Dekoder HD dla Cyfry +

Co zrobisz aby oglądać programy HD Cyfry Plus?


  • Total voters
    0

Lech

New member
Bez reklam
Lech napisał:
Prawda o tym Humaxie. Brak aktualizacji softu spowodował to że błędy dzieciństwa pozostały do tej pory nienaprawione. Brak wsparcia technicznego czyni tego producenta niewiarygodnym w moich oczach.:x

Jak się okazuje po przeszukaniu internetu jest nowy soft Humaxa 2000. Znalazłem o tym wzmiankę na stronie Satkuriera, gdzie jest również link do nowego softu z numerem 16. Pobrałam go i zainstalowałem. Działa naprawdę super w porónaniu do poprzedniego. http://www.satkurier.pl/news/41793/nowy-soft-do-humaxa-hdci-2000-z-13e.html lub bezpośrednio http://www.humaxdigital.com/HCSA/

Jak się jeszcze raz potwierdza to chyba ten polski dystrybutor firma Sensor, to jedno wielkie nieporozumienie. Ponieważ na ich stronie aktualny numer oprogramowania to 13, podczas gdy Humax ma już numer 16. Być może ten Humax to jednak nie najgorsza firma, ale dystrybutor w Polsce to porażka.
 
Ostatnia edycja:

tp13

New member
vantage 7100s wgrywanie softu

WITAM. Wczoraj kupilem tuner vantage 7100s i szukam jakis ogolnych porad jak wgrywac softy. Wiem ze softy wchodza przez usb lub przez rs232 ale nigdy jeszcze nie wgrywalem i nie chce niczego zepsuc a poza tym nie wiem ktory soft wybrac. Na razie mam soft oryginalny ktory nie dekoduje karty cyfry+ (oryginalna) wiec szukam softu ktory to zrobi (karte wklada sie chyba chipem do dolu?) Zalezy mi tez na edukacji ale nie wiem dokladnie co dalej zrobic po wgraniu odpowiedniego softu. Moza jest gdzies jakas instrukcje wyjasniajaca laikowi co i jak. Chce kupic tez dysk twardy do 500gb ale nie wiem jakie dyski podlacza sie do tego tunera (czy ma to byc dysk zasilany zewnetrznie 3.5" czy przez usb 2.5"). Dzieki
 

gosiam

New member
soft do Humaxa

soft do HDCI 2000 ściągnęłam ze strony humax.com.pl też jest najnowszy soft do iCorda z polskim menu i serwerem FTP plików video przez kartę sieciową
to ten iCorda ma numerek 13 a HDCI-2000 ma numer 16
 
Ostatnia edycja:

Raschey

New member
Zgodnie z zaleceniami moderatora straszącego mnie banem postanowiłem umieścić swój temat tutaj,może ktoś będzie dysponował wiedzą w temacie.
Mam kilka pytań.
1.Czy jak bym podpłączył do konwentera z C+ HD (dual) dekoder PVR z HDD i recorder z N-ki będą działać oba ? (wiem że nie będę mógł nagrywać i oglądać jednocześnie,ewentualnie zez na dualach ale 4 kable ? ).
2.Czy na recorderze z N-ki będzie działać karta z C+ ?
3.Co to za producent i model jest tego recordera bo nie mam jak tego sprzawdzić.
4.Wracam do domu z zakupionym PVR-em i w ciemnej uliczce ktoś mi wyrywa dekoder (ewentualnie proszę wymyślić coś innego) i co teraz ? Jakie ponoszę konsekwencję, oczywiście dekoder powinien dalej bez problemu działać ?
5.Sytuacja jak wyżej tylko z dekoderem N-ki ...
6.Ktoś dziś napisał w temacie o Panasie PV80 że ma Cyfrę+ SD i podłączył recorder z n-ki i jakość kanałów SD była sporo gorsza, dlaczego ?
 

acton777

New member
Bez reklam
1. Jak podłączysz do Twina dwa recordery, to mozesz nagrywać tylko programy z jednej paczki (np. całą rodzinę TVN). Jak mają chodzić obydwa prawidłowo montujesz konwerter Quad (4kable).
2.Nie
3.Nie pamiętam
4,5. Regulamin C+ i N mówi o karze umownej, "za zagubienie\zniszczenie sprzętu" (sprawdz w punktach sprzedazy). Dekodery C+ bedę działeć z kazdą kartą C+. Nka ma sparowany tuner z kartą, po zgłoszeniu o stracie sprzętu mogą wyłączyć sygnał. Oczywiście płacisz abonament do końca umowy.
6.Rózne dekodery, rózne częstotliwości nadawania programów SD w N i C+, złe skonfigurowanie sprzętu, przyczyn moze być wiele.


PS. ad:4,5
Trochę podejrzane te pytania, jak nie chcesz mieć swój dekoder, to sobie kup jakiś niezalezny (Ferguson, Topfield, Humax itp.) :p
 

Raschey

New member
Dzięki :)
Narazie mam SD z C+ i 1530 ale że kupuje plazmę 42 chce podpiąć HD.
Za dekoder Cyfry+ (zgubienie/zniszczenie) 800zł - wow.
Dekoder zacina się przy odtwarzaniu sygnału HD z HDD - masakra.
Dlatego myślałem nad dekoderem n-ki pod kartę C+ ale jak widać się nie da.
Za dekoder n-ki rozumię zapłacę tylko 1 zł jeśli już mam C+ i do tego mam wszystko przez 6 miesięcy za 38 zł.
Nie bardzo jescze rozumiem o co chodzi z umową 24m i umową "na odległość" na 12 miesięcy.


Mam jeszcze pytanko:
Dostęp do ponad 500 kanałów FTA (przy odpowiedniej instalacji antenowej) - może mi ktoś wyjaśnić co oznacza ta odpowiednia instalacja ?
 

cactus

New member
Od wczoraj Canal + (kanał 20) zaczęli nadawać w 16:9 - nareszcie :grin:

I tu pytanie - czy jak oglądacie ten program po scarcie (Philips DSR6201) to są obcięte boki ?
Bo u mnie niestety tak, jedynie po HDMI idzie pełna panorama.
TTTM czy mam wadliwy dekoder ?
 

zimorodek

New member
Jeżeli się powtarzam to sorki. Mam dekoder PVR i soft 76.
W menu przechodzę do sprawdż czy jest nowe oprogramowanie, atu lipa, brak nowego softu!

Czy można wymusić aby dekoder chciał pobrac najnowszy soft?
Odłaczałem dekoder od prądu bez rezultatu:) :)
 

acton777

New member
Bez reklam
Nie mozna wymusić. Nic nie mieszaj, bo popsujesz :p
Trzeba tylko cierpliwie poczekać. C+ puszcza dwa softy: do zwykłego HD i do PVR ( 3-4 dni jeden soft, potem zmiana).
 

HubiiDubii

New member
A ja borykam się z następującym problemem, ale może napoczątek podam co mam a więc telewizor Sony KDL40x3500, kabel HDMI Alphard DAVINCI 0.8m, dekoder cyfry PHILIPS DSR6201 (jest moją własnością), podwójny konwenter (drugi dekoder nie jest HD i tam niestwierdziłem takich usterek), karta jest po wymianie, a teraz problem: dekoder zaktualizował sobie soft, i tu zaczęły się problemy podczas zmiany kanału zdarza się że znika dzwięk, lub/i obraz muszę przeskoczyć kilka kanałów w przód i tył aby ta usterka zniknęła, dekoder nie reaguje na komendy pilota, zmiana kanałów czasem trwa nawet minutę i dłużej, a od dwóch dni niechce się wyłączyć zarówno z pilota i z dekodera, gubi kanały z listy ulubionych (niepamięta np. MTVNHD), odłączenie zasilania nic nie daje, kilka postów wczesniej podobne usterki były już wymieniane ale nie znalazłem odpowiedzi jak je usunąć, byłbym bardzo wdzięczny za wskazówki co można z tym fantem zrobić :(. Serdecznie Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

małgosia

New member
Lech napisał:
Jak się okazuje po przeszukaniu internetu jest nowy soft Humaxa 2000. Znalazłem o tym wzmiankę na stronie Satkuriera, gdzie jest również link do nowego softu z numerem 16. Pobrałam go i zainstalowałem. Działa naprawdę super w porónaniu do poprzedniego. http://www.satkurier.pl/news/41793/nowy-soft-do-humaxa-hdci-2000-z-13e.html lub bezpośrednio http://www.humaxdigital.com/HCSA/

Jak się jeszcze raz potwierdza to chyba ten polski dystrybutor firma Sensor, to jedno wielkie nieporozumienie. Ponieważ na ich stronie aktualny numer oprogramowania to 13, podczas gdy Humax ma już numer 16. Być może ten Humax to jednak nie najgorsza firma, ale dystrybutor w Polsce to porażka.

A czy ten nowy soft obejmuje "polskie" poprawki - tzn. czy w EPG wyświetlają się polskie litery ?
 

maszek

New member
Bez reklam
małgosia napisał:
A czy ten nowy soft obejmuje "polskie" poprawki - tzn. czy w EPG wyświetlają się polskie litery ?
Wersja 16 była dostępna już w czerwcu. Przy kombinacji klawiszy EPG + i, wyświetlane są polskie litery. Inna sprawa, że pojawienie się "literek z ogonkami " zależy chyba od osoby wpisującej informacje, ponieważ w opisie jednego programu są prawidłowe a dla innego już nie.
 

HubiiDubii

New member
Ta informacja powinna ucieszyć wszywstkich posiadaczy Cyfry+ z problemem jaki opisywalem powyżej a mianowicie niereagowanie dekodera na komendy z pilota powodowane są przez funkcje oszczedności enegrii i czujnika oswietlenia w telewizorach sony po ich wyłaczeniu problem znika. Roziwązanie usterki znalazlem w serwisie Sony i pomocy technicznej Cyfry+. Pozdrawiam
 

mdag

New member
Mam problem ze swoim Philips HD PVR.

Dziwne zachowanie, przy przełączaniu kanałów najczęściej SD na HD, lub czasami odwrotnie obraz niknie i pojawia się napis, coś w stylu:
"błąd sygnału,sprawdź ustawienia anteny"
Po wejściu do menu - ustawienia anteny - widać że sygnału nie ma w ogóle.
Po wyłączeniu i włączeniu dekodera sygnał ustawienia anteny w menu wraca do swojej normalnego poziomu czyli jest maksymalny.
Dzieje się tak również podczas próby nagrywania, w momencie gdy ogląda się inny kanał, ale również ten sam. Natomiast gdy nagrywałem program podczas nieobecności w domu, gdy dekoder był wyłączony nagrało bez problemu.

Przypuszczam że dekoder na wymianę, miał ktoś podobne przeboje z tym tunerem ?
 

acton777

New member
Bez reklam
Obecnie wszyscy posiadacze PVRów mają takie kłopoty :(
Powód: PVR nie radzi sobie z dwoma systemami kodowania. Po wyłączeniu SECA problem powinien zniknąć (mam nadzieję :D ), prawdopodobny termin 6.X. Do tej pory raczej nie włączać HD, czekać cierpliwie albo dzonić na infolinię i robić "burdę" (jaki człowiek- takie reakcje...)

PS. Na sofcie 76 jest mniejszy kłopot, ale cofnąć się nie da :(. Wystarczy nie aktualizować softu, po wymianie dekodera.
 

slavii

New member
acton777 napisał:
Obecnie wszyscy posiadacze PVRów mają takie kłopoty :(
Powód: PVR nie radzi sobie z dwoma systemami kodowania. Po wyłączeniu SECA problem powinien zniknąć (mam nadzieję :D ), prawdopodobny termin 6.X. Do tej pory raczej nie włączać HD, czekać cierpliwie albo dzonić na infolinię i robić "burdę" (jaki człowiek- takie reakcje...)

PS. Na sofcie 76 jest mniejszy kłopot, ale cofnąć się nie da :(. Wystarczy nie aktualizować softu, po wymianie dekodera.

Trzeba poczekać, bo Cyfra do końca września nie wymienia PVR-ów. Próbowałem...
 
Do góry