Dekoder HD dla Cyfry +

Co zrobisz aby oglądać programy HD Cyfry Plus?


  • Total voters
    0

jarmalik

Member
Bez reklam
gregorp napisał:
Sorka ale Ty sie chyba na innej planecie urodziłeś.
A jakim to cudem C+ ma obowiązek wymiany Astonów na ich moduły??
Przecierz oni Ci nie kazali kupować Astona.

Kolego drogi:) Kupiłem to u ich AUTORYZOWANEGO przedstawiciela i za ich radą i nie wydaje mi się słuszne, aby za każdym razem gdy panowie z cyfry wprowadzają nową usługę, kazali mi KUPOWAĆ nowy sprzęt w sytuacji gdy technicznie nic nie stoi na przeszkodzie aby dotychczasowy działał. Dla mnie jest to wyłudzanie pieniędzy i kropka.
 

gregorp

New member
jarmalik napisał:
Kolego drogi:) Kupiłem to u ich AUTORYZOWANEGO przedstawiciela i za ich radą i nie wydaje mi się słuszne, aby za każdym razem gdy panowie z cyfry wprowadzają nową usługę, kazali mi KUPOWAĆ nowy sprzęt w sytuacji gdy technicznie nic nie stoi na przeszkodzie aby dotychczasowy działał. Dla mnie jest to wyłudzanie pieniędzy i kropka.

Kolego drogi,

Podejrzewam że kupiłeś to u ich autoryzowanego przedstawiciela za JEGO RADĄ raczej. Nie będę się oczywiście kłócił bo mnie nie było przy tym ale patrząc na to jak wygląda u nas sprzedaż w tego tupu punktach bardzo prawdopodobne że tak było.
Odkąd pamiętam cyfra zalecała i proponowała te swoje ustrojstwa ale nie uniemożliwiała korzystana z innych.
Natomiast nie ukrywam że też uważam że to trochę wyciąganie pieniędzy od klientów ale coś za coś.
 
J

Judash

Guest
Nic nie kumam!Aston kupiony sklepie internetowym z tunerem np humiax od przedstawiciela C+ , nie dekoduje sygnalu HD mimo, iz posiadam legalny abonament?
 

arsenal

Moderator
VIP
I nie będzie działał od 1 stycznia. Cyfra+ wydała komunikat. Od stycznia( na razie dali uprawnienia bez podpisywania aneksu do umowy) jedynym sposobem na odbiór C+HD jest albo ich tuner i aneks na HD lub własny tuner HD+moduł CI OD CYFRY+ za 179zł i aneks na HD. Na Astonie nie będzie chodzić. Cyfra+ nigdy oficjalnie nie polecała tego modułu. Tylko sprzedawcy w sklepach polecali ten moduł klientom.
 

jacek315

New member
Pytanie do Vagabundy.Jak wygląda porównanie jakości obrazu z nowego dekodera ze starym ? Czy jest widoczna róznica na plus? Jakim dysponujesz telewizorem?
 

yetti

New member
SobekMielec napisał:
Jak narazie nie ma co się przypalac na C+ HD ....... istnieje w ich ofercie tylko jeden program i to z tego co widziałem nic szczególnego ..... wogóle nie przypominające HD .... niestety w polsce długo jeszcze nie bedzie prawdziwego programu jeżeli na jednym transporderze będzie puszczane wiecej niż jeden kanał
podziwu godna nieznajomość rzeczy, w technologii DVB poza wyjątkowymi transmisjami dosyłów technicznych nie stosuje się transmisji SCPC czyli Single Channel Pro Carier.
W dosyłach dla abonentów stosuje się ZAWSZE MCPC czyli Multi Channel Pro Carier. Na całej ASTRZE i na CAŁYM HotBirdzie nie ma ani jednego kanału cyfrowego samotnie na transponderze. Doradzam się więc nauczyć i poczytać bo cytat powyżej to n ie krytyka nadawcy a kompromitacja autora.
 
Ostatnia edycja:

Lech

New member
Bez reklam
Judash napisał:
Nic nie kumam!Aston kupiony sklepie internetowym z tunerem np humiax od przedstawiciela C+ , nie dekoduje sygnalu HD mimo, iz posiadam legalny abonament?

Kanał HD jest dodatkowo płatny, dlatego żeby go odbierać należy podpisać aneks do umowy. Oczywiście do 30 czewca jest on w promocji czyli bez opłat. Jak masz ten aneks to przesyłają uprawnienia do odbioru na twoją kartę. Uprawnienia na razie będą przechodziły również przez Astona. Piszę "na razie" bo prawdopodobnie cyfra będzie zmieniać system kodowania. Świadczyć o tym może fakt, że kupując moduł Cyfry podejrzałem jego dekretację jako "nagra". Więc perspektywicznie Astony mogą być bezużyteczne. Więcej przeczytasz na stonie Sat Kuriera.
Co do napisów to jeszcze raz z uwagą przeczytaj mój post. Mówi on, że napisy są wiernie przekazywane z materiałem nadawcy, a krzaczki są wtedy gdy tekst jest generowany przez odbiornik tzn. telegazeta i EPG.
 
Ostatnia edycja:

maszek

New member
Bez reklam
ok, trochę podsumuję temat,bo obiecałem (własnie wróciłem z delegacji i stąd opóźnienie:D .
1.Stanowisko C+ (niezaleznie od tego co mówią dystrybutorzy) jest jasne: z kanal sport HD mogą skorzystać abonenci, którzy maja pakiet komfortowy z jednym z pakietów dodatkowych (kolorowe lub HBO) albo prestiżowy.

2.Aby ogladać sport HD nalezy podpisać aneks, do czerwca jest za darmo, potem ma to kosztowac 10zł oraz dodatkowo (jedna z opcji):
- wynająć tuner za 299zł
- kupić od C+ tuner za 699zł
- kupić moduł CAM od C+ za 179zł do tunera Humax lub Topfield
Najlepiej zrobić do w centrum cyfry (główny przedstawiciel cyfry na danym terenie) bo maja dostęp do systemu i aktywują od razu kartę na HD (u mnie trwało to nieco ponad godzinę;) ale zadziałało).

3.To nie cyfra obiecywała, że na astonach bedzie możliwy odbiór kanału HD tylko lokalni przedstawiciele cyfry (dystrybutorzy sprzętu). Co ciekawe, kupiłem Humaxa nie od Sensora (głównego dystrybutora Humaxa) ale od Novisat (Centrum Cyfra + we Wrocku). Dlaczego? Bo Sensor nie mógł mi sprzedaż w promocyjnej cenie tunera bez nowej aktywacji - a to wiązało sie z podpisaniem nowej umowy. Tyle ze ja juz mam umowe z C+ więc ta opcja odpadła. I dobrze, bo jak bym kupił jeszcze Astona to dopiero byłby problem.

4.Byłem pierwszym, który przyszedł do Novisat kupić HD:D . Następy klient, który pojawił sie po mnie za jakieś trzy godziny wyszedł zadowolony po 20 minutach. Ja odegrałem rolę"króliczka". Dzięki informacjom zdobytym na forum (Małgosia - szczególne podziękowania pod twoim adresem) nie wpakowałem sie w Astona tylko w aneks i moduł cyfry. Dzieki temu podpowiedziałem im jak powinien być temat załatwiony (przedstawiciel, tak jak kazdy abonent wisiał na dwóch telefonach by dodzwonić się do Cyfy i swoje "odstać w kolejce" - współczuje im bo są tak samo traktowani jak my przez C+). Na marginesie - nie dowieźli im w terminie tunerów na wymianę w ramach dzierzawy. Mieli taka jazdą a to co słyszeli od wsciekłych abonentów nie nadaje się do powtórzenia.

5.Panowie w Novisat maja SHARPA FullHD. Obraz na nim z Philipsa po hdmi naprawdę nie jest rewelacyjny. Niestety nie mieli componenta. Za to róznicę wszyscy zobaczyli po podłączeniu mojego Humaxa. Niestety zachwyt nie trwał długo, bo to czasu jak sprzedawca podłączył Humaxa na astrę i wybrał kilka kanałów HD free. Tutaj dopiero wszystkim gałki oczne sie zaswieciły. Ale nie mozna narzekać na C+ bo w końcu kanał udostepniany jest za darmo na pół roku - nie licząc aktywacji.

5.Dzisiaj odpaliłem Humaxa - oprogramowanie ver.8. Wyszukiwanie kanałów działa sprawnie. Niestety trzeba się potem "napracować" by odnaleźć kanały, które Cyfra podstawiała mi wcześniej na Mediasacie:D i ustawić w "sensowną" listę po kolei. EPG z tzw krzaczkami. Przy oglądaniu z oryginalnym dźwiękiem, napisy z polską czcionka wyświetlane są poprawnie. Menu intuicyjne, w polskiej wersji. Niestety nikt w Novisacie nie był w stanie powiedzieć mi, w jaki sposób C+ zamierza aktualizować soft do modułu CAM.

I to tyle na gorąco. Szukam teraz rusztowania:D
Zapytacie pewnie po co? Ano po to, by załozyć przełącznik diseq i uruchomic zeza na Astrę. Nie odpuszczę tych kanałów free lecacych w HD.;)
pozdrawiam wszystkich


ps dobra wiadomość dla posiadaczy Astonów http://www.satkurier.pl/?cyfra+/&kat=44&id=35198
 
Ostatnia edycja:

DanielS

New member
Dzisiaj odpaliłem Topfielda z Astonem 2.17 :rolleyes: Na tą chwilę można ogladac C+HD ale to chyba tylko do jakiegoś czasu ( trzeba się będzie zaopatrzyc w moduł C+HD ). Co mogę powiedziec o tunerze .... Jak dla mnie full wypas chociaż są dziwne rzeczy , które mnie zastanawiają ale o tym potem.
Podłączyłem go do tv ( niestety jak na razie tylko 26" ) componentem.
Obraz : na kanałach SD lepszy od Radixa , którego miałem wcześniej , na kanałach HD obraz extra chociaż nie wiem czy to nie upscal. Niestety z Luxe HD mam ten sam problem co niektórzy - odbieram tylko dźwięk. Może się zmieni samo - jesli macie jakies sugestie to prosze o info jak to można naprawic. Jeśli chodzi o Sat1 HD i Pro7 HD to w tym momencie leciały jakies programy w 4:3 :( Ale obraz ładny :) Canal+ HD : obraz o wiele ładniejszy od zwykłego SD ale też w 4:3 :( Pewnie w transmisjach live jest 16:9.
Dźwiek podłaczony przez optyk do ampli i tez jest oki. Jesli chodzi o funkcjonalnośc tunera to nie mam nic do zarzucenia. Wykrywa od razu DD na kanałach , zmiana języka bez problemów , napisy działają bez problemu z polskimi czcionkami , informacja o programie również pełna z polskimi czcionkami , radio z cyfry odbiera bez problemu z nazwami stacji radiowych , zmiana tych stacji przebiega bezproblemowo , to samo jest w xtra music - tutaj jedynie brakuje opisu słuchanego w tym momencie utworu. Tworzenie list dośc proste jednak trzeba sie trochę przy układaniu naklikac w pilota.
I teraz powiem o tym jednym , jedynym problemie jaki się czasami ujawnia.
Chodzi bowiem o to , ze przełaczając na jakiś kanał ( nawet FTA ) pokazuje mi czarny obraz i jest informacja o braku dostepu - słychac dźwięk a nie ma obrazu. Pomaga przełączenie na inny kanał i powrót. Jednak nie podoba mi się to i nie wiem czy to wina tunera czy może modułu czy przełącznika DiseQ - jestem głupi, nie wiem o co chodzi. Nie zdarze się to często ale jednak czasami a tak byc nie powinno. To chyba jedyna rzecz jaka mi nie pasuje w Topfieldzie - jesli wiecie co to jest to dajcie znac. Będę wdzięczny bo tak na prawdę to pełnego zadowolenia brakuje mi usunięcia tego problemiku. Nie jest on BARDZO uciażliwy ale jednak :)))) Ogólnie jestem zadowolony z zakupu i polecam ten tuner. Jesli bedziecie mieli jakies pytania to postaram się odpowiedziec w miarę możliwosci ( Święta idą :)) ) Tymczasem pozdrawiam :)):D
 

jarmalik

Member
Bez reklam
maszek napisał:
3.To nie cyfra obiecywała, że na astonach bedzie możliwy odbiór kanału HD tylko lokalni przedstawiciele cyfry (dystrybutorzy sprzętu).

A to mnie jako klienta nie interesuje. Przyszedłem do sklepu z logo Cyfra + i tam mnie obsłużono. Nie obchodzi mnie kto z kim jak współpracuje - to jest problem tych firm a nie mój. Jeśli Cyfra nie ma kontroli nad swoimi dilerami to niech utworzy swoje własne punkty i niech się nie wypiera odpowiedzialności za tę sytuację. Do tej pory uważaliśmy, że jedną z wielkich zalet Cyfry było to iż nie upierała się sztywno przy swoich boxach a umożliwiała stosowanie innych. Teraz zamienia się to dla niektórych w przekleństwo (no, może za ostro powiedziane). Gdyby zawsze stała na stanowisku takim jak Polsat, a teraz także n-tv, to obecnie sytuacja byłaby klarowna. Ja pół roku temu w dobrej wierze wydałem u nich w salonie 1850 PLN na HUMAXA oraz ponad 400 PLN na Astona, co daje 2250 PLN ufając że sprzęt ów jest sprzętem przyszłościowym. Można powiedzieć, że przy tej kwocie te 179 PLN za nowy moduł to suma niewielka. Ale po pierwsze to zawsze są jakieś pieniądze, a po drugie - jaką wtedy mam pewność że za np. pół roku powiedzą mi: sorry, ale od teraz już żaden HUMAX nie będzie się nadawał do odbioru Cyfry HD i prosimy o zakup naszego nowego odbiornika. To jest bardzo niepokojące, by nie powiedzieć wkurzające.

maszek napisał:
Niestety zachwyt nie trwał długo, bo to czasu jak sprzedawca podłączył Humaxa na astrę i wybrał kilka kanałów HD free. Tutaj dopiero wszystkim gałki oczne sie zaswieciły. Ale nie mozna narzekać na C+ bo w końcu kanał udostepniany jest za darmo na pół roku - nie licząc aktywacji.

No właśnie, o tych kanałach z Astry piszę od czasu do czasu i jeszcze raz powiem, że to co do tej pory widziałem na Cyfrze HD jako HD (mecze) było dalekie od tego co na Astrze. Zobaczymy jak będą wyglądały filmy. Jeżeli tak samo, to w ogóle nie warto będzie sobie zawracać głowy tą całą Cyfrą pseudo HD. I wtym momencie ciebie nie rozumiem - dlaczego uważasz, że skoro jest za darmo to może być gorszy? Dla mnie to będzie test. Jeśli będzie kiepski obraz to napewno HD nie kupię. Poprzestanę na n-ce lub zainteresuję się Polsatem. Nie dajmy się oszukać Cyfrze podwójnie: raz na sprzęcie, a drugi raz na jakości. Niektórzy na forum oglądając marne SD nadawane w Canal+ Sport HD zastanawiają się lub myślą że to jest właśnie HD bo trochę lepiej to wygląda niż na zwykłym kanale. Tymczasem jeśli widzisz prawdziwy rzetelnie nadawany sygnał HD (oczywiście na odpowiednim sprzęcie), to nie masz najmniejszych wątpliwości że oto jesteś w innym świecie jakościowym! To przeskok niemalże taki jak z TV czarno-białej na kolorową! Po to wymyślono ten system. Masz to od razu widzeć a nie dywagować jest to już HD czy nie jest.

Pozdrawiam serdecznie
 

małgosia

New member
maszek napisał:
Przy oglądaniu z oryginalnym dźwiękiem, napisy z polską czcionka wyświetlane są poprawnie.

Może uściślijmy kwestię tej polskiej czcionki w napisach.
W 7 wersji softu (taką posiadam) polskie napisy są wyświetlane poprawnie tylko wtedy gdy są nadawane razem z obrazem.
Gdy na canal+ włączę oryginalną fonie - to w menu (opt+) mam co prawda opcję polskie napisy, ale one się nie wyświetlają. Mogę włączyć napisy jedynie z teletextu, ale z krzaczkami. Czy w 8 wersji softu te napisy się wyświetlają i to w dodatku bez krzaczków ?

I to tyle na gorąco. Szukam teraz rusztowania:D
Zapytacie pewnie po co? Ano po to, by załozyć przełącznik diseq i uruchomic zeza na Astrę. Nie odpuszczę tych kanałów free lecacych w HD.;)

No to ja po świętach też pójdę w twoje ślady. W moim wypadku wiąże się to niestety ze zmianą anteny na większą (mam 60 cyfry)

Przy okazji chcialabym wrócić do kłopotów z odbiorem wizji Luxe HD. Jak się okazuje to nie tylko mój problem i pewnie wynika z niedoskonałego ustawienia anteny bądź konwertera.

Czy móglbyś podać siłę i jakość sygnału jaką masz na HotBird ? U mnie jest w tej chwili sila 74%, jakość 92%. W trakcie deszczu siła spadała mi do ok.62%. I czy mógłbyś jeszcze podać na jakiej częstotliwości masz ustawiony Luxe HD ?
Jestem jeszcze ciekawa czy można sprawdzić jakość i siłę sygnału z poziomu konkretnego kanału (tak jak w tunerze "n"). Wiem tylko jak sprawdzać siłę i jakość programów z poszczególnych transponderów (menu->instalacja->wyszukaj kanały)

No i przede wszystkim gratuluję Ci zakupu :) Chyba musimy założyć jakiś klub humaxowiczów ;)
 

małgosia

New member
jarmalik napisał:
Ja pół roku temu w dobrej wierze wydałem u nich w salonie 1850 PLN na HUMAXA oraz ponad 400 PLN na Astona, co daje 2250 PLN ufając że sprzęt ów jest sprzętem przyszłościowym. Można powiedzieć, że przy tej kwocie te 179 PLN za nowy moduł to suma niewielka. Ale po pierwsze to zawsze są jakieś pieniądze, a po drugie - jaką wtedy mam pewność że za np. pół roku powiedzą mi: sorry, ale od teraz już żaden HUMAX nie będzie się nadawał do odbioru Cyfry HD i prosimy o zakup naszego nowego odbiornika. To jest bardzo niepokojące, by nie powiedzieć wkurzające.

Zgadzam się całkowicie. To bardzo niepokojąca praktyka.
Mam nadzieję, że nie będziemy musieli kiedyś zakladać stowarzyszenia klientów "cyfry" posiadających niezależny odbiornik ;)
 

maszek

New member
Bez reklam
małgosia napisał:
Może uściślijmy kwestię tej polskiej czcionki w napisach.
W 7 wersji softu (taką posiadam) polskie napisy są wyświetlane poprawnie tylko wtedy gdy są nadawane razem z obrazem.
Gdy na canal+ włączę oryginalną fonie - to w menu (opt+) mam co prawda opcję polskie napisy, ale one się nie wyświetlają. Mogę włączyć napisy jedynie z teletextu, ale z krzaczkami. Czy w 8 wersji softu te napisy się wyświetlają i to w dodatku bez krzaczków ?

W menu napisy sa dostepne... ale nie działają. Z oryginalnym dźwiekiem i napisami odbiór jest możliwy na kanałach H test 1, 2, 3.



małgosia napisał:
No to ja po świętach też pójdę w twoje ślady. W moim wypadku wiąże się to niestety ze zmianą anteny na większą (mam 60 cyfry)

Przy okazji chcialabym wrócić do kłopotów z odbiorem wizji Luxe HD. Jak się okazuje to nie tylko mój problem i pewnie wynika z niedoskonałego ustawienia anteny bądź konwertera.

Czy móglbyś podać siłę i jakość sygnału jaką masz na HotBird ? U mnie jest w tej chwili sila 74%, jakość 92%. W trakcie deszczu siła spadała mi do ok.62%. I czy mógłbyś jeszcze podać na jakiej częstotliwości masz ustawiony Luxe HD ?
Jestem jeszcze ciekawa czy można sprawdzić jakość i siłę sygnału z poziomu konkretnego kanału (tak jak w tunerze "n"). Wiem tylko jak sprawdzać siłę i jakość programów z poszczególnych transponderów (menu->instalacja->wyszukaj kanały)

No i przede wszystkim gratuluję Ci zakupu :) Chyba musimy założyć jakiś klub humaxowiczów ;)

Mam antenę 90 z dwoma konwerterami. Uzywałem kiedyś przełącznika ręcznego ale po przeprowadzce wykonałem instalacje z jednym dojściem do gniazdka. Jako że Mediasat nie obsługiwał diseq konwerter od Astry wisiał na antenie nie podłączony. Kupiłem przełącznik za 49 zł i mam zamiar go podłączyć.
Na Hot Bird siła 54% a jakość 100%. Nie wiem od czego to zależy? Antena kilkuletnia ale się trzyma. Może trzeba bedzie cos skorygować bo wystawiona jest na "spore przeciągi";)
Nie wiem czy mozna sprawdzać siłe na konkretym programie. Miałem mało czasu i dopiero wczoraj wczytałem Hot Birda, odszukałem kanały dostepne spod C+ i ustawiłem sobie w kolejce jak chcę.

Co jedynie mnie meczy to brak dobrego EPG (cóż człowiek zaczyna być wygodny) i czasami nieco denerwujacy jest obrazek "kanał kodowany lub niedostępny" a za chwilę pojawia się obraz i dźwięk. Jest tak po włączeniu tunera. Kiedy "przeleci się po kanałach" póxniej jest ok. Wygląda to tak, że za każdym razem tuner odwołuje się do CAM z pytaniem o prawa dostępu. Skoro nie było takich cyrków na badziewnym Mediasacie to znaczy że trzeba zmienić soft by tuner pamiętał, które kanały nie musza być "co chwile weryfikowane" pod katem autoryzacji dostępu.
Może Humax Polska (HDTV) nam cos podpowie? CAM mialem w kieszeni 2, przełozyłem na 1 i jest to samo.
3manko

ps.Luxe HD też nie odbieram.
 

Lech

New member
Bez reklam
Humax Polska napisał:
Miłej zabawy na święta. Mam nadzieje, że prezent pod choinkę się spodoba

Dzięki Humax Polska to jest marketingowe podejście do problemu :eek:k: . Telegazeta śmiga po polsku aż miło. Zostało jeszcze na poświętach EPG i będzie super. Pozdrawiam i miłego wypoczynku :)
 

skrabus.j

New member
humax 2000 a polsat szok c.d

cześć zwracam sie ponownie do bardziej doświadczonych fachowców wzglendem tunera humax hdci 2000 . tuner posiada dwie kieszenie na moduły ci,a ja zakupiłem dwa moduły wraz z kartami na 1 .cyfra plus 2. polsat . moduł cyfry wsadziłem do górnego gniazda ,operacja przesyłania uprawnień przebiegła prawidłowo i szybko wszystkie kanały działają super. do dolnego gniazda włozyłem moduł z kartą polsatu czipem do góry , obecnie mineło ponad 50 godzin i nic ,nadal brak uprawnień co jest grane? być może jest inna procedura dotycząca modułu polsatu proszę o pomoc za życzliwość z góry dziękuje.
 

Lech

New member
Bez reklam
skrabus.j napisał:
cześć zwracam sie ponownie do bardziej doświadczonych fachowców wzglendem tunera humax hdci 2000 . tuner posiada dwie kieszenie na moduły ci,a ja zakupiłem dwa moduły wraz z kartami na 1 .cyfra plus 2. polsat . moduł cyfry wsadziłem do górnego gniazda ,operacja przesyłania uprawnień przebiegła prawidłowo i szybko wszystkie kanały działają super. do dolnego gniazda włozyłem moduł z kartą polsatu czipem do góry , obecnie mineło ponad 50 godzin i nic ,nadal brak uprawnień co jest grane? być może jest inna procedura dotycząca modułu polsatu proszę o pomoc za życzliwość z góry dziękuje.

A Kolega ma wgrany najnowszy soft? Bo te poprzednie nie obsługiwały prawidłowo modułu cyfrowego polsatu.
 
Do góry