Data udostępnienia firmware dla modeli 255 i 355 przez koncern Harman/Kardon

darkmajin

Member
Bez reklam
Przy okazji - dzień dobry. Jestem fecisko, mam 355 i też mi pstryka


*wszyscy* dzień dobry fecisko.

wyrzuc to z siebie bedzie ci lepiej i witaj w klubie anonimowego pstrykacza


blackninja ja z checia im pomoge sprawdzac :)
 

darkmajin

Member
Bez reklam
powaznie juz zmieniaja normalnym ludzia tez :D ... a tak na powaznie to ma byc koniec lutego wiec niewiem czy sie opłaci..jak nie bedzie do 1marca to wysylam dzieki za info.
 

fecisko

New member
No to wyślę - nie ma wyjścia. Przy okazji jeszcze pytanie z cyklu "awaryjne życie Harmana". Czy działa Wam na pilocie przycisk "source" (znajdujący się w dolnej części pilota pomiędzy przyciskami "info" a "sleep"? U mnie jest martwy i nie wiem czy taki być powinien, bo instrukcja jest tak napisana, że niewiele z niej wiadomo...
 

darkmajin

Member
Bez reklam
to je do otwierania menu w "source" :) cokolwiek to znaczy ..

pozatym po co chcesz to naciskac zrodlo wybierasz u gory ...

a martwy raczej nie jest przyloz jakis aparat/w tel moze byc i zobacz czy sie swieci dioda ir ...

btw. jezeli angielski to dla ciebie nie problem to proponuje instrukcje od 254 jest o wiele lepiej napisana i lepiej opisane sa funkcje.
 
Ostatnia edycja:

fecisko

New member
Wiem, że do otwierania menu "source" Ale kiedykolwiek bym nie nacisnął tego przycisku - nic się nie dzieje. Kiedy naciśnięcie tego przycisku przynosi jakiś widoczny efekt?
 

horos

New member
fecisko napisał:
Horos > I jak po weekendowych testach? Cos sie poprawiło?

Tak, jak wspomnialem w pierwszym poscie, uciazliwosci w postaci pykanio/strzelania z urzadzeniami typu DVD, Blu-ray, TVIX, DVD/HDD... ustapily. Poprawa dotyczy "chodzenia po menu", zmian rodzaju sciezki audio, czy w przypadku dekodera satelitarnego, wskakiwania reklam z dodatkowym "walnieciem" w kolumnach.

Pozostal mi do zbadania problem dogadywania sie amplitunera z dekoderem PVR Astera przy niektorych programach HD. Wskoczenie na nie powoduje szum w glosnikach podobny do wylania wody na rozgrzany palnik pieca. Musze sprobowac wymiany dekodera w Asterze, aby sprawdzic, czy to wada mojego egzemplarza dekodera, czy problem powazniejszy w AVR, albo tej serii dekoderow Aster.

Na "klasyczne pykanie" antidotum pomaga (odpukac!), co moge potwierdzic po kilku dniach odsluchu wielokanalowego i stereo na kilku rodzajach urzadzen, podpinanych HDMI/Component/Optical/Coaxial.

Pozdrawiam
 

fecisko

New member
To jak, chłopaki i dziewczyny? Jesteście w stanie mi powiedzieć, w jakiej sytuacji mogę zobaczyć działanie przycisku "source" na pilocie? Bo przygotowuję się do wysłania sprzętu i nie wiem czy przy okazji wysyłać z pilotem i stosowną adnotacją, czy też wszystko jest ok.
 

darkmajin

Member
Bez reklam
nie wysylaj pilota bo cie wysmieja...:grin:

jest do otwierania menu z innych urzadzen a przynajmniej tak to rozumiem ..wiec

1. urzadzenie musi byc kompatybilne
2. musisz wybrac dobry kod urzadzenia na pilocie

a propos device power on / off , czerwony zielony niebieski zolty itp ...tez nie dziala na ampli a jakos niemasz problemu
 

fecisko

New member
No coż, bo przeznaczenie reszty przycisków jest oczywiste - a tego akurat nie. Powyższy post świadczy o tym, że nie tylko dla mnie... Instrukcja opisuje to bardzo mętnie, w dodatku znajduje się on w sekcji "settings" co wcale nie jest jednoznaczne z tym, że obsługuje inne urządzenia. Jeśli to nie przypadłość jednego egzemplarza - to nie mam więcej pytań. i nie rozumiem dlaczego ktokolwiek miałby mnie wyśmiać - kto pyta, nie błądzi (i nie wysyła po kilka razy sprzętu do serwisu) Dzięki za odpowiedź.
 

darkmajin

Member
Bez reklam
znajduje sie w zakładce settings bo otwiera menu ustawiem w urzadzeniu peryferyjnym np dvd itp itd tyle ze musi byc kompatybilne niewiem cos sie tak na ten przycisk uwzioł :)

przykład : sharp x20e otwiera jakies menu* ( wpisałem kod na sharpy w pilocie )

*w sumie nie otwiera bo pisze "no imput selection available" mam tylko jedno hdmi podlaczone wiec sie nie dziwie :)

tyle w temacie tajemniczego przycisku
 

yazz007

New member
yazz007 napisał:
Ja mam 247 i pyka jak cholera ;-) Oczywiście tylko jak się nagrzeje porządnie, oddałem do serwisu ...
U mnie połączone jest PS3 przez k.optyczny, najbardziej słychać jak się przemieszczam po menu PS3 - tego nie dało się znieść :-(


Pozdro
Potwierdzam, że problem został rozwiązany również w AVR247. Serwis spisał się na medal. To ciekawe, że po odebraniu z serwisu cieszyłem się jakbym kupił nowy sprzęt ;-)
 

morris1b

New member
avr255

Czy w ramach gwarancji avr 255 też zostanie przywrócony do normalności? Rozumię, że chodzi o serwis w Katowicach?
 

bogge

New member
Pomyślne wieści cieszą, oby to już naprawdę był koniec z problemem z nową serią. Nie mam nic przeciwko, aby dołączyć ponownie do grona użytkowników HK w przyszłości.


Pozdrawiam
 

.Mad.

New member
fecisko napisał:
No coż, bo przeznaczenie reszty przycisków jest oczywiste - a tego akurat nie. Powyższy post świadczy o tym, że nie tylko dla mnie... Instrukcja opisuje to bardzo mętnie, w dodatku znajduje się on w sekcji "settings" co wcale nie jest jednoznaczne z tym, że obsługuje inne urządzenia. Jeśli to nie przypadłość jednego egzemplarza - to nie mam więcej pytań. i nie rozumiem dlaczego ktokolwiek miałby mnie wyśmiać - kto pyta, nie błądzi (i nie wysyła po kilka razy sprzętu do serwisu) Dzięki za odpowiedź.

Przycisk suorce działa tylko dla innych urządzeń. U mnie po wpisaniu kodu dla TV Samsung le40 ( kod 208 ) przycisk zmienia źódło nadawania w telewizorze :złącze 1, złącze 2, HDMI 1 itd. wcześniej przycisk był uśpiony :).
A tak poza tym to w poniedziałek dzwonię do serwisu i pakuję sprzęt bo już mam dosyć czekania na nowy soft :(
 
Ostatnia edycja:
Do góry