Dekoder HD dla Cyfry +

Co zrobisz aby oglądać programy HD Cyfry Plus?


  • Total voters
    0

stowix

New member
siwy25 napisał:
Witam!
stowix! żeby sciągnąć opr.(soft)79 zostaw włączony tuner na noc na kanale 1(TVP1) po godz. 15 nast.dnia spróbuj sciągnąc w/w oprogramowanie,ponawiaj próby przez 3-4 dni(u mnie zaskoczyło następnego dnia po 15),jaki masz konwenter?
jak pojedynczy to w ustawieniach(menu 7)musi być wpis.-pojedynczy
jak twin(dwa przewody od konwentera do tunera) wpis.-twin
spróbuj też koniecznie wyłączyć tuner z sieci(wyjąc wtyczkę)w wielu ''usterkach'' pomaga.
U mnie odpukać wszystko działa.
Jak nic nie pomoże wymień tuner,na moim terenie wymieniają od ręki! ale może nie będzie potrzeby.
Pozdrawiam.

Tuner wymieniłem na następny i co nic nie pomogło taki sam szajs
co chcę ściągnąć aktualizacje pokazuje brak aktualizacji, w obsłudze klienta sami potwiedzili że oprogramowanie 76 jest wadliwe zaproponowli abym udał się do dystrybutora w celu wgrania nowego oprogramowania ciekaw jestem czy któryś potrafi wgrać..dowiedziałem się że jest mozliwość wgrania poprzez port rs....czy ktoś ma jakieś oprogramowanie lub już to robił.....
 

acton777

New member
Bez reklam
Racja najnowszy jest soft 79. Aktualizuj go ręcznie z MENU. Komunikat, ze brak nowego oprogramowania jest spowodowany tym z kilka dni puszczaja softy na PVR, a kilka dni na zwykły HD. Ja odczekałem spokojnie 2 dni(męka była ale dałem radę) i po zaktualizowaniu śmiga jak pszczółeczka :eek:k:
 

nolimit

New member
WItam


ma ktos tuner technisat digicorder HD?


ja wlasnie go kupilem do C+ do TV toshiba 37z3030

obraz miazga bardzo ladny a na programach HD juz w ogole. Fajnie tylko myslalem ze ten dekoder ma takie funkcje jak Nka i przy kupowaniu pytalem sie sprzedawcow i kazdy mowil ze ma takie jak nka.

Odpalilem i pierwsza sprawa ze nie moge nagrywac programu z cyfry np TVN i jednoczesnie ogladac innego z cyfry np tvp... moge jedynie ogladac w tym czasie programy z satelity astra czy hotbird. Czy ja mam cos zle ustawione czy na tym tunerze nie ma mozliwosci ogladania i nagrywania czegos innego??

Druga sprawa to cofanie na zywo - tez nie mam takie opcji.



Zastanawialem sie dlugo czy wybrac tuner od C+ HD czy kupic wlasny kazdy polecal zeby kupil wlasny bo ten oc C+ jest gowniany. Okazuje sie ze jest na odwrot bo tamten te funkcje o ktorych pisze ma a moj za droga kase nie ma.



No nic. Mam jescze pytanie o liste kanalow. Skad mozna sciagnac liste dla tego tunera i jak ja wladowac zeby byly wszystkie programy z c+ i do tego wszystko z asrty i hotbirda bo teraz mam wszystkiego razem 430 programow z czego polowa nie dziala. Skad sciagnac jakas liste i jak ja zaladowac?
 

nolimit

New member
Aha...

No nic zawsze chyba mam 5 dni na zwrot towaru bez podania przyczyny nie?


Tylko czy jest na co wymieniac? Jaki poleciie tuner ktory bedzie mial takie same funkcje jak tuner Nki? czyli nagrywanie jednego programu ogladanie drugiego. Cofanie telewizji na zywo - bo tutaj nie moge...

Czy moze lepiej kupic ten dekoder c+ i bede mial funkcje o jakich mowie?
 

acton777

New member
Bez reklam
Jeśli kupowałeś w necie, czyli na odległość, masz 10 dni na odstąpienie od umowy, bez podannia przyczyn :D. zostają tylko koszty przesyłki :(.

Dekodera C+ PVR kupić nie mozna, tylko wynajem, a innych niestety polecić nie mogę, bo nie znam :p
 

nolimit

New member
dekoder mozna spokojnie kupic nawet na allegro. Tylko ja wlasnie po namowach ludzi na forum kupilem technisata bo ponoc lepszy. a teraz sie okazuje ze jednak nie?
 

nolimit

New member
No tak ale on nie ma wbudowanego dysku chyba nie? Trzeba odzielnie dokupic i podlaczyc?


A czemu odradzasz dekoder od cyfry? kosztuje 1000 zl i ma wszystkie funkcje o jakie mi chodzi. Nie bedzie lepszy? Co jest w nim gorszego ze nikt go nie poleca? Gorszy obraz czy co?


znalazlem jeszce taki tuner Topfield TF 7710 HD PVR - co o nim myslicie?
 

crasher

New member
Dekoder z cyfry PVR znajdziesz po ~700 na allegro.
IpBox 9000HD kosztuje 1850 z jedna glowica (+ 350 za druga glowice) czyli 2200zl wiec sam zdecyduj :) Jesli nie masz zamiaru nic grzebac w dekoderze to Philips 7201 w zupelnosci wystarczy.
 

lkemot

New member
Dekoder od cyfry faktycznie robi to co powinien, ale wygląda kiepsko, grafika ekranowa fatalna (lata 70), brak możliwości wczytania dowolnej (swojej) listy kanałów oraz nie wykorzystane możliwości tunera (które w nim są). Dodatkowo brak na niego oprogramowania alternatywnego, co mocno zwiększa możliwości tunera - odtwarzanie mpeg2, divx, mp3, jpg, interfejs webif, samba oraz domowy multiroom bez dodatkowych spliterów. Do tego masz gotowe listy kanałów - do wyboru i koloru na dowolną konfigurację satelit, diseqc różnych typów .... i tak dalej. Faktem jest, że tylko na oryginalnym tunerze będziesz miał vod od cyfry, ale nie ma tam nic lepszego niż na kanałach premium. A tuner który ci podałem ma szansę zbliżyć sie możliwościami do dreamboxa. Dodatkowo możesz mieć na tym tunerze polsat
 
Ostatnia edycja:

nolimit

New member
moge miec polsat? A dlaczego na tym moge a na innych nie moge?


czyli radzisz lepiej brac tego na linuxie? ale on ma w koncu dysk wbudowany czy nie?

czy lepiej Topfield TF 7710 HD PVR ?


No ale teraz tak mysle ze jesli tuner od cyfry ma wszystkie opcje ktore chce i nie ma z niego gorszego obrazu niz z innego tunera procz oczywiscie grafiki ekranowej ktora na technisacie ktorego teraz mam tez z byt piekna nie jest i do tego mam VOD to po co w sumie przeplacac.


a do odtwarzania divix mp3 itd mam laptopa z wyjscie HDMI wiec nawet moge odpalac filmy w HD przez niego na TV. takze chyba lepiej wziasc tego od cyfry nie?


btw: gdzie mozna znalezc dekoder od cyfry za 700? Na allegro widzialem jeden za ok 900.
 

lkemot

New member
Od samego poczatku jestem abonentem cyfry (pakiet prestiż), wcześniej miałem canal+ i odpowiem ci tak: Dekoder cyfry spełnia większość wymagań dotyczące odbioru cyfry i robi to nieźle, ale są pewne ograniczenia: - narzucona lista kanałów i brak możliwości edycji na pececie i wgrywania gotowej listy (jak dla mnie to poważna wada) - brak obsługi obrotnic i diseqc - coś tam obsługuje, ale większość nie (użytkownicy mogą się wypowiedzieć - ja nie mam tego tunera) - brak możliwości obsługi karty polsatu w module CI - na mistrzostwa kupisz sobie najwyżej drugi tunerek - innych kart też nie obsłużysz - o archaicznym oprogramowaniu już pisałem, dodam tylko, że przez wiele lat miałem mediasata z cyfry, a był to Pioneer 1530 - jak w końcu wgrałem na niego oprogramowanie "Open Firmware" i zobaczyłem jak ono wygląda i co tuner potrafi to byłem w szoku.
 

crasher

New member
Kupujac Philips'a 7201 zaoszczedzi 1500zl ktore moze wydac na drugi tuner HD ze slotami na CI, kolejne 2 Philips'y lub HTPC.. Wiekszosc ludzi ktorzy uzywaja satelit ma ustawionego wylacznie Hotbird'a, maly procent ma dodatkowo Astre a o Sirius'ie, Astrze2 lub innych dostepnych mozna praktycznie zapomniec u przecietnego domownika. Kolejna sprawa jesli ktos nie czuje sie w temacie to wgranie listy/softu moze sprawic wiele klopotow.

Co do ceny za 7201 to duzo ofert pojawia sie na weekend wiec wtedy szukaj na allegro.
 

nolimit

New member
Czyli mowicie panowie ze na dekoderze od C+ nie moge ogladac satelit hot bird i astra jednoczesnie?

Bo ja wlasnie tak mam zrobione i chcialem miec i astre i hotbirda. Teraz na tym technisacie tak mam wszystko ok tylko wlasnie to jedno ale ze mimo ze pisze ze ma konwerter twin to nie moge nagrywac jednego programu a ogladac drugiego... powazna wada jak dla mnie no i nie moge cofac programu na zywo. CZyli wyjde na chwile z pokoju wroce cos lecialo waznego to sobie nie moge cofnac...


Dlatego chcialem teraz wziasc ten od C+ tylko ze mowicie ze nie moge meic astry i hotbirda? Instalacje mam tak zrobiona zeby byly te 2 satelity 'lapane'. Tuner od c+ tego nie obsluzy??


Wiec zostaje ostatnia deska ratunku czyli Topfield TF 7710HD PVR. Znacie ten tuner? Ma on te funkcje o jakich mowie i do tego moze lapac 2 satelity hot bird i astra?
 

siwy25

New member
Witam!
Na wstępie napisze że w sprawach technicznych(połączenia,sprzęt) to jestem prawie zielony i może nie pisze na temat to z góry przepraszam! a więc tak: od 8 lat jestem abonentem c+, w lutym br. wymieniłem mediasata na Philipsa PVR HD i tu w zupełności podzielam opinie kolegi crasher co do jego ,,możliwości'' u mnie gra tak jak przedstwia instrukcja i mogę min. cofać program na ,,żywo'',nagrywać jeden kanał a oglądać inny itd.ale tak mają napewno wszyscy użytkownicy tego tunera, no i pilot ,,obsługuje'' wszystkie tv w okolicy:grin: oczywiście podst. funkcje.
Pozdrawiam
 

lucius

New member
W maju ma pojawić się aktualizacja softu, także oprócz poprawek wniesionych do samego działania pvr, być może pojawią się jakieś nowe funkcje w dekoderze:)
 

nolimit

New member
mam powien problem. Chcialem sobie wyszukac inne programy z satelit na tunerze technisat i cos sie stalo ze teraz nie mam prawie nic. Kanaly z C+ zniknely w ogole ich nie wyszukuje a polowa z astry nie dziala. Pisze brak sygnalu dzialaja jakies pojedyncze zagraniczne. Jak wrocic do poprzedniej listy?

Albo jak wgrac kanaly z c+ ponownie?
 

acton777

New member
Bez reklam
nolimit napisał:
Czyli mowicie panowie ze na dekoderze od C+ nie moge ogladac satelit hot bird i astra jednoczesnie?

mozesz ale HOTBIRD musi być wpięty do wej. 1, w DiseqC lub Muliswich, u mnie śmiga bez problemu :eek:k:
 
Do góry