Dekoder HD dla Cyfry +

Co zrobisz aby oglądać programy HD Cyfry Plus?


  • Total voters
    0

acton777

New member
Bez reklam
Nie ucz ojca dzieci robić ;) Jak nie mozna :confused: Do podwójnego konwertera podłączasz jeden przewód, drugie gniazdo zostaje wolne...
Jeśli jednym przewodem chcesz mieć "zajęte" obydwa wyjścia, to kupujesz: Multi Band Converter
 

bot

New member
acton777 napisał:
Mozna na podwójnym konwerterze ;) podłączyć PVRa jednym przewodem.
zmień w Menu TYP KONWERTERA na POJEDYŃCZY. Instrukcja obsługi strona 20.

Można podłączyć jednym przewodem tylko brak dźwięku, na razie tyle stwierdziłem. Połączenie TV z PVR HD przewodem HD i cisza w eterze.Na razie oglądam i słyszę przez eurozłącze. Czy Ktoś miał podobny problem? Jak wydobyć dźwięk?
 

CuoreRosso

New member
Czy ktoś tak ma?

Po ostatniej aktuaklizacji oprogramowania, tuner PVR zaczął przechodzić ze stanu STAND BY do stanu ON w ciągu dosłownie kilku sekund. Nie wiem co oni zadziałali, ale poprzednio ten czas wynosił pond 30 sekund. Czary normalnie...
 

Lemoniada

Member
CuoreRosso napisał:
Po ostatniej aktuaklizacji oprogramowania, tuner PVR zaczął przechodzić ze stanu STAND BY do stanu ON w ciągu dosłownie kilku sekund. Nie wiem co oni zadziałali, ale poprzednio ten czas wynosił pond 30 sekund. Czary normalnie...

aktualizacje ściągaja się same?
 

acton777

New member
Bez reklam
bot napisał:
Można podłączyć jednym przewodem tylko brak dźwięku, na razie tyle stwierdziłem. Połączenie TV z PVR HD przewodem HD i cisza w eterze.Na razie oglądam i słyszę przez eurozłącze. Czy Ktoś miał podobny problem? Jak wydobyć dźwięk?

To raczej wina połączenia tuner-TV, a nie tuner- antena (przewód HDMI, gniazdo HDMI, konfiguracja sprzętu).


WESOŁYCH ŚWIĄT wszystkim forumowiczom :D
 

anntek

New member
Można podłączyć dekoder PRV na jednym koncentruku i na konwerterze TWIN tak jak kolega napisał wyżej musisz w ustawieniach w menu pozycja 7 potem ustawienia anteny i w parametry musisz zmienić z TWIN na pojedynczy i będzie działało drugi koncentryk jest jedynie po to żebyś mógł nagrywać coś innego niz ogladasz teraz bo a jednym koncentruku możesz nagrywać to co oglądasz u teścia tak podłączyłem i wszytko mu smiga
 

bietka

New member
Dokładnie tak mam-podwójny ale tylko jeden kabel podłączony-i w menu zmiana na pojedyńczy.
Zmieniłam antenę na największą dostępną by sygnał był lepszy.
 

siwy25

New member
PVR i VOD

Witam Wszystkich po świętach,
mam prożbę, PVR mam od lutego i do 22 grudnia grał mi bez większych problemów,aż tu w poniedziałek 22 w dniu uruchomienia usługi VOD przez c+ przełanczając go na kanały HD...czarny ekran i ,,BRAK SYGNAŁU SPRAWDZ ANTENĘ'',wracam na SD to samo!sprawdzam sygnał...sygnału niema! ledwie milimetrowej grugości zielony pasek(zawsze miałem 4,5 i żadnych problemów nawet podczas opadów deszczu czy śniegu) wracam na kanał SD wszystko gra,przełanczam na HD znów ,,czarna rozpacz'',powtarzam czynnośći i ciągle to samo jak oglądam tylko SD wszystko gra,włącze HD to wszędzie ,,BRAK SYGNAŁU.....''Wyłączam tuner na kanale HD na ,,stanby'' lub z sieci po chwili włączam to znów wszystko gra,zaczne przełanczać na HD(wszsystkie) i znów nie ma nic!jakimś cudem dodzwoniłem się do BOK cyfry gdzie powiedziano mi że ,,chyba'' nawalił tuner albo trzeba parę dni odczekać bo jeszcze technicy cyfry coś jeszcze robią z oprogramowaniem związanym z VOD,a u mnie są już dostępne 23 pozycje z tej oferty.Był też instalator z c+,sprawdził antenę(85,konwert.twin)ustawiona dobrze a że sygnał raz jest a raz niema to też stwierdził że ,,chyba'' wysiadł tuner albo odczekać bo na wymianę na obecną chwilę tunerów brak.
Dziwnie to wszystko mi wygląda,raz HD jest a raz niema:(
I takie w nerwach miałem święta,może ktoś z forumowiczów coś poradzi! za każdą poradę z góry dziękuję!
 

tom226

New member
A jak u was jest z dzwiekiem na wyjsciu SPDIF w PVR HD bo u mnie na nowym sofcie totalna kicha cala gora obcieta brak wysokich tonow na poprzednim sofcie bylo cacy.Dzwiek po HDMI jest ok
 

siwy25

New member
SierzantHarris napisał:
Luz majonez. Też tak miałem parę dni ale już wszystko hula choć sporadycznie jeszcze się coś takiego zdarza. Tuner o.k., cyfra+ be.[/quote

...czy też masz PVR?czy inny tuner? i czy coś ,,robiłeś'' czy samo wraca do normalnego grania? bo u mnie bez zmian,może tylko tyle że do połódnia kanały HD grają dłużej.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Mam pvr. Mała poprawka-dzisiaj dzwonię do tych cymbałów c cyfry, bo u mnie dwa dni było dobrze a teraz znowu dupa...czasem nawet w połowie filmu potrafi wyskoczyć "brak uprawnień do odbioru tego kanału".
 

siwy25

New member
SierzantHarris napisał:
Mam pvr. Mała poprawka-dzisiaj dzwonię do tych cymbałów c cyfry, bo u mnie dwa dni było dobrze a teraz znowu dupa...czasem nawet w połowie filmu potrafi wyskoczyć "brak uprawnień do odbioru tego kanału".

...u mnie wszystko podobnie! a w BOK(nie ma z kim gadać!) doradzają wymianę tunera a tunerów w mojej okolicy BRAK!
 

kmietson

New member
Tunerów brak też w Krakowie, a chciałem właśnie podpisać umowę:/ Najciekawsze jest to że sprzedawcy nie wiedzą nawet kiedy będą dostępne tunery HD, dziś usłyszałem że może w lutym, może w marcu a może w kwietniu..


Właśnie dostałem maila z Vobisu. Dekodery HD mają być w połowie marca...
 
Ostatnia edycja:

kyloo

New member
Oczywiście na początku 2009 kolejna aktualizacja.... ktoś wiedział ?
Ciekawe po co dali kanały HBO DIGITAL oraz CYFRA-VOD jako normalnie użytkowane :confused:
Oczywiście SZANSA DODZWONIENIA SIĘ DO B.O.K = 0 0 0 0 0 0 %:hmm:

Normalnie u mnie na PVR wszystko chodzi a na Sylwka podpiąłem sobie audio chinch pod wieżę i śmiga nawet spoko jakość dzwięku....:grin:

Oczywiście co trubu HD nigdy nie ma reguły poza FILMBOXEM/NATIONAL GEO/MTVHD:eek:k:

Najlepsze Życzenia na 2009 dla Wszystkich !!!

p.s.
i oby MULTIROOM zaczął działać...;)
 

adas7

Member
Witam

A co mogę wyłączyć (oprócz power :p ) w LG50pg 100r, żeby pilot do PVR C+ działał normalnie?

Teraz działa raz na pięć naciśnięć, do głowy można z nim dostać.

Po wył TV jak ręką odjął, moge sterować PVR bez zadnych problemów.

I jaki jest najnowszy soft do tego filipa, jest coś więcej jak 79? bo ktoś tam pisał że mu wstaje ze standbaj w kilka sek po zmianie softu, a na 79 to 30 sek.
 

siwy25

New member
adas7 napisał:
Witam

A co mogę wyłączyć (oprócz power :p ) w LG50pg 100r, żeby pilot do PVR C+ działał normalnie?

Teraz działa raz na pięć naciśnięć, do głowy można z nim dostać.

Po wył TV jak ręką odjął, moge sterować PVR bez zadnych problemów.

I jaki jest najnowszy soft do tego filipa, jest coś więcej jak 79? bo ktoś tam pisał że mu wstaje ze standbaj w kilka sek po zmianie softu, a na 79 to 30 sek.[/quot

...od 20 grud.minionego roku nowe oprogramowanie do PVR to:85/FT1 redy
 

panchoo

New member
adas7 napisał:
Witam

A co mogę wyłączyć (oprócz power :p ) w LG50pg 100r, żeby pilot do PVR C+ działał normalnie?

Teraz działa raz na pięć naciśnięć, do głowy można z nim dostać.

Po wył TV jak ręką odjął, moge sterować PVR bez zadnych problemów.

gdzieś na innym forum wycztałem że winny jest zbyt czuły sensor IR naszego kiepskiego PRV'a - pomaga zalepienie taśmą końcówki okienka na wyświetlaczu (od ostatniej cyferki do jego końca - ok. 2,5cm)

mnie w nowym oprogramowaniu najbardziej denerwuje fakt że tunerek nie jest w stanie zapamiętać żeby pracował tylko na liscie ulubionych kanałów - po każdym włączeniu PRV'a należy włączać mozlonie listę ulubinych - co dziwne na poprzednim oprogramowaniu było wszystko OK. Eh ta Syfra.....nic tylko zbierać na niezależny tuner....
pzdr
 

MARKO-70

New member
Witam

U mnie w tym tunerze też jest nowy soft :85/FT1 redy ale czas oczekiwania na załączenie sie tunera dalej jest 30 s. Co z tym zrobić?
 
Do góry