Dekoder HD dla Cyfry +

Co zrobisz aby oglądać programy HD Cyfry Plus?


  • Total voters
    0
J

Judash

Guest
karoo napisał:
Dzięki za porady!!!


Czyli aby oglądać tv należy kupić samą antenę(jedna satelita) czy należy dokupic multiblock?

Zeby ogladac Hotbird i Astre musisz kupic konwenter monoblok i czasze 80-100cm
 

karoo

New member
A jeśli chodzi o konwertery to czy każdy model prawidłowo współpracuje z Cyfrą+( i canal + HD)?

Jekie konwertery polelacie do 100 zł? ( czy lepiej kupić samą antenę a konwerter wziąść z anteny CYFRA +)

Pozdrawiam!!!
 

dyzio

Member
karoo napisał:
A jeśli chodzi o konwertery to czy każdy model prawidłowo współpracuje z Cyfrą+( i canal + HD)?

Jekie konwertery polelacie do 100 zł? ( czy lepiej kupić samą antenę a konwerter wziąść z anteny CYFRA +)

Wez sobie cokolwiek co ma szumy <= 0,3 dB i powinno dzialac. Singla kupisz za ok 18-30 pln.
 

maszek

New member
Bez reklam
karoo napisał:
A jeśli chodzi o konwertery to czy każdy model prawidłowo współpracuje z Cyfrą+( i canal + HD)?

Jekie konwertery polelacie do 100 zł? ( czy lepiej kupić samą antenę a konwerter wziąść z anteny CYFRA +)

Pozdrawiam!!!
Triax jest b.dobrym konwerterem - zwłaszcza do HD - w przystępnej cenie
 

TomLi

New member
witam

Ludzie POMOCY!!!

Mam podłączony LCD Sony 32U2000 i nowy tuner C+ HD. Połączenie przez kabel HDMI. Wszystko jest OK tylko że... co parę minut a niekiedy nawet sekund obraz i dźwięk znika na sekundę i jak pojawia się znowu to za każdym razem w lewym górnym rogu LCD wyskakuje informacja ze to port nr 6 czyli u mnie akurat wejście HDMI.
Czyli tak jakby na sekundę była przerwa w połaczeniu.

Kabel HDMI wymieniałem i jest dobry.
Dekoder też wymieniałem i jest dobry.
Z anteną i konwertorami też jest wszystko OK.
Przy połączeniu przez EURO działa OK.

Czyli co to może być???
 

lidl

New member
Polsat w HD

Dla niecierpliwych: Polsat uruchomi HD 12 października, poniżej kopia info
z portalu broadband tv news :
The Polish DTH platform Cyfrowy Polsat has said it will launch its first two HD channels this autumn. According to Mariana Kmity, the director of sport at Polsat, Polsat Sport HD will make its debut on October 12, becoming the third sports channel operated by the broadcaster after Polsat Sport and Polsat Sport Extra. It will be followed Polsat HD later in the autumn, and by Q1 2008 Cyfrowy Polsat should have 4-5 proprietary HD services up and running. Cyfrowy Polsat is currently the leading DTH operator in Poland, claiming around 1.5 million subscribers.
 

karoo

New member
Jeśli posiadam antenę CYFRA+ (do oglądania kanałów bez HD)to czy warto dokupić samą antenę bez konwertera np 85 cm aby oglądać HD(Canal+ HD itd.)

Konwerter CYFRY jest dobry do HD czy lepiej kupić inny?

Pozdrawiam!!!
 

DanielS

New member
karoo napisał:
Jeśli posiadam antenę CYFRA+ (do oglądania kanałów bez HD)to czy warto dokupić samą antenę bez konwertera np 85 cm aby oglądać HD(Canal+ HD itd.)

Konwerter CYFRY jest dobry do HD czy lepiej kupić inny?

Pozdrawiam!!!
karoo przecież masz tu wszystko podane na tacy. Pełne zestawy antena + monoblocki , ewentualnie konwentery single. Reszta należy to Ciebie. Na wszystkim tym obejrzysz C+HD. Zestaw od C+ to minimum. W czasie deszczu lub śnieżycy możesz miec zaniki sygnału. Jak chcesz coś lepszego i pewniejszego to zakup to co podajemy CI powyżej. Analiza > Decyzja > Montaż > Ogladanie :)
 

maszek

New member
Bez reklam
karoo napisał:
Jeśli posiadam antenę CYFRA+ (do oglądania kanałów bez HD)to czy warto dokupić samą antenę bez konwertera np 85 cm aby oglądać HD(Canal+ HD itd.)

Konwerter CYFRY jest dobry do HD czy lepiej kupić inny?

Pozdrawiam!!!
Nie wiem, ile lat ma Twój osprzęt antenowy, ale jeśli już kupujesz nową antenę to warto dołożyć 20-30 zł za nowy konwerter. Jeśli jeszcze zechcesz oprócz cyfry oglądać astrę to będziesz potrzebował drugi konwerter + przełacznik diseq lub monoblock z wbudowanym diseq.
 

gregoo8

New member
Nie wiem, ile lat ma Twój osprzęt antenowy, ale jeśli już kupujesz nową antenę to warto dołożyć 20-30 zł za nowy konwerter. Jeśli jeszcze zechcesz oprócz cyfry oglądać astrę to będziesz potrzebował drugi konwerter + przełacznik diseq lub monoblock z wbudowanym diseq.

dlaczego potrzebujesz monoblock z wbudowanym diseq?
przecierz philipsy hd mają diseq z tego co wyczytałem na forum. Albo coś zle zrozumiałem. Planuje czasowo wziąsc ten box. Jak to właściwie jest? wystarczy monoblock czy potrzebuje kupic jeszcze przełącznik?
Aha, może ktoś sie orientuje czy antena 80cm monoblock jest jest odpowiednia do odbioru cyfry hd z uk?
 

maszek

New member
Bez reklam
gregoo8 napisał:
Nie wiem, ile lat ma Twój osprzęt antenowy, ale jeśli już kupujesz nową antenę to warto dołożyć 20-30 zł za nowy konwerter. Jeśli jeszcze zechcesz oprócz cyfry oglądać astrę to będziesz potrzebował drugi konwerter + przełacznik diseq lub monoblock z wbudowanym diseq.

dlaczego potrzebujesz monoblock z wbudowanym diseq?
przecierz philipsy hd mają diseq z tego co wyczytałem na forum. Albo coś zle zrozumiałem. Planuje czasowo wziąsc ten box. Jak to właściwie jest? wystarczy monoblock czy potrzebuje kupic jeszcze przełącznik?
Aha, może ktoś sie orientuje czy antena 80cm monoblock jest jest odpowiednia do odbioru cyfry hd z uk?
To nie ja potrzebuję monobloka, jeśli chodzi o ścisłość. To była podpowiedź dla @karoo.:)
Są dwa rozwiązania: 1.Podłączasz tuner pod przełącznik a do przełącznika dwa konwertery (jeden na HotBird a drugi tzw "zez" na Astrę) 2.Podłączasz tuner na monoblocka (ma wbudowany przełącznik).
W każdym z tych przypadków, jeśli tuner jest odpowiednio ustawiony będzie np. dla satelity Hotbird wysyłał sygnał sterujący diseqA a dla Astry diseqB.
pozdrawiam
 

valdi

New member
karoo napisał:
A czy taki konwerter jest również dobry do odbioru Hd( tylko Canal+ FILM , Sport HDi NG HD) ? Konwerter GI-201 Platinum X http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=23&id=656

Może znacie lepsze konwertery single( które działają z HD)


Pozdro!!!

Kolego coś sie uwisił tego HD
wszystkie konwertery które maja odpowiednie pasmo nadaja sie na HD
patrz na stratność ewentualnie na nateżenie pradu zalecam < lub = 0,2 dB
 

lidl

New member
No z tym przekazem HD i konwerterami to czasem może być inaczej.
Z tego co doczytałem to przekazy HD są często dosyłane w modulacji 8PSK zamiast QPSK standardowych dosyłów. Przy wyszukiwaniu ręcznym w Humaxie można zresztą wybrać czy wyszukujemy z modulacji QPSK (DVBS) czy 8PSK (DVBS2). Te modulacje są też stosowane w lepiej mi znanej technologii WiFi - sieci bezprzewodowych. Zmiana tych modulacji powoduje zmianę wymagań dotyczących parametru c/n odbioru sygnału. Dodatkowo przy odbiorze QPSK i 8PSK zmieniają się wymagania dotyczące stabilności fazowej oscylatorów odbiornika - w tym wypadku chodzi o stabilność fazową oscylatora konwertera.
Mogą być więc poważne różnice w odbiorze DVB-S i DVB-S2 przez różna konwertery. Moim zdaniem dla DVB-S2 należy unikać konwerterów no name i innych na których piszą niewiarygodne parametry 0,1 dB. W te parametry czy nawet 0,2 dB nie wierzą nawet sprzedawcy. Zresztą producenci no name piszą szumy do 0,2 czyli taki marny konwerter na 2 GHz zakresu który odbiera te 0,2 dB ma dla 2% pasma i to jeden konwerter na kontener jak sądzę.
 

misiom1

New member
Tuner + nagrywarka hdd

Witam
Posiadam od wczoraj tuner phillipsa hd, mam też nagrywarke z hdd lg rh7900mh z dyskiem 250gb. Przy próbie nagrania canal+ hd który jest w 16:9 na nagrywarce są czarne paski z góry i z dołu, jak nagrywałem z astry jakiś muzyczny kanał to ścinało boki. Zna ktoś może rozwiązanie aby nagrywało pełny obraz 16:9 bez pasków? Nagrywarka ustawiona 16:9, podłączona z dekoderem wysokiej jakości kablem scart.
Z góry dzięki z odp.

Pozdrawiam
 

lucius

New member
Stało się w końcu...
Zniknęły słynne niebieskie paski ("blue line") na kanałach TVN-u!!!
To tak do wiadomości użytkowników Philipsów HD:)
 
Ostatnia edycja:

k0gi

New member
ja tak czytam i czytam i juz jestem MAXYMALNIE zamotany, im wiecej postow tym bardzej juz nie wiem co i jak.


BŁAGAM poradzcie tak bez owijania w piekne opisy, jaki zestaw sobie rąbnąc żeby oglądac Cyfre+ z dobrym obrazem HD ale i SD, zeby nei miec za wielu problemow i zagadek

powiedzmy ze moge wydac sporo, ale oczywiscie nie chce wydawac fury pieniedzy


jaki tuner?
jaka antena itd itp.

jesli ktos moze niech wpisze, konkretnie - moim zdaniem super zestaw do Cyfry+ HD to - Tuner - Antena i inni ;)



dziękuje
 
Do góry