Dead Space

dienekes' shade

New member
Ja nie mam pojęcia o "faktycznym stanie" ? Uh, i to pisze człek, który uważa, że gametrailers jest obiektywny :mrgreen: Gratuluję, osiągnąłeś najwyższy stopnień abstrakcji :eek:k:Ciebie oceniłem po tym, co piszesz, mogę się mylić. Miast się zaperzać, proponuję prześledzić historię wpadek sprzedajnych recenzentów z gt (przykład z GRIDem już zasz), dokonać choćby pobieżnej analizy schematu jakimi oceniane są gry i wtedy (dobrowolnie, a jakże) posypać głowę popiołem.

IMO, o ile w ogóle ktoś potrzebuje recenzji gier, dobrym miejscem jest IGN :eek:k:Mam do nich najwięcej zaufania. gametrailers jest jedynie najlepszym źródłem gameplay' u w znośnej rozdzielczości.

@ drosophilia: 8,8 to faktycznie niezły wynik, ale jak zobaczysz jakie tytuły uzyskiwały na gametrailers.com niemal pełną 10tkę, pojmiesz o co mi chodzi.

Kończę, z mojej strony, ten offtop. Wypacz OP ;)
 
Ostatnia edycja:

dienekes' shade

New member
Jeśli serwis, który w sposób karygodny okłamuje użytkowników sieci choćby raz (vide GRID), jest w Twoim mniemaniu wiaryodny i obiektywny, gratuluję rozpoznania:eek:k:IMO, taki nie jest i zdania nie zmienię.
 

Ogr

New member
Bez reklam
Panowie z samego rana żona odebrała przesyłke DEAD SPACE:D :D :D :D Kolesie z PSX EXTREME postarali sie BRAWOOOOOO!!!!!!!!
Dopiero rozpakowałem za 2 godziny pierwsze odczucia z gry opisze w tym poscie ;)
P.s Panowie przypominam ze MGS4 który dostał noty 10/10 jak dla mnie jest porazka roku ;) no moze jeszcze cos go pobije heheh:D :D :D
 
Ostatnia edycja:

Alucard1984

New member
There's no help coming... Właśnie oderwałem się na kilka minutek od konsoli by podzielić się moimi wrażeniami z tej cudnej produkcji ! Dokładnie tak , już mam tą gierkę ! Dziś ku mej radości dostałem w swoje łapki świeżą kopię prosto z Hong Kongu. Na pierwszy rzut oka gra prezentuje się naprawdę nieźle. Z każdą minutą coraz mocniej nasiąka się klimatem opuszczonej bazy. Już sam początek sprawia że serducho szybko bije. Co prawda zaraz się podniosą głosy że to nie FEAR itp. ale moim skromnym zdaniem EA zapodało nam cud survival w kosmosie, który spokojnie bije w/w produkcję! Kilka uwag na początek. Po pierwsze gra supportuje 1080 p !!! Tak moi drodzy, można cieszyć oko w najwyższej rozdziałce co mnie mile zaskoczyło. Sama muzyka i nastrój to solidne 9 może nawet 9.3 na 10 . Trzeba mieć jednak na uwadze, że prawdziwe doznania są dostępne dopiero po podłączeniu słuchawek. I to nie jakiegoś pseudo high end tylko tych lepszych firm. Osobiście używam Senhow hd 555 i do tej pory mimo, że na ekranie mam save screen to wciąż w mojej główce krąży motyw z gry. Chętnie podzieliłbym się z wami smaczkami jakie napotkałem do tej pory, aczkolwiek popsułbym wasze późniejsze doznania. Mogę tylko powiedzieć, że rozwiązania typu interaktywne menu, które pokazuje się nam obok Isaaca oraz filmiki jak rozmawiamy z resztą załogi powlają ! Gra sporo zyskała dzięki temu rozwiązaniu. Sama walka to cud, miód i orzeszki!! Nie ma tu bezmyślnego walenia po potworkach tylko precyzyjnie rozczłonkowanie co wygląda wybornie, szczególnie jak naciera na nas np 3, można spowolnić dwóch odcinając po jednej nóżce i trzeciego dobić w międzyczasie ;) Dopiero mam podstawowy przecinak ale już znalazłem power upy które dopakowały w nim szybkość strzelania i damage jaki zadaje :) Co tu jeszcze ... Mógłbym walnąć recke na kilkanaście stronic... Ale ponawiając cytat "There's no help coming" , poprostu trzeba mieć ten tytuł. Jak dla mnie to najlepiej wydane 144 zł w przeciągu ostatnich 3 miechów, poza LBP Holy Quran Edit (pozdro Dienekes) :D . I Pamiętajcie, że prawdziwe smaczki odkryjecie odpalając ja w full hd i na słuchawkach. Inny config nie zawiedzie aczkolwiek nie odda w pełni klimatu DEAD SPACE . na koniec ocena ... grafika 9.2, muza 9.3, miód 9.5 ! Nie czekajcie tylko przytulcie najlepszy survival tego roku i... see ya in dead space !;D
 
Ostatnia edycja:

Carbon_

New member
Bez reklam
dienekes' shade, jak zwykle oparłeś swoje wywody na merytorycznych argumentach. To samo mogę napisać w drugą stronę.

Recenzje są często kupowane na wielu serwisach i wie o tym każdy.


dienekes' shade napisał:
Ja nie mam pojęcia o "faktycznym stanie" ? Uh, i to pisze człek, który uważa, że gametrailers jest obiektywny. Gratuluję, osiągnąłeś najwyższy stopnień abstrakcji. Ciebie oceniłem po tym, co piszesz.
Pozwól więc, że teraz ja ocenię co piszesz Ty:

dienekes' shade napisał:
gametrailers. com obiektywny? Człowieku, z jakiej planety przybywasz?
dienekes' shade napisał:
8,8 to faktycznie niezły wynik, ale jak zobaczysz jakie tytuły uzyskiwały na gametrailers.com niemal pełną 10tkę, pojmiesz o co mi chodzi.
dienekes' shade napisał:
IMO, o ile w ogóle ktoś potrzebuje recenzji gier, dobrym miejscem jest IGN. Mam do nich najwięcej zaufania.
dienekes' shade napisał:
Proponuję prześledzić historię wpadek sprzedajnych recenzentów z gt, dokonać choćby pobieżnej analizy schematu jakimi oceniane są gry i wtedy (dobrowolnie, a jakże) posypać głowę popiołem.
Przeanalizujmy więc, dokonajmy analizy, przekonajmy się ile to gier (i jakie) "uzyskały niemal pełną 10tkę" od GT, a które zostały nieobiektywnie ocenione oraz sprawdzmy, jakie oceny uzyskały te samy gry od IGN, który rzekomo jest dla ciebie najbardziej obiektywny (dla mnie zresztą też).
Oto lista wszystkich najwyżej ocenionych przez GT w ich historii pozycji wypisanych chronologicznie. Z lewej ocena GT, z prawej (po "/") ocena IGN:

1. Ghost Recon: AW GT 9.9/IGN 9.2
2. Grand Theft Auto IV 9.8/10
3. Super Mario Galaxy 9.8/9.7
4. Halo 3 9.8/9.5
5. Legend of Zelda: TP 9.7/9.5
6. Resident Evil 4 9.6/9.8
7. Metroid Prime 3 9.6/9.5
8. Mass Effect 9.6/9.4
9. Guitar Hero II 9.6/9.4
10. BioShock 9.5/9.7
11. GTA: San Andreas 9.5/9.9
12. Elder Scrolls IV 9.5/9.3
13. Splinter Cell 3 9.5/9.6
14. God of War II 9.5/9.7
15. Call of Duty 4 9.4/9.4
16. MP2: Echoes 9.4/9.5
XX. Dead Space 8.8/8.7

Nie wiedzę tutaj praktycznie żadnych różnic w ocenach. Jak widać "nieobiektywny" GT i obiektywny IGN ocenili te same gry niemal tak samo. Wnioski na temat tego co pisałeś niech każdy wyciągnie sobie sam. Mnie pozostaje tylko dodać..
dienekes' shade napisał:
Gdyby niewiedza i ignorancja sprawiały bół, wiłbyś się teraz w konwulsjach


dienekes' shade napisał:
jest w Twoim mniemaniu wiaryodny i obiektywny, gratuluję rozpoznania
dienekes' shade, Ty już gratulowałeś mi "niewiedzy", "ignorancji" itp. rzeczy. A ja wykazałem Ci, że nie masz pojęcia o rzeczach, na temat których się wypowiadałeś (vide GT i IGN). Gdzie te pozycje, które "uzyskały niemal pełną 10" i zostały nieobiektywnie ocenione? Gdzie różnica w ocenie w stosunku do IGN, który rzekomo dla Ciebie jest obiektywny? Kończ i wstydu sobie oszczędź..

EOT
 
Ostatnia edycja:

Ogr

New member
Bez reklam
Alucard1984 napisał:
There's no help coming... Właśnie oderwałem się na kilka minutek od konsoli by podzielić się moimi wrażeniami z tej cudnej produkcji ! Dokładnie tak , już mam tą gierkę ! Dziś ku mej radości dostałem w swoje łapki świeżą kopię prosto z Hong Kongu. Na pierwszy rzut oka gra prezentuje się naprawdę nieźle. Z każdą minutą coraz mocniej nasiąka się klimatem opuszczonej bazy. Już sam początek sprawia że serducho szybko bije. Co prawda zaraz się podniosą głosy że to nie FEAR itp. ale moim skromnym zdaniem EA zapodało nam cud survival w kosmosie, który spokojnie bije w/w produkcję! Kilka uwag na początek. Po pierwsze gra supportuje 1080 p !!! Tak moi drodzy, można cieszyć oko w najwyższej rozdziałce co mnie mile zaskoczyło. Sama muzyka i nastrój to solidne 9 może nawet 9.3 na 10 . Trzeba mieć jednak na uwadze, że prawdziwe doznania są dostępne dopiero po podłączeniu słuchawek. I to nie jakiegoś pseudo high end tylko tych lepszych firm. Osobiście używam Senhow hd 555 i do tej pory mimo, że na ekranie mam save screen to wciąż w mojej główce krąży motyw z gry. Chętnie podzieliłbym się z wami smaczkami jakie napotkałem do tej pory, aczkolwiek popsułbym wasze późniejsze doznania. Mogę tylko powiedzieć, że rozwiązania typu interaktywne menu, które pokazuje się nam obok Isaaca oraz filmiki jak rozmawiamy z resztą załogi powlają ! Gra sporo zyskała dzięki temu rozwiązaniu. Sama walka to cud, miód i orzeszki!! Nie ma tu bezmyślnego walenia po potworkach tylko precyzyjnie rozczłonkowanie co wygląda wybornie, szczególnie jak naciera na nas np 3, można spowolnić dwóch odcinając po jednej nóżce i trzeciego dobić w międzyczasie ;) Dopiero mam podstawowy przecinak ale już znalazłem power upy które dopakowały w nim szybkość strzelania i damage jaki zadaje :) Co tu jeszcze ... Mógłbym walnąć recke na kilkanaście stronic... Ale ponawiając cytat "There's no help coming" , poprostu trzeba mieć ten tytuł. Jak dla mnie to najlepiej wydane 144 zł w przeciągu ostatnich 3 miechów, poza LBP Holy Quran Edit (pozdro Dienekes) :D . I Pamiętajcie, że prawdziwe smaczki odkryjecie odpalając ja w full hd i na słuchawkach. Inny config nie zawiedzie aczkolwiek nie odda w pełni klimatu DEAD SPACE . na koniec ocena ... grafika 9.2, muza 9.3, miód 9.5 ! Nie czekajcie tylko przytulcie najlepszy survival tego roku i... see ya in dead space !;D
WSZYSTKO SIE ZGADZA z MAŁYM ALE grafa 720p !!! Nie widzę innej opcji jak 720p na okładce gry ,mam wersje Polską .Grafa fajna tylko krawedzie poszarpane dosyc mocno (ciekawe jak w xbox360?)Gra ma klime o tak ,fajne sterowanie !!!!! Pograłem 30 minut i juz wiem ze chce dalej i dalej :D Obcy paskudni ,dzwiek pierwsza klasa ! To tyle jak na 30 minut ;)
Ps juz bardziej mi sie podoba jak całe MGS4 hehehe
 

Alucard1984

New member
to moja wersja z 3 regionu ma lepsza grafe ? joke ;D nie no powaga moge zrobic fote mojego opakowania , jest tam 1080 p ;D btw. jestem na 3 chapterze i gra WYMIATA ! a co w niej cudnego... PRZECINAK LINIOWY !! jesus co za boski gnat ! wyskakuje mi takie gowno z trzema mackami to co robie ? siek jeden pocisk i wszystkie leza na ziemi ! cudo ale ma cholernie drogie naboje !! 2 tysiaki za 2 naboje. genialna zabawka jak naciera kilka kupa to tniesz ich jak w maselko ;D pozdro ogrze i wracam na statek bo ciagnie mnie jak magnez!! nie wierze w to co mowie ale ta gra skutecznie odciagnela mnie od LBP ! ;D SZOOOOK ;D
 

dienekes' shade

New member
Carbon_ napisał:
dienekes' shade, Ty już gratulowałeś mi "niewiedzy", "ignorancji" itp. rzeczy.
I pogratuluję raz jeszcze, jeśliś takiś łasy. Gdybyś wiedział o przekręcie gametrailers z Assasins' Creed, GTA IV i wreszcie GRID, o którym pisałem już dwukrotnie :rolleyes:, nie broniłbyś tego serwisu. Najwyraźniej o tym nie wiesz, bo nie widziałeś tych materiałów, zaś jeśli byłeś świadkiem w/w manipulacji i wciąż uważasz ,że gt są wiarygodni... Cóż :rolleyes:

Gdybyś posiadł te informacje, oszczędziłbyś sobie tego zestawienia, które, jak to ująłeś "wykazało" jedynie to, że najwyraźniej się nudzisz i masz zbyt dużo wolnego czasu.

Niemal 10, które miałem na myśli to 9.8 dla HALO 3.

Wracając, w końcu :rolleyes:, do tematu - chyba wiem o czym jutro Alucard będzie rozprawiał cały dzień w pracy :mrgreen: Zazdroszczę Wam Koledzy ;)
 
Ostatnia edycja:

klopsik1988

New member
A o co chodzilo w tej manipulacji z Gridem? I pytanie co do Dead Space, to jakim cudem kupiles to tylko za 140 zł ponad? W kazdym razie gratuluje. I nie mówicie ze 8.8 to zła ocena bo ja na Game Trailers osobiscie wyzszej nie widziałem ale od paru miesiecy ich ogladam dopiero. Mówicie z sa nie wiarygodni bo dali tylko 8.8 a za wiarygodniejsze uwazacie IGN które dało chyba 8.7 czyli mniej. Po zatym oczywiste jest ze nie dali wyzej dlatego ze to jest tytuł nie do gry przez xbox live. Od kat na konsolach wprowadzono powszechna opcje gry przez net to zaczeto tylko sie podniecac grami na multi i tylko tym dawac najwyzsze noty i dlatego ja zawsze n to biore poprawke bo nie grałem do tad za wiele przez xbox live choc mam dostep do niego. Zwyczajnie nie jara mnie strzelanie sie z innymi ludzmi tak by przekladac je ponad dobry single ze swietna fabula i klimatem, choc nadal licze ze wrescie jakas gra spowoduje umnie ze polubie multi. Byc moze Gears Of War 2.
 
Ostatnia edycja:

dienekes' shade

New member
Gametrailers zrobiło porównanie grafiki z gry GRID w wersji na ps3 i x boxa 360. Poprzez prezentowane materiały serwis chiał wykazać, że wersja na x boxa jest nie tylko dużo ładniejsza i płynniejsza, ale ma też lepszą fizykę kolizji. Musieli się mocno tłumaczyć, bo zarówno materiał pochodzący, (wg gt) z ps3, jaki i x boxa, pochodził tak naprawdę z gameplay' u z... tak, Playstation 3. Chcieli ponownie oszukać graczy. Nie wyszło :twisted:

Naturalnie, szybko przystąpili do tuszowania tej porażki, ale nie tak dawno temu, można jeszcze było upolować ów materiał na youtube' ie.

To dlatego nie są wiarygodni (plus blamaż z GTA IV, czy AC), a nie dlatego, że dali tej grze 8.8. Po prostu, mając na względzie powyższe, niezależnie od tego, jakąwystawią grze ocenę, ja nie będę brał jej pod uwagę.

Uważam, że nota 8.8 dla DS, który jest cokolwiek świeżym tytułem, to mało w porównaniu do 9.8 dla odtwórczego HALO 3. W wartości bezwzględnej, 8.8 nie jest już takim słabym wynikiem.
 

Alucard1984

New member
koszta jakie poniosłem to odpowiednio : 84 zł za grę około 40 za przesyłkę i 20 za ubezpieczenie ;D i takim to cudem dostałem jako pierwszy grę. Podejrzewam, że jestem w ścisłej elicie osób, które dorwały DS tak wcześnie w Polsce ;D wracając do tematu bo widzę ze koledzy prawią o jakichś dyrdymałach a to ścisły topic o grze a nie o jasiu i małgosi... JESTEM W 4 CHAPTERZE , yeah ;D odkładam pad by za szybko nie skończyć tej gierki ;D jak przejde to pewnie pofatyguje się o reszte trophies dla platynki ! ;p gra zdecydowanie zasługuje na conajmnie 9.2 za całość. Ogólnie rzecz biorąc Isaac i jego przygoda to jest to czego szukałem od kiedy kupiłem ps3! pozdro
 

klopsik1988

New member
No to niezła wtopa... i jak tu nie wierzyc ze niektórzy chca niszczyc ps 3. Ja swoje wiem ze obie konsole maja super gry , sony mniej ale ma blu-ray a ja kinoman wiec z czasem ps 3 dokupie tez. Co do Halo 3 tez siw zgadzam, single byl tylko dobry. Gdyby to była zwykla gra to by człowiek uznał ja za 100% udana ale ze to mial byc mega wielki hit to bylem zawiedziony, Takie levele jak te co sie lazi w jaskiniach tych jakis stworków co sa jakby plaga to porazka. Rozumiwem ze samu multi moze wciagac ale na boga to zwykle Halo 2.5. AC był piekna gra ale za mnotonny, system walki dla mnie był nie dopracowany a moze tez ja nie do konca go opanowałem ale mniejsza z tym bo to nie gl owna wada. Najgorsze ze nic fbuły nie rozumiałem, mogli choc dac opcje napisów. Angielski znam dorze ale w tej grze mnie jakos przerastała narracja. Pote oczywicie wydano wersje PL ale juz 2 raz dla PL nie kupie. Moze do nowego TV dla plepszenia wrazen kiedys by zobaczyc jak na super sprzecie ta gra wyglada... moze. AC moim zdaniem podobnie jak Halo 3 padło ofiara Hype'u. Oczywiscie obie gry majja swoich zagożałych zwolenników którzy maja do tego prawo. Jesli ktos bardzo chciał gry w takich realiach to nie dziwne ze mimo wszystko welbi AC. A z zachwytem nad GTA 4 i ogólnymi ocenami 9-10 sie zgadzam bo mnie gra nie zawiodła , San Andreas nie podobalo mi sie bardzo bo było zbyt przerysowane nawet jak na GTA. Tu zabawy modelami koparek i helikopterów, tu zaraz zwykły murzyn umie latac samolotem pasazerskim. Ma wile a pomaga jakims pajaca jak sługus. Całkowity nie ład i brak klimatu przynajmniej nie dla białego. Miała ta gra duze plusy oczywiscie ale byla nudna i dac jej 8 mogłem. GTA 4 to był powrót do 3 która byla najlepsza bo wprowadzila serie w 3D. Brakowało ciut wiecej zieleni i otwartego terenu jak z San Andreas ale generalnie było super. Z seria GTA jest cos dziwnego ze z kazda kolejna generacja czegos ubywa lub zwyczajnie nied aje sie wszystkiego od razu by miec co dac do nastepnej czesci. np. w GTA 3 byl juz algorytm lotu skoro policja latała helikopterami ale nikt nam nie raczyl dac juz wtedy helikoptera. Podobnie znikły o ile dobrze pamietam motocykle choc przy przeskoku w 3D bylo to bardziej usprawiedliwione. Przy GTA 4 duzo rzecz wywalono, typu skok na spadochronie , nurkowanie , jazda samemu pociagiem. Zapewne specjalnie by moc to znów dac jako nowosc w nastepnej odsłonie serii. Ale do klimatu GTA 4 tych rzeczy brak nie raził a i bez nich byla dobra wiec wybazam Rockstar ze sobie cos zostawiają na potem. Generalnie tylko GTA 4 i Call off Duty 4 i Bioshck z zapowiadanych mega hitów i moze jeszcze Mass Effect i MGS 4 w odstepie ostatniego roku naprawde spełniały oczeiwania prawie w całosci. Reszta to gry "tylko" bardzo dobre. Ciekawe co jeszcze zawiedzie nas z nadchodzacych gier. Stwiam ze Resistance 2 bedzie przereklamowane, Prince of Persia , Call of Duty 5 i moze Mirror's Ede ale mam nadzieje ze ta ostatnia nie, po prostu do tej mam male watliwosci a do reszty spore. Sory za duzy off topic ale chciałem skonczyc mysl.
 

klopsik1988

New member
To widze wysyłka kosztowała cie na równi z sama grą:) A masz ja w opakowniu czy sama płyta? KOlega wczesniej zwracał uwage mi ze nie powinienem Cie pytac z kad gre masz bo pisales ze HG ale ja sadziłem ze kazdy sie domysli ze pytam o konkrety a nie kraj.... Równie dobrze mogło pprzeciesz Ci chodzic o to ze kupiłes ja w Polsce a pochodzi z Hong Kongu... Wielu z allegro pisze z kad bedzie wysylka ale kupujemy bardziej od kogos z Polski a z kat on t sciaga to jego sprawa.
 

Alucard1984

New member
klopsik1988 napisał:
To widze wysyłka kosztowała cie na równi z sama grą:) A masz ja w opakowniu czy sama płyta? KOlega wczesniej zwracał uwage mi ze nie powinienem Cie pytac z kad gre masz bo pisales ze HG ale ja sadziłem ze kazdy sie domysli ze pytam o konkrety a nie kraj.... Równie dobrze mogło pprzeciesz Ci chodzic o to ze kupiłes ja w Polsce a pochodzi z Hong Kongu... Wielu z allegro pisze z kad bedzie wysylka ale kupujemy bardziej od kogos z Polski a z kat on t sciaga to jego sprawa.


szanowny klopsiku piszemy SKĄD nie "z kad" tym bardziej "z kat" nie pasuje ;p a tak wracając do tematu to dostałem oryginalnie zapakowaną grę w śliczne pudełko z hologramem i oryginalnie zafoliowane z paseczkiem sony! jest taki koleś pro gamer 88 na ebay . Te gry mniej nakręcone jak ds chodzą nówki za 80 zeta co z przesyłką wychodzi jakieś 40 zeta mniej od tego w kraju plus mam te gry wcześniej niż inni ;D Ogólnie rzecz biorąc GIT !!!
 

Alucard1984

New member
ofcourse trzeba mieć konto PAY PAL ;) a co do twojego wywodu o grach to ja nie kupiłem gta 4 i raczej nigdy nie kupię ... może jak nie będzie totalnie w co grać to łyknę ten tytuł dla nabicia trophies i tyle... Do tej pory nie mogę przestać myśleć o Dead Space... Albo jestem jakiś dziwny albo to naprawdę świetna produkcja bo w ogóle nie mam ochoty załączyć LBP tylko myślę żeby usiąść do DS :) Teraz dorwałem Piłę i Miotacz Ogni ... nowe zabawki dla inżyniera YEAH ;p
 

Ogr

New member
Bez reklam
Moja wersja PAL PL ma na okładce 720p i taką wybiera konsola automatycznie ;) :rolleyes:
Gra DAJE DUZO FRAJDY ,NA POZIOMIE HARD MASAKRA.Fajny model sterowania !Trzymam gre na weekend, wiec daleko nie przechodze:mrgreen:
 
Do góry