Data udostępnienia firmware dla modeli 255 i 355 przez koncern Harman/Kardon

rafak

New member
blackninja napisał:
Antidotum maja sprawdzone już na kilku amplitunerach i działa. Wentylatory też do naprawienia :)

Czy to tyczy się również 247, bo mój był 2 razy w zeszłym roku w serwisie i za każdym razem wracał niewyleczony (pykanie w głośnikach surround) ?
 

godik

New member
yazz007 oddał niedawno do serwisu i mu naprawili pykanie w 247.

Cytuje: Regulacja prądu spoczynkowego + serwis - biuletyn zalecenia producenta KA23790

U mnie w 347 też pyka w tylnych ale nie przeszkadza mi to szczególnie lub po prostu nie chce mi się rozłączać tego całego ustrojstwa i wysyłać do serwisu :)
 

CezaryCezary

New member
Witam.

Znalazłem taką kombinację klawiszy na pilocie do AVR 255 może komuś się przyda.

1-2-ok HDCP ON , OFF

I mam takie pytanie gdzie można sciągnać soft, na stronie harman'a wyskakuje error.

Pozdrawiam
 

CezaryCezary

New member
Wklepywałem na pilocie 1-2-3-0-ok ale wersja firmware nie pojawiała się, użyłem różnych kombinacji zanim wyczytałem ze to 1-2-3-4-ok, w między czasie odkryłem załączanie HDCP od co, nigdzie tego na necie nie szukałem.
 

gandap

New member
HDCP czyli chronienie zawartości uniemożliwiające tworzenie nieautoryzowanych kopi, dotyczy HDMI DVI wiecej na google
pozdrawiam Grzegorz
 

papuut

New member
Witam
Mam pytanie czy kupując teraz model hk255/355 to będzie on pozbawiony bolączek z którymi duża grupa ma do czynienia, czy dalej czekamy ze tak ujme na sw, Mikołaja ?:))
Będę wdzieczny za wieści bo nie wiem co robić.
Pozdrawiam
|Dawid
 

darkmajin

Member
Bez reklam
a co tematu chociaz te pare stron do tyłu sie nie chcialo czytac , zreszta zapytaj np blackninja na prv bo tutaj raczej sie zbieraja ci co maja a testowac ten sam ampli co miesiac no coz ...nikt tego nie robi

ci co maja czekaja na magiczny soft ze stycznia ..tfu lutego ....tfu marca?!,lub juz go maja wysylajac do serwisu

teraz jedynym problemem jest pykanie jezeli sa modele na ten rok z pewnoscia juz nie maja tych wad
 

zawodnik111

New member
witam. posiadam avr 255 z pazdziernika i chcialem powiedzic ze po dosc intensywnym testowaniu go moge stwierdzic ze opisywane wczesniej problemy na forum, go nie dotycza. po podlaczeniu zarowno hdmi. coaxial do dvd nie ma zadnych trzaskow w glosnikach, wentylatory jak by ich nie bylo. nie ma zadnego urywania poczatkow utworow. wszystko gra i chodzi tak jak powinno. bez zadnych problemow mozna wybierac tryby sorround. a gra ze hej
 

Bepeh

New member
a mnie wnetylatory z m-c na m-c hucza ze az milo HK355

przygladam sie temu watkowi i co prawda w moich warunkach trzaskow nie mam, albo nie wiem jak je sprawdzić
LCD JVC P80 podłaczone poprzez HDMI do ampli,
do ampli poprzez optyka podłaczone DVD KISS DP 508,
do ampli poprzez przednie wejścia podłączana sporadycznie poczciwa Sony PSP
do ampli poprzez tylne wejscie podlaczony VCR
kolumny w układzie stereo

pytanie jak moge sprawdzic czy moj HK pyka w ww konfiguracji, pytam bo powoli zblizam sie do konca gwarancji a ampli wyladuje w serwisie i tak - do wymiany wentylatory sa po kilku m-cach uzytkowania zdecydowanie za glosne, na wszelki wypadek zlece podmiane na najnowszy BIOS

pozdrawiam
bepeh
 

fecisko

New member
Był i wrócił

A więc mój 355 w serwisie był, no i właśnie wrócił. Moim zdaniem kpina. Wentylatory wprawdzie działają już bez zarzutu (ich praca po nagrzaniu się jest równomierna i nie przeszkadza), ale sprzęt jak pykał, tak pyka. W dodatku jak dzwoniłem po 6 dniach (Panowie obiecali wyrobić się w 7) to się okazało że... właśnie serwisant się za niego bierze. No i sprzęt następnego dnia był u mnie. Jeśli tak się naprawia sprzęt na który użytkownik wydał ciężko zarobione 3-4 tys zł to ja dziękuje. W poniedziałek znów tam dzwonie. Oj, coraz bardziej mi się ten Harman odbija czkawką...
 

fecisko

New member
unky> Nie, jeszcze nie pytałem. Sprzęt trafił do mnie w piątek, podłączyłem go dopiero wczoraj. Fikcja, nie fikcja - sprzęt ma działać poprawnie i tyle.
 

Bepeh

New member
jak sprawdzic w mojej konfiguracji czy pyka HK355

ponawiam pytanie
"przygladam sie temu watkowi i co prawda w moich warunkach trzaskow nie mam, albo nie wiem jak je sprawdzić
LCD JVC P80 podłaczone poprzez HDMI do ampli,
do ampli poprzez optyka podłaczone DVD KISS DP 508,
do ampli poprzez przednie wejścia podłączana sporadycznie poczciwa Sony PSP
do ampli poprzez tylne wejscie podlaczony VCR
kolumny w układzie stereo

pytanie jak moge sprawdzic czy moj HK pyka w ww konfiguracji, pytam bo powoli zblizam sie do konca gwarancji a ampli wyladuje w serwisie i tak - do wymiany wentylatory sa po kilku m-cach uzytkowania zdecydowanie za glosne, na wszelki wypadek zlece podmiane na najnowszy BIOS"

pozdrawiam
bepeh
 

adpap

New member
moj AVR 350 w czwartek wrocil po naprawie "pykania" z opisem naprawa ukladu MUTE i przez 2 dni byl spokoj a od wczoraj znowu pyka, tym razem "tylko" w Surroundy i troche ciszej... ale obawiam sie, ze z czasem sie pogorszy... dzwonilem do serwisu w Katowicach i Pan byl bardzo zdziwiony... ale fakt jest faktem... wiec pewnie wkrotce znowu wizyta w serwisie...
 

darkmajin

Member
Bez reklam
avr 350 to nie 255/355

a ja walne z innej beki jako ze temat stał sie uzalaniem nad sprzetem a nie rozmowa o firmware..

ostatnio mialem male przemeblowanie na stoliku audio/tv avr stoi na gorej polce z komu ma po 20 cm miejsca od gory z 15 wczesniej mial ok 4-5 i cud przestał pykac wczesniej pykal po ok 10 godz pracy czasem pyknie jak z tvn hd przelacze na tvp ale jest znaczna poprawa :) nie mniej jednak czekam na sofcik

pozdrawiam.
 

fecisko

New member
Celem wyjaśnienia moich problemów:
Zwracam honor serwisowi, który udzielił mi dzisiaj rzetelnej, konkretnej odpowiedzi na moje pytania, co sprowadza się do tego że walczymy z różnymi problemami. Niestety nie zmieniło to mojej opinii na temat wykonania produktów Harmana, ale to już historia na inny wątek, bo ten jest przecież o oprogramowaniu. Sorry za offtop.
 
Do góry