Dekoder HD dla Cyfry +

Co zrobisz aby oglądać programy HD Cyfry Plus?


  • Total voters
    0

haczyk13

New member
Zamierzam kupić lub wydzierżawić od C+ obiecywanego od kilku tygodni Philipsa HD.Podobno pokażą się w sklepach po Świętach ( ciekawe których, może wielkanocnych?).Zakupiony (wydzierżawiony) dekoder połączę z plazmą Panasa PA60E, który nie jest HDReady a posiada tylko złącze HDMI oraz Scart i komponent video.Powiedzcie mi, proszę, jakia będzie jakość obrazu? Może wcale nie warto jednak inwestować w dekoder HD? Chociaż z drugiej strony zyskam dźwięk DD 5.1 do swojego kina domowego. Obecnie odbieram na Mediasacie(o dziwo nie szwankuje a mam go od samego początku powstania C+) i obraz nie jest zły ale liczę na lepszą jakość po zakupie dekodera HD. Z góry dziękuję za odpowiedż i życzę wszystkim "Forumowiczom" Wesołych Świąt.
 

gregos

New member
maszek napisał:
Niniejszym składam wszystkim,
zarówno współtwórcom jak i przeglądajacym ten wątek,
życzenia
miłych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia,






dzięki Maszek my Tobie także ale dzięki Tobie a raczej twojemu wątkowi zakupiłem dziś Humaxa zaczynam z nim ekspermentować jak masz jakieś sugestie ułatwiające życie daj znać
 

gregorp

New member
kamcyk26 napisał:
Tak ,HD robione dobrym sprzetem i puszczane z duzym bitrate. Polecam wszystkim serie swiatecznych filmikow z miast z calego swiata (lampki, choinki wieczorem itd) Reportaze bez slow wiec nie ma problemu z jez franc. Naprawde bajka.

A ja zadam takie pytanie:
Czy u Was także leci dzwiek PCM a nie DD??

W końcu z definicji HD wynika że dzwiek powinien byc przynajmniej DD (tak mi się zdaje-jak sie myle to mnie z błędu wyprowadzcie).

P.S. Mam jeszcze pytanko dotyczace ASTRY Promo- czy u Was też jest to pokaz slajdów czy płynny obraz??

pozdro
 

kellerMR

New member
pokaz slajdów z astry w HD

Mam ten sam problem z Astra Promo widze pokaz slajdów na tunerze topfield 7700 HSCI z Astonem 2.17 i Cyfrą. Problem jest takze z odbieraniem programow niemieckich w HD np. Sat 1 HD. Czasami widzi je jako zakodowane a czasami loguje sie po 30 sekundach. To chyba problem z przełaczaniem parametrow odbioru nadawanego programu. A tak poza tym to bardzo dobry tuner chyba najlepszy jaki mialem. a ze nie dopracowany wady sa minimalne w stosunku do Humaksa Dreamboxa i wielu innych niedopracowanych.
 

jarmalik

Member
Bez reklam
maszek napisał:
A podpisałeś aneks na kanał HD?

Do końca grudnia nie potrzeba żadnego aneksu. U mnie wszystko działa bez aneksu. To musi być jakiś problem techniczny. Ale na razie nie ma się czym ekscytować. Powtórzę tu swój post sprzed 2 dni z równoległego wątku:

Niestety, moje roczczarowanie do Cyfry w zakresie HD rośnie w zastraszającym tempie, a taką miałem nadzieję:( Dzisiaj oglądałem mecz Premierleague z Chelsea na kanale HD. Powiem krótko: PORAŻKA!!! To była kompletna klapa w porównaniu z tym co widziałem wcześniej na innych platformach. Owszem obraz lepszy niż na równoległym Canal+ Sport, ale kudy mu do tego co było na n-ce nieco wcześniej. Tak bowiem się złożyło, że tuż przed rzeczonym meczem zakończyła się na n-sport powtórka meczu z ligi mistrzów Chelsea - Barcelona w HD. Powiem że obraz na Canal+ Sport HD był o co najmniej dwie klasy gorszy! Śnieżenie, brak ostrości i szczegółów zwłaszcza z dalszych planów, marne kolory. Tak samo wyglądał pierwszy mecz przez nich transmitowany 10.12. i od tego czasu żadnej poprawy. Mam jeszcze cichą nadzieję, że taki obraz dostają z Anglii, ale chyba to mało prawdopodobne. Wszystko okaże się 26.12. kiedy to nadadzą pierwszy film. Jeśli będzie wyglądało podobnie, to na pewno HD takiej jakości u nich nie kupię i wszystkim będę odradzał. To jest antyreklama tej technologii i w ogóle nie warto na takie coś wydawać pieniędzy. Nie wiem co jest tego przyczyną: za silna kompresja czy jednak standard 720p?
Ludzie z Cyfry - zróbcie coś z tym!
 

arsenal

Moderator
VIP
kellerMR napisał:
Mam ten sam problem z Astra Promo widze pokaz slajdów na tunerze topfield 7700 HSCI z Astonem 2.17 i Cyfrą. Problem jest takze z odbieraniem programow niemieckich w HD np. Sat 1 HD. Czasami widzi je jako zakodowane a czasami loguje sie po 30 sekundach. To chyba problem z przełaczaniem parametrow odbioru nadawanego programu. A tak poza tym to bardzo dobry tuner chyba najlepszy jaki mialem. a ze nie dopracowany wady sa minimalne w stosunku do Humaksa Dreamboxa i wielu innych niedopracowanych.
Według mnie to oznaki źle ustawionej anteny lub kiepskiego konwertera na Astrę.
 

maszek

New member
Bez reklam
gregos napisał:
jak masz jakieś sugestie ułatwiające życie daj znać
Własnie jestem po... "dziewiczej" próbie załadowania nowego softu.
Soft (oprogramowanie beta (HDCI 10008+beta) pobrałem ze strony Sensora http://www.humax.com.pl/hdf/hdci_test_debug_POLAND.hdf
a także program do załadowania softu http://www.humax.com.pl/hdf/WDN4OAK+.zip
Po otwarciu programu (pojawia się okienko poniżej), klikamy na ikonkę po prawej od "File information" i wskazujemy na plik z nowym oprogramowaniem. Załadowanie oprogramowania wykonałem zgodnie z instrukcją http://www.humax.com.pl/modules.php?name=Technika&file=program.
Przy wgrywaniu na wyświetlaczu pojawiają się informacje: P00, 10, 20...; D00 - 99; END; L00-99 a następnie tuner się wyłączy.​
Niestety informacja podana przez Sensor ...

Najnowsze oprogramowanie 08+ do HDCI 2000
nowoscred.gif
Właśnie opublikowaliśmy dla Państwa na święta oprogramowanie BETA dla Humaxa HDCI-2000. To oprogramowanie obsługuje moduły Cyfrowego Polsatu, obsługuje napisy ekranowe dla Cyfry+ oraz polską czcionkę w telegazecie ekranowej OSD odbiornika.



... nie do końca się sprawdziła. O ile w telegazecie polskie litery wyświetlane są poprawnie i napisy w polskiej wersji językowej dostepne są już pod przyciskiem "OPT+" na kanałach "kolorowych", to już informacje o danym programie (przycisk I) niestety NIE !!!
Dzisiaj o 13:20 wyświetlano "Marsz pingwinów" oraz "Łapu capu"
W pierwszym przypadku pojawiła się duża litera T a w drugim "rosyjskie SZ". Chyba, że informacje wyświetlane spod przycisku "I" związane sa z z cześcią oprogramowania dot. EPG?
Z tego wynika, że Panowie programiści z Humax'a (dowiezieni naprędce z Korei do Polski by poprawić soft) mają jeszcze trochę pracy do wykonania:D.​
 
Ostatnia edycja:

gregos

New member
maszek napisał:
Najnowsze oprogramowanie 08+ do HDCI 2000
nowoscred.gif
Właśnie opublikowaliśmy dla Państwa na święta oprogramowanie BETA dla Humaxa HDCI-2000. To oprogramowanie obsługuje moduły Cyfrowego Polsatu, obsługuje napisy ekranowe dla Cyfry+ oraz polską czcionkę w telegazecie ekranowej OSD odbiornika.


no właśnie aneksu do końca grudnia (podobno} nie trzeba wziąłem astona do czwartku w wypożyczenie choć chcieli mi go wcisnąć nic nie mówiąc że nie będzie (prawdopodobnie} chodzić po 1 stycznia bo modułu cyfry nie mieli potem go wymienię do BOK cyfry już mi się nie chcę dzwonić bo mi po raz 10 będą wysyłać uprawnienia co zrobić to tylką potrafią (przynajmniej przez Święta} a soft mam HDCXCI 1,00,08 no i głos na canal hd zero obrazu niestety a może dobrze do tej pory miałem mediasata i chyba zaczynam za nim tęsknić gubię sie powoli ......ratujcie!!!!!
 
Ostatnia edycja:

majette

New member
czy ktos wczytywal liste polskich kanalow do Humaxa za pomoca Humbox 3.0 ? bo mi idzie idzie upload a po pewnym czasie ustaje...
ogolnie jestem baaardzo zadowolony z jakosci obrazu na humaxie,na moim tv Sagem auxium 45cali obraz jest poprostu na wiekszosci kanalow piekny,wkurza mnie natomiast dzialanie moulu cyfry,czesto sie zdarza,ze kanal wyswietla sie jako zakodowany,trzeba przelaczyc i wrocic ,zeby byl odkodowany,a niekiedy poczekac nawet kilkanascie sekund,sygnal i jakos mam bardzo mocny ,wiec to chyba wina modulu
 

maszek

New member
Bez reklam
Gregos, to że do końca roku okno ma być otwarte na HD Sport dla uzytkowników Astona to być może "jedna" prawda. Ale "druga" prawda jest taka, że aby odbierać Cyfra+ Sport HD karta abonencka musi być aktywowana na ten kanał (chyba, że się mylę). Też nie miałem obrazu dotąd, dopóki na kanale TVP1 (z włożonym do Humaxa modułem CAM Cyfry+ HD) moja karta nie została aktywowana do odbioru programu HD (wszystko w punkcie głównego dystrybutora C+). A karta jest aktywowana po podpisaniu aneksu. Jakoś trudno mi uwierzyć w to, że C+ aktywuje karty WSZYSTKICH swoich abonentów w ciemno do odbioru HD. Przecież nie wszyscy mogą odbierać programy HD (np. użytkownicy starych Mediasatów). Obym się mylił, ale wydaje mi się, że C+ udostępni właścicielom tunerów innych niż jedyny słuszny odbiór HD tylko z własnym modułem CAM. Pozostałym, którzy mają Astony "pozwoli" na odbiór tylko dotychczasowej oferty. Nigdzie nie spotkałem się z oficjalną informacją ze strony Cyfry, że będzie preferować moduły np. Astona.
Wyeliminowanie przez Cyfrę tunerów Humax czy Topfield było by równe utracie abonentów. Ale wprowadzenie własnego modułu to przynajmniej dodatkowa kasa za aktywację oraz możliwość reagowania na pirackie "zapędy"
Z informacji podanej przez SatKurier wynika, że jednak podpisanie aneksu jest niezbedne do odbioru kanału HD Cyfry.

21 grudnia po południu Cyfra+ podjęła decyzję o otwarciu okna Canal+ Sport HD bez potrzeby podpisywania aneksu HD do umowy. Otwarte okno HD potrwa tylko do 1 stycznia 2007. Wystarczy mieć dekoder Philipsa HD lub własny odbiornik HD/MPEG4 i odpowiedni moduł CI.
Całe szczęście, że Cyfra+ zdecydowała się na to dodatkowe otwarte okno Canal+ Sport HD, bo wielu abonentów było przedwcześnie zawiedzionych.

Najwięcej było tych, którzy co dopiero zakupili odbiorniki HD Humax lub Topfield z modułami AstonCrypt v2.17, (grupa Canal+ nigdy tak naprawdę nie zaakceptowała -tolerowano je, ale nie do końca).

Warto uspokoić użytkowników odbiorników HD z modułami CI. Moduły AstonCrypt v2.17 na razie będą pracować z kartami Cyfry+ z uprawnieniami na Canal+ Sport HD (warunek to ankes HD!).
Tak przy okazji to okazało się, że uprawnieniami dla HD są przesyłane na tych samych kanałach (TVP1 lub Canal+), co standardowe uprawnienia.

Cyfra+ zaleca jednak stosowanie modułów Cyfra+ High Definition produkcji SCM - kosztują 179zł i trzeba się je zaopatrzyć przy podpisaniu aneksu.
http://www.satkurier.pl/?cyfra+/&kat=44&id=35198


Coś z tego rozumiesz? Bo ja tak - jedna wielka ściema;)
Możesz miec swój Tuner ale z modułem CAM C+ i podpisanym aneksem na HD. W przeciwnym razie masz otwarte okno przez C+, tyle że zamurowane z zewnątrz:(
 
Ostatnia edycja:

gregos

New member
maszek napisał:
Gregos, to że do końca roku okno ma być otwarte na HD Sport dla uzytkowników Astona to być może "jedna" prawda.

masz rację maszek ale ja mam tego dość facet w boku powiedział mi dziś że jedynie moduł cyfry że taką ma informację mam ich dość kupię ten moduł w środę może będę miał wreszcie spokój naprawdę mediasat był prostszy od cepa ale człowiek miał spokój jakoś sobie poradzę (myślę ) ale pocieszam się tym że Polsat jeszcze nie wystartował a N-ka też ma problemy ale nie wiem ogólnie humax fajnie śmiga kupiłem do tego Panasonika 32 cale lcd 600p ogólne wrażenia ok
 

maszek

New member
Bez reklam
majette napisał:
czy ktos wczytywal liste polskich kanalow do Humaxa za pomoca Humbox 3.0 ? bo mi idzie idzie upload a po pewnym czasie ustaje...
Nigdzie w internecie nie znalazłem pliku z listą kanałów otwierana poprezx Humbox 3.0. Na stronie SatSklepu http://www.satsklep.pl/sklep.php?s=produkt&id_prod=779&id_kat=114&id_typu=0
udostępniono dla Humaxa 2000 załączniki do pobrania m.in listę kanałów. Jednak programem preferowanym do jej "załadunku" jest Formula NH1.01
Program do wymiany oprogramowania w Humaxie HDCI -2000
Najnowsza wersja oprogramowania 1.04 obsługująca BBC ONE HD z Astry 1D 28 stopni
Instrukcja ładowania list Kanałów 1
Program do edycji List kanałów 1
Lista kanałów Cyfra+; Hot Bird/Astra 06.12.2006 1


Po otwarciu programu i wczytaniu listy kanałów z pliku należy pamiętać
o wejsciu w zakładkę "Menu config". Tam znalazłem źródło problemów zgłaszanych na forum SatKuriera - po wgraniu listy, menu wyświetlane było w języku holenderskim. Wystarczy zmienić opcję Menu Language na Polish oraz pozostałe parametry takie jak: mono na stereo, 4:3 na 16:9 itd.
Niestety oprócz wgrania nowego softu v.08 beta pobranego ze strony Sensor'a, nie odważyłem się jeszcze na wgranie listy kanałów.
Jeśli to przećwiczysz i bedzie OK to pochwal się:D

majette napisał:
wkurza mnie natomiast dzialanie moulu cyfry,czesto sie zdarza,ze kanal wyswietla sie jako zakodowany,trzeba przelaczyc i wrocic ,zeby byl odkodowany,a niekiedy poczekac nawet kilkanascie sekund,sygnal i jakos mam bardzo mocny ,wiec to chyba wina modulu

Podejrzewam, że za każdym razem sprawdzane są prawa dostępu do danego kanału. Mam nadzieję, że programiści Humaxa przygotują odpowiedni soft, by tuner "pamiętał" kanały, do których mamy dostęp z karty (na wzór starego Mediasata).
 

Lech

New member
Bez reklam
Zdemontowałem antenę Cyfry i konwerter. W to miejsce przyszła nowa większa [ 85cm ] antena firmy Golden Interstar i konwerter monoblock też tej firmy. Humaxowi poprawił się humor i teraz wskazuje siłę sygnału powyżej 80% i jakość zbliżoną do 100%. Odbiornik automatycznie ustawił parametry pracy monoblocka i teraz mam dostęp do Astry. Jest na Astrze kilka niekodowanych kanałów HD i kanały demonstracyjne HD Astry. Odbiór kanałów z obu satelit znacznie się poprawił, więc jeżeli ktoś ma dziwne problemy z odbiorem a przy tym około 200 PLN wolnej kasy i trochę czasu to zachęcam do wymiany sprzętu jak wyżej.
 

makisiaki

New member
Philips 6201/91

W przerwie pomiędzy większośćią postów o Humaxie a Topfieldzie chciałbym pochwalić się dzisiejszym nabytkiem. Udało mi się wymienić stary poczciwy Mediasat na nowego Philipsa HD od Cyfry. Wybrałem opcję najmu za 299zł.
NAjpierw na infolini trzeba uzyskać zgodę na wymianę tunera zanim się cokolwiek załatwi u dystrybutora.

Cóż tuner jak tuner. Pierwsze co rzuciło się w oczy po przepięciu Mediasata na PhilipsaHD to poziom sygnału. Mam bardzo dobry konwerter (Golden Interstar), czaszę 85 cm, na starym tunerze poziom sygnały trochę przekraczał 4 a na nowym mam maksimum czyli 5. NIe dokonywałem żadnych zmian i taka różnica.

Menu identyczne jak w starym za wyjątkiem jednej opcji rodzaj telewizora HD/SD. Po wyborze HD pojawia się połączenie HDMI lub DVI. I tyle zmian. Tuner mam podłączonym bardzo dobrym kablem HDMI (najlepszy tech-link 5 gwiazdek w testach audio-video). Obraz na kanałach SD trochę zamglony na moim SAMSUNGu LE32R72B. Ale HD wygląda super. Zdążyłem obejrzeć końcówkę meczu w HD, później raczej podrasowany Madagaskar no i teraz leci Oliver Twist. Wszystkie pozycje wyglądały bardzo dobrze.

Jakość kanałów w SD trochę lepsza od starego tunera. Nowy mam podłączony zarówno po HDMI jak i po EURO. Generalnie kanały SD oglądam przez EURO a w momencie wyboru C+SportHD wciskam na pilocie satelity TV i telewizor przechodzi na HDMI. Takie ustawienie jest optymalne. HDMI na SD jest trochę zamglone a po RGB wygląda super.

W sumie jestem zadowolony. Zyskałem możliwość oglądania kanałów HD, i poprawił mi się obraz w SD .... i to wszystko za jedyne 299 zł.

Mniej zamożnym forumowiczam polecam trakie rozwiązanie a nie koniecznie humaxa z modułem za prawie 1300zł. Jak do tych tunerów doczekamy się dysków i innych bajerów to w Cyfrze będą już dawno inne tunery z dyskiem i VOD i na pewno dużo tańsze, które kupimy za dzisiejszą różnicę. Pozdr
 

aqula

New member
Dekoder HD dla Cyfry+

Witam serdecznie forumowiczów, dzisiaj zostałem chwilowym posiadaczem tunera C+ Philips DSR 6201/91, czyli potocznie mówiąc "Mediasata HD". Otórz czytając tutaj komentaże, na temat braku dekoderów HD w punktach C+, muszę stanowczo zaprotestować, bo u mnie w okolicy, pojawiły się one już 27.12, co prawda po świętach, ale już są. Jeśli chodzi zaś o wrażenie, hm... dzisiaj tj. 28.12 po włączeniu tunera około godz. 20.00 i po oglądnięciu zaledwie 2-3 godz, za dużo nie mogę powiedzieć, ale jedno stwierdzenie chyba jednak mogę zacytować, dopóki C+ nie wystartuje z pełnym HD, to raczej wydawanie sporych kwot (zakup tunera HD plus ewentualny modół) wydaje mi się trochę na wyrost. Nie powiem, kanał LUXE TV HD robi wrażenie, ale co dalej.... może ewentualna jakaś poprawa kanałów SD, które odbierane są na tym tunerze, delikatnie zyskały, w porównaniu ze "starym" Mediasatem. Tuner obsługuje diseqc 1.0, więc po podłączeniu anteny z zezem na Astrę, miałem nadzieję odebrać pozostałe kanały HD z Astry. Niektóre, ponieważ oczywiście lista kanałów ładowana jest automatycznie i nie ma możliwości, aby samemu dopisać kanał. Prubowałem znależć, pozostałe kanały jakie nadawane są w HD na astrze w przekazie niekodowanym, ale jedynie co mogę potwierdzić, to kanał Astra promo HD, który jest rzeczywiście w liście zaprogramowanych kanałów, ale niestety równierz u mnie, obraz wyświetlany jest w postaci slajdów. :cry: Jeśli chodzi zaś o pozostałe kanały HD, to jak narazie, nie mogłem ich zidentyfikować na 100% (jeśli one wogóle są na liście) ponieważ przy rzadnym z kanałów, które rzekomo są nadawane HD, nie jest to gdziekolwiek odnotowane, bądż to w nazwie w liście, bądż to w nagłówku programu (Pro7 HD, SAT1 HD, Anixe HD) kanały są i nadają w przekazie 16/9, ale czy w wersji HD, tego niestety, nie jesteśmy nigdzie w stanie sprawdzić. Akórat podczas przeglądania ich, leciały jakieś filmy, na których ciężko jest stwierdzić fakt, czy to akórat HD czy nie, jedynie po tym, iż obraz automatycznie wskakuje w format 16/9 można by tak sądzić, ale również kanał WDR jest nadawany w 16/9 i z tego co wiem, nie w sygnale HD, a obraz, był powiedzmy taki sam. Nie ma przecierz możliwości podglądnięcia, z jakimi parametrami jest oglądany w danej chwili program. Ale ogólnie można powiedzieć, że kanały niemieckie, nadawane w formacie 16/9, mają bardzo dobry sygnał. Co jeszcze.... aha, może to, że po zaprogramowaniu terminala, nie dubluje się kanał C+Sport i C+Sport HD, jako osobne kanały, mamy tylko Sport HD. Więc nie mogłem porównać, jak wygląda sygnał SD a jak HD. To tyle z informacji, jakie chciałem przekazać na gorąco, jeśli któreś nie pokrywają się z rzeczywistością, to tylko i wyłącznie dlatego, że po prostu mam ten tuner kilka godzin i być może są jeszcze jakieś ukryte a nie wykorzystane przezemnie funkcje. Postaram się, jeśli jeszcze będę miał do testów w/w tuner, napisać coś na temat programów odbieranych w HD, z checią oglądnął bym jakiś mecz, ale czy będzie mi to dane, zobaczymy.
 

maszek

New member
Bez reklam
Po tygodniu uzytkowania Humax 2000

Po tygodniowym użytkowaniu tunerka wysłałem swoje spostrzeżenia do naszego kolegi z forum Humax Polska (mam nadzieję, że nie ma nic przeciwko publikacji tych informacji). Poniżej zamieściłem odpowiedzi na zadane pytania.

Humax uzytkowany jest z modułem CAM Cyfry dla kanału HD. Wgrałem soft ver.08TEST pobrany ze strony Sensora. I spostrzeżenia:

1.Subtitles wyświetlane są prawidłowo ale... automatycznie. Oczywiście można to zmienić w menu i przestawić na "ręczne" ale czy nie można było tej opcji ustawić jako domyślnej?
Zanim się połapałem, nagrałem Gwiezdne Wojny z lektorem PL i równolegle z napisami:grin:

Humax Polska=> napisy celowo uruchamiają się odmyślnie, tak wymyślili konstruktorzy systemu DVB, że domyślnie to włączone. Jest w tym trochę racji bo przynajmniej trzeba sprawdzić gdzie się je włącza i wyłącza. Inaczej 80% użytkowników nigdy by sie o tej funkcji nie dowiedziała.

2.Informacje dostępne spod przycisku "I" nadal nie są wyświetlane prawidłowo. Czyżby było to związane z częścią softu odpowiedzialnego za EPG? Co ciekawe, na kanałach nadawanych przez TVN, informacje wyświetlane są prawidłowo.

Humax Polska=> Informacje z okna INFO pochodzą z EPG, jak jest nadawane w ISO zgodnie z DVB to się wyświetla. Obsługa nietypowego EPG ma dopiero być.

3.Po włączeniu tunera, niektóre kanały dostępne są po klikusekundowej informacji "kanał jest kodowany lub niedostępny". Wygląda to tak, jakby tuner co chwilę sprawdzał, czy karta z modułem posiada uprawnienia do odbioru danego kanału. Nie można tego poprawić w taki sposób, by tuner zapamiętywał kanały do których karta C+ ma dostęp? Nie dość, że przełączanie z jednego kanału na drugi trwa czasem 1-3 sekund to jeszcze dochodzi do tego sprawdzanie uprawnień trwajace minimum 2 sekundy a czasem i dłużej:(

Humax Polska=> Niestety tuner musi zawsze sprawdzać czy są uprawnienia, to wymagania systemu SECA, nie wiem ile w tym zależy od tunera a ile od korespondencji moduł karta, programiści w każdym razie o tym wiedzą i co się da to zrobią. Na dziś pamiętajmy że jedne moduł wkładamy do dolnego złacza, a jak ma Pan Cyfrę i Polsat to Polsat w dolne Cyfra w Górne, tak jest szybciej. Z tym zapamiętywaniem to nie takie proste, taka funkcja musiała by przewidzieć zmianę modułów miejscami, simultcrypt dla użytkowników Polsatu i Cyfry dla kanałów nadawanych w obu systemach. Natomiast prace nad usprawnieniem przełączania trwają. Udostępniony soft to BETA więc może z zalożenia mieć niedoskonałości. W mediasacie jest był i będzie jeden system kodowania więc mozna tam z założenia pominąć rozpoznawanie systemu kodowania i poszukiwanie dekodera i uprawnień dla tego systemu. Warto więc pamiętać o przełączaniu kanałów w Humaxie przez OK z wywołaniem listy, wtedy jest sporo szybciej niż przy strzałkach góra dół przez 5 kanałów.


4.Zaczynam powoli odczuwać brak oficjalnej strony dla Humaxa 2000. Co prawda Sensor udostępnia oprogramowanie ale trudno się połapać co jest oficjalnie polecane. Chodzi mi o to, by w jednym miejscu można było dotrzeć do:
- programu wgrywającego soft
- programu jaki jest polecany do edytowania listy kanałów,
- aktualnej listy kanałów na HotBirda i Astrę z ustawionymi kanałami pod C+ oraz nadającymi w HD free.
Kolejność użytkownik ustawi sobie sam. Wyszukanie spośród załadowanych np. z HotBirda ponad 1000 kanałów tych, które do tej pory oglądał użytkownik madiasata i ustawienie ich w sensowną listę nastręcza nieco kłopotów.

Bardzo fajnie przygotował informacje dot. Humaxa 2000 SatSklep http://www.satsklep.pl/sklep.php?s=p...14&id_typu =0 Na samym dole strony udostępniono załączniki do pobrania. Dlaczego nie można tego zebrać w jednym miejscu na stronie Sensora poświęconej tylko Humax 2000?

Humax Polska=> Są plany powstania strony o współpracy Humaxa z Cyfrą, najpierw jednak musimy dokończyć oprogramowanie, żeby ją do końca zredagować. Ma być stworzona strona pod tytułem Cyfra i Humax na www.humax.com.pl. Tam powinny znaleźć się opisy, pomoc, odpowiedzi na podstawowe pytania. Humbox jest softem freeware stworzonym dla Humaxa IRCI 5400 kilka lat temu. Dla HDCI-2000 jest formula for HDCI, lepiej jej używać, działa zupełnie dobrze a Humbox w 2000 może nie działac wcale, nie testowaliśmy.


5.Czy wersja oprogramowania 1.04 dla BBC One jest nakładką na standardowy soft? Można ją swobodnie wgrać do tunera bez narażenia się na komplikacje z tego tytułu?

Humax Polska=> Oprogramowanie 04 to stara wersja z lata 2006, proszę jej nie wgrywać bo to cofanie się w czasie. Wersja 08 zawiera rozwiązania wersji 04.
 
Ostatnia edycja:
Do góry