Mr. i Mrs. Smith stwierdziłem, że resztę programów mogę wyłączyć bo jakość jest żenująca. Dziękuję Cyfro za HD.
Pozdrawiam i czekam na Gwiezdne Wojny!
 

kowalc

New member
To jest właściwe podejście.
Czy telewizja n zwróciła abonentom choćby 1 zł za problemy na początku działalności. A tu proszę sami zbierają informacje i oferują rabaty.

Tak trzymać ale nie wprowadzać "byle czego" za często :)
[/quote]

Chciałbym zwrócić uwagę, że "n" nie pobierała opłat za pierwszy miesiąc. Ja użytkuję "n" od samego początku i za październik nic nie płaciłem. Poza tym "n" również kontaktowała się ze mną i przeprowadzała ankietę na temat pakietów i odbioru. Także jak widać obie platformy działają podobnie.
 

maszek

New member
Bez reklam
Astra HD nadaje cały czas (co prawda "w kółko") prezentacje materiału HD: zwierzęta w Afryce, zjazd z ośnieżonego stoku, migawki z Azji, New York i Paryż (migawki w dzień i w nocy) - super !!!
Anixe HD pokazuje filmy, teledyski.
Luxe HD z przerwami ale ten sam materiał (azjatyckie kulinaria i prezentacje hoteli).
Sat.1 HD i ProSieben HD pokazują najczęściej filmy, programy rozrywkowe, kreskówki ale... w 4:3.

Wszystkie programy odbieram na Humaxie 2000 HDCI, antena 85 cm, konwerter na HotBirda + drugi konwerter (zez) na Astrę oraz przełącznik Diseq. Odradzam konwertery typu monoblock.
 

MarKo_wawa

New member
Witam,

Maszek, jakie moglbys polecic dobre konwertery (lokalizacja Wawa)
i dlaczego odradzasz monoblock :confused:

Mam talerz powizyjny (odbior - rozny, w zaleznosci od pogody :evil: ) i chcialbym w najblizszym czasie zmienic na cos czym moglbym odbierac i HB i Astre :) .

Pozdrawiam :cool:
 

maszek

New member
Bez reklam
Na rynku jest sporo nowych i dobrych konwerterów. Ja miałem do tej pory kilkuletnie Samsungi o współczynniku szumów 0,6dB. Zmieniłem je na Maximum LNB SF - 10 S - 0,3dB - przykładowy opis pod tym linkiem http://www.mikrotech.net.pl/product_info.php?products_id=470.
Dobre są też Interstary Single Golden (też 0,3dB) np. http://www.dipol.com.pl/sklep/a9827.php?sid=
Dlaczego nie monoblock? Jest on skonstuowany jako dwa konwertery w jednej obudowie, najcześciej z wbudowanym przełącznikiem Diseq - przykładowy opis pod tym linkiem http://satiq.pl/product_info.php?products_id=168&osCsid=97a879acb457c03282c9385d8259136c
Co prawda powninien obsługiwać oba satelity ale ... jaki to zez jeśli konwertery są połozone równolegle do siebie?;)
U mnie konwerter na HotBirda jest ustawiony standardowo na wprost, podłaczony do przełącznika pod LNB A http://www.dipol.com.pl/sklep/r852482.htm (w Humaxie jako DiseqA). Konwerter zez na Astrę (nieco po lewej, skierowany pod kątem w światło anteny) podłączony pod LNB B (w Humaxie jako DiseqB).
Miałem antenę 90cm i zmianilem ja na ocynk Hirschmanna 85cm.
Cały ten zestaw działa bez zarzutu ale tylko dlatego, że jest prawidłowo ustawiony (warto skorzystać z usługi fachowca serwisu SAT - koszt do 80zł). Jakość sygnału na obu satelitach humek wskazuje na 100% (wcześniej 70-72%).
Na rynku dostępne są juz konwertery ze współczynnikiem 0,2dB np. Inverto Monoblock WHITE TECH http://ryniak.pl/kaon/product_info.php/products_id/101.
Niektórzy fachowcy twierdzą, że dla Warszawy wystarcza antena 80cm. Wydaje mi się, że powinna byc jedna większa zwłaszcza, że im dalej na wschód od Warszawy anteny 1m i więcej są standardem jeśli chce się odebrać wiecej niż jednego satelitę.
 
Ostatnia edycja:

Yeti

New member
Tunery HD z dyskiem?

Czy ktoś z Szacownych Forumowiczów wie czy może w nowym roku Humax lub Topfield doda twardy dysk do swoich odbiorników cyfrowych?
Pozdrawiam i życzę "dobrych obiorów" w Nowym 2007 Roku
Yeti
 

DanielS

New member
O jednym i drugim ptaszki ćwierkają , że prawdopodobnie będą wyposażone w HDD. Humax przez USB - dysk zewnętrzny natomiast Topfield wewnętrzny.
 

captain

New member
jedyną wadą monobloka jest sztywna odległość między promiennikami, trochę to ogranicza możliwości współpracy monobloka z małymi i bardzo dużymi antenami. W większości anten 75-100 cm monoblok będzie działał bez zarzutu bo będzie pasował do ukłądu geometrycznego anteny a zalety:
- jedno urządzenie zamiast trzech
- brak złaczek i przełącznika które tłumią sygnał
- wszystko w jednej hermetycznej obudowie
- wszystko dopasowane od jednego producenta
- można zaistalować samemu, łatwiej niż celować dwoma konwerterami
- mniejszy prąd zasilania - mniejsze obciążenie głowicy tunera
Najważniejszą wadą jest to, że jak się popsuje to całość a konwerter przynajmniej po gwarancji najczęściej idzie do kubła.
 
J

Judash

Guest
Tylko koszt tego konwentera to 50 zlotych a popszedni dzialal 12 lat.Wiec chyba nie jest tragedia po gwarancji kupic nowego?
 

yanky

New member
DanielS napisał:
O jednym i drugim ptaszki ćwierkają , że prawdopodobnie będą wyposażone w HDD. Humax przez USB - dysk zewnętrzny natomiast Topfield wewnętrzny.

Faktycznie, w Topfieldzie jest sporo wolnego miejsca, tylko do czego doczepią ten dysk?
http://www.topfield***/new/tf7700hsci/PB163366.jpg
 

Lech

New member
Bez reklam
MarKo_wawa napisał:
Witam,

Maszek, jakie moglbys polecic dobre konwertery (lokalizacja Wawa)
i dlaczego odradzasz monoblock :confused:

Mam talerz powizyjny (odbior - rozny, w zaleznosci od pogody :evil: ) i chcialbym w najblizszym czasie zmienic na cos czym moglbym odbierac i HB i Astre :) .

Sorry że się wcinam ale kolega Maszek chwilami trochę przegina. O talerzu i konwerterze pisałem kilka dni temu [ 22 lub 23.12 ]. Zmieniłem ostatnio talerz na 85 cm i konwerter na monoblock z firmy Golden Interstar. Konwerter ma 3 lata gwarancji a Humax pokazuje siłę sygnału powyżej 80% i jakość około 100% zarówno na Astrze jak i Hotberdzie. Więc pytanie brzmi czy to są złe parametry? Monoblock to komplet 2 konwerterów przełącznika i dodatkowo przystawki zeza. Mamy więc 4 urządzenia w jednym i jeszcze łatwość montarzu. W miejsce starego konwertera zamontowałem monoblock i po sprawie. Co do programów Niemieckich Prosieben i Sat1 to nie są one nadawane w formacie 4/3 tylko upscalowane. Można to łatwo sprawdzić ponieważ nadawane są równolegle na "tradycyjnym" przekazie. Gdy wejdziemy w menu telewizora to okazuje się że odbierany jest obraz w formacie 16/9, a próba zmiany formatu na 4/3 jeszcze bardziej przycina boki ekranu. Sytuacja ta jest doskonale znana z Cyfry+. Myślę tutaj o Canal+Sport i Canal+Sport HD. Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

maszek

New member
Bez reklam
Może w tym miejscu? Widać, że zmieszczą się dwa "cieniutkie" dyski notebook'owe?
http://www.topfield***/new/tf7700hsci/PB163385_resize.jpg
Ale nie widzę żadnych złącz SATA - czyżby po USB?
Z taka płytą (jak ta na zdjęciu) będzie chyba potrzebna wizyta w serwisie by wlutowac gniazdko do podłączenia HDD.
 
Ostatnia edycja:
Do góry