Dekoder HD dla Cyfry +

Co zrobisz aby oglądać programy HD Cyfry Plus?


  • Total voters
    0

valdi

New member
k0gi napisał:
ja tak czytam i czytam i juz jestem MAXYMALNIE zamotany, im wiecej postow tym bardzej juz nie wiem co i jak.


BŁAGAM poradzcie tak bez owijania w piekne opisy, jaki zestaw sobie rąbnąc żeby oglądac Cyfre+ z dobrym obrazem HD ale i SD, zeby nei miec za wielu problemow i zagadek

powiedzmy ze moge wydac sporo, ale oczywiscie nie chce wydawac fury pieniedzy


jaki tuner?
jaka antena itd itp.

jesli ktos moze niech wpisze, konkretnie - moim zdaniem super zestaw do Cyfry+ HD to - Tuner - Antena i inni ;)



dziękuje

kolego nikt za ciebie tego nie zrobi !!
To tak jak z dziewczynami kazdy ma swoje wyobrazenie o pieknie i perfekcji
Proponuje zacznij od wydzierżawienia tunera Philipsa tak jak ja to zrobiłem
za 15 zł miesiecznie. Bedziesz miał punkt odniesienia.
Potem pójdz do sklepu i ogladaj to Humaxa to Topfielda lub Fergusona.
Moze zaczekaj na Dreamboxa. W tym czasie bedziesz dojżewał na Philipsie i myśle ze ustabilizujesz swoje preferencje.
Nie podpalać się !!!

Przepraszam oczywiscie będziesz dojrzewał nie dojżewał
 
Ostatnia edycja:

danthe

New member
Jakość SD z Cyfry+ gorsza po HDMI niż SCART

Witam, w ubiegłym tygodniu podjąłem decyzję o wymianie starego (4 lata), dobrego (moim zdaniem) dekodera Cyfry (Mediasat Pioneer) na Philpsa HD. Po podłączeniu przez kabel HDMI do TV (LCD 32': Panasonic LX700) jakość obrazu na kanałach SD (w HD nie zdażyłem nic zobaczyć, bo nie miałem aktywnej opcji HD) w zakresie nasycenia kolorem i kontrastu znacznie niższa niż na Mediasacie połączonym po SCART (obraz wyraźnie stracił dynamikę kolorów, był tak jakby przygaszony, zauważyła to nawet moja żona, która zwykle nie zwraca uwagi na takie niuanse). Poza tym, w Philipsie nie ma opcji ustawienia proporcji 16:9 (jest tylko opcja szeroki albo normalny, co oznacza albo złe proporcje obrazu nawet przy przekazie 16:9 w SD albo konieczność ręcznego dostosowania proporcji dla każdego programu (w Pioneerze ustawia się 16:9 i jeśli jest w SD 16:9 to wygląda to naturalnie, a jeśli jest 4:3 to obraz jest rozciągnięty). Zauważalnie też z opóźnieniem pojawia się fonia przy zmianie kanałów i widziałem też jakieś zatrzymania obrazu na BBC Prime lub VH1 przy dobrej pogodzie (nic takiego nigdy się nie działo na Pioneerze). Efekt: na drugi dzień rano wybłagałem zwrot mojego starego Pioneera i zwróciłem Philipsa HD. Tak skończyła się moja przygoda z HDTV. Czy ktoś może mi podpowiedzieć z czego to wszystko wynika, tzn. dlaczego pomimo większej wyrazistości (więcej szczegółów widzianych z bliska po połączeniu HDMI niż po SCART) ucieka dynamika kolorów i kontrast? MOże wina leży tez po stronie TV bo też ma jakieś ulepszacze włączone i taka podwójna obróbka prowadzi do złych efektów? Z góry dzięki za uwagi i rady.
Pozdrawiam
danthe
 

pytalski

New member
danthe napisał:
Witam, w ubiegłym tygodniu podjąłem decyzję o wymianie starego (4 lata), dobrego (moim zdaniem) dekodera Cyfry (Mediasat Pioneer) na Philpsa HD. Po podłączeniu przez kabel HDMI do TV (LCD 32': Panasonic LX700) jakość obrazu na kanałach SD (w HD nie zdażyłem nic zobaczyć, bo nie miałem aktywnej opcji HD) w zakresie nasycenia kolorem i kontrastu znacznie niższa niż na Mediasacie połączonym po SCART (obraz wyraźnie stracił dynamikę kolorów, był tak jakby przygaszony, zauważyła to nawet moja żona, która zwykle nie zwraca uwagi na takie niuanse). Poza tym, w Philipsie nie ma opcji ustawienia proporcji 16:9 (jest tylko opcja szeroki albo normalny, co oznacza albo złe proporcje obrazu nawet przy przekazie 16:9 w SD albo konieczność ręcznego dostosowania proporcji dla każdego programu (w Pioneerze ustawia się 16:9 i jeśli jest w SD 16:9 to wygląda to naturalnie, a jeśli jest 4:3 to obraz jest rozciągnięty). Zauważalnie też z opóźnieniem pojawia się fonia przy zmianie kanałów i widziałem też jakieś zatrzymania obrazu na BBC Prime lub VH1 przy dobrej pogodzie (nic takiego nigdy się nie działo na Pioneerze). Efekt: na drugi dzień rano wybłagałem zwrot mojego starego Pioneera i zwróciłem Philipsa HD. Tak skończyła się moja przygoda z HDTV. Czy ktoś może mi podpowiedzieć z czego to wszystko wynika, tzn. dlaczego pomimo większej wyrazistości (więcej szczegółów widzianych z bliska po połączeniu HDMI niż po SCART) ucieka dynamika kolorów i kontrast? MOże wina leży tez po stronie TV bo też ma jakieś ulepszacze włączone i taka podwójna obróbka prowadzi do złych efektów? Z góry dzięki za uwagi i rady.
Pozdrawiam
danthe


ja po wyłączeniu polepszaczy obrazu czyli tzw redukcji szumów mam obraz bardziej szczegołowy)niż przy włączonych polepszaczach.

co prawda mój tv to 25 cali panas ale różnica jest widoczna gołym okiem
 

gregoo8

New member
monoblock i philips hd

Witam.
Podłączyłem mojego philipsa dsr 6201 do anteny z monoblockiem co by odbierac astre i hot birda. Antena jest nowa, nie była wcześniej ustawiona a ja nie moge za chiny znalezc sygnału. Wczoraj kręciłem 2 godz i nic. Już wcześniej ustawiałem anteny ale nigdy z monoblockiem. Może jest coś czego nie zrobiłem? coś trzeba przełączyś w dekoderze?.
prosze o jakieś rady i jak by można było to względnie jasno i prosto. nie jestem specjalistą w tej dziedzinie.
 
Ostatnia edycja:

ffiffi

New member
danthe napisał:
Witam, w ubiegłym tygodniu podjąłem decyzję o wymianie starego (4 lata), dobrego (moim zdaniem) dekodera Cyfry (Mediasat Pioneer) na Philpsa HD. Po podłączeniu przez kabel HDMI do TV (LCD 32': Panasonic LX700) jakość obrazu na kanałach SD (w HD nie zdażyłem nic zobaczyć, bo nie miałem aktywnej opcji HD) w zakresie nasycenia kolorem i kontrastu znacznie niższa niż na Mediasacie połączonym po SCART (obraz wyraźnie stracił dynamikę kolorów, był tak jakby przygaszony, zauważyła to nawet moja żona, która zwykle nie zwraca uwagi na takie niuanse). Poza tym, w Philipsie nie ma opcji ustawienia proporcji 16:9 (jest tylko opcja szeroki albo normalny, co oznacza albo złe proporcje obrazu nawet przy przekazie 16:9 w SD albo konieczność ręcznego dostosowania proporcji dla każdego programu (w Pioneerze ustawia się 16:9 i jeśli jest w SD 16:9 to wygląda to naturalnie, a jeśli jest 4:3 to obraz jest rozciągnięty). Zauważalnie też z opóźnieniem pojawia się fonia przy zmianie kanałów i widziałem też jakieś zatrzymania obrazu na BBC Prime lub VH1 przy dobrej pogodzie (nic takiego nigdy się nie działo na Pioneerze). Efekt: na drugi dzień rano wybłagałem zwrot mojego starego Pioneera i zwróciłem Philipsa HD. Tak skończyła się moja przygoda z HDTV. Czy ktoś może mi podpowiedzieć z czego to wszystko wynika, tzn. dlaczego pomimo większej wyrazistości (więcej szczegółów widzianych z bliska po połączeniu HDMI niż po SCART) ucieka dynamika kolorów i kontrast? MOże wina leży tez po stronie TV bo też ma jakieś ulepszacze włączone i taka podwójna obróbka prowadzi do złych efektów? Z góry dzięki za uwagi i rady.
Pozdrawiam
danthe

maiłem ten sam problem. nie wnikałem dlaczego (za mało czasu). Moje rozwiązanie:
1. kabel scart (dobrej jakośći : ja mam profigold 2m)
2. podłaczenie scart-scart (tv sharp 46xd1e)
3. nie mam abonamentu na cyfre HD, tylko SD (ale mam dekoder phillips)
Jakość obrazu jest bardzo dobra ( a na stajach tvn) rewelacja

Generalnie jakość transmisji cyfry jest bardzo niska (warto porównać tvn a hbo/hbo2 a tvp1, tvp2 ). Ale fakt jest taki ze jakość "HD" w telewizji (czy to polsat, cyfra, n (które też mam) nie jest na tym poziomie co mówią reklamy i nie będzie przez następne pare lat.
 

maszek

New member
Bez reklam
gregoo8 napisał:
Witam.
Podłączyłem mojego philipsa dsr 6201 do anteny z monoblockiem co by odbierac astre i hot birda. Antena jest nowa, nie była wcześniej ustawiona a ja nie moge za chiny znalezc sygnału. Wczoraj kręciłem 2 godz i nic. Już wcześniej ustawiałem anteny ale nigdy z monoblockiem. Może jest coś czego nie zrobiłem? coś trzeba przełączyś w dekoderze?.
prosze o jakieś rady i jak by można było to względnie jasno i prosto. nie jestem specjalistą w tej dziedzinie.
A ustawiłeś w tunerze odpowiednie sterowanie diseq dla Astry i HotB?
 

maszek

New member
Bez reklam
W ustawieniach anteny musi być opcja dotycząca konfiguracji konwertera.
Ja posiadam Humaxa. Nie wiem, z jakim diseq działa Twój monoblock? DSR 6201 obsługuje wersję 1.0.
 

gregoo8

New member
No własnie, gdzie ustawia sie sterowanie diseq w philipsach? Nic nie moge znaleźc. wiem że da sie to zrobic bo czytałem na necie,ale jak? Niestety nigdzie nie ma informacji na ten temat.
 

karoo

New member
Sory że nie na temat ta sprawa jest dla mnie ważna i chciałbym się Was poradzić.

Czy któryś z forumowiczów wie jaki będzie Nowy Dekoder CYFRY+ PVR?Dysk podobno będzie produkował Philips ale nic nie wiadomo jaki będzie ten dekoder? Może dołożą dysk do dzisiejszej wersji, albo dadzą coś nowego?
Czy myślicie że będzie lepszy od dotychczasowego Dekodera Philips HD(obraz, praca)? A czy do działania będzie wymakał konwertera monblock tak jak nbox recorder HDTV?

Pozdrawiam!!!
 

petermax_30

New member
Tuner HD Ferguson HD 8800

Frapuje mnie pytanie czy jeśli zakupie inny tuner który umożliwia odbiór kanałów HD to czy nie będę miał problemów.
Czy może któryś z forumowiczów używa tunera Humax HDCI-2000 lub Ferguson HD 8800 chętnie wysłuchałbym opinii na temat tych tunerów.

Pozdrawiam
PeterMax
 

KKuba

New member
Bez reklam
Na temat problemów z Topfieldem i Humaxem to wyjatkowo (mam nadziej, że mi administrator wybaczy) odeślę do forum Sat Kuriera. Jednym zdaniem stan na dzisiaj jest taki, że oba sprawiają spore problemy, obecnie Topfield dużo poważniejsze. O Fergusonie jest morze informacji na tym forum. Użyj szukaj jak nie możesz znaleźć.
 

anek

New member
KKuba napisał:
Nie chciałem kopać leżącego. OK - Humax problemiki, Topfield dramat.
Bardzo mnie interesuje skąd taka zła opinia o Topfieldzie. Używam go od 5 miesięcy i za może jedną wadą tzn. długi czas przelączania kanałów pomiędzy HD i SD nie zauważyłem żadnych znaczących wad. Przedtem miałem Humaxa 2000 i problemy z zawieszaniem występowały dlatego wymieniłem. Chętnie posłucham również opinii na temat Kathrein UFS 910.
 
Do góry