Data udostępnienia firmware dla modeli 255 i 355 przez koncern Harman/Kardon

diacon24

New member
Prokop napisał:
Tak właśnie napisali na stronie H/K :D
Tak czyli co napisali bo nie zauważyłem tam nic ;D podaj dokładny link , nie róbcie paniki i zamieszania instalować to co na stronie albo ten nowszy co w servisie jak podał blackninja ja mam 97.2.2 i jeszcze nic nie wybuchło :rolleyes: i nie mam żadnych problemów :D :bober:
 

Pablloss

New member
Ok dzięki jeszcze jedno mozgę bezpiecznie podłączyć przez przejściówkę USB>>>RS232 czy lepiej bezpośrednio przez RS 232. Wolał bym przez USB ponieważ RS mam na starym kompie.
 

artur25

New member
ja lecialem po kablu usb-rs i dalo rady bez problemow choc jak przeczytasz watek to pewne osoby mialy problemy z takim kablem :) wiec trudno powiedziec jak bedzie w twoim przypadku napewno rs jest pewnejszy:)
 

Hienka

New member
Skąd ściągaliście nowy firmware? Po przejrzeniu wątku nie udało mi się znaleźć działającego linka...

Jak w ogóle sprawdzić jaki firmware jest aktualnie zainstalowany w amplitunerze, bo za chiny nie mogę uruchomić procedury opisanej gdzieś kilka stron wcześniej. Może ktoś to jakoś łopatologicznie wyjaśnić?
 

Prokop

New member
Bez reklam
diacon24 napisał:
Tak czyli co napisali bo nie zauważyłem tam nic ;D podaj dokładny link , nie róbcie paniki i zamieszania instalować to co na stronie albo ten nowszy co w servisie jak podał blackninja ja mam 97.2.2 i jeszcze nic nie wybuchło :rolleyes: i nie mam żadnych problemów :D :bober:
Jak nic nie zauważyłeś to widocznie wszystko jest ok. Bo przeciez jak kupujesz nowy ampkituner i chcesz zaktualizować oprogramowanie na nowsze a na stronie producenta jest starsze ale z najnowszą datą to wszystko jest ok. Ja nie panikuje ja stwierdzam fakt. Jak ktoś panikuje to jego problem. I kto powiedział (oprócz ciebie), że coś ma wybuchnąć?
 

diacon24

New member
Hienka napisał:
Skąd ściągaliście nowy firmware? Po przejrzeniu wątku nie udało mi się znaleźć działającego linka...

Jak w ogóle sprawdzić jaki firmware jest aktualnie zainstalowany w amplitunerze, bo za chiny nie mogę uruchomić procedury opisanej gdzieś kilka stron wcześniej. Może ktoś to jakoś łopatologicznie wyjaśnić?
przy włączonym ampli wciśnij po kolei 1-2-3-0-OK

http://www.harmankardon.com/DE-DE/Products/Seiten/ProductSupportDetails.aspx?PID=AVR+255/230
 
Ostatnia edycja:

Pablloss

New member
Hienka napisał:
Skąd ściągaliście nowy firmware? Po przejrzeniu wątku nie udało mi się znaleźć działającego linka...

Jak w ogóle sprawdzić jaki firmware jest aktualnie zainstalowany w amplitunerze, bo za chiny nie mogę uruchomić procedury opisanej gdzieś kilka stron wcześniej. Może ktoś to jakoś łopatologicznie wyjaśnić?
naciśnij na pilocie 1230 a potem OK i wyświetli ci sie co masz


o sorrki juz napisaliście :)
 
Ostatnia edycja:

Hienka

New member
Ja tam nie wiem jak to włączyć. Co muszę zrobić, bo jak mam włączony amplituner, to mi leci z niego muzyczka, i za cholerę nie działa powyższa kombinacja. W jakim trybie ma być ustawiony ampek, czy jakoś w menu mam wejść, czy coś?
 

soplus

Active member
Bez reklam
Hienka napisał:
Ja tam nie wiem jak to włączyć. Co muszę zrobić, bo jak mam włączony amplituner, to mi leci z niego muzyczka, i za cholerę nie działa powyższa kombinacja. W jakim trybie ma być ustawiony ampek, czy jakoś w menu mam wejść, czy coś?

Wciśnij na pilocie AVR a potem 1230 i OK lub 1234 i OK.
 

diacon24

New member
Hienka napisał:
Dzięki, ta druga kombinacja działa!

Mam 16-05-2008 02 AFW v0.49.1.1. Bardzo to stare?

Pozdrawiam!
No dość stare ale ze strony hk nie sciagniesz coś maja zwalona ta stronę :szukaj: i szukać nowego update 97.2.2 lub 96.1.1
:rolleyes:
 

and2000

New member
Wrócił H/K z naprawy "pykania"- wszystko OK (mój pewnie był już jednym z ostatnich "pykaczy" na gwarancji). Czapka z głowy przed serwisem z Katowic za solidność i podejście do klienta. Wgrany soft 97.2.2- jeżeli serwis taki wgrywa- to chyba nie ma obaw. Przy okazji: nie pamiętam - czy w starych softach można było ustawić regulację niskich i wysokich osobno dla każdego źródła sygnału? (teraz tak jest)
 

tombalt

New member
aktualizacja firmware

na stronie pojawił się ponownie firmware 97.2.2
zmiana jest w dacie
-poprzednio było 26-06-2009 03 (nie pamiętam dokładnie dnia)
----obecnie jest 28-07-2009 01
niby nic, aczkolwiek wersja MCU się różni, więc coś zmienili
czy ktoś wie za co on jest odpowiedzialny?
oba DSP i oraz VID pozostały te same
 

soplus

Active member
Bez reklam
Nie wiem czy to wina nowego softu czy nie, ale przestała mi działać funkcja sleep w AVR 255. Wyświetlacz się wygasza, pokrętło też, ale ampli się nie wyłącza. Po zresetowaniu AVR niby jest ok, ciekawe na jak długo. Spotkał się ktoś z takim problemem?
 

mech121

New member
We wtorek odebrałem swój AVR255 z serwisu. Jedną z przyczyn wysłania do serwisu było niepoprawne działanie funkcji "sleep" tj., jeżeli zadana wartość czasu, po którym powinien wyłączyć się Amplituner pojawia się tylko na ułamek sekundy, wówczas można być pewnym, że sprzęt się w ogóle nie wyłączy. Funkcja „sleep” działa poprawnie, jeżeli zadana wartość czasu wyświetla się przez 2-3 sekundy (warto sprawdzić, czy dla różnych nastaw czasu wyłączenia, czas wyświetlania jest zawsze taki sam). Wg mnie błąd ten pojawia się losowo, ponieważ nie ma żadnej reguły jak często ani dla jakich wartości nastaw czasu funkcja „sleep” nie zadziała. Niestety z przykrością muszę stwierdzić, że usterka ta nie została usunięta i czeka mnie ponowne wysłanie sprzętu do Katowic. Serwis między innymi wymienił oprogramowanie(obecnie posiadam wersję: 97.2.2).
Oprócz tego dołożyła się nowa przypadłość, otóż po zaprogramowaniu stacji radiowych nie mogę poruszać się miedzy stacjami za pomocą klawisza „CH Page”. Przy każdym naciśniecie tego klawisza włącza się przeszukiwanie zakresu częstotliwości (dla mnie to jest taki objaw jakby opcja strojenia była cały czas aktywna). Czy ktoś spotkał się w/w usterką (może ja popełniam jakiś błąd przy programowaniu tunera radiowego)?
 

Modrzew5

New member
mech121 napisał:
We wtorek odebrałem swój AVR255 z serwisu. Jedną z przyczyn wysłania do serwisu było niepoprawne działanie funkcji "sleep" tj., jeżeli zadana wartość czasu, po którym powinien wyłączyć się Amplituner pojawia się tylko na ułamek sekundy, wówczas można być pewnym, że sprzęt się w ogóle nie wyłączy. Funkcja „sleep” działa poprawnie, jeżeli zadana wartość czasu wyświetla się przez 2-3 sekundy (warto sprawdzić, czy dla różnych nastaw czasu wyłączenia, czas wyświetlania jest zawsze taki sam). Wg mnie błąd ten pojawia się losowo, ponieważ nie ma żadnej reguły jak często ani dla jakich wartości nastaw czasu funkcja „sleep” nie zadziała. Niestety z przykrością muszę stwierdzić, że usterka ta nie została usunięta i czeka mnie ponowne wysłanie sprzętu do Katowic. Serwis między innymi wymienił oprogramowanie(obecnie posiadam wersję: 97.2.2).
Oprócz tego dołożyła się nowa przypadłość, otóż po zaprogramowaniu stacji radiowych nie mogę poruszać się miedzy stacjami za pomocą klawisza „CH Page”. Przy każdym naciśniecie tego klawisza włącza się przeszukiwanie zakresu częstotliwości (dla mnie to jest taki objaw jakby opcja strojenia była cały czas aktywna). Czy ktoś spotkał się w/w usterką (może ja popełniam jakiś błąd przy programowaniu tunera radiowego)?

Zmień kolor liter bo nic nie widać !
 

furi_dp

New member
mech121 napisał:
Oprócz tego dołożyła się nowa przypadłość, otóż po zaprogramowaniu stacji radiowych nie mogę poruszać się miedzy stacjami za pomocą klawisza „CH Page”. Przy każdym naciśniecie tego klawisza włącza się przeszukiwanie zakresu częstotliwości (dla mnie to jest taki objaw jakby opcja strojenia była cały czas aktywna). Czy ktoś spotkał się w/w usterką (może ja popełniam jakiś błąd przy programowaniu tunera radiowego)?

trochę to nielogiczne ale spróbuj klawiszami funkcyjnymi lewo-prawo
 
Do góry