Dekoder HD dla Cyfry +

Co zrobisz aby oglądać programy HD Cyfry Plus?


  • Total voters
    0

cinek68

New member
Czytałem, że dużo osób narzekało na jakość kanałów SD na tym Philipsie. Czy polepszyła się ona oraz jak ma się jakość SD na Philipsie do jakości SD na Fergusonie?
 

małgosia

New member
Mam pytanie do użytkowników Humaxa 2000 - czy też nie macie EPG dla NG HD i C+Film HD ? W C+Sport HD jest mocno okrojone.
No chyba, że jest problem ogólny i występuje niezależnie od tunera.
 

stereoman

New member
To jest problem ogólny:D

Ale nie rozumiem, dlaczego na Premiere HD nie mają tego problemu i widać eleganckie EPG.

Jakie otwarte drzwi Cyfra+ musi jeszcze wyważyć, żeby to działało?

pzdr
 

bullet86

New member
Philips DSR 6201/91 - problem z obrazem

Witam.
Mam pytanie. Czy dekoder Philips DSR 6201/91 zawsze bedzie miał 50Hz? bo strasznie trzęsie obrazem, aż oczy bolą:( . Czy jest możliwość ustawienia tego? Z góry dziękuje za odpowiedź.
 

Jarekm51

New member
Audio cyfrowe

Witam! Mam pytanie do posiadaczy philipsa 6201 HD o połączenie cyfrowego dźwięku do odbioru Dolby Digital 5.1- jakim kablem podłączyć ten dekoder z wejściem optycznym kwadratowym amplitunera kina domowego, bo podobno nie ma kabli z wejściami Coaxial z jednej strony i optycznym z drugiej. Dzięki za pomoc!
 

KKuba

New member
Bez reklam
Oczywiscie, że są takie przejściówki. Sam takiej używam - produkcji Vianco. Bez problemu do dostania na Allegro. Niestety kosztują kilkadziesiąt złotych - wymagają też osobnego zasilania (ale zasilacz jest malutki - jak do komórki).
 

KKuba

New member
Bez reklam
Mam tym spietego Xbox-a wieć wrażeń audiofilskich nie mam. Działa. Zresztą sprzęt Hi-Fi to się przecież zazwyczaj interkonektami analogowymi łączy, no chyba że masz jakąś zasadniczą dysproporcje między wzmacniaczem, a CD albo przesyłaszasz dźwięk wielokanałowy SACD po HDMI.
 

yankes69

New member
eugens napisał:
Podobno na jesień ma być w sprzedaży tuner HD Fergusona z dyskiem twardym,czy ktoś to może potwierdzić?
Jak podał Satkurier w lipcowo-sierpniowym wydaniu pod koniec września ma pokazać się nowa wersja fergusona z wyjściem usb na zewnetrzny dysk twardy.
 

Jarekm51

New member
dekoder HD z twardym dyskiem

Witam ponownie!Czy ktoś wie coś o dekoderze HD Cyfry z twardym dyskiem, bo miał wejść we wrześniu, a na razie cisza i nic nie wiedzą na infolinii ani konsultanci, chociaż jeden napisał mi nie wiem czy przez przypadek,że ma wejść na przełomie roku.:???:
A jeszcze śmieszniej jest jeżeli chodzi o dzierżawę. Chciałem wziąć dekoder Philipas 6201 HD i wymienić, jak wejdzie, na ten twardym dyskiem. Tylko w serwisie Cyfry powiedziano mi,że jak wezmę zwykły HD, to może być od 3- 6 miesięcy karencji i nie będę mógł w tym czasie wziąć z twardym. Na infolinii- nikt nic nie wie, pytałem mailem konsultanta i odowiedź- prawdopodobnie nie powinno być kłopotu upewniła mnie,żeby jeszcze trochę poczekać. Ale bajzel w tej instytucji doprowadza do szału!!!! Mimo że mam cały sprzęt do odbioru przez tych p**** nie mogę z tego korzystać!!
Jeżęli ktoś by coś wiedział na ten temat to prosiłbym o odpowiedź, jak to jest z tym wszystkim! Pozdro!
 

pzremo1

New member
witam,

trzy dni temu miałem telefon z Cyfry odnośnie zadowolenia z ich usług (jestem nowym abonentem). Po krótkiej ankiecie zapytali mnie jeszcze dekoder, czy mam ochotę wymienić swój dotychczasowy philips hd. Powiedziano mi że na jesieni wchodzi nowy dekoder HD z 200 (lub 250GB) dyskiem. Wynajem - 25 zł/mies, dopłata po oddaniu starego (jeśli ktoś miał na własność) - 250 zł, kupno na własność - 799 zł.
 

gregorp

New member
Witam,

Mam pytanko do koleżanek i kolegów, posadaczy Philka HD.
Czy Wy również macie problem z dzwiękiem przestrzennym przesyłanym po HDMI?

Sytuacja u mnie wygląda tak że przy podłączeniu Coaxialem dzwięk 5.1jest (np. National Geo HD) ale kiedy przełączam na HDMI mój ampli już takowego dzwięku nie wykrywa tylko pokazuje dzwięk jako PCM.

Czy ktoś ma podobny problem? Czy tylko ja jestem taki szczęśliwy?
 

krysztof0305

New member
Cyfra+HD

mam humaxa od 2 miesięcy próbują uruchomić mi kanał cyfra+filmHD, bez powodzenia, pozostałe HD działają. Ma ktoś jakiś pomysł.
krysztof
 
Ostatnia edycja:

Jarekm51

New member
pzremo1 napisał:
witam,

trzy dni temu miałem telefon z Cyfry odnośnie zadowolenia z ich usług (jestem nowym abonentem). Po krótkiej ankiecie zapytali mnie jeszcze dekoder, czy mam ochotę wymienić swój dotychczasowy philips hd. Powiedziano mi że na jesieni wchodzi nowy dekoder HD z 200 (lub 250GB) dyskiem. Wynajem - 25 zł/mies, dopłata po oddaniu starego (jeśli ktoś miał na własność) - 250 zł, kupno na własność - 799 zł.

Dziękuję bardzo za odpowiedź, bo w Cyfrze dalej nic nie wiedzą. Po prostu max. olewanie klienta!!! Mam pytanie, czy ktoś zna już datę wejścia w życie dekoderów HD z twardym dyskiem,czy te ceny to juz są pewne i czy dekoder ten będzie na bazie Philipsa 6201 HD z tymi samymi wyjściami.
 

maszek

New member
Bez reklam
krysztof0305 napisał:
mam humaxa od 2 miesięcy próbują uruchomić mi kanał cyfra+filmHD, bez powodzenia, pozostałe HD działają. Ma ktoś jakiś pomysł.
krysztof
spróbuj przeskanować hotbirda na nowo, zaloguj się do ica i prześlij aktualizację uprawnień na kartę (przy włączonym TVP1)
 

sledzio

New member
6201 + HDMI -- sterowanie głośnością i kody pilota

Witam,
Przeczytałem cały ten wątek, plus dodatkowo skorzystałem z szukaja na całym forum i stąd moje dwa pytania:
Czy jest to normalne, że przy połączeniu HDMI nie mogę sterować głośnością z pilota philipsa. Przy euro i komponencie jest OK.
I drugie pytanie. Czy udało się komuś przy pomocy kodów z instrukcji dekodera zmusić pilota do wspólpracy z tv LG 32LE2R (co byłoby alternatywą do pyt. 1). Jestem w tych sprawach trochę "lajkonik" więc proszę o wyrozumiałość ;)
Pozdrawiam,
Tomek G.
 

iqpablo

New member
sledzio napisał:
Czy jest to normalne, że przy połączeniu HDMI nie mogę sterować głośnością z pilota philipsa. Przy euro i komponencie jest OK.

owszem jest to normalne. przy podlaczeniu na hdmi mozesz co najwyzej klikajac na guzik odpowiedzialny za poziom glosu sciszyc glos do zera (czyli zrobic cos w rodzaju mute), ale nie mozesz go stopniowo sciszac ani zglasniac.

sciszanie i zglasnianie dziala tylko na componencie lub euro.
 
Do góry