Dekoder HD dla Cyfry +

Co zrobisz aby oglądać programy HD Cyfry Plus?


  • Total voters
    0

maszek

New member
Bez reklam
matizx napisał:
Mam pytanie, czy wgrywał ktoś może soft do Humaxa przez przejściówkę
USB - RS ??
Zakupiłem przejściówkę, kombinowałm i lipa.
Nie można uzyskać połączenia z Humkiem.
Miał ktoś może podobny problem?

Maszek twierdzi, że raczej musi byc RS, ale wyczytałem ze tymi przejściówkami można wygrywac softy.....

pozdrawiam

pozdrawiam
matizx
Hm... nie twierdziłem, że musi być RS.
Powiedziałem, że nie robi się upgrade'u przez gniazdo USB oraz że nie jestem pewny, czy wgrywanie softu poprzez przejściówkę USB=>RS jest dobrym rozwiązaniem. Serwis Humaxa podaje, że powinno się to robić przez RS i jak dotąd ta metoda nie sprawiła mi żadnych niespodzianek czy problemów.:)
 

małgosia

New member
maszek napisał:
4 i 5. O jakie wyszukiwanie kanału chodzi?

W EPG masz możliwość wyszukiwania programów po nazwie - używając takiej klawiaturki. Ja nigdy tego nie używałam, więc nie wiem czy to generalny problem. U znajomych faktycznie występują problemy opisane w pkt. 4 i 5.

6. Zauważyłem, że zegar przestawia się w zależności od nadawcy.

Ten problem pamiętam z własnych doświadczeń. Faktycznie na C+FILM HD czas jest dość mocno przesunięty do przodu. Jest o tyle irytujące, że jak sobie uruchomisz EPG mając aktywny ten kanał - to ten "dziubek" u góry będzie wskazywał złą godzinę i tym samym na inne programy niż te,które są aktualnie nadawane (musisz cofać w kursor w tył)
Ale to raczej wina nadawcy niż humka.

I jeszcze coś widziałam dziś obraz z Humaxa i Philipsa na tym samym telewizorze. Obraz z Humaxa żywszy i bardziej kolorowy - po prostu lepszy. No chyba, że mi brak obiektywizmu :)
 
Ostatnia edycja:

matizx

New member
Wgrałem soft z lipca do Humka i sie zdziwilem. Co najgorsze na minus. Obcina mi nazwy kanałów - brak pierwszych liter nazw kanałów.
Czy mial ktos taki przypadek i jak się tego pozbyc?
 

maszek

New member
Bez reklam
matizx napisał:
Wgrałem soft z lipca do Humka i sie zdziwilem. Co najgorsze na minus. Obcina mi nazwy kanałów - brak pierwszych liter nazw kanałów.
Czy mial ktos taki przypadek i jak się tego pozbyc?
Skasowanie listy kanałów w tunerze i wyszukanie od nowa.;)
 

robert99

New member
Obcięty obraz

Witam wszystkich!
Od niedawna jestem posiadaczem dekodera cyfry+HD i telewizora samsung LE40N87BD,mam to podłączone przez kabel HDMI i teraz tak: programy nadawane w HD oglądam na całym telewizorze, a reszta programów jest wyswietlana nie na całym ekranie tylko obcięta po bokach, czy to jest normalne czy można coś z tym zrobic.Może jakoś inaczej podłączyć,albo zmienić coś w ustawieniacz telwizora?Czy ktoś mógł by mi coś doradzić?
Z góry dziękuje za odpowiedz:)
Pozdrawiam
 

maszek

New member
Bez reklam
RS dla notebooka na PCMCIA

Info dla tych co nie mają RS 232 w notebook'u: kumpel z serwisu kupił taką kartę na allegro.
Pewnie jakiś "chińczyk" ale pracuje na niej od dłuższego czasu i jest zadowolony.
Wsparcie do 98SE/ME/2000/XP.
Znalazłem aktualną aukcję takiej karty link
Od razu wyjaśniam - to nie moja oferta i nie mój sprzęt.

kontroler_pcmcia_com.jpg
 

vorlon

New member
matizx napisał:
Mam pytanie, czy wgrywał ktoś może soft do Humaxa przez przejściówkę
USB - RS ??
Zakupiłem przejściówkę, kombinowałm i lipa.
Nie można uzyskać połączenia z Humkiem.
Miał ktoś może podobny problem?

Maszek twierdzi, że raczej musi byc RS, ale wyczytałem ze tymi przejściówkami można wygrywac softy.....

pozdrawiam

PS. Ide do kolegi wgrac nowy (w sumie już stary) soft, ale chciałbym się dowiedzieć, czy ktoś miał podobny problem.

pozdrawiam
matizx

Wygram soft do mojego humaka przez przejściówkę usb-rs i nie miałem problemów. Ale możesz spróbować kiedy podłączysz rs do humaka włącz program do ładowania softu i wyłacz na sekunde humaka przełacznikiem z tyłu obudowy.
 

emaks

New member
telegazeta na C+

czy ktoś może wie dlaczego na Sharpie Xd1e nie wyświetla się ttext na C+? Na innym telewizorze idzie bezproblemu:confused:
 

arsenal

Moderator
VIP
Jeśli dekoder C+ podłączyłeś z Sharpem po HDMI lub componencie to teletextu nie będzie bo te złącza nie umożliwiają przesyłu teletextu do telewizora. Nka przesyła teletext wszystkich kanałów razem z EPG do nBoxa i to nBox dekoduje teletext i tylko z jego pilota mamy do telegazety dostęp. Do telewizora ten sygnał nie dociera. Zobacz w instrukcji swojego dekodera czy za jego pomocą można czytać "telegazetę".
 

kp@

New member
robert99 napisał:
Witam wszystkich!
Od niedawna jestem posiadaczem dekodera cyfry+HD i telewizora samsung LE40N87BD,mam to podłączone przez kabel HDMI i teraz tak: programy nadawane w HD oglądam na całym telewizorze, a reszta programów jest wyswietlana nie na całym ekranie tylko obcięta po bokach, czy to jest normalne czy można coś z tym zrobic.Może jakoś inaczej podłączyć,albo zmienić coś w ustawieniacz telwizora?Czy ktoś mógł by mi coś doradzić?
Z góry dziękuje za odpowiedz:)
Pozdrawiam
Nie pozdrawiaj tylko bądz samodzielny i sobie poczytaj archiwum forum.
 

reters

New member
Witam serdecznie.Panowie mam zamiar po nowym roku kupic dekoder hd.Stąd moje pytanie do was.. Czy Ferguson 8800 HD byłby dobrym wyborem? moge wydac okolo 1000-1100 zł.

Ps:dodam że kompletnie nie znam sie na tym wszystkim.Poprostu chciałbym mieć porządny dekoder który mi nie sprawi wiekszych problemów w obsłudze i bedzie dobrze współpracował z cyfrą+
 
Ostatnia edycja:

Highlander

New member
do Reters

czesc.mam taki wlasnie tuner sat.,na swoim przykladzie moge powiedziec,ze jakosc nawet zwyklych programow jest lepsza niz z innych tunerow sat.cyfry(mam cyfre).telewizor:sharp42xd1-lcd.programy HD-tutaj mam problem,gdyz obraz z tego tunera ma "sciete"boki(czarne pasy).TV nie ma "rozszerzania obrazu".obraz z tego tunera jest naprawde lepszy niz te od Cyfry.

minus
tuner czasami sie resetuje(mam oryginalne oprogramowanie),jest na gwarancji,to pewnie go wysle do naprawy(jezeli nowy soft tego nie rozwiaze)


jak masz jakies pytania,to prosze.odpowiem

pozdrawiam
 

romano12

New member
wbudowany dekoder HD w Sony Bravia

Mam wbudowany dekoder HD w Sony Bravia 40W3000.

W jednym Centrum Cyfry+ straszyli mnie ze CAM Syfry nie zawsze spółpracuje z tymi dekoderami wbudowanymi. Czy ktos ma juz CAM we wbudowanym tunerem???
 

sin111

New member
Jedyna roznica, ale jakze istotna, miedzy 8800 a 8900 jest taka ze 8900 ma 2 porty usb dzieki ktorym mozna podlaczyc zewnetrznego twardziela, na cyfrze zaprogramowac naganie odcinka Discovery HD i wio!
Tylko teraz kolejny dylemat bo sprzedawca z ktorym rozmawialem bardziej od Ferdka zachwalal Topfielda - lepsze podzespoly itp...
 

Cavallino

Banned
sin111 napisał:
Jedyna roznica, ale jakze istotna, miedzy 8800 a 8900 jest taka ze 8900 ma 2 porty usb dzieki ktorym mozna podlaczyc zewnetrznego twardziela, na cyfrze zaprogramowac naganie odcinka Discovery HD i wio!

Nie tak wio, chyba że już na N CAM skontruowali.
Inaczej o nagrywaniu Discovery HD na Cyfrze możesz zapomnieć. ;-)
 
Do góry