dB

pawlog

New member
Witam
Chiałem się bardziej obeznanych w temacie kolegów zapytać o jedną rzecz.
Mam zestaw jak w podpisie, jest to moje pierwsze KD wiec nie mam skali porównawczej.
Amplituner ma skale głośności od -83dB do +18dB, i mam wrażenie, że troche cicho gra. Np. przy filmie Quantum of Solace DTS HD 5.1 lub Książe Kaspian DTS HD 7.1 muszę dać ok -20dB żeby dżwiek grał na "przyzwoitym poziomie" (słychać w drugim pokoju).
W trakcie pisania tej wiadomości coraz bardziej wydaje mi się, że chyba jest wporządku jednak proszę o wasze opinie.
 

squad05

New member
moim zdaniem wszytsko jest ok.
Często zależy to od materiału źródłowego. U mnie (zestaw w opisie) dla jednego filmu wystarczy -25 a dla innego ten sam poziom głośności jest przy -15.
 

pawlog

New member
No to super ale powiedz mi w takim razie jesli br5 maja skutecznosc 90 dB to przy +7dB moge je spalić skoro amplituner odlicza od -83dB??
 

squad05

New member
niestety nie wiem czy można to w taki sposób kalkulować. Wydaje mi się jednak że przy -5 twoje uszy nie będą w stanie takiego hałasu znieść.
 

Gohan111

Member
Nie masz się czym przejmować , naprawdę w każdym ampli jest podobnie - u mnie Denon AVR 2105 jest od -70dB do +18dB , poziom 00dB niby pod koniec skali Nie ? Najgłośniej jak kiedykolwiek słuchałem na tym ampli (bardzo głośno- dobrze że nie mam sąsiadów za ścianą) i uważam że mam jeszcze spory zapas mocy :)

Co do spalenia kolumn - to na 100% jeśli za bardzo przesterujesz wzmacniacz zadziała zabezpieczenie i nic się nikomu twoim uszom jak i kolumną nie stanie :)

pozdrawiam !!!
 

macek

New member
Bez reklam
nic nie spalisz mam onkyo 905+MA RS8 w setapie masz podbicie dzwieku do 12 dla kazdego podpietego zrodla.
Nie wiem czy uzywales?
 
Do góry