Dekoder HD dla Cyfry +

Co zrobisz aby oglądać programy HD Cyfry Plus?


  • Total voters
    0

oleksw

New member
Problem z mediasat-em i Sony KDL40V3000

Witam,
Wlasnie zakupilem ten TV i mam problem.
Jesli TV jest wlaczony to tuner cyfry nie reaguje na pilota.
Musze wylaczyc TV albo przyblizyc pilota do odbiornika sat,
aby przelaczyc program.
Poprzednio mialem TOSHIBe 37C3030DG i nie bylo problemow.

Tutaj sie okazuje ,ze sony sieje jakimis zakloceniami,ktore powoduja ,
ze PHILIPS nie odbiera sygnalow z pilota.
Slyszal ktos kiedys o takich problemach ?

Znalazlem na francuskim forum,gosciu tez ma taki problem z francuskim canal+ (ten sam model tunera).
W Toshibie tracil mi sie glos po HDMI,tutaj sie nie traci,ale za to nie mam pilota-HORROR.

Tuner:Model PHILIPS HD bez dysku twardego mam go od sierpnia.
 

kowalc

New member
Wiam!
Od kilku tygodni użytkuję tuner Philipsa z HDD. Po świątecznej aktualizacji oprogramowania jest dużo lepiej (nie zawiesza się, dzwięk nie tnie się na materiale HD z HDD). Jakoś sygnału jak dla mnie taka sama. Denerwujące jest trochę długie uruchamianie się tego tunera (chyba ze 2 minuty). Poza tym od czasu do czasu przy odtwarzaniu z HDD materiału HD włącza się brak płynności obrazu (tak jakby odtwarzał co drugą klatkę), trzeba wtedy wyjść z nagrania i nacisnąć kontynuację i jest ok.
Nie wiem jaki inni użytkownicy, ale mój tuner nie łapie od razu dzwięku DD 5.1. Po zmianie kanału aby zaskoczył dzwięk DD 5.1 muszę na chwilę chociaż wejść do Menu. Trochę denerwuje.
Nie wiem czy choć trochę rozwiałem Twoje wątpliwości, czy wręcz przeciwnie.
 

jery--

New member
Bez reklam
Oprócz tego co opisał KOWALC ja zauważyłem przy odtwarzaniu z HDD że przy oryginalnej ścieżce dźwiękowej z napisami (żeby mieć 5,1) napisy są opóźnione o 1 -2 sekundy. Bardzo utrudnia to oglądanie:(. Przy oglądaniu na żywo problemu nie ma.
Jeśli chodzi o dźwięk 5.1 z kanałów Canal+ to po przełączeniu kanału trzeba powtórnie wybrać oryginalną ścieżkę dźwiękową, lub na stałe ją ustawic w opcjach.
Pozdrawiam.
 

siwy25

New member
Pvr Hd

Witam!
Od 9 lutego posiadam ten tuner i mimo wielkich obaw przed wymiamą(opinie na forum)co do jego ,,pracy'' jak narazie jestem zadowolony!
Wł/Wył. sie po 25-30 sek. obraz SD jak na mediasacie a programy HD naprawdę mile mnie zaskoczyły nie przypuszczałem że będzie tak dobrze!
nagrywam,podglądam inne kanały,zatrzymuje,odtwarzam,odpukać narazie żadnych problemów.

Co do dzwięku to się niewypowiem, nie posiadam amplitunera oglądam na ,,żywo''.
Pozdrawiam:)
 

siwy25

New member
Pvr Hd

OCZYWIśCIE MACIE RACJE!:eek:k:
PRZEPRASZAM!!! OD 9 STYCZNIA.
Trudno starość nie radość ,młodość nie wieczność!
POZDRAWIAM!
 

andwol

New member
siwy25 napisał:
Witam!
Od 9 lutego posiadam ten tuner i mimo wielkich obaw przed wymiamą(opinie na forum)co do jego ,,pracy'' jak narazie jestem zadowolony!
Wł/Wył. sie po 25-30 sek. obraz SD jak na mediasacie a programy HD naprawdę mile mnie zaskoczyły nie przypuszczałem że będzie tak dobrze!
nagrywam,podglądam inne kanały,zatrzymuje,odtwarzam,odpukać narazie żadnych problemów.

Czy piszesz o tunerze z HD ? Mój PVR , ten z dyskiem, uruchamia się nie szybciej niż 90-120 sek. ale to chyba norma dla tego wynalazku nawet po aktualizacji softu (wersja 79).

A
 

siwy25

New member
Witam!
andwol! tak pisze o Philipsie PVR HD!!! tym z twardym dyskiem, i to co napisałem tak u mnie działa!
POZDRAWIAM.
Jak Masz jakieś pytania a będę mógł pomóc pisz na prv.
 

andwol

New member
Czas jest pojęciem względnym. Patrząc na stoper uruchomiłem dekoder i trwało to dokładnie 30 sek od momentu naciśnięcia power do pojawienia się obrazu. Przepraszam za tą deznformację.

A czy po przełączaniu kanałów dźwięk pojawia się z niewielkim opóźnieniem?

A
 

siwy25

New member
Pvr Hd

Witam!
andwol! no widzisz jak dobrze zmierzysz to z 120 sek. ,,wyjdzie'' 30 sek. i tak ma być:grin:, ale najważniejsze(dla mnie) żeby pozostałe funkcje(nagr.podgl.odtwa.zatrz.i.t.d.) działały poprawnie,u mnie jest ok!
a co do dzwięku(głos) to na niektórych kanałach pojawia się ok.2 sek. opóznienie ale też nie zawsze widać prawdopodobnie wszystko zależy od nadawcy.
Pozdr.
 

Macieks34

New member
dzwiek

Mam N-ke i niektore kanały sie dubluja jezeli chodzi o opoznienie dzwieku czy wolne zmiany kanału to tylko wina Cyfry ,przy takim sprzecie to powinno chodzi super,a jak ktos lubi szukac po kanałach to jest to irytujace....U mnie właczenie około 1 minuty ...(Kiedy oni to meni zmienia to juz chyba z 10 lat jest)
 

Hary

New member
Tuner Cyfry HD z PVR

Pytanie do właścicieli tego tunera,

Czy nagrywarkę można wykorzystać równiez do nagrywania programów z innych źródeł np z DVD lub innego tunera przez łącze scart lub inne?

Pozdrawiam,

Piotr
 

Kubak

New member
Hary napisał:
Pytanie do właścicieli tego tunera,

Czy nagrywarkę można wykorzystać równiez do nagrywania programów z innych źródeł np z DVD lub innego tunera przez łącze scart lub inne?

Piotr
Obecnie nie ma takiej możliwości i nikt tego jeszcze nie obiecywał. Wejście Scart nie nadaje się do nagrywania na dysk, bo jest analogowe, a w dekoderze nie ma przetwornika A/C. W teorii można wykorzystać USB lub ethernet. Ale to daleka przyszłość.
 

lechoo1899

New member
Witam

W moim tunerze zacina się dźwięk przy przesyłaniu sygnału przez kabel HD (przez Euro poprawnie). Ten problem dotyczy nie tylko kanałów HD, ale również innych (dźwięk zacina się na ok, sekundę co kilkadziesiąt sekund/kilka minut). Sprzęt jest na 100% dobry(dwa razy wymieniałem dekoder, również na taki z dyskiem), z anteny sygnał jest maksymalny, testowałem 3 różne kable HDMI. Facet z infolinii poradził mi podłączenie dźwięku przez chinche. Czy ma to jakiś sens i jak to zrobić?
 

nolimit

New member
Witam


Panowie, z uwagi ze post ma tyle stron to nie bede czytal od pocatku bo to pewnie nie ma sensu.

Chce zalozyc sobie cyfre+ wczesniej mialem nke i z doswiadczenia wiem ze musze kupic sobie teraz sam antene i dekoder. Bo znowu mi przysla jakies gowno jak w nce, gowniana antene ktora nie mogla zlapac kanalow HD...

Tak wiec musze kupic antene jakas dobra zeby nie bylo problemu z sygnalem oraz dekoder HD jak jest to najlepiej z nagrywarka - tak jak to mialem w nce bo juz sie przyzwyczailem do nagrywania sobie programow...


Co mozecie mi polecic?



btw: czy jest mozliwosc podlaczenia nki i cyfry do jednej anteny? Jaka wtedy musze kupic antene? Narazie chce tylko cyfre ale juz mysle przyszlosciowo ze moze jak bede chcial cos jeszcze podlaczyc zeby nie bylo problemu.
 

reQ

New member
Jeśli chcesz odbierać cyfre z nagrywarką to potrzebny Ci talerz z konwerterem Twin (jeden kabelek do oglądania, drugi do nagrywania). Najpopularniejsze talerze to 80-85 cm. Jak mieszkasz w rejonie gdzie sygnał jest słabszy możesz ziąć więcej. Jak bedziesz chciał podłączyć dwa dekodery z nagrywarkami (cyfra + n) powinieneś zakupić konwerter quatro i multiswitch.
http://www.dipol.com.pl/tv_tv-sat_schematy.htm
http://www.elpiobis.pl/instalacje/inst4.php?osCsid=1b51a4fe3cbe06bb5420e135598b76af
Tu masz troszkę schematów instalacji jak to powinno wyglądać
 
Do góry