Dekoder HD dla Cyfry +

Co zrobisz aby oglądać programy HD Cyfry Plus?


  • Total voters
    0

Aras.Rulezzz

New member
Witam!


Mam następujący problem.
Jestem posiadaczem splittera BIG v. II. Mam także karty klienckie - zwykła i łamaną (REV-3.5). Moje dekodery to stary Philiphs po Wizji TV oraz Ferguson 8900 HD.

Aktywowałem nową kartę Cyfry + w Philiphsie (pojawiła się ładna plansza, że aktywacja zakończona sukcesem itd.) Na każdym z dekoderów z osobna, karta chodzi bardzo dobrze (są wszystkie kanały).

Problemy pojawiają się, gdy włoże kartę do splittera, na dekoderze Phliphsa nie ma problemów. Jednak na kanałach $ w Fergusonie ciemność jest. Ferguson ma najnowsze oprogramowanie v11, karty kliencie i serwer także są zaktualizowanie od najnowszego na dzień dzisiejszy softu. Testowałem karty klienckie na przemian, wyłączałem i resetowałem serwer i dekodery, nic nie daje. W Philiphsie wszystko śmiga. Na Fergusonie 8900 przez splitter nic.

Co robić, czy wina leży po stronie dekodera, czy splittera, bardzo proszę o pomoC!

Dziękuje za odp i pozdrawiam.
 

acton777

New member
Bez reklam
Na moje oko wina splittera lub dekodera ;)
A tak powaznie to: nie miałem problemów na 8900 ze SmartWi, ale na 6600 juz się pojawił: zmiana na starszy soft(6600) i było OK. z BIGiem na pioneerach i philipsach od C+, było to samo, tym razem zmiana softu w splitterze i tez OK. Twojej konfiguracji nie przerabiałem i jedyne co mogę poradzić to metodę prób i błędów...Jak nie masz czasu lub wiedzy, jedz do ludzi którzy Ci to sprzedali, na pewno mają jakieś rozwiązanie ;)
 

margru

New member
Szukam aktualnej listy do Humaxa HDCI 2000 z pełną cyfrą i polsatem. O ile z cyferką nie ma problemu to z list które znalazłem na necie większość programów polsatu krzyczy o ponowne wgranie listy. Może ktoś chce się podzielić swoją pracą ;)
 

maszek

New member
Bez reklam
margru napisał:
Szukam aktualnej listy do Humaxa HDCI 2000 z pełną cyfrą i polsatem. O ile z cyferką nie ma problemu to z list które znalazłem na necie większość programów polsatu krzyczy o ponowne wgranie listy. Może ktoś chce się podzielić swoją pracą ;)
Nie lepiej samemu wyszukać i poddać listę edycji? Pozostawisz wówczas tylko te kanały, które zamierzasz oglądać. Mniej kanałów, więcej wolnej pamięci, tuner nieco szybciej "chodzi". Nie oglądam Polsatu ale zobaczę, jak znajdę czas w sobotę to przeskanuję Astrę i HB. Dam Ci znać na priv.
Ale nie obiecuję na 100%;)
pozdro
 

vmax

New member
HEEEEELP!!!
kupiłem dzisaj dekodec C+ philips 6201 i mam takie pytanie jak przełączyć 720 na 1080 ?
telewizor plazma panasonic pv8 moze to tam trzeba tez cos przesatwic bo wyswietla mi ze jest na 1080 szeroki ?
dzięki za pomoc
dzwoniłem do cyfry ale to jakby grochem o ściane ...zero kontaktu .
pozdrawiam
 

Wladek87

New member
Czytając ten temat ciężko jest się zdecydować jaki dekoder wybrać. Szukam dekodera HD z PVR do 1000z(cena bez dysku zewnętrznego), który będzie sobie w miarę dobrze radził zarówno z kanałami SD i HD.
Co byście mi polecili?
PS. Mile widziana byłaby możliwość odbierania naziemnej telewizji cyfrowej, chodź nie jest to konieczne.
 

maszek

New member
Bez reklam
vmax napisał:
HEEEEELP!!!
kupiłem dzisaj dekodec C+ philips 6201 i mam takie pytanie jak przełączyć 720 na 1080 ?
telewizor plazma panasonic pv8 moze to tam trzeba tez cos przesatwic bo wyswietla mi ze jest na 1080 szeroki ?
dzięki za pomoc
dzwoniłem do cyfry ale to jakby grochem o ściane ...zero kontaktu .
pozdrawiam

Mam Humaxa 2000 ale znalazłem w instrukcji obsługi coś na ten temat na str 24. Jak nie masz instrukcji jest do pobrania tutaj
pozdrawiam
 

Beata5a

New member
philips dsr 6201/91

Witam! Szukam softów "edukacyjnych" do tego dekodera bo oryginalne jest do niczego. Proszę o pomoc!
 
Ostatnia edycja:

DarB

New member
Kod do pilota potrzebny

Witam,
Kupiłem sobie uniwersalnego pilota. Próbowałem znaleźć, później wyszukać automatycznie kod do pilota od dekodera Philips DSR6201. I tu niespodzianka: żaden z 1800 kodów w pamięci pilota nie pasował do dekodera = zero reakcji.
Zna ktoś może na jakim kodzie chodzi ten pilot?
Z góry dzięki za podpowiedź.
 

DarB

New member
misiaczekmarek napisał:
@DarB

ja w pilocie Harmony One Logiteca zastosowałem nazwę PHILIPS DSR 6201/91 i znalazł taki w swojej bazie

Ja mam pilota z tej dolnej półki :) U mnie są wymienione tylko marki i numery kodów do nich. Czy dałoby radę żeby w Twoim pilocie podejrzeć jaki jest numer kodu do tego dekodera? Byłbym bardzo wdzięczny
Pozdrawiam
 

k@mcio_pl

New member
Koledzy bardzo proszę o poradę. Będąc abonentem cyfra+ stanąłem przed wyborem dekodera HD, a nic nie wiem nt dekoderów.

Rozważam zakup dekodera firmy TOPFIELD. Ewentualne sugestie nakierowujące mnie na inny wybór mile widziane. Rozważam zakup:

TOPFIELD TF7700 HSCI (poniżej 1000zł)
lub
TOPFIELD 7700 HD PVR 250 GB (powyżej 1500zł)

Mam też dwa pytania odnośnie tych dekoderów. Czy oba dekodery różni wyłącznie wbudowany HDD czy są inne istotne różnice, które warto wziąć pod uwagę podczas zakupu? Czy wbudowany dysk zwiększa funkcjonalność dekodera poszerzając jego funkcje np. o jakieś specjalne funkcje zapisu, które nie będą dostępne przy zastosowaniu dysku zewnętrznego?

Dziękuję i serdecznie pozdrawiam...
 
Ostatnia edycja:

delaro

New member
Aktualizacja Philipsa 7201 PVR z 76 na 79

Przeglądając forum na temat aktualizacji PVR są różne wypowiedzi na ten temat. Jedni chwalą nowszą wersję oprogramowania Philipsa inni narzekają.Mam pytanie do kolegów czy warto zmieniać oprogramowanie Philipsa 7201 PVR z 76 na 79. Co lepiej działa. Pozdrawiam.
 

acton777

New member
Bez reklam
Na "starych" kartach 79 był lepszy, teraz jest róznie. 76 widzę sporadycznie więc nie wypowiadam się.
Mozesz zrobić tak: potestuj kilka dni na 76, potem zamień na 79, jak nie będziesz zadowolony, to wymienisz tuner w C+ i znowu będziesz miał soft 76 ;)
 
J

Judash

Guest
k@mcio_pl napisał:
Nie znajdzie się nawet jedna osoba, by odpowiedzieć na moje pytania? Trzeba szukać bardziej fachowego miejsca :-(
Ja bym Ci polecil ktorys z tych 2 tunerow.
GI-S 890 CRCI HD Excellence[FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif][SIZE=-2].
Globo HD S1

Wiecej informacji na www.laki.dvhk.pl i http://www.golden-interstar.pl/forum/
Tunery w okolicach 800 zlotych i karty C+ chodza bez zadnych modulow.
[/SIZE][/FONT]
 
Do góry