Data udostępnienia firmware dla modeli 255 i 355 przez koncern Harman/Kardon

Prokop

New member
Bez reklam
Seba_Fan napisał:
fajne foty fajny sprzet
widze w opisie ze masz Logitech Z-5500 jak one smigaja z tym harmanem, szczegolnie mnie interesuje dzwiek HD
A niby jak amplituner ma śmigać z Logitech Z5500 Przecież to zestaw głośników z własnym wzmacniaczem i amplituner im potrzebny jak psu buda na wiosnę albo krowie homonto. Pod te głośniki podpinasz źródło dźwięku np z kompa lub TV i już grają.
PS. Wiem bo miałem.
 

Prokop

New member
Bez reklam
Seba_Fan napisał:
no ja nie mam, ale w ten sposob nie bedzie dziwku HD, a nie ma mozliwosci podpiac kazdy glosnik osobno do amplitunera?
Dźwięku w HD nie będzie bo Logitechy nie mają dekoderów HD. Możliwość podpięcia głośników osobno jest, tylko jaki sens podpinania pod 355 głośników co tu dużo mówić nie najwyższych lotów (oczywiście jako zestaw komputerowy lux) i do tego jeszcze słuchać na nich muzy w HD. To chyba nie najlepszy pomysł ;)
 

FPPfan

New member
Moje wysłużone Z-5500 mam już od kilku lat. Bardzo sobie chwalę zresztą jakość dźwięku tych Logitechów - jak na głośniki komputerowe grają niesamowicie dobrze i przebijają wszystkie inne dostępne na rynku. Do tej pory nie miałem możliwości mieć nic potężniejszego gdyż urzęduję w mikro pokoiku 2,2x3,6m czyli trochę ponad 7m^2 a w takim pomieszczeniu zastosowanie poważnego nagłośnienia nie jest możliwe i w tym przypadku Logitechy idealnie spełniają w nim swoją rolę. Sęk w tym że przeprowadzam się wreszcie na swoje mieszkanie i czas zastąpić wysłużone Z-tki czymś lepszym. I tu właśnie wkracza zaprezentowany wcześniej Harman. Oczywiście nie będzie grał z tymi Logitechami gdyż to nie miałoby sensu - zaraz by je popalił - satelitki nie będą miały więcej jak 10W RMS a subwoofer nie ma typowego wejścia na sygnał z ampli (wszystkim zajmuje się dołączony na kablu pilot z zintegrowanym przedwzmacniaczem i dekoderami DD/DTS). Do Harnasia mam już gotowy komplet głośniczków:

1.jpg


Niestety głośniczki są zbyt duże żeby można było ich używać w teraźniejszym miejscu więc narazie stoją w pudłach i czekają :)
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Prokop napisał:
Dźwięku w HD nie będzie bo Logitechy nie mają dekoderów HD. Możliwość podpięcia głośników osobno jest, tylko jaki sens podpinania pod 355 głośników co tu dużo mówić nie najwyższych lotów (oczywiście jako zestaw komputerowy lux) i do tego jeszcze słuchać na nich muzy w HD. To chyba nie najlepszy pomysł ;)

dlatego nie chce do sprzetu podpinac bo wiem ze nie ma HD, dlatego sie pytam jak z mozliwoscia podpiecia samych glosnikow (nie mam tego zestawu)

co do 355 sluchania mzuyki mnie nie interesuje mam stereo inne, ale nie chce wykladac na zestaw do filmu ponad 12 tys jak moge wywalic 1tys zl do filmu, nie pisze o stereo bo mnie nie interesuje.
Do stereo mam Monitor Audio RS6
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
FPPfan

mam podobny problem :)
tylko ze Ty jestes na lepszym etapie przeprowadzi, ja dalej czekam
widze ze kupiles 5.1 pieknie ja tylko stereo, za duza kasa do wywalenie i mi nie spieszno, jak sie przniose bede sie zastanawial, ale jak patrze na ceny np sub do MA to juz mnie glowa boli.
 

FPPfan

New member
No kolumienki wyglądają super - już sie nie mogę doczekac żeby dać czadu tym wszystkim ^^ Ale jeszcze musze czekać 3 tyg :/ Troszkę się obawiam świrowania Harmana ale jestem dobrej myśli :)

Niestety narazie kupiłem 5.0 a nie 5.1... kaski na suba już w tym roku nie wystarczy - remont nowo zakupionego mieszkania zeżarł dużo budżetu. Ogólnie marzy mi się Paradigm DSP-3400 ale te bydle kosztuje sporo :)

PS. Support na Haramnie dalej okrojony ze wszystkiego...hmm czyżby szykowali jakiś update całej strony czy stwierdzili że zmiana firmware jest teraz dozwolona tylko w serwisie ?
 
Ostatnia edycja:

Mati22

New member
UFFFFFF udalo mi sie przeczytac ta wasza TRYLOGIE o H/K.
Wlasnie kupilem 355 i chodzi ok -- czasami!!! przy zmianie systemu z STEREO na DD PYK :) az mi robi sie wesolo bo wiem o co chodzi ale jest tak slabo ze nawet nie wiem czy mam wgrac nowy SOFT - ale podobno lepiej chodzi BASS wiec chce zaryzykowac.
POMOCY nie ma nigdzie Softu do HK355 czy mozecie mi udostepnic????
Bylem i pisalem do USA do oficialnego dystrybutora H/K aby mi przeslali soft - a oni pisza mi -mam sie wybrac do KATOWIC i mnie splawili.

CO do PYKANIA - juz rozwiewam problem - H/K zastosowal swoj nowy HD dzwiek 7.1 - i TO im za bardzo nie wyszlo. W oprogramowaniu sa bledy ( czy byly) i robi konflikt i dlatego czasami ludzia po wgraniu softa ustepuja PYKANIA - ale czasami jest cos wiecej niz PROGRAM i to jest ewidentnie wina mechniczna PIECYKA- objaw przy dlugim graniu gdy sie nagrzeje.
Mam rowniez Onkyo 506 i Tez czasami PYKA a nawet nie moze zlapac dzwieku z TV - N-ka ( przelaczanie kanalow)
- wiec H/K nie jest SAM:):)
- Znajomy w Denonie nie ma pyaknia tylko czasami Milczy amplituner - az w koncu sie zdecyduje po 3-4 sekundach i wybiera odpowiedni System HD
- Wnioski H/K troche przeliczyl swoje mozliwosci - chcial BLYSNAC i dac cos wlasnego/nowego w dzwieku i mu za bardzo nie wyszlo - dobrze ze soft to zalatwia. Ale szkoda ze Takiej firmie to sie przytrafilo - NO coz Nawet Mercedes mial wpadki i trzeba sie z tym POGODZIC - nie wszytko co sie swieci jest ZLOTEM

Mysle ze przy takim zainteresowaniu H/K trzeba otworzyc nowy POST - na www.hdtv.com.pl/forum/
KTO jest ZA????
 
Ostatnia edycja:

soplus

Active member
Bez reklam
Mati22 napisał:
UFFFFFF udalo mi sie przeczytac ta wasza TRYLOGIE o H/K.
Wlasnie kupilem 355 i chodzi ok -- czasami!!! przy zmianie systemu z STEREO na DD PYK :) az mi robi sie wesolo bo wiem o co chodzi ale jest tak slabo ze nawet nie wiem czy mam wgrac nowy SOFT - ale podobno lepiej chodzi BASS wiec chce zaryzykowac.
POMOCY nie ma nigdzie Softu do HK355 czy mozecie mi udostepnic????
Bylem i pisalem do USA do oficialnego dystrybutora H/K aby mi przeslali soft - a oni pisza mi -mam sie wybrac do KATOWIC i mnie splawili.

CO do PYKANIA - juz rozwiewam problem - H/K zastosowal swoj nowy przeszczenny dzwiek 7.1 - i TO im za bardzo nie wyszlo. W oprogramowaniuu sa bledy ( czy byly) i robi konflikt i dlatego czasami ludzia po wgraniu softa ustepuja PYKANIA - ale czasami jest cos wiecej niz PROGRAM i to jest ewidentnie wina mechniczna PIECYKA- objaw przy dlugim graniu gdy sie nagrzeje.


Mam rowniez Onkyo 506 i Tez czasami PYKA a nawet nie moze zlapac dzwieku z TV - N-ka ( przelaczanie kanalow)
- wiec H/K nie jest SAM:):)
- Znajomy w Denonie nie ma pyaknia tylko czasami Milczy amplituner - az w koncu sie zdecyduje po 3-4 sekundach i wybiera odpowiedni System przeszczenny
- Wnioski H/K troche przeliczyl swoje mozliwosci - chcial BLYSNAC i dac cos wlasnego/nowego w dzwieku i mu za bardzo nie wyszlo - dobrze ze soft to zalatwia. Ale szkoda ze Takiej firmie to sie przytrafilo - NO coz Nawet Mercedes mial wpadki i trzeba sie z tym POGODZIC - nie wszytko co sie swieci jest ZLOTEM

Mysle ze przy takim zainteresowaniu H/K trzeba otworzyc nowy POST - na www.hdtv.com.pl/forum/
KTO jest ZA????

A ja proponuję założyć temat o poprawnej polszczyźnie i polskich literach, nie tylko "przeszczennych"
 

Mati22

New member
no zdarzylo sie - no tak wychodzi to przy dlugim NIE uzywaniu OJCZYSTEGO jezyka - skladam ci poklon:blagam:

Ok wracajac do tematu -
czy moze ktos udostepnic The latest software for AVR 355?
THX
 
Ostatnia edycja:

Bickenbach

New member
355 a PS3

Witam, mam pytanie: mam wgrany najnowszy soft 97.2.2., przy podłączeniu Ps3 z avr355 (hdmi) mam do wyboru w opcji Surround Modes tylko 3 możliwości tj, Auto, Virtual i Stero, pozostałe są zaciemnione. Przy wyborze auto słabo słychać głośnik centralny (dialogi), przy pozostałych opcjach słyszlny jest ok, ale nie ma dzwięku 5.1. Proszę o info czy ustawienie Ps3 czy avr coś poprawią, czy jednak wyjazd do Katowic? Czy istniej możliwość zmainy auto select z logic7 movie np na music lub game?
 
Ostatnia edycja:

Bickenbach

New member
Na wyświetlaczu PS3 mam Multi-CH PCM, problem mam z Auto Selecte-m, że wybier Logic7 movie a nie np. logic7 game. Podświetlone są wszystkie kwadraty od kolumn. Podłączenie jest hdmi ( Audio Format-PCM, Video Input - HDMI, Audio Input - HDMI )
 

panerai_47

New member
kolego Bickenbach
Ja miałem podobnie po wgraniu nowego softu do PS3. Także wina u mnie nie leżała po stronie AVR 255. Należy na nowo ustawić setup'y w PS3.
Pozdro
 
Do góry