Data udostępnienia firmware dla modeli 255 i 355 przez koncern Harman/Kardon

soplus

Active member
Bez reklam
Wczoraj wgrałem nowy firmware. Zmian w dźwięku nie zauważyłem, fakt że w stereo na razie leci wszystko. Ciekawą sprawę miałem natomiast z samym upgradem (kabel USB->RS232). Nie mógł się połączyć komp z AVR (pierwszy raz w życiu), COM na sztywno na 3 i nic. Pomogło przestawienie w menu upgradu Harmana na COM16 (choć w Win XP sztywno siedział 3) i ruszyło bez problemów. I bądź tu mądry. Może innym mój przypadek pomoże.
 

salat

Member
HTML:
 pozostaje Ci wgarc soft jeszcze raz, ale pewnie juz to zrobiles  napisz jak sytuacja.

Druga próba wgrania softu zakończyła się pełnym powodzeniem.:)
Mimo tego że robiłem tak samo jak za pierwszym razem.

pozdr
Salat
 

soplus

Active member
Bez reklam
salat napisał:
HTML:
 pozostaje Ci wgarc soft jeszcze raz, ale pewnie juz to zrobiles  napisz jak sytuacja.
Druga próba wgrania softu zakończyła się pełnym powodzeniem.:)
Mimo tego że robiłem tak samo jak za pierwszym razem.

pozdr
Salat

Z Harmanem jak z kobietą, ma swoje humory :)
 

artur25

New member
mam pytanko jak duze sa problemy z aktualizacja po kablu usb- rs232? sprawa nr 2 to pytanko odnosnie softu wymieniac czy nie?? mam suft z zeszłego roku z listopada chyba sprzet zas z czerwca tego roku czy oplaca sie wymienic soft czy nowy wnosi natyle usprawnien ze warto:)??choc jak czytam wasze opinie to chyba nie:)
 

soplus

Active member
Bez reklam
artur25 napisał:
mam pytanko jak duze sa problemy z aktualizacja po kablu usb- rs232? sprawa nr 2 to pytanko odnosnie softu wymieniac czy nie?? mam suft z zeszłego roku z listopada chyba sprzet zas z czerwca tego roku czy oplaca sie wymienic soft czy nowy wnosi natyle usprawnien ze warto:)??choc jak czytam wasze opinie to chyba nie:)

1. Problemy raz są raz nie,ja większych nie miałem.
2. Jak wszystko Ci gra i tańczy to po co wymieniać.
 

artur25

New member
ja nie robilem jeszcze wymiany softu a tez ten problem wystepuje:) mam jeszcze pytanko, wczoraj podczas ogladania filmu troja zauwazylem ze podczas ogladanie dzwiek byl w dd lecz gdzy zaczynaly sie reklamy wskakiwal na preselekcjonowany ( w moim przypadku 5 stereo) i w momencie przejscia bylo slychac pykniecie, tez tak macie?? i czy ewentualna smiana softu to naprawia??
 

artur25

New member
a czy jest mozliwe zgranie starego softu jako zapasowego gdyby nowy okazal sie nic lepszy:) Mam jeszcze pytanie czy u was tez wystepowal problem pykania po zmianie rodzaju nadawanego sygnalu np z dd na stereo i czy jest to te slynne pykanie o ktorym bylo tak glossno swego czasu :) i czy zmiana softu na najnowszy to poprawi??
 
Ostatnia edycja:

mundi21

New member
W momencie gdy sygnał zmienia się z dd na pcm i w głośniku następuje "pyk" możecie mieć pewność że macie do czynienia z sławnym pykaniem, bolączką w Harmanach. Zmiana sofu na nowy w moim przypadku nic nie zmieniła, trzeba było w serwisie regulować prąd spoczynkowy.
Przeczytanie całego wątku pozwoli uzyskać odpowiedzi na Wasze pytania, tylko trochę cierpliwości.
 

Kemot7

New member
Po wgraniu nowego softu do HK255 zauważyłem jakiś cichy nieprzyjemny trzask z szumem dobiegający z lewego przedniego kanału (usłyszałem go siedząc na kanapie w odległości 3m od kolumn, więc nie taki znowu cichy). Szum występuje na każdym wejściu bez względu na tryb surround i inne zmiany w ampli (nawet przy wyciszeniu kolumn). Po prostu po włączeniu ampli od razu się pojawiał. (kolumny Jamo 606). Możecie sprawdzić czy coś takiego też występuje?

Liczyłem, że nowe oprogramowanie rozwiąże problem gubienia ustawień głośników 2 strefy (po wyłączeniu pilotem 2 strefy (nawet bez podłączonych kolumn) ampli automatycznie przestawiał się na 7.1 i trzeba było ręcznie przestawiać na 5.1) Niestety powyższy problem pozostał nadal.

Ponieważ nie zauważyłem żadnych pozytywów najnowszego softu (bas raczej się nie zmienił, jak niektórzy piszą) a wystąpiły denerwujące szumy w lewym kanale z powrotem wgrałem poprzedni marcowy soft.

Szumienie trochę ustało (tzn z kanapy tego już nie słychać, ale jak przyłoży się ucho do kolumny to jest). Być może był od samego początku, tylko tego nie zauważyłem.
Generalnie jedna wielka D.PA. Aż ciężko uwierzyć, że ludzie od HK nie potrafią napisać normalnie działającego oprogramowania.
 

FPPfan

New member
U Was też od kilku dni stronka Harmana świruje i w sekcji support dla AVR355 poznikały praktycznie wszystkie pozycje ? Została tylko "Documentation"... a ta najważniejsza "Product Updates" jest kompletnie pusta ? (niezależnie czy jako country wybiore UK czy USA)...Hmm dziwne
 

FPPfan

New member
A pochwale się :p

Do mnie tydzień temu dotarł nowiutki Harnaś AVR 355. Kupiłem na Allegro w promocji za 2799zł od użytkownika TOMIX1959. Kompletuję KD i zawsze słyszałem najlepsze opinie o HK więc widząc wymarzony sprzęcik w promocyjnej cenie nie wahałem się :) Poszukując informacji o najnowszym firmware (mam takie zboczenie że zawsze muszę mieć we wszystkim zaktualizowane oprogramowanie hehe) trafiłem na forum na ten temat i trochę się martwię czy nie będę miał opisywanych tu dolegliwości - przedtem nigdy o czymś takim nie słyszałem. Na pocieszenie jest fakt że to sierpniowa nowa seria "Aug 2009" z fabrycznie wgranym FW v0.97.2.2. Ta wersja BIOSa z tego co tu czytam jest najnowszą dostępną więc w sumie nie mam nawet co zaglądać na stronę HK :)

Sprzętu nie miałem okazji dłużej potestować - jedynie na chwile wyjąłem z pudła żeby przetestować czy działa ale podczas testów zwracałem uwagę raczej na to czy wszystkie kolumny grają itp. Na żadne pyknięcia nie zwracałem uwagi więc nie mogę stwierdzić że ich nie będzie...

No cóż zobaczymy za jakieś 3 tyg jak wszystko uruchomie :)

Jeszcze kilka zdjątek (z góry przepraszam posiadaczy słabych łączy ;P):

1.jpg


2.jpg


3.jpg


4.jpg


5.jpg


6.jpg


7.jpg


8.jpg


9.jpg


10.jpg


11.jpg
 

FPPfan

New member
Na zdjęciach jest też odpowiedź na pytanie z jakimi kolumnami będzie grać (akurat tak się magicznie zlożyło że dwóch kurierów przyjechało w ten sam dzień 15 minut po sobie) hehe ;)
 

Prokop

New member
Bez reklam
pav3l napisał:
Ma ktoś jescze probelmy z falowaniem surroundów w Logic 7 Music po upgradzie?
Tumany chwalą się swoim dekoderem Logic 7 a nie mogą dojść z nim do ładu, jak falowało tak faluje może troszkę mniej ale co mi po troszkę mniej. :evil: Teraz przeżuciłem się na słuchanie muzy w stereo i jest lux. No ale jak kupuję sprzęt to chcę żęby wszystko dobrze działało. Może się w koncu doczekamy softu na miarę H/K bo narazie to jest coś koło Manty. Cwaniaki wypuszczają teraz model 260 który praktycznie nie różni się niczym od 255 pewnie tylko po to żeby złe opinie o 255 już się nie ciągneły za tym amplitunerem.
PS. Miejmy tylko nadzieję że nie zapomną o poprawie softu dla 255 bo inaczej nikomu nie polecę tej firmy zresztą jak większość z nas myślę. Wstyd H/K wstyd.:oops:
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
fajne foty fajny sprzet
widze w opisie ze masz Logitech Z-5500 jak one smigaja z tym harmanem, szczegolnie mnie interesuje dzwiek HD
 
Do góry