Data udostępnienia firmware dla modeli 255 i 355 przez koncern Harman/Kardon

Blink_182

Klub HDTV.com.pl
VIP
P!otrek napisał:
A może Pioneer'a VSX-LX50 też ma szpanerski wyglad jak H/K ;)
Miałem Pioneera VSX-1018 i to była porażka pod wzgledem dźwięku i nie przypuszczam żeby LX50 grał dużo lepiej

Ramzes765 napisał:
Skad pewnosc ze 100% tak ma? Nawet w tym temacie kilka osob twierdzilo, ze u nich jest ok. Nie chce mi sie wierzyc ze kazdy model tak ma.

Obecnie mam dostęp do 4 sztuk i wszystkie pykają. Gość z serwisu H/K też stwierdził że 100% ma taką przypadłość. Ja nie znam osoby która ma H/K serii 255/355 bez pykania. Na forum chyba też nie ma osoby która miałaby H/K bez tej wady

tolko napisał:
No dokładnie, ja jeszcze tego nie mam (oby tak zostało), tylko aż strach podłączyć coś przez hdmi :???: Choć prędzej czy później coś podłącze i wtedy się okaże czy ampli będzie prykał czy nie ;)

Ten efekt występuje tylko przy podłączeniach cyfrowych (HDMI, optyk, coaxial) . Jeżeli podłączysz tuner satelitarny analogowo to nie będziesz miał tego efektu.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

tolko

New member
Blink_182 napisał:
Ten efekt występuje tylko przy podłączeniach cyfrowych (HDMI, optyk, coaxial) . Jeżeli podłączysz tuner satelitarny analogowo to nie będziesz miał tego efektu.

Czyli to występuje tylko przy tunerach :hmm: No to nie tak źle, a z tymi 100% to aż mi trudno uwierzyć że każdy nowo zakupiony avr 255/355 jest wadliwy, bo jak dla mnie to tylko czekać aż harman coś zrobi z tym i w ramach przeprosin wymieni sprzęt na wolny od wad, bo raczej nie trudno chyba udowodnić przed sądem że pykanie w głośnikach jest to efekt niepożądany, ewentualnie zwrócić sprzęt sprzedawcy w ramach rękojmi, bo chyba nie ma żadnej wątpliwości że takie pykanie jest zmniejszeniem wartości, użyteczności rzeczy, nigdzie w instrukcji nie ma czegoś o pykaniu przy przełączaniu kanałów na satelicie, a więc producent albo zrobił produkt niepełnowartościowy i zataił to przed konsumentem nie uprzedzając go że będzie jakieś pykanie w głośnikach albo jest to wada która została wykryta przez konsumentów i producent o niej nic nie wiedział, a teraz musi ją zlikwidować. Tylko co w zamian wybrać :roll:
 

mundi21

New member
arsenal
Musisz go wysłać do serwisu bo jak nie "pyka" to znaczy że jest coś z nim nie tak:D, on się popsuł.
Byłem dzisiaj w MM i posłuchałem sobie 355 podłączonych do Klipów. Pykał aż miło. Stosując filozofię przedstawicieli HK- kolejny sprawny egzemplarz.
 

morris1b

New member
No właśnie

unky napisał:
No i mój wrócił z serwisu.
Jedyne co chyba naprawili to głośny wentylator.

Kicha jak była tak jest. Nawet gorzej bo teraz na TVN w dolby digital gubi strumień audio i co chwile przerywa audio i pyka w głośnikach. Musze na SAT wyłączyć dolby digital i puścić zwykły strumień stereo.
Szkoda słów....


K**** sprzęt za dwa i pół klocka i takie jaja. No nic, w poniedziałek rozpoczynam procedurę reklamacji u sprzedawcy.

Mój AVR 255 (Jul 2008) bez upgrade firmware'u w ostatni piątek też zaczął kaszleć na TVN (na razie). Gdy przełączę dźwięk na tunerze z ac3 na wyłączony gra normalnie (tzn zwykłe stereo). Ciekawostką jest to, że na na samym TV(Panas py85p) też przerywa dźwięk na TVN gdy AC3 jest włączone. Może akurat ten problemy nie jest z winy HK? Źródło - kabel Inea Poznań.
 

wojtaszu

New member
Blink_182 napisał:
Zwrócę do sprzedawcy i co kupie ? Jak narazie w tej cenie nie widze alternatywy pod względem jakości dźwięku oraz wyglądu dla H/K.

Ludzie czy wy jestescie swiadomi tego co piszecie. Skoro ktos kupuje taki sprzet to w pierwszej kolejności powinien kierowac sie jakoscia dzwieku, powinien podczas uzytkowania sprzetu odczuwac przyjemnosc z jakości dzwięku, a nie wku........rwiać sie ze cos mu pyta i latac jak wariat po mieszkaniu tudzież balkonie szukajac chlodniejszego miejsca. Wyglad to sprawa wtorna!!! Co wam po tym pieknym wygladzie skoro na tym sie cala reszta konczy !!! Harman to obecnie piekny design i nic poza tym.

Mylicie sie (co niektórzy) ze w tej cenie to tylko HK 255 i zadnej alternatywy nie ma. Ja swoje pykajace g.......wno w postaci HK 255 sprzedalem i kupilem bezwiatrakowego nie nagrzewającego sie i nie pykajacego denona avr-1909 z 3-letnią gwarancja (modele z końcówką 09 to nowość od denona na rok 2009). Moze wyglad jest bardziej klasyczny ale taki mi sie podoba (kwestia gustu) ale za to dzwiek jest przepiekny. I na tym polu hk robi uklon mojemu nowemu klockowi. W moim starym HK poza pykaniem i wiatrakiem dodatkowo nie działał poprawnie Logik 7 oraz dekodery dolby digital.
Dopiero teraz przy denonie wiem co to dolby itd. Nie bawiłem sie w nowy soft bo to nic nie da poza tym moj spokoj wewnetrzny tez ma swoja cene poza tym podejzewalem ze moze sie to skonczyc wielokrotnymi reklamacjami w serwisie a ja kupowalem ten sprzet z zamiarem jego osobistego uzytkowania a nie po to aby uzytkowali go serwisanci.

Żenujące jest dla mnie w jaki sposob serwis proboje wciskac wam ciemnote, i tu sie z wami zgadzam nie mozna im odpuscic i trzeba kierowac sprawe do sadu lub do Polskiej Izby Handlu i dochodzic praw konsumenckich z tytułu wad ukrytych!!!
 

P!otrek

New member
Ciekawe czy amerykańskie odpowiedniki AVR-254 i AVR-354 pykają. A może to sygnał przełaczenia kanałów jak różne dźwięki systemowe w windowsie:]
 

Blink_182

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tez pykaja tylko ze tam nie ma problemow ze zwrotem. Sprzet jest wadliwy to sklep zwraca kase bez gadania i pieprzenia głupot o tym ze to nie jest wada
 

stainer7474

New member
AVR 255 JUL2008 stare oprogramowanie, dekoder N-ki biały podłączony po optyku. Brak "pukania" , poprawnie dekodowanie Logic 7. Myślę że najrozsądniej jest w przypadku wad o których piszecie wystąpić do serwisu lub sklepu z pisemnym żądaniem (naprawy, wymiany, zwrotu) niż wieszać psy na HK. Sami wiecie że Polska jest w europie tylko na papierze, w cywilizowanym kraju żądania klientów są respektowane u nas jest to samowolka dystrybutora lub serwisu.
 

Blink_182

Klub HDTV.com.pl
VIP
G... to da. Trzeba sprawę do sądu oddać bo serwis się wypina i nie chce ani tego naprawić ani wymienić sprzętu na wolny od wad. Niestety w naszym kraju sprawy sądowe trwają latami i wiążą się z bardzo dużymi kosztami. Serwisy i dystrybutorzy zdają sobie z tego sprawę i dlatego maja takie podejście.
 

sebaall

New member
A miałem na święta wreszcie kupować KD... właśnie z HK 355 - i chyba jednak się nie skuszę po przeczytaniu 13 stron tematu wstecz (dalej mi się nie chciało)
 

Misiek_mw

New member
Masakra

Witam i zarazem współczuje użytkownikom HK 255 i 355,
to co piszecie to masakra, HK to od wielu lat wysoka jakość wspaniały dźwięk i czieszyło to że można go już mieć za przyzwoitą kaskę .....
Ale to co czytam .... HK już prawie był zamówiony, dziwne że nie ma go na półkach w sklepach, a sprzedawcy nie wiedzą o jego wadach... tak twierdzą.... teraz myśle o ONKYO lub Denonie...... szkoda ale może to nauczka dla HK? Może ktoś z HK się wypowie na stronie producenta i powie co dalej .... chyba że kryzys ich dopadł i nie stać ich na ratowanie marki .. Dla mnie to wielka porażka uznanej marki
 

ANDGAJ

New member
ryba3377 napisał:
niech ktoś napisze jaką kombinacją klawiszy przełączyć harmana na ntsc
Prawdopodobnie nie obsługuje 60 Hz.
Piszę "prawdopodobnie" bo to info z testu AV a nie z moich doświadczeń.

Jak Misiek też współczuję.
I dla mnie też porażka bo uzywam wzm. stereo od wielu lat i firmę jak dotąd uważałem za dobrą
 
Ostatnia edycja:

darkmajin

Member
Bez reklam
w nowym sofcie jest domyslnie ustawione auto pal/ntsc na on
mozna to zmienic lub wlaczyc <w starym sofcie> wylanczajac ampli i trzymajac back/exit na ampli


nie obsluguje 60hz... dobre..:)
 

unky

Member
a skąd ją masz?
Na stronie H/K jest nadal soft z 7.10.2008 sygnowany:
[FONT=arial, helvetica]07-10-2008 03

AFW V0.95.1.1
[/FONT]
 
Do góry