Dekoder HD dla Cyfry +

Co zrobisz aby oglądać programy HD Cyfry Plus?


  • Total voters
    0

Piccolo4

New member
Witam wszystkich stałych bywalców tego forum,
jako, że stałem się posiadaczem (szczęśliwym lub nie - to się okaże:) ) dekodera pace HD miałbym małe pytanie do ludzi bardziej obeznanych.
Sam dekoder wizualnie ok (co do jakości pracy to nie mam porównania więc trudno mi coś konkretnego powiedzieć) ale pilot jaki otrzymałem to jakiś koszmar. Lepsze dodają pewnie do chińskich telewizorów z targowiska za 100pln. Wizualnie tragedia a jakość pracy też odbiega od standardów.
Wpadłem zatem na pomysł by zastąpić go pilotem z telewizora Sony 40w5740 - pilot ma kod RM-ED019. Ma on możliwość obsługi innych urządzeń (wykaz kodów także do tunerów satelitarnych znalazłem w necie) jednak brak właściwego kodu dla tego modelu urządzenia.

Czy ktoś próbował zaprogramować sobie telewizorowego pilota pod ten tuner - Pace HD? Może ktoś zna kod?

pozdrawiam wszystkich
 

opti

New member
jesli sie nie myle w instr. pace masz kody tv do programowania pilota, dzisiaj wyszedl nowy soft 125RC1, dziala duuuuuuuzzzzzzzo szybciej i poprawiono troche bledow, zapodaj sobie upka na tuner i niech smiga..
 

Piccolo4

New member
opti,
masz rację instrukcja zwiera kody ale ja bym chciał zaprogramować pilota Sony do obsługi dekodera a nie odwrotnie.
Właśnie zrobiłem aktualizację dekodera i rzeczywiście działa jakby płynniej ale niestety nadal jest brzydki jak noc :)

Może jednak ktoś ma kody?
pozdrawiam
 

msmyla

New member
Czy ma ktoś może porównanie pomiędzy Philipsem PVR HD 250GB a Pace'em PVR HD 500GB?

Ja miałem dekoder Philips'a i zmieniłem na Pace'a. Tak ogólnie to wygląd zewnętrzny Pace'a - super - pasuje do nowoczesnych wnętrz; nowy interfejs też mi przypadł do gustu, 500gb zamiast 250gb - też fajnie ;) - jednak wydaje mi się, że obraz sd na Pace'ie jest gorszy niż na Philips'ie- jakiś taki bardziej rozmazany, pikselowaty i w ogóle.

Czy ktoś tutaj też coś takiego zaobserwował, czy po prostu mi się zdaje? :p Może to kwestia ustawień?
 

tycobb

New member
Dekoder do C+ i Polsatu

Witam :)
Przepraszam jeśli powtarzam pytanie (przerzucić 173 strony tego tematu nie jest proste) ale spróbuje :)
Jaki dekoder HD polecacie z funkcja PVR i możliwością oglądania zarówno Cyfry i Cyfrowego Polsatu?? cena -> w granicach zdrowego rozsądku ;) mogą być dwie propozycje "standard" i "hi-end" :rolleyes: dzięki za szybką odpowiedź.
Pozdrawiam
 

marcel_76

New member
Problemy z PACE HDS7242/91 z C+

A ja mam po 3 dniach problem z dekoderem. Nie dość że czekałem na niego ponad 2 miesiące to już się coś psuje.
A więc mój dekoder to PACE HDS7242/91 wersja oprogramowania 125/rc1 dwa dni działał jak należy a od wczoraj jakieś problemy. Po wciśnięciu przycisku prog na pilocie w celu wyszukania filmów dekoder chwilę pokazała napis wczytywanie danych po czym się zrestartował:(. po restarcie ponownie włączyłem epg (poprzez prgo) i tym razem wskoczyło bez problemu. Pojawiły się natomiast inne błędy - przy wchodzeniu w meny recordera to jest do vod lub moje nagrania dekoder zawiesza się i nie reaguje na polecenia pilota:-?. czasami po kilkukrotnym naciśnięciu przycisku w pilocie coś tam w menu zaskoczy ale to rzadkość. Myślę iż uszkodziło się coś w sofcie ale nie widzę możliwości zaktualizowania oprogramowania. Czy istnieje jakaś możliwość zrobienia soft lub hard resetu aby dekoder na nowo ściągnął oprogramowanie bez oddawania sprzętu do centrum c+ bo już mam dość czekania na sprzęt.
Czy ktoś może ma też takie objawy?
 

WojtekW80

New member
Mam niestety podobne problemy co przedmówca. Stary rekorder n-ki ma swoje wady (głównie buczenie), ale w porównaniu do tego ustrojstwa to absolutny demon prędkości i funkcjonalności. Po pierwsze rzeczywiście dekoder ma zwiechy przy wchodzeniu we wszystko co związane z dyskiem (VOD, nagrania), lubi sobie poczekać nawet 3,4 minuty. Po drugie nagrywanie jest w nim mocno przypadkowe, szczególnie jeśli chodzi o nagrania zaplanowane - zaplanujesz 3 godziny, nagra się jedna - dla Pace'a żaden problem. Pilot wygląda jak skrobaczka do szyb, chodzi wolno niemożebnie, trudno go rozgryźć (np. do tej pory nie znalazłem teletekstu, nie wiem czy ten dekoder w ogóle go posiada). Włączanie i wyłączanie nagrywania spod tv to też mordęga, bo to oczywiście dysk, a dysk ma zwiechy :). Jeśli aktualizacja softu nic nie da, to oddam to cudo techniki, bo nie zamierzam się męczyć.

Plusy też są, sygnał HD jest bardzo dobry, kanały z Astry się nie przycinają, a napisy w wersjach oryginalnych chodzą płynnie i bezstratnie (nie to co w n :)).
 

endriu113

New member
Instrukcja PVR-a 7201 podaje kody do różnych tv aby usprawnić pracę pilota,i tak w przypadku panasonika jest tych kodow kilkanaście-pomóżcie jaki kod wpisać dla modelu X10Y?
 

slawekz1

New member
Obecnie mam dekoder PVR HD 250GB Philips, antena 60cm i konwerter z jednym wyjściem antenowym. Wszystkie kanały odbierają dobrze tylko nieraz mi się zatnie dekoder i nie mogę zmienić kanałów z pilota ale przy dekoderze mogę zmieniać. Czy to jest wina konwertera, a może zbyt małej czaszy lub coś innego? I drugie pytanie czy jak kupię konwerter Twin do czaszy 60cm to nagrywanie kanałów i jednoczesne oglądanie będzie bez żadnych cięć i napisów na telewizorze typu (obecnie nagrywasz kanał ... lub czy chcesz wyłączyć nagrywanie)
 

k@mcio_pl

New member
Witam,
jestem od lat abonentem Cyfra+, a od miesiąca użytkownikiem dekodera Philips HD (bez HDD). Użytkowanie tego bubla jest irytujące. Po przełączeniu na kanał, który nie jest objęty pakietem dekoder nie reaguje na polecenia pilota, a jedynie na przyciski znajdujące się na dekoderze. Zabawne, ale odzyskuję kontrolę nad dekoderem po wyłączeniu TV lub zmianie źródła sygnału. Na szczęście dekoder tylko wydzierżawiłem oczekując na dostępność dekoderów PVR i bez żalu oddam.

I tu moje pytanie. Co, w zamian? Nie chcę już dekoderów dystrybuowanych przez Cyfra+. Czy Ferguson Ariva TT HD PVR 500GB będzie dobrym wyborem? Chciałbym kupić dekoder, który uwolni mnie od flustracji.

Dziękuję za pomoc...
 

k@mcio_pl

New member
Czy ktoś może pomóc w wyborze dekodera pod platformę Cyfra+?

Fergusona Ariva TT HD PVR 250GB
Topfield TF-7750 HD PVR 250 GB

Który z powyższych lub jaki w zamian?

Dziękuję za pomoc...
 
Do góry