DD5.1 w cyfrowej TV naziemnej?

kempa007

New member
Witam,

Mamy pytanko od jakiegos czasu w Wawie dostepny jest kanal HD Test TVNu. Na Wikipedii znalazlem informacje, ze miedzy innymi Taniec z Gwiazdami jest nadawany w DD5.1. Niestety wczoraj dekoder w amplitunerze nie zalaczyl sie. Czy TzG jest nadawany z dzwiekiem DD5.1? Ewenaulnie czy na TVNie jest jakis program w DD5.1?
 

lepp

New member
Bez reklam
Kilka produkcji TVN nadaje w DD 5.1 na pewno TzG i You can dance. Z satelity cała reszta również leci w DD tylko, że 2.0. Spróbój wybrać rodzaj dźwięku, z satelity nadają w 2 ścieżkach. może "po ziemi" jest tak samo.
 

kempa007

New member
Hmmm. TV to Sony 40X3500 w ustawieniach audio mam do wyboru albo glosnik albo zestaw audio na obu nie dzialal DD5.1 jest jeszczE jakas opcja Force Surround czy jakos tak. TV jest podlaczony do amplitunera przez kabel optyczny. No nic skoro leci w DD5.1 to bede wlaczyl dalej przy okazji z ustawieniami. A na hot birdzie jest jakis kanal na ktorym mozna przetestowac DD5.1?
 

kempa007

New member
... i jeszcze jedno pytanko, poniewaz chwilowo mam gowniany dekoter z C+. Czy dzwiek dd5.1 po kablu scart przejdzie?
 

kempa007

New member
Witam,

Powracam do tematu bo cos mi sie nie podoba w tym calym DD. Zostanmy narazie przy TV naziemnej. Gdzies wyczytalem, ze Teraz albo nigdy (teraz leci w tv) tez jest nadawane w DD5.1, niestety caly tvn leci mi po PCM. Gdy przelaczam sie na TVP Sport lub inna stacje TVP cyfrowa mam DD 2.0. Czy ktos sluchal juz z TV naziemnej jakiegos programu w DD5.1?
 
Do góry