Dekoder HD dla Cyfry +

Co zrobisz aby oglądać programy HD Cyfry Plus?


  • Total voters
    0

Marek30

New member
Witam,pozdrawiam wszystkich i zwracam się z pytaniem:czy skalowanie obrazu sd do hd poprzez amplituner np.Yamaha 3800 daje taki sam efekt jak kanały hd C+ np.filmy,czy jest znacząca różnica.Bo oni też skalują filmy tylko bardziej profesjonalnym sprzętem.Dzieki
 

qoorczak

New member
Witam!!!
Mam Cyfre+ SD oraz poczciwego Philipsa DSX-6010. Przymierzam się do kanałów HD oraz ferdka 8900. Myślę teżo HBO Digital - chyba jest to podobne do VOD w N-ce. Mam pytanie, czy w polecanym przez Cyfre Philipsie PVR HD z Hdd trzeba podłączyć z konwertera 2 przewody (jak w N-ce), czy wystarczy jeden?? Jeżeli dwa, to czy w Ferdku 8900 jest opcja podłączenia 2 przewodów, czy tylko drugie gniazdo to tzw. przelotka??
Z góry dziękuję z odpowiedź.
Pozdrawiam.
Marek
 

siwy25

New member
qoorczak napisał:
Witam!!!
Mam Cyfre+ SD oraz poczciwego Philipsa DSX-6010. Przymierzam się do kanałów HD oraz ferdka 8900. Myślę teżo HBO Digital - chyba jest to podobne do VOD w N-ce. Mam pytanie, czy w polecanym przez Cyfre Philipsie PVR HD z Hdd trzeba podłączyć z konwertera 2 przewody (jak w N-ce), czy wystarczy jeden?? Jeżeli dwa, to czy w Ferdku 8900 jest opcja podłączenia 2 przewodów, czy tylko drugie gniazdo to tzw. przelotka??
Z góry dziękuję z odpowiedź.
Pozdrawiam.
Marek

Witam,
co do Philipsa PVR HD(VOD od grudnia) to potrzebne będą dwa przewody żeby optymalnie go wykorzystać a co do Fergusona niech podpowiedzą użytkownicy.
Pozdr.
 

qoorczak

New member
Czyli mam rozumieć podłączając do Ferdka 8900 zewnętrznego HDD nie skorzystam z kanału HBO Digital?? Jeżeli tak, to jaki tuner z dołączanym hdd polecacie oprócz Philips PVR HD do ceny 1.000zł, abym mógł skorzystać HBO Digital??
Pozdrawiam.
 

ptaqx

New member
Jaki możecie polecić mi dekoder do Cyfry plus HD? Nie musi być z dyskiem oby była możliwość nagrywania na Pendrive i cena jak najwiecej poniżej 1000zł. Przydałaby się jeszcze możliwość współpracy ze splitterem do podzielenia cyfry.
 
Ostatnia edycja:
J

Judash

Guest
ptaqx napisał:
Jaki możecie polecić mi dekoder do Cyfry plus HD? Nie musi być z dyskiem oby była możliwość nagrywania na Pendrive i cena jak najwiecej poniżej 1000zł. Przydałaby się jeszcze możliwość współpracy ze splitterem do podzielenia cyfry.

Pochlebne recenzje zbiera [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=-2]GLOBO HD S1 2CI 2CX PVR Ready.[/SIZE][/FONT]
 

qoorczak

New member
Witam ponownie!!
Mam już ferdka 8900, czekam tylko jeszcze na konwerter GI-202 Twin Platinum X.
Mam następujące pytanie. Mieszkam w Suwalkach - pólnocno-wschodni region Polski. Oryginalnie mam czaszę z cyfry+ czyli 65cm. Czy taka średnica będzie wystarczajaca do odbioru kanałów HD ?? Nadmieniam, że obecnie przy programach SD odbiera mi świetnie i naprawdę musi być paskudna pogoda (gęsty snieg, ze zasłoni konwerter) aby mieć zakłócenia (piksele i trzaski w dźwięku).
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam

Mam jeszcze jedno pytanie. Gdy zamówię już kanały HD, to Cyfra tylko nada mi do karty klienta uprawnienia do ich oglądania, czy jeszcze muszę odebrać od nich jakiś modul cam i druga kartę, czy coś podobnego ??
 
Ostatnia edycja:

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
@qoorczak

ad. 1 - może być za mała (ale poczekaj na potwierdzenie przez innych forumowiczów)
ad. 2 - jeśli na tym fredku odbierasz cyfrę SD z tą kartą to nic więcej nie potrzebujesz, jeśli nie to zapewne będzie wymagany moduł ale zakładam, że wiedziałeś co i do czego kupujesz

gratuluję zakupu :)
 
Ostatnia edycja:

acton777

New member
Bez reklam
1. Po co Ci konwerter Twin, skoro 8900 ma tylko jedną głowicę- szkoda kasy.
2. Włącz programy HD i potestuj kilka dni. :)
3. Nic nie zmieniasz- C+ po prostu dołączy kanały HD, do twojej karty, tak jak zmienia pakiety itp.
 

qoorczak

New member
acton777 napisał:
1. Po co Ci konwerter Twin, skoro 8900 ma tylko jedną głowicę- szkoda kasy.
Tak, ale 8900 to drugi dekoder. Pierwszy to stary poczciwy philips 6010, a do obu używam splitera.
Byłem dzisiaj u siebie w sklepie vobis, gdzie jest przedstawiciel C+. Zapytałem o HD. Powiedzieli mi, że po pierwsze - musze mieć antenę min. 90cm, a po drugie - musze dokupić podwójny konwerter. I nie chodziło im tu o typu twin. Gościu powiedział, że sygnał do HD musi byc silny i musi to obsłużyć podwójny konwerter. W/g niego konwerter twin służy do podłączenia tylko i wyłącznie dwóch odzielnych dekoderów. Nie chciałem się z nim kłócić, ale tak sobie pomyślałem, że albo on jest głupi, albo ja..... O co mu chodziło??!!
 
J

Judash

Guest
Jesli chcesz podlaczyc 2 tunery, to musi byc konwerter z dwoma wyjsciami na tunery.Czasze tez zmien na 85-90cm.
 

maszek

New member
Bez reklam
qoorczak napisał:
W/g niego konwerter twin służy do podłączenia tylko i wyłącznie dwóch odzielnych dekoderów. Nie chciałem się z nim kłócić, ale tak sobie pomyślałem, że albo on jest głupi, albo ja..... O co mu chodziło??!!
Nie przejmuj się, tutaj link znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie
pozdrawiam ;)
 

kyloo

New member
A ja witam po raz 1-szy w Cyfrze Plus :)

Informuję o kosztach instalacji :
Podłączenie+ustawienie+okablowanie = 290 pln :hmm:

Poza tym po namyśle "promocyjnym" wziąłem MAX pakiet z uwagi na połowę okresu zawarcia umowy - czyli PRESTIŻOWY HD :roll:

Oczywiście jakość HD na SONY KDL-32W4000 jest C U D O W N A wraz z audio

Poobserwuje i pouczę się.....

p.s. DEKODER Philips-a + dysk 250Gb ma port USB.......

:hmm:
 

acton777

New member
Bez reklam
kyloo napisał:
Podłączenie+ustawienie+okablowanie = 290 pln :hmm:


p.s. DEKODER Philips-a + dysk 250Gb ma port USB.......
Nie wiem skąd jesteś i ile przewodu poszło, ale np. w Poznaniu koszt montazu PVR to:
min. 180 zl - montaz (zwykły 130 ;) ) zalezy od warunków i skali trudności...
30-50 zl uchwyt do anteny
1,5-2 zl\m przewodu.... więc mozesz sobie przeliczyć :rolleyes:

p.s. PVR ma USB nieaktywne
 
Ostatnia edycja:

kyloo

New member
To i u mnie podobnie....podłączenie 150 + dojazd n/m 30 + ruszt 50 + kable 2 razy po 10 mb w miedzi + kabel HDMI - tak wyszło

Co do USB to nie testowałem - po coś w PVR HD być musi :)

:hmm:
 

wiklos

New member
Witam wszystkich. Może ktoś wie czy odbiornik Globo HD TS1 będzie odbierał programy cyfry+ z kartą włożoną do czytnika a nie poprzez CI. Walczę z tym od wczoraj bez rezultatu. Odbiornik kartę " widzi" i umie ją odczytać. Może coś w menu trzeba zmienić o czym nie wiem. Dzięki za pomoc.
 
Do góry