Dekoder HD dla Cyfry +

Co zrobisz aby oglądać programy HD Cyfry Plus?


  • Total voters
    0

zpoe

New member
wczoraj zaktualizował się soft w Philips DSR 7201/91...zmienił się wygląd VOD, mam wrażenie jakby lepsza jakość okienek z funkcji PILOT i tych po przełączaniu kanałów, kilka nowości w MENU (np. zarządzanie dyskiem), lecz w moim przypadku dłużej uruchamiają się kanały HD...
 

Pryk99

New member
Witam, po wgraniu nowego softu 92 do PVR HD jakoś nie mogę się doszukać zmian, dalej trzeba czekac na właczenie 30 sek. A tak wiele obiecywali na infolini. Chyba jak dla mie czas sie pożegnać z Cyfrą+.
Telewizja ma byc przyjemnością a nie udręką.
 
Ostatnia edycja:

HubiiDubii

New member
A ja mam nastepujące pytanie czy do dekodera Cyfry+ PVR podpiętego przez taki multiswitch i z takim dodatkowym konwenterem na zezie (jeden już taki mam dla Cyfry+) będę coś jeszcze potrzebować aby oglądać kanały z Astry, czy sygnał zmiksuje się w multiswitchu (niby ma DiSEqC 2.0 w sobie) i "nowe kanały" zostaną dodane np na końcu listy, oraz jakich zmian w ustawieniach dekodera należało by dokonać, aby współgrało to wszystko ze sobą :D
 

mousefish

New member
Jaki dekoder?

Witam - i proszę o pomoc w wyborze... Z góry zaznaczam, że pojęcia zielonego o dekoderach nie mam... dopiero zakładam sobie telewizję cyfrową - w CYFRA+ ale ich dekodery w ogóle mnie nie interesują!!! Interesuje mnie dekoder HD z nagrywarką, szybkim procesorem i ogólnie taki który by ładnie i płynnie sobie pracował i który oczywiście będzie obsługiwał kartę CYFRA+ oraz który oczywiście po zakończeniu umowy 24 miesiące - będzie dalej działał... np taki jak ten golden interstar gi 770 cr xpeed tyle, że z nagrywarką. Potrzebuję szybkiej odpowiedzi, i z góry dziękuję. Pozdrawiam.
 

marcel_76

New member
Pvr

Przedłużyłe umowę z C+ ale mam problem z wynajmem dekodera PVR u nas w Częstochowie niedostępny. Czy ktoś wie może jak to załatwić bo dyskutowałem już obsługą C+ ale mówili że odbiór tylko w punkcie aby się tam udać i jak nie mają zamówić ale w punkcie odmówili przyjecia zamówienia i tak w koło macieju - brak możliwości dostarczenia kurierem (zadeklarowałem nawet iż zapłacę koszt przesyłki) uznali moje roszczenia jako reklamację i dali czas 30 dni na rozpatrzenie.
Ewentualnie jaki dekoder kupić do C+ - dobry ale do 1000,- aby miał funkcje PVR może być z dołączanym dyskiem po USB.
 

darek5w

New member
Mam rozumieć ,że przedłużyłeś umowę z Cyfrą i masz teraz ofertę " w oczekiwaniu na PVR" (tak oni to nazywają).
Gdzie podpisałeś przedłużenie umowy? Telefonicznie w centrum abonentów?
Sytuacja jest taka, że na dzień dzisiejszy w centrali twierdzą ,iż dostarczają dystrybutorom sprzęt w miarę jak oni go zamawiają. W praktyce teraz w okresie świątecznym trzeba czekać chyba do stycznia.
Co w takiej sytuacji robi Polak?
Idziesz do najbliższego punktu Cyfry i prosisz pana (panią) "na boczek" i ...;)
panu przysłowiową flaszkę albo pani dużą, dobra kawę i i mówisz ,ze bardzo Ci zależy żeby mieć ten sprzęt na święta.:)
W moim przypadku trwało to 5 dni... Dziś odebrałem Pace PVR HD 500GB.:D
Dekoder na własność- za 1000zł. dobrego z dużym dyskiem chyba nie kupisz.Ferguson Ariva TT PVR 250GB
Cena netto: 1 392,62 zł
Cena brutto: 1 699,00 zł
 
Ostatnia edycja:

darek5w

New member
Pomidorex napisał:
Wygląda na to że Cyfra szykuje zupełnie nowy dekoder:
Ciekawe tylko czy będzie na nim nowy firmware czy ten sam zabytkowy...
Pace PVR HD 500 GB. Od dziś go mam.
Nie mam jednak odniesienia do Phlipsa bo takowego nie miałem. Kanały przełączają się w miarę szybko. Zamieszczę tu niebawem jego dane techniczne.
Minusy- na razie jeden. Połączony kablem HDMI nie przełącza samoczynnie TV na wejście HDMI. TV Samsung model 536. Wychodzi ,że nie obsługuje Anynet+ HDMI- CEC.
Chyba, że coś nie tak mam w ustawieniach. Kto pomoże?
 

tkirmuc

New member
Ciekawe czy pilot nowego dekodera już się nie kłóci z telewizorami Panasonica? Mam plazmę z serii PV80 i niestety, zakłóca ona jakoś komunikację pilota z dekoderem Philips PVR HD, do tego stopnia, że przy jakiś bardziej skomplikowanych operacjach (np. programowanie nagrywania), lepiej zrobić to z przycisków z dekodera). Jest to tak upierdliwe, że jestem bliski zrezygnowania z C+ (na rzecz n -> ich dekoder jest genialny), pomimo tego, że będzie bardzo brakowało mi Canal+ i Ale Kino.
Jeżeli nowy dekoder działa już normalnie - może warto wymienić? Chociaż z tego co czytałem na innym forum - dystrybutorzy C+ robią problemy (nowe dekodery dla nowych klientów, starzy niech się męczą).
 

olooo

New member
mam plazme panasonica PY42xx( nie pamietam) i próbowałem chyba wszystkiego, zaklejalem dekoder tasma obwijałem w folie aluminiowe, odstawialem daleko od tv, mieszalem w ustawieniach tv itd. itp. i pilot nie dziala poprawnie, oczywiscie mowie o nowym dekoderze pace hd, zadzwonilem wczoraj do cyfry i powiedzieli ze jestem pierwszy ktory to zglasza z nowym dekoderem... co nie oznacza ze ostatnim. Jak widac cyfra nie poprawila tej usterki, oczywiscie przy podpisywaniu umowy nikt nie wspominal o czyms takim, wiadomo byle podpisac umowe a klienta maja w dupie,
Jak przyjdzie darmowy tv, ktorego oczywiscie w momencie podpisywania umowy nie bylko na stanie i trzeba czekac do polowy stycznia, to dekoder hd zabiore do swojego pokoju a do głownego tv wsadze sd chociaz musze przyznac ze nie o to mi chodzilo kiedy decydowalem sie na cyfre,,, porazka

zna ktos jakis inny dekoder hd ktory prawidlowo by dziala z taka plazma ? i zeby wszystkie funkcje dzialaly czyli te nagrywania, przewijania i ogolnie wszystko ?

pozdro
 

darek5w

New member
Kiełek...
Kanały SD na Pace HD PVR S7241... TV- Samsung LE 40A536 (na matrycy AUO)
Powiem ,że jest z tym różnie, np. C+, TVP, czy TVN jest jak na SD super, bo Hallmark to tragedia (jak zawsze zresztą). Wydaje mi się, że zależy to od tego co daje nadawca. Są pozycje leprze i gorsze na każdym programie.
Tak samo jest z kanałami HD. Animal Planet HD to rewelka (jak dla mnie), ale już Eurosport 2 HD pozostawia wiele do życzenia. Canal+ film, MTVN HD bardzo dobrze.
 
Ostatnia edycja:

darek5w

New member
tkirmuc napisał:
Ciekawe czy pilot nowego dekodera już się nie kłóci z telewizorami Panasonica? Mam plazmę z serii PV80 i niestety, zakłóca ona jakoś komunikację pilota z dekoderem Philips PVR HD, do tego stopnia, że przy jakiś bardziej skomplikowanych operacjach (np. programowanie nagrywania), lepiej zrobić to z przycisków z dekodera)...
tkirmuc napisał:
Co się dzieje? Jak TV może zakłócać pracę pilota ?
Nowy pilot po wprowadzeniu odpowiedniego kodu dobrze współpracuje z Samsungiem. Programowanie chociaż wolno ale przebiega dobrze. Aczkolwiek zachowuje się czasem trochę " anemicznie" tzn. wolno działa ale tutaj bliższy jestem stwierdzenia,że tuner wolno chodzi.
Inny przykład podam taki TV SD Thomson i DVD Thomson a piloty gryza się, że hej... Jak wyłączasz DVD to sam włącza się TV.
Chyba nie ma ideału, ale jest to bardzo denerwujące.
 

darek5w

New member
Teraz coś nowego o nowym Pace...
Tuner w czasie pracy świeci na niebiesko (kontrolka i zegar), po wyłączeniu ( stan czuwania) kontrolka świeci na czerwono a zegar dalej na niebiesko. Po jakimś czasie zauważyłem, że kontrolka świeci na niebiesko w stanie czuwania. Załaczyłem TV bo pomyślałem, że tuner sam sie załączył ale nie ma sugnału. Naciskam on/off na pilocie tunera i jest sygnał. Wyłączam i znowu swieci na czerwono. Po kilku minutach znowu na niebiesko. Jutro będę dzwonił do Cyfry z zapytaniem o co tu chodzi. Ktoś zaobserwował coś podobnego?
 

opti

New member
olooo - napisz konkretnie co sie dzieje?

mam dwa panasy w domu a dokladniej to 42PV80 i 42S10, na obu tv pace dziala bez problemu..

darek5w - u mnie jest tak, wylaczam tuner dioda czerwona i zegar niebieski a pozniej juz zegara nie widze, co jakis czas widze ze tuner sie odpala i dioda zmienia kolor na niebiski i odpala sie zegar ale jest do spowodowane jak mysle zgrywaniem oferty vod na dysk tunera, 250tka tez mi sie tak aktywowala czesto tj dysk pracowal i tuner odbieral vod
 

olooo

New member
ciezko powiedziec co jest dokladnie przyczyna blokowania pilota, podobno ekran plazmy panasa zakloca dzialanie pilota poprzez jakies emisje fal, cos zwiazanego z podczerwienia czy jakims promieniowaniem, nie znam sie na tych rzeczach wogole, podobno bardzo duzo plazm mialo problem z philipsem hd ale jak widac i nowy pace ma problemy, dodam ze wymienialem dekoder, wymienialem piloty i ciagle to samo,,
problem mialo rozwiazac zaklejania wyswietlacza ale malo pomagalo, zauwazylem ze jak zaslonie sam srodek wyswietlacza na dekoderze to dziala lepiej ale tylko z bliskiej odleglosci,
zinnych problemow to zauwazylem ze czasami zamiast zmienic kanal, wylacza mi sie dekoder. lub przerzucajac np z jedynki na dwojke to zamiast na 2 wrzuca mi 20 : / nie wiem czy z tej samej przyczyny czy po prostu mam pecha i zawsze cos uszkodzonego dostaje...
nie jestem zadowolony z dekodera wogole
 
Do góry