Data udostępnienia firmware dla modeli 255 i 355 przez koncern Harman/Kardon

darkmajin

Member
Bez reklam
a to ciekawe ... musze sprawdzic nawet z zamknietymi dzwiczkami przez pierwsze 5 min nie powinno byc pykania jezeli tak to wystawiam swojego na parapet :mrgreen:
 

darkmajin

Member
Bez reklam
jezeli to sie sprawdzi , to ludzie cie po rekach beda calowac :mrgreen:

ja mam go na srodkowej pólce(szyba) jakies 6-7cm do górnej i tez pyka jak podłacze fronty do avr teraz co tu zrobic wydawało mi sie ze jest dobrze wentylowany :(
 

godik

New member
Ja mam AVR347 i to pykanie występuje również u mnie. Gdy amplituner jest zimny (pierwsze minuty) to praktycznie tego nie słychać ale po około godzinie grania pykania są wyraźnie słyszalne i to najbardziej z tylnych głośników nawet jeśli dźwięk ustawiony jest tylko na fronty. Pykanie słychać na HDMI lub optyku. W tej chwili tuner TV (ADB-5820C/CX ) jest podpięty po HDMI a DVD po optyku i z obydwu źródeł mam pykania. Na tunerze TV słychać to przy przełączaniu kanałów a na DVD przy pauzowaniu, przewijaniu, przy odtwarzaniu muzy z MP3 (gdy się kończy jeden utwór i zaczyna następny). Wygląda mi na to, że po prostu jest to cecha wspólna amplitunerów H/K i jak już wcześniej wspominałem jeden na to nawet nie zwróci uwagi a inny po prostu nie może z tym żyć.
Ja postanowiłem to zignorować bo jak już włączam amplitunner to po to by obejrzyć dobry film z TV lub DVD (czyli nie skaczę po kanałach) lub posłuchać muzyki z CD po analogu gdzie nie ma tego itytującego pykania.
Wiadomo chciało by się by było bez pykania ale ogólnie nie mogę narzekać bo kupiłem go w atrakcyjnej cenie i za te pieniądze nic lepiej grającego nie słyszałem.
 

galagalicki

New member
darkmajin napisał:
jezeli to sie sprawdzi , to ludzie cie po rekach beda calowac :mrgreen:

ja mam go na srodkowej pólce(szyba) jakies 6-7cm do górnej i tez pyka jak podłacze fronty do avr teraz co tu zrobic wydawało mi sie ze jest dobrze wentylowany :(


Więc w ramach rewanzu powidzcie mi proszę czy to wszystko co macie w instrukcji macie również w ampli.......... np. tryby hall, theater i takie tam. No i jeszcze DSP off, surround off (z tej tabelki która tam jest).
 

unky

Member
Mój jest ustawiony na półce pod plazmą. Nie powiem, gorący jak cholera jest po kilku godzinach pracy, ale niczym nie jest przysłonięty, stoi sobie
"wolno-stojąco" - to że coraz mocniej pyka im dłużej jest włączony może rzeczywiście wynikać z nagrzewania się.
Jakby tak było to być może usterka byłaby do usunięcia raczej bez zmiany firmware. Z drugiej strony to już by była ewidentna wada ukryta.
 

omar

New member
omar napisał:
mam pytanie laika, ale i użytkownika 255 - czy owe osławione pykanie, któe pojawia się również i u mnie może w jakiś sposób uszkodzić lub skrócić żywotność głośników?

pytam, bo grajac na ps3 czesta sa momenty, kiedy konsola przestaje podawac dzwiek, a wznowienie sygnalu oznacza wlasnie pykniecie w kolumnach

ponawiam pytanie..
 

godik

New member
Sam się nad tym zastanawiałem. Nie słyszałem pykających AVR255/355 ale mam 347 który pyka jak się robi gorący i jak obserwowałem membrany w głośnikach przy pykaniu to nie zaobserwowałem by wyskakiwały z resorów.
Nie sądze by miałoby to skrócić w znaczący sposób żywotność głośników.
Bardziej mnie to irytuje niż martwi, że się głośniki mogą wykończyć.
 

darkmajin

Member
Bez reklam
unky - wada nie wada powiedzieli by ci ze jest słabo wentylowany i odprawili z kwitkiem - taki kraj

galagalicki - ja takich niemam

omar - podobnie jak godik mysle ze niema to wpływu na głosniki nie martw sie tym


mysle ze postawie swojego avr na ziemi obok stolika i sprawdze jezeli nie bedzie pykania trzeba bedzie pomyslec nad nowym miejscem jak bede chciał podłaczyc fronty do niego
 

dvd-r

New member
Mam już swój z powrotem. Chyba trzeba olać to pykanie i już i zająć się innymi kwestiami. Dobrze, że przynajmniej po zmianie softu PS3 i Xbox360 działają poprawnie (nie trzeba ampli przełączać na ntsc)

Ciekawa sprawa z tymi trybami dźwięku o których pisaliście.

Zauważyłem też, że jak włożę płytę Audio do PS3 i dźwięk wypuszczam po HDMI do amplitunera to ampli (HK355) pokazuje że niby jest to PCM 7.1, zaś gdy wypuszczę dźwięk po kabelku optycznym ampli wskazuje prawidłowo 2ch Stereo i świecą się tylko fronty (kwadraciki na wyświetlaczu)
Troche to dziwne, oczywiście przy jednym i drugim połączeniu grają i tak tylko przednie głośniki.

Inna nurtująca mnie ciekawostka.
Gdy system EzSet ustawi mi glośniki fronty np. od 60Hz to czy przy słuchaniu muzyki STEREO w trybie 2ch te przednie głośniki też grają od 60Hz czyli nie mam basu?
Czy ten ampli ma tryb typu 2xfronty + Sub?
Czy mam jednak ustawiać przednie głośniki na Large aby właśnie w trybie Stereo mieć pewność, że grają całym swoim zakresem.
Innymi słowy jak proponujecie ustawić ampli do jak najlepszego słuchania muzyki Stereo?

W ogóle to dziwie się, że w tego typu sprzęcie jest tak mało możliwości korekcji dźwięku. W starym ampli Sony 840 miałem możliwość dla każdego kanału z osobna ustawiania poziomu wysokich, niskich, średnich tonów (wg kHZ) i ich poziomu w dB. Poza tym była możliwość wyboru trybów obróbki dźwięku od efektu sali koncertowej po stadion oraz specjalnych trybów dla poprawiania dźwięku Dolby Digital - nazywało się to Cinema surround sound. Zawsze można było też włączyć guziczek AFD czyli słuchać tak jak film został nagrany bez poprawiania. Trudno doszukać się takich możliwości na HK355.

Pozdrawiam
 

darkmajin

Member
Bez reklam
bo ps3 nie wysyła stale dzwieku przez hdmi dlatego zanikał i teraz zrobili ze niby leci 7.1 mozna sie tego pozbyc wylanczajac wszyskie tryby oprocz DD i "tego drugiego" zapomniałem jak sie nazywa:rolleyes:tyle ze dzwiek znowu zanika ... to nie wina harmana tylko ps3..

tak w trybie stereo jak właczysz w EQ na 60Hz beda grały od 60Hz to ze kolumna ma od 40-40000 to nie znaczy ze przy 40Hz bedzie grała jak sub spadek dB bedzie taki ze itak tego nie usłyszysz wiec niema sie co martwic zawsze mozesz poprawic wedle uznania

jak chcesz suba w stereo ustaw crossover na LFE+L/R

ja mam LARGE w automatyczne ustawiania nie wierze...

po co ustawianie odciecia jak kolumny maja swoje zwrotnice ?
po drugie wszelkie podbicia zniekształcaja w jakims stopniu dzwiek

rzeczywiscie trybów niema bo teraz jest prawdziwy dzwiek surround a nie dwukanałowy rozrabiany na 5.1 ( zreszta odsetek ludzi ktorzy by tego trybu uzywali jest mały wiec pewnie uznali ze to nie potrzebne ). Podobno jest tryb HALL1 , HALL2, Theater ale gdzie tego szukac..niewiadomo ( moze na analogu )

tak wogole to moze trzeba było kupic nastepnego soniacza skoro taki dobry po co harman ? :) ( chyba ze kupiles w ciemno no to teraz załuj ;) )

a i pykanie podobno jest zalezne od temp. wiec sprawdz czy twoj ampli jest dobrze wentylowany

:rolleyes:
 

mundi21

New member
problem z pykaniem jest coraz bardziej uciążliwy wraz z podnoszącą się temperaturą to fakt. Doszli już do tego nawet w ......i wiadomo że żadem firmware nie pomoże w obniżeniu temperatury, więc jak pykał to i będzie dalej pykać. Mój stoi cały czas luzem i pyka.Może woda pomoże.
 

darkmajin

Member
Bez reklam
ten prawy wiatraczek dmucha w strone elektroniki? moze dało by sie go obrócic :mrgreen: a mam pytanie z kazdego głosnika wam pyka ? moj tylko z frontów
 

matador73

New member
Panowie,

To, że serwis próbuje łagodzić sprawę jest dla mnie oczywiste! ;)
Proponuję dać im do poczytania zagraniczne fora, gdzie formalne stanowisko w wielu kwestaich zajmuje Harman, np:
avforums.com/forums/integrated-av-amplifiers-receivers/771558-harman-kardon-avr-255-out-now-43



Moim skromnym zdaniem nie poradził sobie do końca Harman z procesorem, bo problemy występują na styku sygnał cyfrowy - końcówka mocy. Nie wiem jak u Was, ale u mnie przy słuchaniu po analogu problemy pykania, połykania sekund nagrania itp. znikają.... o wentylatorze już nie wspomne, bo to kompletna poracha - dobrze, że nasi serwisanci to rozpracowali i wiedzą co wlutować żeby nie rzęził pierwszy wentylator (ten od wstępnego chłodzenia). Gdzieś za granicą pewnie ludzie zostali pozostawieni sami ze sobą z tym problemem.
Generalnie panowie nie ma co narzekać, użytkownicy Volkswagenów Garbusów kochają sowje auta, pomimo tego ze spędzają więcej czasu pod samochodem niż za kółkiem...:-D

pozdr

Matador
 

mundi21

New member
Jestem ciekawy skąd te samochodowe porównania są mi znane ?:hmm:
Jeśli zdecyduję kupić sobie garbusa to jestem świadom całego inwentarza jaki będzie mu towarzyszył, chyba że będzie miał jeszcze gwarancję to pogrzebie sobie w nim wtedy kto inny:grin:. Dziękuję za takie próby tłumaczenie niedoróbek, mam nadzieje że inni sprzedawcy w taki sposób nie będą komentować każdej usterki znalezionej w sprzęcie który u nich zostanie zakupiony.
Problemy na styku sygnał cyfrowy i końcówka mocy zaczynają się po rozgrzaniu do pewnej temperatury. Niech znajdą część która wyprawia te cuda, odizolują ja od ciepłoty i będziemy mieli spokój.
Ja ma problem z centralnym, jak go odłączę to w przodach coś tam się odezwie ale w takim stopniu że jest to jak najbardziej akceptowalne.
 

tombalt

New member
255 hałas z głośników

Przymierzałem się do wysyłki HK255 do serwisu z uwagi na osławiony wentylatorek oraz trzaski.....
W między czasie sam wymieniłem firmware i nadal zastanawiałem się nad wysyłką...

Wczoraj miałem zamiar oglądnąć S.G. Atlantisa w trybie "media server - przez HTPC" i zonk:
Po włączeniu ampli wydobył się potworny hałas z lewego tyłu, nieco ciszej z frontu. Ten sam efekt jak przełączyłem źródło na "radio".
odgłos podobny do tego jaki się wydobywa podczas kalibracji głośników.
Tak więc miał jechać na naprawę wentylatorka i i eliminację pykania, a tu zanosi się większa naprawa.

Proszę o informację - mam wysłać kurierem na koszt odbiorcy?

AVS Michał Matuszkiewicz
Ul. Bohaterów Monte Cassino 1
40-231 Katowice
tel.: 032 / 255-21-48
tel. 032 / 352-79-20
e-mail: serwis@audio-video.slask.pl
Nr Klienta UPS: OVW 272
RODZAJ PRZESYŁKI: UPS STANDARD
 

unky

Member
No i mój wrócił z serwisu.
Jedyne co chyba naprawili to głośny wentylator.

Kicha jak była tak jest. Nawet gorzej bo teraz na TVN w dolby digital gubi strumień audio i co chwile przerywa audio i pyka w głośnikach. Musze na SAT wyłączyć dolby digital i puścić zwykły strumień stereo.
Szkoda słów....


K**** sprzęt za dwa i pół klocka i takie jaja. No nic, w poniedziałek rozpoczynam procedurę reklamacji u sprzedawcy.
 
Do góry