Dekoder HD dla Cyfry +

Co zrobisz aby oglądać programy HD Cyfry Plus?


  • Total voters
    0

wiklos

New member
acton777 napisał:
Jeśli to w czym problem :confused:
Może źle sytuacje opisałem. Problem był w sofcie tunera. Orginalny nie przenosi uprawnień z karty cyfry+ mimo, że karta jest przez tuner widziana. Doczytałem na różnych forach i po zamianie softu jest bardzo ok.
Na marginesie Globo HD TS1 postawiony w miejsce starego Philipsa od cyfry daje dużo lepszą jakość sygnału także w SD.
 

wiklos

New member
soft 023701 na przykład z - chciałem podać link do strony ale jako świeży user chyba nie mogę. Soft można znaleść truman-support.com

zaznaczam, że posiadam orginalną kartę cyfry z pełnym pakietem a wgranie podanego softu służyło tylko do umożliwienia bezpośredniego odczytu karty przez czytnik (zakup CI w c+ to droga przez mękę z rozwiązaniem umowy włącznie). Po wgraniu działa powiedział bym aż za dobrze. ;)
Za to teraz od kilku godzin szukam oprogramowania do odtwarzania plików *.trp na pc-cie i ich ewentualnej konwersji.
 

wiklos

New member
Gdyby ktoś szukał prostego, skutecznego i darmowego odtwarzania plików trp to znalazłem mplayerhq.hu i działa.:)

ps no niestety tylko zapisy z kanałów sd. Z hd sobie nie radzi :(
 
Ostatnia edycja:

kurpes

New member
mam ptyanie. od wczoraj ma cyfre+ z dekoderem HD, telewizor panasonic pv80.
przy wcześniejszym dekoderze podłączony przez kabel EURO, tv zawsze fajnie dopasowywał sobie nadawany sygnał do ekranu (likwidował czarne pasy), a teraz po HDMI niestety format się nie zmienia?
czy da się coś na to poradzić?
 
J

Judash

Guest
kurpes napisał:
mam ptyanie. od wczoraj ma cyfre+ z dekoderem HD, telewizor panasonic pv80.
przy wcześniejszym dekoderze podłączony przez kabel EURO, tv zawsze fajnie dopasowywał sobie nadawany sygnał do ekranu (likwidował czarne pasy), a teraz po HDMI niestety format się nie zmienia?
czy da się coś na to poradzić?

Jaki tuner?
 

acton777

New member
Bez reklam
w PVRze: MENU -> ustawienia terminala-> parametry TV i magnetowidu , zmień na "szeroki", nie będzie pasków.

Przy ustawieniu "normalne" kabel HDMI puszcza format taki, jak nadaje nadawca, przewaznie 4:3 ;)
 
Ostatnia edycja:

u96aro

New member
A ja mam takie pytanko czy obecnie kupujac cyfre, wystarczy do dobrego sygnalu i ogladania tuner przez nich dostarczony czy raczej lepszym rozwiazaniem jest zakup na wlasna reke etc?Dzieki za odpowiedz.
 

maszek

New member
Bez reklam
u96aro napisał:
A ja mam takie pytanko czy obecnie kupujac cyfre, wystarczy do dobrego sygnalu i ogladania tuner przez nich dostarczony czy raczej lepszym rozwiazaniem jest zakup na wlasna reke etc?Dzieki za odpowiedz.
Wynajem tunera od C+ jest tańszym rozwiązaniem, jakość obrazu nie jest zła ale i nie powala. Dlatego kupiłem Humaxa. Ale na rynku jest jeszcze kilka innych tunerów do wyboru. Proponuję przykładowo zajrzeć na stronę hollex.pl
Te z dyskami link są droższe. Bez dysków - tańsze link
 

william4i

New member
maszek napisał:
Dlatego kupiłem Humaxa.
I jak, na Humaxie widać zdecydowaną poprawe obrazu.?

Ja w tej chwili mam starego Pioneer-a 1430 podłączonego po S-Video, i 37pv80 i muszę przyznać że na niektórych kanałach obraz jest bdb, na innych dobry a są tez kanały z marną jakością sygnału. najlepszy jest na C+ Sport i C+ Film, w sumie to są one tak dobre ze az sie zastanowaiam czy zminiać na tego Philipsa PVR (zależy mi na kanałach HD) czy właśnie kupować coś z wyższej półki
 

maszek

New member
Bez reklam
william4i napisał:
I jak, na Humaxie widać zdecydowaną poprawe obrazu.?
Kupiłem go prawie dwa lata temu kiedy C+ wprowadzała do swojej oferty kanały HD. Była wówczas możliwość zakupu modułu HD C+ lub tunera C+ albo jego dzierżawa. W Centrum Cyfry miałem możliwość porównać Humaxa i Philipsa HD C+. Wybór padł na tego pierwszego ze względu na kilka istotnych dla mnie różnic: lepsza jakość obrazu i dźwięku (wynik porównania na kanałach HD demo z Astry), możliwość ustawienia listy kanałów wg własnego upodobania, dwie kieszenie na moduły dostępu, brak opłat za wynajem tunera, Philips był tańszy ale już nie tak uniwersalny jak Humax, serwis i produkcja Humaxa w Polsce. I to zadecydowało.;)
 

Lemoniada

Member
Zawieszający się pilot

Nie wiem co jest z tym dekoderem, w pierwszym tak po 20 minutach nie działał mi pilot, teraz przyniosłem ze sklepu drugiego i co włączam do gniazdka, i pojawia się menu a pilot jak martwy, nic nie przełącza tylko przełącza się na tunerze, przy pierwszym miałem to samo w pierwszy dziń jak martwy, na drugi dzień włączam i normalnie działa o co chodzi czy miał ktoś ten przypadek i jak temu zaradzić
 

acton777

New member
Bez reklam
Niektóre "płaskie" TV mają funkcje: oszczędność energii, ambilight, podświetlanie marki itp. Wyłącz wszystkie dodatki, które masz uruchomione, potem, po kolei włączaj i testuj. Jak znajdziesz przyczynę: po prostu wyłącz na stałe.

Nie pytajcie mnie dlaczego tak jest i jak to się dzieje, bo nie wiem :( Widziałem -naście takich "ustertek" przy róznych markach TV i wszystkie ustąpiły, po wyłączeniu "czegoś tam".
 

maszek

New member
Bez reklam
@acton777, z tego co napisal @lemoniada wynika, że kolega ma problem z pilotem do tunera a nie do odbiornika TV. Lemoniada, tak na spokojnie opisz co naprawdę się dzieje. Kupiłeś ten tuner czy wynająłeś w punkcie C+ ? (piszesz o sklepie). Wymiana dotyczyła kompletu czy tylko samego tunera? Sprawdziłes działanie pilota z tym drugim tunerem w sklepie?
 
Do góry