Data udostępnienia firmware dla modeli 255 i 355 przez koncern Harman/Kardon

Amra Lew

New member
Bez reklam
Witam wszystkich.Panowie jak to jest na obecną chwile z tym avrem255.Są dalej te problemy z pykaniem,wiatrakami itd itp?Pytam bo bardzo sie nastawilem na ten amp a w rozmowie z panami z Płocka,Rewex wynika ze problemy to juz przeszlość i można śmiało inwestować w ten sprzęt.A jak ten amp współgra z PS3,ponoć też były problemy?POZDRAWIAM:)
 

mikas

Member
Jeśli chodzi o PS3 to któryś z nowszych softów rozwiązywał problemy z nią i to już przeszłość. A co do pykania to nie powiem Ci jak to jest z obecnymi modelami.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Amra Lew

New member
Bez reklam
Czyli jednak nawet w egzemplażach obecnie stojacych w sklepach problemy nadal wystepują?Zakladm ze soft wgrany jest już najnowszy(tak na logike) czyli konsola będzie grala ladnie z ampem więc skąd te wizyty w serwisie?
Rozsądek podpowiada aby olać ten sprzęt ale jakoś tak trudno,te Denony i inne Yamahy mnie nie potrafia do siebie przekonać:)Już sam nie wiem co mysleć.W sklepach sprzedawcy twierdzą,że to choroba wieku dziecięcego i sprawy juz nie ma a w płockim Rewexie jak spytalem o amp do 2300 to właśnie tan model mi polecono.(ku mej uciesze,słyszałem jak gra)Z drugiej strony jak będe z nim tak po serwisach biegał to żona mnie zastrzeli:) )
 

mikas

Member
Amra Lew napisał:
Czyli jednak nawet w egzemplażach obecnie stojacych w sklepach problemy nadal wystepują?
Mój model jest jeszcze z października a zawiozłem go dopiero teraz bo mam urlop. Więc może tegoroczne modele już są pozbawione tej wady. Skoro już wiedzą jak to naprawiać(wymieniają kondensatory a nie tylko soft) to raczej nowe modele wychodzą z fabryk dobre.
 

mikas

Member
blackninja napisał:
Jak się skończyła druga wizyta w serwisie?
Zawiozłem go do serwisu i muszę przyznać że bardzo miło mnie potraktowano. Sprawdziliśmy sprzęt i okazało się że u nich nic nie trzaska. Panowie poradzili mi bym w domu jeszcze dokładnie sprawdził z czego mi trzaska, posprawdzał kable itp. I co się okazało w domu ku mojemu zdziwieniu, trzaski pojawiają się tylko w głośnikach telewizora. Myślałem że to wychodzi z frontowych głośników gdyż mam je obok telewizora i naprawdę z bliska jest taki głośny trzask że byłem na 100% przekonany że to wychodzi z frontowych głośników. W ustawieniach AVR mam ustawione by dźwięk był nie podawany na HDMI. Po prostu te trzaski to jakieś zakłócenia które słychać najbardziej na zimnym AVR zawsze po włączeniu czy to na pilocie TV, DVD czy Radia. Nawet przyciszanie głosu w TV nic nie daje. Dziwne też że testowałem ten H/K na innym LCD i tam było ok. Mój LCD to Sharp LC-42X20E. Czy ktoś się spotkał z podobnym objawem ?

 

casanova07

New member
do avr255 ;p

Mam, wystarczylo w linku zmienić jedną cyferke, dzieki :)

A macie link do tego kabla, albo jak sie fachowo nazywa wejście do kompa, też takie trapezowe tylko otworki ma w 3 rzędach a nie jak w avr w dwóch.
A już myślałem, że w ampli jest takie wejście jak w kompie i znów przyjdzie mi czekać na kabel

Mam problem, przy etapie "Upgrade DSP Firmware" po naciśnięciu Upgrade wyskakuje mi:

Connecting to AVR unit.
Please enter a valid Flash Image File Upgrade failed.
Please check the connection between the computer and your AVR.
Make certain that the correct Serial Port has been selected, that the AVR is in
standby, that the rear panel Download switch is in the Download mode and then
press the rear panel 'Reset' button once again.
Press the “Upgrade Button” when ready.


pav3l napisał:
Hej,
kabelek jest bez różnicy. Oczywiście RS-232 <-> RS-232 przysporzy jak najmniej problemów, pod warunkiem, że twoja maszyna ma taki port :).
Postaram się wytłumaczyć na czym polega problem z kabelkiem USB<->RS-232. Otóż, automatem komputer go nie widzi. Port należy skonfigurować. PodXP wygląda to tak:
Wchodzisz do właściwości Mojego Komputera,
następnie w Menadżer urządzeń,
tam wybierasz urządzenia: PORTY (oczywiście wcześniej kabelek wkładasz do kompa, do portu USB i instalujesz sterowniki).
http://img218.imageshack.us/my.php?image=23948272.jpg

Jak wybierzesz PORTY, powinieneś tam mieć twój podłączony kabelek widziany jako jakiś PORT (u mnie Prolific USB to Serial Port),
klikasz prawym przyciskiem i wchodzisz we Właściwości, zakładka Ustawienia Portu - będziesz mógł tam przestawić prędkość, ja przestawiłem z 9600 na 19200 (liczba bitów na sekundę), następnie szukasz zakładki zaawansowane.
Powinieneś dostać coś takiego:
http://img205.imageshack.us/my.php?image=88263353.jpg

W lewym dolnym rogu masz: Numer Portu Com. MUSISZ GO PRZESTAWIĆ na COM3, a nawet zmusić komputer, żeby przypisał go na port COM3. Nieważne, że komputer będzie sygnalizował, że PORT COM3 jest zajęty. Zapisujesz ustawienia, podpinasz H/K 255/355 i jedziesz....

Gdy zaczynałem robić upgrade'a do wersji z marca 2009r. (chyba 96.1.1) pierwotnie miałem komunikat o błędzie komunikacji, następnie komunikat, o błędnym pliku flash, czy coś takiego (nie pamiętam), generalnie sprowadzało się do błędnej komunikacji Upgrade'ra z portem.
Po w/w operacji wszystko poszło bez żadnego problemu. Jeśli będziesz postępował zgodnie z tym, co upgrade'r ci mówi, to instalacja trwa ok. 45 minut...
Kabelek - około 7PLN na allegro, w zasadzie obojętne jaki.

Pozdr.

Postąpiłem zgodnie z tą instrukcją i dalej mam:
Connecting to AVR unit.
Upgrade failed.
Please check the connection between the computer and your AVR.
Make certain that the correct Serial Port has been selected, that the AVR is in
standby, that the rear panel Download switch is in the Download mode and then
press the rear panel 'Reset' button once again.
Press the “Upgrade Button” when ready.

Na kolejnym kompie przy trzecim upgrade mam:
Connecting to AVR unit. i tak cały czas, nic sie nie dzieje
://

Wszystko poodłączam/porozłączam i dalej sie wyświetla: Connecting to AVR unit. Żadnego komunikatu, że brak połączenia - paranoja

No prosze państa w końcu koniec, ile nerwów mnie to kosztowało.
Na żadnym kompie (a raczej lapku) z vistą nie wykryje podłączenia avr-komp.
Na kompach z xp rusza, ale na każdym przy kolejnym upgrade sie zacinało, dopiero na 3 kompie z xp doszło do końca, głaz z serca mi spadł.
Teraz wracam do siebie i będę chyba dokąd nie padne podłączał od nowa ustawiał i testował.

WAŻNE: Nie moge edytować postów po dłuższym czasie ani odpowiadać na wiadomości!!!
Karze mi się logować za każdym razem i tak w kółko... Miejcie to na uwadze, bo nie zaśmiecam forum świadomie.

Pozdrawiam, odezwe się w krótce jak mi hula.

Podsumowanie upgrade'a:

Przed / po:
pykanie przy przełączaniu programów / Brak
falowanie dzwięku / na chwile obecna nic takiego nie zauważyłem
przy starcie płyty cd z dvd zacięcie dzwieku / brak zaciecia (opozniony start muzyki - cofiemy nr 1 od nowa i wszystko gra)
ucinanie poczatkow piosenek przy połączeniu TYLKO przed hdmi / samo hdmi wystarcza do idealnego przetwarzania dzwieku

Przy programach z telewizji cyfrowej (tylko hdmi połaczenie) dzwięk jest minimalnie (o ułamek sekundy) PRZED obrazem, nie raz nie zauważalny, więc po analogu nie podłączam szkoda straty dzwieku.

Przy przełaczaniu programow na dtv sekundowe opóźnienie w pojawieniu się dźwięku, ale to chyba musi być, nie przeszkadza. Jedynie przy programach hd dzwiek przełacza sie na kijowa jakość - myslałem, że hd to jakis efektywniejszy dzwiek bedzie.

O wiatraku sie nie wypowiadam, bo wcześniej mi sie nic nie rzucało w oczy więc nie zwracałem uwagi, teraz napewno jest cisza.

Pozdro
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mundi21

New member
Panowie czy ktoś z Was próbował już przez HK 255 przepuścić DTS HD Master Audio 96/24. Mam koncert na Blu-ray The Cure-Trilogy właśnie w tym formacie i ni cholery nie chce iść, dźwięk pojawia się i znika. Reszta płyt wydana w DTS HD 48/24 idzie bez żadnego problemu.
Mam The Police w Dolby True HD 96/24 i śmiga bez problemu.
 

mundi21

New member
Po LPCM też mi idzie. Wystarczy w odtwarzaczu przełączyć na Bistram a nie PCM i z dzwiękiem zaczynają być jaja.
Jak ampli pokazuje multi-ch ( w odtwarzaczu PCM) to jest dobrze tylko dzwiek idzie jako 48/24, w momencie gdy ampli ma pokazywać DTS HD master Audio 96/24 zaczyna sie dziać.
 

boncio1

New member
blackninja napisał:
To miało miejsce jak jeszcze nie wymieniali kondensatorów, po tym teraz zawsze jest ok.

Tego to nie był bym taki pewien.
Mój 255 był w serwisie 2 tygodnie i po powrocie pykanie tylko zmieniło się.
Teraz jest takie bardziej jak wyładowanie elektryczne - podczas przełączania kanałów z PCM na DD i odwrotnie w dekoderze n-ki.
 
Do góry