Dekoder HD dla Cyfry +

Co zrobisz aby oglądać programy HD Cyfry Plus?


  • Total voters
    0

Vagabunda

New member
Temat może i był klepany ale w formie "teoretycznej" , zdaje się że nikt nie opisywał jeszcze rzeczywistych doświadczeń z HD na Cyfrze. A dekoder to zapowiadany dużo wcześniej przez Cyfrę Philips DSR 6201/91. Czyli nic powalającego poza tym że HD i z HDMI.
 

Lech

New member
Bez reklam
Humaxa mam i ja!
Wczoraj przysłano mi odbirnik i również wczoraj kupiłem moduł Cyfry+. Na moduł trzeba było podpisać aneks do umowy. I tutaj pierwsza informacja: aneks nie przedłuża czasu trwania umowy i jest wyłącznie dodatkiem do niej. Odbiornik kupiłem w firmie Eltech [Satsklep] i nie był to mój pierwszy zakup w tym sklepie. A teraz do rzeczy - odbiornik jest w wersji europejskiej z symbolem 2000 EU, a więc nie żaden tam Bachrajm, jak straszono ludzi na forum. Miał starsze oprogramowanie to prawda, ale na stronie internetowej tego sklepu i tego modelu jest dostępne wszyskie potrzebne oprogramowanie w tym aktualna lista programów na cyfrę+ z dnia 06 grudnia 2006r. Serwis sklepu przesłał mi internetem najnowszy soft nr. 08. Nie trzeba więc jeździć, czy wysyłać odbiornika - cała procedura trwała kilka minut. Soft jest wgrany, odbiornik chodzi jak trzeba. Ja również jestem zadowolony ponieważ w portfelu zostało kilka dodatkowych stówek na święta. Rozliczenie kosztów odbiornik z przesyłką 1114PLN + 179PLN moduł cyfry+, total 1293PLN:eek:k:
ps Gwarancja na odbiornik wynosi 24 miesiące. Serwis mają w porządku - wiem bo poprzedniego Radixa u nich naprawiałem.
 
Ostatnia edycja:

maszek

New member
Bez reklam
Napisałem to przed chwilą w sasiednim wątku więc i tutaj wklejam.

Zachciało mi się HD w C+ i to co mnie spotkało (a jeszcze się nie zakończyło) powala z nóg:(
O 10:00 dzisiaj zdałem Mediasata, czekałem na tuner Humaxa trzy godziny, jak dowieziono tuner i wstawiono moduł C+ z moją kartą, to... od tamtej pory karta aktywuje się na kanał 18 czyli sport HD:grin: - czekam na telefon od głównego przedstawiciela C+
Co ciekawe, aneks na HD dotyczy: dzierżawy lub zakupu tunera Philips HD lub zakupu modułu CAM Cyfry Plus. HD mogą otrzymać aktualni abonenci, którzy oprócz pakietu komfortowego płaca dodatkowo za pakiet C+ lub HBO.
Dalej, wygląda na to, że (na dzisiaj) właściciele tunerów HD z modułami innymi niż CAM C+ nie będą odbierać HD w C+ (np Humax+Aston=oferta C+ ale bez HD)
Widziałem też in action nowość C+ czyli tuner Philips DH: canal sport HD dzisiaj leci w 4:3 a sam tuner to ogólnie mówiąc nieporozumienie !!!

ps jak się już uporam z problemem to opisze wszystko dokładnie
pozdrawiam HD Maniaków:wink:
 

sponn

New member
Ja dzis rozmawialem z Centrum Cyfra+ Lublin. Dekoderow Philipsa na dzis nie ma i nie wiadomo kiedy beda. Podobno dopiero docieraja do Polski, wiec moze beda w Warszawie a moze nie. Tyle sie dowiedzialem. Humaxow na razie rowniez nie ma, kiedy beda tez nie wiadomo.

Ale skoro mowicie ze dekoder C+ to lipa (czego chyba wszyscy sie spodziewali) to chyba trzeba by sie zastanowic na Humkiem albo Topfieldem. A myslalem ze jakos przeboleje do czasu pojawienia sie dekodera z dwoma tunerami i HDD... ale widac nie da rady :(
 

DanielS

New member
Ja to już k...rde nic nie rozumiem. W BOK mówią , ze trzeba mieć albo ich tuner albo moduł C+HD i wtedy będzie Canal+HD. Trzeba podpisać aneks do umowy a dystrybutor powinien zaznaczyć w systemie rozszerzenie opcji o C+HD. Na tej podstawie oni aktywują C+HD. Z innego źródła - poważna firma sprzedająca sprzęt - wiem , że można to załatwić inaczej. Otóż , trzeba udać się do przedstawiciela Cyfry i poinformować go , że mamy swój sprzęt , swój moduł ( np. Aston ) i chcemy jedynie aktywować C+HD jako dodatkową opcję. Przedstawiciel powinien przygotować aneks, dać do podisania , zaznaczyć w systemie dodatkową opcję HD i Cyfra ją aktywuje na tej podstawie. Wszystko jest tak samo w systemie i dokumentach jak z ich sprzetem ale nie musimy ponosić dodatkowych kosztów. ( Aneks jest ? JEST , Opcja dodatkowa HD jest ? JEST - to wszystko powinno być ok ) Podobno już kilku ich klientów po niespodziance w postaci czarnego obrazu na C+ HD tak właśnie załatwiło ten temat. Jednak nie jestem pewien czy wszyscy przedstawiciele C+ są na tyle "układni" żeby to tak załatwić. Zobaczymy jak to wszystko bedzie wyglądało. Najgorsze jest to , że Cyfra nie wydała oficjalnego komunikatu tylko wszystkiego trzeba się dowiadywać z dziwnych i nieoficjalnych źródeł. Nawet ich BOK za każdym razem mówi coś innego. PARANOJA !
 

Lech

New member
Bez reklam
Judash napisał:
A teraz powiedz nam jak wyglada jakosc i najistotniesze przelaczanie kanalow ;)

Mam podłącznony przez HDMI jest dobrze i obraz i dźwięk. Są bardzo duże różnice między kanałami [ nadawcami ], więc jeżeli na jednym kanale jest super, a na innym gorzej to wnioskuję, że odbiornik jest dobry. Przłączanie według mnie jest dobre [ miałem wiele odbiorników tvsat ]. Po prawie dobie użytkowania nie było zwisów i ogólnie jest ok. Jest pewien szkopół jeżeli chodzi o polskie czcionki w teletekście ale podpisy, które chodzą przy filmach są poprawne. Pozdrawiam
 

tomobo

New member
Przyłączam sie do powyższego pytania i zadaje kolejne.
Czy tuner Cyfry HD posiada remodulator? Czy można puścić sygnał równolegle i po HDMI jak i po scart'cie?
 

Vagabunda

New member
Jestem z Warszaway a wymiany dekodera dokonałem w sklepie Vobis na ulicy Andersa tel. 831-89-29. Do wymiany potrzebny jest stary dekoder razem z zapisanymi w umowie dzierżawy kablami (jeśli był dzierżawiony) , koniecznie osoba na którą zawarta jest umowa z dowodem osobistym i dobrze jeśli ma się ze soba kopię umowy. Oczywiście trzeba znać swój numer abonenta :lol:
 

małgosia

New member
Lech napisał:
= Są bardzo duże różnice między kanałami [ nadawcami ], więc jeżeli na jednym kanale jest super, a na innym gorzej to wnioskuję, że odbiornik jest dobry.

U mnie jest podobnie - a różnice w jakości widać nawet w ramach tego samego kanału. Niektóre filmy na Canal+ mają bardzo dobrą jakość, a niektóre kiepską.

Jedno co mnie dziwi - na moje oko kiepsko nadawane kanały są najlepiej "poprawiane" (w stosunku do połączenia HDMI) przez Scart, a nie przez Component.

Jeśli chodzi o HD to najpiękniejszy obraz widziałam 2 dni temu na reklamówkach telewizji TF1 nadawanych na Luxe HD. Teraz już rozumiem czemu ktoś narzekał na jakość "Aleksandra". Niestety Luxe HD mam tylko od czasu do czasu, na ogół słyszę tylko dźwięk.
 

małgosia

New member
Mam pytanie do tych, którzy podpisywali już aneks do umowy.
Czy też macie tam zapis, że koszt pakietu HD będzie wynosił od lipca 10 zł (choć w informacjach na satkurierze jest mowa o 15 zł) ?
 

kamcyk26

New member
Tak ,HD robione dobrym sprzetem i puszczane z duzym bitrate. Polecam wszystkim serie swiatecznych filmikow z miast z calego swiata (lampki, choinki wieczorem itd) Reportaze bez slow wiec nie ma problemu z jez franc. Naprawde bajka.
 
J

Judash

Guest
Panie i Panowie, wiec jak jest z tymi napisami?Mnie interesuje, czy podczas filmu na C+ w wersji oryginalnej w napisach sa polskie znaki?
 

stereoman

New member
vagabunda
ja rozumiem ,że chcesz mieć własny topik,ale dublujesz temat!z tym
http://www.hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=63927&postcount=1
Piszesz bardzo ciekawie,a jeśli ktoś jeszcze założy podobny temat ,to wiele interesujących spraw po prostu umknie.
Temat Maszka jest mocno już rozbudowany,wiele spraw już omówiono i lepiej,żeby wszystkie wątki dotyczące tego dekodera siedziały w jednym miejscu

ps
wydaje sie logiczne ,że numer abonenta i stara karta powinna definitywnie rozpoznać abonenta,ale to by było za proste:p

pzdr
 

Lech

New member
Bez reklam
małgosia napisał:
U Niestety Luxe HD mam tylko od czasu do czasu, na ogół słyszę tylko dźwięk.

Masz problemy z rozmiarem lub ustawieniem anteny. Ja mieszkam ok 50 km od zachodniej granicy, antena 60 cm i czasami [ rzadko] pojawia się komunikat 'słaby sygnał'.

 
Ostatnia edycja:

małgosia

New member
Lech napisał:
Masz problemy z rozmiarem lub ustawieniem anteny. Ja mieszkam ok 50 km od zachodniej granicy, antena 60 cm i czasami [ rzadko] pojawia się komunikat 'słaby sygnał'.

Bardzo możliwe. Luxe HD oglądałam w słoneczny dzień, a dzisiaj jest pochmurno i pada deszcz.
Więc może to faktycznie problem z anteną - mam 60 od cyfry i ich konwerter.

Chociaz z drugiej strony - próbowałam właśnie wyszukiwać Luxe HD według parametrów znalezionych na lyngsat. Kiedy sobie wszystko poustawiałam - na dole ekranu wyświetliła mi się siła sygnału na poziomie 60% i jakość 85%. Czyli chyba całkiem nieźle... Niestety kiedy wchodzę w ten program dostaję komunikat : "brak kanału lub program kodowany" (cytuję z pamięci). Kiedy wchodzę w info o tym programie - wyświetla mi się czestotliwość 12321, a nie 12322 (jak podawałam w parametrach wyszukiwania). Nie wiem czy ta różnica ma jakieś znaczenie...

Judash napisał:
Panie i Panowie, wiec jak jest z tymi napisami?Mnie interesuje, czy podczas filmu na C+ w wersji oryginalnej w napisach sa polskie znaki?

Nie wiem kogo pytasz - czy właścicieli Philipsa czy Humaxa.
W Humaxie jak wiadomo (w obecnej wersji softu) nie ma napisów na C+. Można sobie włączyć napisy z telegazety, ale z krzaczkami zamiast polskich czcionek. Dlatego właśnie z utęsknieniem czekam na wersję 9 softu :wink:
 
Ostatnia edycja:
Do góry