Dekoder HD dla Cyfry +

Co zrobisz aby oglądać programy HD Cyfry Plus?


  • Total voters
    0

DanielS

New member
Jak chcesz zobaczyć na co stać twój tv to musisz brać opcje HD w C+ bo inaczej to obraz będzie praktycznie taki sam jak na innych platformach :) Dopiero HD pokazuje możliwości takiego tv - ewentualnie bardzo dobre SD ale takowego w naszych platformach jak na lekarstwo :)
 

bart144

New member
Witam! Proszę o informację od uzytkownikow Technisat Digicorder HD S2 w temacie:
- EPG na kanałach Canal+ HD - u mnie EPG pokazuje tyko bieżący program i następny, natomiast na Canal + SD jest co najmniej całodniowe,
- pobierania comiesięcznych nowych uprawnień Cyfra+.
 

siwy25

New member
otan- w zupełności zgadzam się z opinią kolegi DanielS, ja c+ odbieram na dierżawionym Philipsie PVR HD bez żadnych problemów, a kanały HD to już trzeba koniecznie zobaczyć!
 

otan

New member
Bez reklam
Witam.

Jeszcze się zastanawiam nad nową propozycją UPC cyfrowy z programami HD. Za podłączeniem UPC przemawia prosta instalacja bez dodatkowych kabelków i ma też w ofercie dekoder Philipsa HD z nagrywarką. I jest taniej! Programowo też przyzwoicie wygląda w stosunku do pozostałych operatorów platform cyfrowych. Tylko jest jeden minus. Nie wiadomo kiedy u mnie będzie, prawdopodobnie po wakacjach. Wybór zawsze jest trudny a pośpiech złym doradcą. Jak wytrzymam jeszcze z 2-3miesiące to raczej postawię na UPC. Mam nadzieję że wejście UPC na rynek TV cyfrowej namiesza i w ofercie programowej i cenowej u pozostałych operatorów.

Pozdrawiam
 

Pioro

New member
tez jestem zainteresowany ale multipakietem h czyli same c+, c+spord hd itd, czytalem na wielu forach ze obraz hd nie jest dobry tzn czesto sie scina i jest pikseloza gdyz jest maly birate (nie pamietam jak to sie pisze), czy to prawda? czy moze juz cos poprawili od tego czasu? ogladam głownie mecze i ważna jest plynnosc obrazu...
 

rad22

New member
Witam!

Przeczytalem kilka ostatnich stron tego tematu i nie znalazlem nikogo z podobnymi watpliwosciami jak ja. Dzisiaj wreszcie zmienilem stary dekoder Cyfry+ na ten nowy HD z dyskiem twardym. Europosport HD wyglada extra, mam jednak watpliwosci co do C+Sport HD (czy on na okraglo nadaje w HD?), a takze co do zwyklych programow. Mam wrazenie ze inne programy poza HD sa w slabszej jakosci niz byly na moim poprzednim dekoderze... czy to mozliwe? czy tylko moje zludzenie optyczne;) Mam ustawiona rozdzielczosc 720p (mam 42 cale, wiec moze powinienem 1080i?).

Z gory dzieki za rozwianie moich watpliwosci.
 

siwy25

New member
Witam,
rad22 -C+Sport HD nie nadaje na okrągło w HD, np. w tygoniku TO&OWO programy nadawane w HD są ,,zaznaczone'',
co do jakości innych programów po zmianie zwykłego tunera na PVR HD to też dostrzegłem zmianę jakości niektórych programów,jedne są troszkę lepsze inne gorsze.Ja mam lcd 37'' i wszystko oglądam w 1080i bo tak dla mnie jest najlepiej choć dla sportu zalecana jest 720p.
Pozdr.
 

acton777

New member
Bez reklam
rad22 napisał:
Witam!

Przeczytalem kilka ostatnich stron tego tematu i nie znalazlem nikogo z podobnymi watpliwosciami jak ja. Dzisiaj wreszcie zmienilem stary dekoder Cyfry+ na ten nowy HD z dyskiem twardym. Europosport HD wyglada extra, mam jednak watpliwosci co do C+Sport HD (czy on na okraglo nadaje w HD?), a takze co do zwyklych programow. Mam wrazenie ze inne programy poza HD sa w slabszej jakosci niz byly na moim poprzednim dekoderze... czy to mozliwe? czy tylko moje zludzenie optyczne;) Mam ustawiona rozdzielczosc 720p (mam 42 cale, wiec moze powinienem 1080i?).

Z gory dzieki za rozwianie moich watpliwosci.

Najlepiej wejdz na stronę C+ zakładka "program tv", zaznacz program HD i wszystko będzie jasne ;)
 

rad22

New member
No dzieki, troche sie zawiodlem z tymi C+ ale coz poradzic. Nadal nie widze duzej roznicy (jezeli w ogole ja widze, moze tylko sobie wmawiam :)) miedzy C+ HD a zwyklymi i HBO HD a HBO (oni tez nadaja tylko niektore w HD?). Mozna jakos to sprawdzic czy to co ogladam jest to jest wlasnie HD i czy nie wciskaja mi kitu? No i niestety wciaz mam wrazenie, ze wszystkie inne programy sa slabszej jakosci niz byly na starej platformie... zastanawiam sie czy byl w ogole sens zmieniac. A moze zmienic jakos ustawienia obrazu w TV? Mial ktos podobne watpliwosci jak ja?
 

siwy25

New member
rad22 napisał:
No dzieki, troche sie zawiodlem z tymi C+ ale coz poradzic. Nadal nie widze duzej roznicy (jezeli w ogole ja widze, moze tylko sobie wmawiam :)) miedzy C+ HD a zwyklymi i HBO HD a HBO (oni tez nadaja tylko niektore w HD?). Mozna jakos to sprawdzic czy to co ogladam jest to jest wlasnie HD i czy nie wciskaja mi kitu? No i niestety wciaz mam wrazenie, ze wszystkie inne programy sa slabszej jakosci niz byly na starej platformie... zastanawiam sie czy byl w ogole sens zmieniac. A moze zmienic jakos
ustawienia obrazu w TV? Mial ktos podobne watpliwosci jak ja?
jeśli kolega nie widzi dużej różnicy między SD a HD na c+ to musi mieć coś nie tak ustawione w tv lub tunerze albo połączeniach! nie będę się wymądrzał bo w tych sprawach nie jestem kozak:( ale różnica w jakości jest naprawdę duża,żeby nie napisać bardzo duża! NG HD(tu jest najlepiej) w całości nadaje w HD,Eurosport HD(też super) wybrane transmisje i imprezy(aktualnie np.Tour de France), C+film HD,C+Sport HD i FILMBOX HD też większość programów nadających w HD też duża różnica, odstaje HBO HD choć i tu coraz częściej można już obejrzeć porównywalną jakość do poprzednich.
Wymieniając tuner też miałem obawy ale kanały HD naprawdę mnie zaskoczyły swą jakością nie myślałem że będzie tak dobrze!nie jestem już niestety młodzieniaszkiem i nie jedno się widziało ale tu pełne zaskoczenie in PLUS:eek:k:,
oczywiście(przepraszam za banalne pytanie) tv z tunerem połączone u kolegi przewodem hdmi? jeśli tak to musi być tylko lepiej szczególnie na prog.HD, a może jeszcze doradziłby coś fachowiec.
Pozdrawiam.
 

DanielS

New member
siwy25 napisał:
Witam,
rad22 -C+Sport HD nie nadaje na okrągło w HD, np. w tygoniku TO&OWO programy nadawane w HD są ,,zaznaczone'',
co do jakości innych programów po zmianie zwykłego tunera na PVR HD to też dostrzegłem zmianę jakości niektórych programów,jedne są troszkę lepsze inne gorsze.Ja mam lcd 37'' i wszystko oglądam w 1080i bo tak dla mnie jest najlepiej choć dla sportu zalecana jest 720p.
Pozdr.

A dlaczego masz ustawione na 720p ? Przecież wszystkie kanały nadają w 1080i. Zmień to szybciutko :) Tuner masz podłączony przez HDMI mam nadzieję ?
 

siwy25

New member
DanielS napisał:
A dlaczego masz ustawione na 720p ? Przecież wszystkie kanały nadają w 1080i. Zmień to szybciutko :) Tuner masz podłączony przez HDMI mam nadzieję ?
DanielS- myślę że nie pijesz;) do mnie bo napisałem wyrażnie ,,i wszystko oglądam w 1080i '' ,oczywiście za pomocą HDMI i wszystko śmiga aż miło popatrzeć:eek:k:
Pozdrawiam.
 

rad22

New member
siwy25 napisał:
jeśli kolega nie widzi dużej różnicy między SD a HD na c+ to musi mieć coś nie tak ustawione w tv lub tunerze albo połączeniach! nie będę się wymądrzał bo w tych sprawach nie jestem kozak:( ale różnica w jakości jest naprawdę duża,żeby nie napisać bardzo duża! NG HD(tu jest najlepiej) w całości nadaje w HD,Eurosport HD(też super) wybrane transmisje i imprezy(aktualnie np.Tour de France), C+film HD,C+Sport HD i FILMBOX HD też większość programów nadających w HD też duża różnica, odstaje HBO HD choć i tu coraz częściej można już obejrzeć porównywalną jakość do poprzednich.
Wymieniając tuner też miałem obawy ale kanały HD naprawdę mnie zaskoczyły swą jakością nie myślałem że będzie tak dobrze!nie jestem już niestety młodzieniaszkiem i nie jedno się widziało ale tu pełne zaskoczenie in PLUS:eek:k:,
oczywiście(przepraszam za banalne pytanie) tv z tunerem połączone u kolegi przewodem hdmi? jeśli tak to musi być tylko lepiej szczególnie na prog.HD, a może jeszcze doradziłby coś fachowiec.
Pozdrawiam.

Dzisiaj troche dluzej posiedzialem i musze zmienic swoj poglad co do HD. Europsort, jak pisalem juz wczoraj, jest genialny. Dzisiaj z zapartym tchem ogladalem Tour de France, ktore zwykle mnie nie interesowalo. Czulem sie jakbym jechal razem z nimi, extra! :) C+ Film i C+ Sport HD tez robia wrazenie. Zrobilem maly test i najpierw przez chwile ogladalem w zwyklej, a pozniej przelaczalem na HD i roznica byla zdecydowanie widoczna. Chyba wczoraj mowiac, ze nie ma duzej roznicy trafilem na programy, ktore nie byly nadawane w HD. Za to HBO HD (jak to juz napisales) nie wgniata w fotel. Zrobilem ten sam test i roznice zauwazylem, ale juz nie byla tak duza.

No ale co do innych programow to nadal jestem zaniepokojony ich jakoscia. Lubie ogladac TVN CNBC Biznes i nigdy nie mialem na dole indeksow gieldowych rozmazujacych sie, wiec roznica jest zdecydowanie widoczna in minus w porownaniu z poprzednim dekoderem. Mam rowniez wrazenie jakby obraz nie nadazal za akcja czasami. Dzisiaj kilkakrotnie przy szybkim ruchu kamery obraz wyjatkowo nieplynnie sie zmienial. Nikt podobnych roznic przy kanalach nieHD nie zauwazyl? Moze powinienem zasiegnac porady specjalisty?

DanielS napisał:
A dlaczego masz ustawione na 720p ? Przecież wszystkie kanały nadają w 1080i. Zmień to szybciutko :) Tuner masz podłączony przez HDMI mam nadzieję ?

Mam 720p bo gdzies czytalem, ze Cyfra+ nadaje wlasnie w 720p. Juz przelaczylem na 1080i. Ale przy transmisjach sportowych podobno lepiej wlaczyc 720p, prawda to? Oczywiscie HDMI mam :)
 

siwy25

New member
rad22- tak jak już pisałem radziłbym zasięgnąć opini fachowca, u mnie po zmianie tunera takie kanły jak cała paczka TVN (tvn biznes,tvn24,tvn cnbc biznes,tvn siedem,tvn meteo) jakością nie ustępują staremu tunerowi nawet tvp info jest w porządku żadnych rozmytych czy poszarpanych napisów,nieco gorzej jest na np.tv4,tele5,movies24.
Prawdopodobnie musisz ,,ustawić'' tv.
Szkoda że nie masz NG HD(a może się nie doczytałem) bo tu jakość HD jak dla mnie jest najlepsza!
 

mdag

New member
rad22 napisał:
No ale co do innych programow to nadal jestem zaniepokojony ich jakoscia. Lubie ogladac TVN CNBC Biznes i nigdy nie mialem na dole indeksow gieldowych rozmazujacych sie, wiec roznica jest zdecydowanie widoczna in minus w porownaniu z poprzednim dekoderem. Mam rowniez wrazenie jakby obraz nie nadazal za akcja czasami. Dzisiaj kilkakrotnie przy szybkim ruchu kamery obraz wyjatkowo nieplynnie sie zmienial. Nikt podobnych roznic przy kanalach nieHD nie zauwazyl? Moze powinienem zasiegnac porady specjalisty?
:)

Oprócz kabla HDMI podłącz telewizor także kablem EURO.

Mam Philipsa HD (bez PVR, ale chyba niedługo wymienię)
U mnie ewidentnie jest lepsza jakość obrazu kanału SD po Euro od tego samego kanału po HDMI. Widać to szczególnie po kanałach z paskami informacyjnymi na dole np. tvn24, są wyraźniejsze, ostrzejsze.

Nie jest to żaden problem, po prostu kanały SD oglądam na jednym wejściu tv, a kanały HD na innym.
 

cactus

New member
Witam,
Przejrzałem cały ten wątek (żeby nie było potem że nie szukałem) i nie znalazłem odpowiedzi na problem sygnalizowany już przez kilka osób:

Mam dzierżawiony od C+ dekoder Philips 6201 (bez dysku), podłączony z TV zarówno przez HDMI jak i Scart.
I programy nadawane w „prawdziwym” 16:9 (np. C+Film, C+Sport, ARD, ZDF, ostatnio niektóre filmy na Ale Kino), mogę poprawnie obejrzeć tylko przez HDMI.
Przez Eurozłącze są niestety obcięte po bokach (nazywa się to chyba „pan&scan”). Sprawdzałem we wszelkich ustawieniach: dekodera, telewizora – i nic.
No i mam problem, bo oglądać na żywo mogę je sobie oczywiście przez HDMI, ale kicha z nagraniem (mam osobną nagrywarkę z twardym dyskiem) – bo sygnał do nagrywarki może iść tylko przez Scart.
Czy jest jakiś sposób na obejście tego problemu ? Pytanie głównie to tych userów, którzy pisali o tym wcześniej.
Dodam tylko, ze takiego problemu nie miałem z poprzednim dekoderem (Pionieer), który miał tylko wyjście Scart i z 16:9 nie było żadnych kłopotów


I druga sprawa – sygnalizowana już np. przez rad22: niewielka różnica w jakości obrazu pomiędzy kanałami SD i ich odpowiednikami HD (mam wykupiony pakiet C+Film HD i C+Sport HD – czyli programy które mają swoje „klony” w SD). Sprawdzałem to oczywiście na programach (np. filmy) które na pewno emitowane są jako HD (info z programu na stronach WWW C+) i różnica w jakości obrazu minimalna…
Pytanie co może być powodem ? Czy to że nie wymieniłem dotychczasowej anteny i konwertera (jestem abonentem C+ chyba z 6 lat) ? Mam antenę 60 cm i poziom sygnału 4.0
Czy wymiana na 80 cm może spowodować istotna różnicę na kanałach HD ?

Potwierdzam też to co niektórzy pisali o kanałach SD – subiektywnie lepsze wydają się oglądane za pośrednictwem Eurozłącza niz HDMI.
 
Ostatnia edycja:

bor@s

New member
odnośnie tunera Homecast 5101

w wątkach powyżej (z roku 2006 :) ) pojawił się taki wpis:

Humax napisał:

2. Czemu niektorzy użytkonicy pisza o słabszej jakości sygnału HDMI od sygnału Component (szczególnie w SD)
z naszych obserwacji to bardzo zależy od modelu telewizora LCD/PLAZMA, na jednych jest lepiej na innych gorzej na tych samych kanałach i programach, po prostu moim zdaniem niektóre nie radzą sobie z sygnałem SD na HDMI, z natury rzeczy obraz z Componenta podlega obróbce w podzespołach telewizora, daje to efekt "wygładzenia" obrazu, płynniejszych krawędzi, ruchu
Standard HDMI a szczególnie HDCP - jego zabepieczenie działa BARDZO różnie - to są wyraźne choroby wieku dziecięcego tego standardu

otóż potwierdzam, że jakość sygnału SD po HDMI jest niezadowalająca, obraz przypomina nieco kasetę VHS. Na scart o dziwo wygląda to lepiej, lepsze odcienie kolorów, lepsza ostrość, więcej detali. To tak dla potomnych przeszukujących forum.
 

siwy25

New member
Dziwnie to ,,wychodzi'' z tymi kanałami SD, mam PVR HD podłączonego do tv JVC P80 po euro i hdmi i wyrażnie lepszy odbiór mam po hdmi!!!
 

rad22

New member
Po HDMI u mnie jest troszke lepiej, ale tylko troszke. Zwykle kanaly w wiekszosci sa w duzo nizszej jakosci jaka mialem w starym dekoderze. Do tego od wczoraj mi sie nowy dekoder zawiesza. Co go wlacze to moge tylko jeden kanal obejrzec... mam juz tego powoli dosyc, chyba pobawie sie w HD jak to juz sie na dobre rozwinie w naszym kraju... albo wezme n-ke.
 
Do góry