Data udostępnienia firmware dla modeli 255 i 355 przez koncern Harman/Kardon

Prokop

New member
Bez reklam
No i następny problem po wgraniu nowego softu. Nie wiem czy zauważyliście (może u mnie tylko coś się dzieje) ale jeśli włączymy tone ctrl i zaczniemy podbijać basy albo soprany to dzieje się dziwna rzecz. Mianowicie kiedy podbicie zmieniamy pomiędzy +3dB a +4dB następuje zgłośnienie calego zakresy częstotliwości. Dalasze podbijanie zakresu zamiast skutkować podbiciem albo tylko dołu lub góry (jak to było wcześniej przed wgraneim najnowszego softu i jak powinno być) zgłaśnia się jakby cały zakres częstotliwośći, jakbyśmy kręcili potencjometrm od Volume. To już jest jakaś parodia, czwarty upgrade świadczy ze soft w tym amplitunerze jest do dupy delikatnie mowiac. Zaczyna mnie to lekko wkor.... bo to juz nie sa zarty. Dzwonie jutro do serwisu co oni na to.
 

galagalicki

New member
oj oj to ja juz mialem pisac jak to sie w.....iłem ze nie moge w rzaden sposób połączyć się z ampli w celu aktualizacji (pewnie jednak wina kabla), jednak teraz się cieszę gdyż mój chyba najstarszy z mozliwych soft nie ma rzadnych wad :) chcialem to zrobić z czystej ciekawści no ale naszczęscie mi się nie udało :)
 

HD Viewer

Banned
Mam prosbe, czy moglby ktos podac ustawienia portu com poniewaz mam bardzo namieszane w laptoipe z ktorego chce przeprowadzic aktualizacje i nie mam komunikacji z AVRem
 

salat

Member
Proszę o pomoc. Robiłem upgade jak zawsze, ale tym razem zatrzymałem się na Video Upgrade. Robię to co jest napisane ale to nic nie daje. Pojawia się ten sam błąd. Co mogę zrobić?

Initializing...
AVR response test successful.
Initialization complete. Please wait approximately 3 minutes for update.
Internal Error detected. Unable to proceed

Video subsystem upgrade failed.
To recover, press the Standby/On switch on the front panel to turn AVR into
Standby mode.
Then press the switch again to turn your AVR back On.
Wait at least 30 seconds and then press upgrade to continue.
 

Attachments

  • Harman upgrade.JPG
    Harman upgrade.JPG
    72 KB · Wyś: 393

Prokop

New member
Bez reklam
laush napisał:
do Prokop

sprawdzałem i nie mam u siebie takich problemów
tyle że moja konfiguracja to 2.0
pzdr
Sprawdziłem co i jak. Problem o którym piszę występuje tylko gdy sygnał stereo jest dekodowany na 5.1 przez LOGIC 7 MUSIC. We wszystkich innych konfiguracjach jest ok. Czyli to co mieli poprawić (falowanie głośności w głośnikach surraund w LOGIC 7 MUSIC) to znów zjeb...(chociaż falowanie faktycznie jest dużo mniejsze) . Co za partacze z tych amerykańskich debili, bo inaczej ich nie można nazwać. Jak jedno poprawią to drugie zepsują. Jak możecie to sprawdzcie czy u was jest podobnie w LOGIC 7 MUSIC po wgraniu nowego softu.
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
@salat pozostaje Ci wgarc soft jeszcze raz, ale pewnie juz to zrobiles ;) napisz jak sytuacja.

@prokop ja wczoraj wrzucilem nowy soft, dwa laptopy z portem rs232 nie chcialy wspolpracowac z AVRem, wiec musialem wszystko poodpinac i przytargac HK pod komputer stacjonarny, tam upgrade poszedl jak zawsze bezproblemowo. Co do tone ctrl sprawdzalem wczoraj jeszcze przed przeczytaniem Twojego postu na Dolby Virtual speaker i tam dzialalo rewelacyjnie - kazda zmiana byla slyszalna. Na LOGIC 7 MUSIC nie sprawdzalem, bo nie slucham stereo w tym ustawieniu. Dzisiaj wieczorem sprawdze i dam Ci znac jak to wyglada.
Co do samego softu ja nie zauwazylem zadnej poprawy basu ale rowniez nie oczekiwalem tego bo u mnie juz wczesniej bas byl extra ;)
Jedno co na szybko zaobserwowalem to teraz AVR jest jakby glosniejszy. Wszystkie tryby dzialaja, dzisiaj zrobie autokalibracje (wczoraj juz bylo za pozno ;)) a potem poustawiam wszystko pod siebie, potestuje i dam znac jak sie sprawuje. Pykania nie mialem nigdy wiec teraz tez sie nie spodziewam ;)
 

furi_dp

New member
to ja już wiem czemu nie zaobserwowałem u siebie tego co opisał Prokop - ja po prostu nigdy nie korzystałem z trybu Logic 7. mi po prostu ten tryb nie odpowiada :cool:
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
@prokop musze Cie zmartwic, u mnie tez jest problem z Logic 7 Music. Wystepuje falowanie w suroundach. Nie zauwazylem natomiast problemu z podbijaniem opcji ctrl tone, moze dlatego ze nie robilem jeszcze autokalibracji po wgraniu nowego softu (wpisalem poprzednie ustawienia) ;)
 

dunker

New member
mnie chodzi o to jak sie nazywa takie wejscie ,taka koncowka bo chcialem kupic do zaktualizowania sprzętu

np RS232 i ...?

ps. czy kupic to RS232+USB ,ale z tego co czytam to sa jakies problemy z tym usb
 
Ostatnia edycja:
Do góry