Dekoder do Aster City w Warszawie.

okuka67

New member
Witam.
Zadawałem już to pytanie ale pomyłkowo w innym dziale, może dlatego nikt nie odpowiedział. Sprawa dotyczy dekodera cyfrowego dawanego z pakietem Basic+. Jest to Mototola DVi1000, dziadostwo jakich mało:
1. brak wyjścia cyfrowego audio.
2. brak możliwości posortowania programów - zgroza !!!
3. pilot pożal się Boże, niekktóre przyciski trzeba prawie zmiażdżyć, żeby zadziałały.

I tu moje pytanie: czy jest możliwość zastosowania innego dekodera bez powyższych wad, który będzie działał w AsterCity? Technik instalujący urządzenie twierdził, że nie, ale oni różne rzeczy gadają, więc wolę sprawdzić w niezależnych źródłach.

Za wszelkie info z góry dziękuję.
 

zaslav

New member
Raczej nie - do odbioru cyfrowego w aster potrzebne sa jeszcze uprawnienia a te przypisane sa do dekodera. Bez nich nic nie odbierzesz - a tu nie ma zadnej karty ktora mozna by przelozyc do innego dekodera . Co do pilota - wymien. Ja nie mam takiego problemu. Generalnie zgadzam sie z tym ze ten dekoder to badziew okrutny
 

okuka67

New member
Z pilotem poradziłem sobie, bo mam uniwersalnego Logitech 555, steruje wszystkim co się da. Ale brak wyjścia cyfrowego audio i sortowania programów to ciężka porażka. Na infolinii coś bąkają, że w przyszłym roku będą wprowadzać kanały HD i w związku z tym nowe dekodery, pewnie też dodatkowe opłaty za to, o czym już nie mówią. Szkoda, że nie można innego sprzętu użyć, bo generalnie oferta programowa dobra, jakość odbioru też ok, tylko wygoda obsługi kiepska.
 

jaceksobczak

New member
Oferowanie abonentom dekodera cyfrowego bez cyfrowego wyjścia audio to kompromitacja. Wspłóczuję ! Ja na szczęście mam cyfrową vectrę i z przyjemnością mogę oglądać i słuchać na kinie domowym dźwięk DD5.1
 

mal

New member
A jakz nagrywarką

Ja też mam cyfrową aster i mam pytanie jak czy da sie jakoś podłączyć nagrywarke by nagrywać z kanłu jedengo a oglądać drugi .
Oczywiście chodzi mi o kanały cyfrowe.

Pozdrawiam
 

Holt_

New member
Bez reklam
mal napisał:
Ja też mam cyfrową aster i mam pytanie jak czy da sie jakoś podłączyć nagrywarke by nagrywać z kanłu jedengo a oglądać drugi .
Oczywiście chodzi mi o kanały cyfrowe.

Pozdrawiam


nie. Mozesz tylko jednocześnie oglądać analogowy a nagrywać cyfrowy .
 

okuka67

New member
Możesz co najwyżej nagrywać 1 cyfrowy, a oglądać w tym czasie analogowe zmieniając kanały w tv, oczywiście wcześniej trzeba w tv zaprogramować analogowe.
 

Holt_

New member
Bez reklam
okuka67 napisał:
bo generalnie oferta programowa dobra, jakość odbioru też ok,.

niby tak...aczkolwiek....

Zauważyłem u siebie pewne cięcia się dźwięku po mniej więcej 1 godzinie używania dekodera, zwłaszcza na programach z pakietu Canal Plus, ale nie tylko. Tak jakby dekoder się leko przegrzewał...nie wiem, czy ktoś jeszcze to zauważył u siebie.
 

Holt_

New member
Bez reklam
zaslav napisał:
Tez to zauwazylem. Pomaga twardy reset tzn wyłączenie kabla z tylu. CZasem wylaczenie trzeba powtórzyc.

u mnie pomaga nawet chwilowe zwykłe wyłączenie pilotem...a nawet czasami zwykła chwilowa zmiana kanału na dekoderze.
 

zaslav

New member
A u mnie nie. A jak juz mocno rwie dzwiek to jeszcze reaguje z opóźnieniem na pilota. W skrajnych przypadkach resetuje sie. Dekoder byl juz wymieniany - nie pomoglo. Na szczescie dzieje sie to rzadko - raz na kilka tygodni
 

Holt_

New member
Bez reklam
czyli najwyraźniej taka przypadłość dekodera Motoroli.

Mam nadzieję, że jak najszybciej zaczną go wymieniać na coś innego z HD, byle nie na podobny badziew.....
 

qura12

Member
Bez reklam
ehh.. niestety też będe musiał wziąść ten badziew bo na analogowej nie ma już Mtv hits, 2 i dance a na nich mi najbardziej zależy... tylko mam mały problem nie mam gdzie tego pudła postawić... mam nadzieję że wymienią mi to na coś z hd i przede wszystkim mniejszego :) a co do sterowania tym złomem czy będe mógł zaprogramować pilota od mojego tv (szajcung 32r82b) żeby przerzucał kanały?? bo i tak mam już za dużo pilotów... jak dojdzie następny to masarka.... a jeszcze jedno pytanie do was, czy moge postawić ten złom pionowo? bo innaczej nie ma szans żeby wszedł mi na pułke...
 

p0is0n

New member
panowie, a jakie zlacza video maja set top boxy w aster city?
mam nadzieje, ze cos wiecej niz eurozlacze...

prosba do uzytkownikow innych set top boxow niz motorola dvi1000 o informacje.

z gory dzieki
 
Do góry