Dekoder HD dla Cyfry +

Co zrobisz aby oglądać programy HD Cyfry Plus?


  • Total voters
    0
J

Judash

Guest
nolimit napisał:
kiepskie dzialanie w dekoderze C+ czy w innych?

ty jak bys mial kupowac to bys kupowal jakis dekoder czy ten z C+ bral?

Ja bym wzial Humaxa i cieszyl sie jakoscia HD, o ile to cie intereuje.Ale jesli nie masz kasy, to zaczekaj niech cena poleci.
 

zielo53

New member
Czy ktoś na tym forum jest w stanie mi pomóc ?
Ponawiam pytanie , jakie oznaczenie ma najnowszy soft do Philipsa 6201 ?
Mój ma "52" czyli pelne bledów , jak mam zaktualizować do najnowszej ( podobno 56 ) przez menu terminala sie nie da :confused:
 

józek2

New member
zielo53 napisał:
Czy ktoś na tym forum jest w stanie mi pomóc ?
Ponawiam pytanie , jakie oznaczenie ma najnowszy soft do Philipsa 6201 ?
Mój ma "52" czyli pelne bledów , jak mam zaktualizować do najnowszej ( podobno 56 ) przez menu terminala sie nie da :confused:

Miałem to samo; zadzwoniłem do centrum obsługi abonentów i dowiedziałem się, ze najbliższy możliwy termin ściągnięcia nowego oprogramowania (56) to najbliższy poniedziałek, po 18-tej. Nie wytrzymałem i zacząłem sprawdzać około 16-tej. ściągnęło się, błędy z wersji 52 zniknęły.
Okazuje się, że wersje oprogramowania dla różnych dekoderów są dostępne w różne dni, spróbuj jutro (jest poniedziałek no ale świąteczny).
Może się uda, a jak nie to dzwoń z zapytaniem do centrum obsługi abonentów.

Pozdrawiam , przy okazji witam wszystkich, to mój pierwszy post na forum

Józek
 

zielo53

New member
dzięki za info , dzis przez menu zaktualizowalem soft na 56, dziwne ze Cyfra puszcza go tylko czasami , co za glupota z jej strony

pozdrawiam i Wesolych Swiat ;-)
 

nolimit

New member
Judash napisał:
Ja bym wzial Humaxa i cieszyl sie jakoscia HD, o ile to cie intereuje.Ale jesli nie masz kasy, to zaczekaj niech cena poleci.


No pewnie ze mnie interesuje. Nie po to chce kupic Tv full HD zeby nie ogladac w HD


No ale to mowisz ze ten z C+ nie pokaze ladnego obrazu w HD? To czemu cyfra daje takie dekodery ktore nie moga pokazac HD? Czy to nie bez sensu?
 

mirecore

New member
jak chciałem przez menu to pisał że nie ma dostepnych aktualizacji...
a przypadkiem wyłączyłem z gniazdka podłączam a tu pisze na tym małym ekraniku zamiast cyferek Update no i jest 56
 
J

Judash

Guest
nolimit napisał:
No pewnie ze mnie interesuje. Nie po to chce kupic Tv full HD zeby nie ogladac w HD


No ale to mowisz ze ten z C+ nie pokaze ladnego obrazu w HD? To czemu cyfra daje takie dekodery ktore nie moga pokazac HD? Czy to nie bez sensu?

Ja przede wszystkim kupilem tv HD i tuner HD zeby ogladac C+HD, NG HD, Dicovery HD, C+film HD i nie mowie, ze obraz HD jest zly, jest poprostu rewelacyjny.
 

marson76

New member
tuner c+ czy inny?

witam. mozecie Panowie doradzić jaki kupić tuner do C+? oczywiście HD. kupić czy brać to co ma C+ w ofercie? kwota jaką mogę przeznaczyć to max 1200. posiadam HD zewnętrzny.

ps. pewnie wiele było w tym wątku takich zapytań ale jest już taki obszerny że chyba z 2 dni trzeba poświęcić na czytanie. więc proszę o wyrozumiałość.
 

crasher

New member
marson76
zalezy od twoich umiejetnosci, jesli nie bedzie dla ciebie problemem wgrac liste kanalow/zmienic soft to mozesz wybierac miedzy np Kathrein/Topfield/Humax/Ferguson, jesli wolisz miec wszystko na gotowo bez ingerowania w dekoder to zostaje ci Philips z cyfry tam wszystko sie samo bedzie uaktualniac - mozesz brac w dzierzawie lub kupic od nich lub np na allegro.
 

marson76

New member
crasher

jesli chodzi o stronę techniczną to nie ma problemu.
1. który z wymienionych przez Ciebie tunerów prezentuje najlepszą jakkość/cenę?
2. który z nich ma najlepsze oprogramowanie?
3. jak z jakością odbioru? jak duży wpływ na jakość odbioru ma oprogramowanie?
 

crasher

New member
marson76
1. o jakosci obrazu niech wypowiedza sie ich posiadacze
2. Kathrein jest na linuxie i ma ogromne mozliwosci. Ferguson ma dobry support, innymi sie nie bawilem.
3. tak jak w 1 niech sie wypowiedza posiadacze :)
 

mario7103

New member
crasher napisał:
marson76
zalezy od twoich umiejetnosci, jesli nie bedzie dla ciebie problemem wgrac liste kanalow/zmienic soft to mozesz wybierac miedzy np Kathrein/Topfield/Humax/Ferguson, jesli wolisz miec wszystko na gotowo bez ingerowania w dekoder to zostaje ci Philips z cyfry tam wszystko sie samo bedzie uaktualniac - mozesz brac w dzierzawie lub kupic od nich lub np na allegro.
ja zakupiłem ferguson 8900 HD i super sie sprawdza, dysk zewnetrzny. Polecam;)
 

stowix

New member
Panowie pytanie od wczoraj posiadam tuner cyfry philips pvr hd powiedźcie jak zaktualizować oprogramowanie na 79 nie chce sie aktualizować poprzez menu nr 8.
zauwazyłem w nim problemy: jak przełacze na kanał do którego nie mam uprawnień blokuje sterowanie z pilota tak samo zachowuje sie jak przełącze na stacje radiową blokada pilota w tym momencie muszę podejść i przełaczyć ręcznie na jakiś aktywny kanał .
przy nagrywaniu jakiegoś kanału nie mogę ogladać pierwszych kanałów na liście dziwne oczywiście jak zadzwoniłem do osługi umywają ręce , z tego co zuważyłem te dekodery chyba zostały wypuszczone do testowania spisuja wszystkie uwagi klientów i (chyba) naprawiaja poprzez aktualizacje oprogramowania ( którego nie potrafią udąstępnić ).... proszę o poradę na moje pytanko... jeszcze jedno czy z tym tunerem mozna cos edukować poprzez rs232.
 

siwy25

New member
Witam!
stowix! żeby sciągnąć opr.(soft)79 zostaw włączony tuner na noc na kanale 1(TVP1) po godz. 15 nast.dnia spróbuj sciągnąc w/w oprogramowanie,ponawiaj próby przez 3-4 dni(u mnie zaskoczyło następnego dnia po 15),jaki masz konwenter?
jak pojedynczy to w ustawieniach(menu 7)musi być wpis.-pojedynczy
jak twin(dwa przewody od konwentera do tunera) wpis.-twin
spróbuj też koniecznie wyłączyć tuner z sieci(wyjąc wtyczkę)w wielu ''usterkach'' pomaga.
U mnie odpukać wszystko działa.
Jak nic nie pomoże wymień tuner,na moim terenie wymieniają od ręki! ale może nie będzie potrzeby.
Pozdrawiam.
 
Do góry