dd.5.1 dekoder "N" --> tv--> amplituner

woytex2

New member
Witam mam pytanie do szanownych kolegów , czy jest szansa na odbieranie dzwieku DD 5.1 z dekodera enki . Sygnakl wychodzi z dekodera enki idzie przez hdmi do telewizora , z telewizora optykiem do amplitunera .

INACZEJ RACZEJ CIEZKO BEDZIE PODLACZYC W TELEWIZORZE JEDNO WYJSCIE OPTYCZNE , W AMPLITUNERZEZ JEDNO WEJSCIE.

Dodam ,że mam pojecie mniej wiecej jak ma byc poustawiane , po spieciu kablem optycznnym dekodera enki i amplitunera dolby digital dziala .

TV SAMSUNG SMART TV EU-40 D6500 PODOBNO WSPIERA DD 5.1 wiec w czym problem ?
 

JackS.

New member
Bez reklam
Witam mam pytanie do szanownych kolegów , czy jest szansa na odbieranie dzwieku DD 5.1 z dekodera enki . Sygnakl wychodzi z dekodera enki idzie przez hdmi do telewizora , z telewizora optykiem do amplitunera .
W ten sposób do amplitunera pójdzie tylko cyfrowe stereo.

Dodam ,że mam pojecie mniej wiecej jak ma byc poustawiane , po spieciu kablem optycznnym dekodera enki i amplitunera dolby digital dziala .
I tak najlepiej zostawić. Ewentualnie połączyć wyjście HDMI dekodera z amplitunerem.

TV SAMSUNG SMART TV EU-40 D6500 PODOBNO WSPIERA DD 5.1 wiec w czym problem ?
To wsparcie nie dotyczy sygnału z wejścia HDMI.
 

woytex2

New member
Dzieki panowie za wpisy wkoncu jakies porzadne forum .
Niestety nie ma zadnego hdmi sprzet dosyc stary , ale jary :) kenwood-krf-v4550d. Jednak poradziłem sobie sam z problemem (samsung dał lekko dupy) :):)

Duzo ogladam filmow przez allshare ,a żona oglada eske wiec chodziło o dzwiek z tv ogólnie , poradziłem jednak sobie po 2 godziach kombinacji alpejskich .

Dla potomnych : jesli nie działa komuś DD 5.1 a koniecznie musi miec dzwiek przepuszczony przez telewizor to trzeba wejsc w ustawienia spidf w telewizorze a drugim pilotem od dekodera latac po kanalach hd az sie trafi na kanal ktory nadaje w 5.1 wtedy staje sie dostepna opcja dolby digital po wlaczeniu jej telewizor juz pamieta i smiga elegancko wszystko, wczesniej byla ona na szaro i nie dało sie zmienic , potej operacji po przelaczeniu na kanal ktory nadaje 5.1 amplituner sam mi sie przelacza na DD , jesli nie nadaje to prologic . Oczywiscie w dekoderze tez trzeba właczyc DD ,ale to jest raczej jasne .
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Dlatego nie tworzy się niepotrzebnych połaczen. Z dekodera wysyła się dźwięk bezpośrednio do ampla
 

woytex2

New member
Kolego ale ja tak nie mogłem , musiał bym za kazdym razem przekladac kabel optyczny raz do tv raz do dekodera ... Jednak udało sie uzyskac 5.1 pomimo ,że dzwiek nie idzie bezposrednio z dekodera tylko przechodzi wczeniej prze tv i dopiero do ampli . Napewno nie w kazdym tv sie da ,ale w tym akurat tak !!.
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
No ale przeciez po HDMI do telewizora tez pójdzie dźwiek z dekodera i to w każdej postaci, a po optyku do ampli
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Nie w tą stronę
Kolega ma dekoder z wyjsciem HDMI oraz Optykiem. HDMI puszcza obraz i dźwiek do telewiozra (i wtedy nie musi wlaczac amplitunera, ktory nie ma HDMI)
lub łaczy dodatkowo optykiem do ampla i ma 5.1. Bez niepotrzebnego posrednictwa telewizora

Jesli koelga che miec tez lepsze audio z telewizji naziemnej to tak, ale w poczatkowym temacie nie ma nic o tym wspomniane, jest dekoder only.
 
Ostatnia edycja:

woytex2

New member
niewiem o co wam chodzi napisalem przeciez ze :

Dzieki panowie za wpisy wkoncu jakies porzadne forum .
Niestety nie ma zadnego hdmi sprzet dosyc stary , ale jary kenwood-krf-v4550d. Jednak poradziłem sobie sam z problemem (samsung dał lekko dupy)

Duzo ogladam filmow przez allshare ,a żona oglada eske wiec chodziło o dzwiek z tv ogólnie , poradziłem jednak sobie po 2 godziach kombinacji alpejskich .

Dla potomnych : jesli nie działa komuś DD 5.1 a koniecznie musi miec dzwiek przepuszczony przez telewizor to trzeba wejsc w ustawienia spidf w telewizorze a drugim pilotem od dekodera latac po kanalach hd az sie trafi na kanal ktory nadaje w 5.1 wtedy staje sie dostepna opcja dolby digital po wlaczeniu jej telewizor juz pamieta i smiga elegancko wszystko, wczesniej byla ona na szaro i nie dało sie zmienic , potej operacji po przelaczeniu na kanal ktory nadaje 5.1 amplituner sam mi sie przelacza na DD , jesli nie nadaje to prologic . Oczywiscie w dekoderze tez trzeba właczyc DD ,ale to jest raczej jasne .
 
Do góry