Dekoder HD dla Cyfry +

Co zrobisz aby oglądać programy HD Cyfry Plus?


  • Total voters
    0

maszek

New member
Bez reklam
W takim razie proponuję wykonać kilka poniższych czynności:
1. wgrać nowy soft 100013 do Humka link
2. wykasować listę kanałów z tunera i wyszukać na nowo wszystkie kanały z HotBirda (ew. dodatkowo z Astry) - moduł C+HD w górnej kieszeni tunera
3. po wyszukaniu sprawdzić, czy dla kanału C+Film HD humek wyświetla następujące parametry (klawisz "OK" - wyświetli się lista wszystkich kanałów, przejść klawiszami "< >" do pozycji kanału C+Film HD, nacisnąć przycisk "i" ):
- provider Harmonic
- transponder 11469V 27500 5/6
- PID V:331 A:332 P:331
- SID 15423
- ONID 318
4. przełączyć się na co najmniej pół godziny na kanał TVP1
5. zalogować się do ICA link przejść do zakładki Sprzęt i wybrać Reaktywacja karty

Jeśli nadal nie możecie oglądać C+Film HD to pozostaje udać się z modułem i kartą do Centrum Cyfry. Powinni mieć na wyposażeniu tuner obsługujący moduły C+HD (skoro je rozprowadzają) i w ten sposób sprawdzić, czy moduł a zwłaszcza karta jest OK. Aż mi się nie chce wierzyć, by wina była po stronie Humka, skoro pozostałe kodowane kanały są wyświetlane prawidłowo.
 

matizx

New member
nowy soft

Maszek możesz napisac jak postępowac po kolei przy wgrywaniu softu do humaxa?
Nie chcę nic pomieszac i wolę się upewnic.
Bede bardzo wdzieczny za odpowiedz.
Czy zniknie mi dotychczasowa lista kanlow?
ma ktos linka do listy kanalow C+ na Humka?

pozdrawiam
matizx
 

maszek

New member
Bez reklam
matizx napisał:
Maszek możesz napisac jak postępowac po kolei przy wgrywaniu softu do humaxa?
Nie chcę nic pomieszac i wolę się upewnic.
Bede bardzo wdzieczny za odpowiedz.
Czy zniknie mi dotychczasowa lista kanlow?
ma ktos linka do listy kanalow C+ na Humka?

pozdrawiam
matizx
Tutaj masz podpowiedź jak wgrać soft link za pomocą programu WDN40AK. Lista Ci się nie zmieni. Dobrym nawykiem jest zrobienie sobie kopii listy. Możesz to zrobić za pomocą programu Formula link. Obsługa programu jest dość intuicyjna, więc nie powinieneś mieć problemu. Najlepszym rozwiązaniem jest wyszukanie kanałów na wlasnym sprzęcie i nie korzystanie z tzw. gotowców. Za pomoca Formuly można pełną listę poddać edycji, usunąć te, których się nie ogląda i ustawić kanały w kolejności wg własnego uznania.
 

mglisty

New member
pytanie na które nie uzyskałęm jeszcze odpowiedzi: dlaczego zawiesza m isię telegazeta w plaźmie panasonic 42pv70p przy dekoderze philips HD na HDMI, a na scarcie nie? na hdmi mam dużo lepszy obraz... Moze ktoś mi pomóc? czy aktualizacja oprogramowania coś da?:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to musi być błąd oprogramowania . Bo jeśli wina byłaby telewizora - to
telegazeta zawieszałaby się z każdego źródła. Zgłoś problem do wymiany softu w Twoim tunerze.
 

Koriolan

New member
A macie w ogóle teletext przez HDMI ?? Bo ja nie mam w ogóle i nic mi sie nie zawiesza :hmm:. Być może winne jest ustawienie w menu dekodera C+ ( YPrPb a nie RGB)
 

tom226

New member
Koriolan napisał:
A macie w ogóle teletext przez HDMI ?? Bo ja nie mam w ogóle i nic mi sie nie zawiesza :hmm:. Być może winne jest ustawienie w menu dekodera C+ ( YPrPb a nie RGB)
Telegazeta jest dostepna tylko na wyjsciu scart
 

pku

New member
Z tego co wiem to tresc telegazety jest przesylana w liniach ktore normalnie /PAL/ sa poza ekranem - patrz >> overscan.

Jesli obraz jest wysylany z jakims obcieciem lub scalingiem to normalne jest ze telegazeta zniknie. Przynajmniej mi sie tak wydaje :)
 

Yellow

New member
Canal+Film HD

Nie mam odbioru na orginalnym module CI Cyfry+,twierdza ze nie po ich stronie lezy problem,wiec zgłosiłem sie do Sharpa i pracują nad tym.
Czekam na efekty
 

skrabus.j

New member
Humax2000

cyfra + nas b.delikatnie opisując - nas abonamentów robi w konia i to tłumaczenie ,zresztą bardzo naiwne wystawia bardo negatywne swiadectwo o swojej solidności ,,kanał filmowy HD,, praktycznie nieda- się oglądać, ciekawe kto zwróci mnie i pozostałym oszukanym abonamentą kase.
 

ma1958

New member
a może tak Ferguson HF8800 HD

Ja osobiście zamiast dzierżawy, lub kupna dekodera od Cyfry+
zdecydowałem się na zakup Fergusona HF 8800 HD.
Co prawda cena przekracza 1000zł, lecz w przypadku zmiany platformy nie będę miał problemów.
Mam go od tygodnia i nie mogę narzekać.
Cieszy oko wyglądem, obrazem i możliwościami.
Żadnego problemu z odbiorz odbiorem
1) Cyfra + film HD
2) Cyfra + sport HD,
3) Natonal Geografic HD

Wszyscy odradzali mi kupno Humaxa - przereklamowany
 
Ostatnia edycja:

małgosia

New member
Hej !

Załączam listę błędów Humaxa (najnowszy soft), które sporządził mój znajomy. Jestem poza domem więc wszystkiego nie sprawdzę, ale może Wy się odniesiecie do tego :


1. Czas przełączania na kanały HD jest bardzo długi (czasami nawet ponad 10 sekund)
2. Jeśli usuwam kanał z aktualnie wybranej listy ulubionych to Humax się wiesza (trzeba restartować)
3. Jeśli w EPG przejdę na zakładkę programu dla wybranej stacji, to czasami (nie umiem wyłapać jakiejś sensownej zależności) pośdwietlenie ucieka mi do góry. Chodzi o to, że jak rozwijam np. programy z pojutrza, to po kilku sekundach kursor wraca do góry. Próbuję ponownie i znowu to samo.
4. Szukanie po nazwie kanału uniemożliwia wpisanie polskiej czcionki. A jak przykładowo wpiszę "slad" zamiast "ślad" to wyszukanie jest nieskuteczne.
5. Podczas gdy wyszukiwanie powinno mi zwrócić jedną pozycję otrzymuje kilkadziesiąt identycznych pozycji.
6. Na kanale C+ FILM HD jest inna godzina niż na pozostałych (ok. kilkadziesiąt minut do przodu)
7. Kanał C+ Film HD nie ma w ogóle EPG, a na C+ Sport HD wyświetla się tylko aktualna i następna pozycja programowa.
8. Czasem zdarza się tak, że telegazeta włącza mi się dopiero po 10 sekundach.
 

matizx

New member
soft

Mam pytanie, czy wgrywał ktoś może soft do Humaxa przez przejściówkę
USB - RS ??
Zakupiłem przejściówkę, kombinowałm i lipa.
Nie można uzyskać połączenia z Humkiem.
Miał ktoś może podobny problem?

Maszek twierdzi, że raczej musi byc RS, ale wyczytałem ze tymi przejściówkami można wygrywac softy.....

pozdrawiam

PS. Ide do kolegi wgrac nowy (w sumie już stary) soft, ale chciałbym się dowiedzieć, czy ktoś miał podobny problem.

pozdrawiam
matizx
 

DanielS

New member
małgosia napisał:
Hej !

Załączam listę błędów Humaxa (najnowszy soft), które sporządził mój znajomy. Jestem poza domem więc wszystkiego nie sprawdzę, ale może Wy się odniesiecie do tego :


1. Czas przełączania na kanały HD jest bardzo długi (czasami nawet ponad 10 sekund)
2. Jeśli usuwam kanał z aktualnie wybranej listy ulubionych to Humax się wiesza (trzeba restartować)
3. Jeśli w EPG przejdę na zakładkę programu dla wybranej stacji, to czasami (nie umiem wyłapać jakiejś sensownej zależności) pośdwietlenie ucieka mi do góry. Chodzi o to, że jak rozwijam np. programy z pojutrza, to po kilku sekundach kursor wraca do góry. Próbuję ponownie i znowu to samo.
4. Szukanie po nazwie kanału uniemożliwia wpisanie polskiej czcionki. A jak przykładowo wpiszę "slad" zamiast "ślad" to wyszukanie jest nieskuteczne.
5. Podczas gdy wyszukiwanie powinno mi zwrócić jedną pozycję otrzymuje kilkadziesiąt identycznych pozycji.
6. Na kanale C+ FILM HD jest inna godzina niż na pozostałych (ok. kilkadziesiąt minut do przodu)
7. Kanał C+ Film HD nie ma w ogóle EPG, a na C+ Sport HD wyświetla się tylko aktualna i następna pozycja programowa.
8. Czasem zdarza się tak, że telegazeta włącza mi się dopiero po 10 sekundach.

Z tego co się orientuję to punkt 7 i 8 oraz chyba 6 to nie jest przypadłość tunera tylko wina nadawcy czyli Cyfry+. Na Topfieldzie jest tak samo :)
 

mdag

New member
DanielS napisał:
Z tego co się orientuję to punkt 7 i 8 oraz chyba 6 to nie jest przypadłość tunera tylko wina nadawcy czyli Cyfry+. Na Topfieldzie jest tak samo :)

Na kanale C+ Film HD (17) w Philips HD także nie działa EPG tzn. przycisk "pilot", także wina nadawcy
 

maszek

New member
Bez reklam
małgosia napisał:
Hej !

Załączam listę błędów Humaxa (najnowszy soft), które sporządził mój znajomy. Jestem poza domem więc wszystkiego nie sprawdzę, ale może Wy się odniesiecie do tego :
Postaram się ale pewnie zbiorę... za komentarz :)

1. Na moim Humaxie z nowym softem nie występuje dziesięciosekundowe przełączanie pomiędzy kanałami. Raptem 2-3 sekundy. Przełączenie na C+FilmHD trwa nieco dłużej, gdy nie jest nadawany program w HD. Podejrzewam, że problem ze zbyt długim przełączaniem może występować wówczas, gdy lista kanałów jest długa tzn. załadowane są do pamięci wszystkie kanały tv+radio i zapewne jeszcze z Astry i HotBirda. W necie krążą listy kanałów zaciągnięte z więcej niż jednego czy dwóch satelitów.Najlepszym rozwiązaniem jest wyszukanie kanałów na własnej antenie i poddanie edycji kanałów w Formule. Trzeba po prostu wyciąć nieoglądane kanały i "odchudzić pamięć".

2. Polecam program Formula, chociaż przy wykasowywaniu kanału w tunerze nie spotkałem się z zawieszeniem.

3. EPG działa poprawnie, jeśli nadawca przesyła je poprawnie. Ostatnio C+ pogorszyła się w tym temacie. Zdarza się brak EPG na dwie godziny przed rozpoczęciem programu np. wiadomości TVP1 o 20:00.

4 i 5. O jakie wyszukiwanie kanału chodzi?

6. Zauważyłem, że zegar przestawia się w zależności od nadawcy.

7. To prawda, brak EPG ale to chyba raczej z winy C+

8. Nie używam więc się nie wypowiem sprawdziłem, bez problemów

Jedno jest pewne - Humax nie sprząta, nie pierze i nie gotuje obiadów. Ale całkiem poprawnie "robi to" do czego go stworzono. Na rynku jest jeszcze Topfield, Ferdek i niedługo nowy Filek z HDD od C+. Więc jest w czym wybierać.:D
 
Ostatnia edycja:
Do góry