Data udostępnienia firmware dla modeli 255 i 355 przez koncern Harman/Kardon

dvd-r

New member
No to mają tam ładych pare sztuk - bo mój od wczoraj też tam leży. U mnie to większy problem bo chyba padł flash bo noweg oprogramowania nie można w ogóle wgrać (oczywiście o pykaniu z głośników, zielonych ekranach z n-ki i hdcp też powiedziałem) ;)

Artur
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Prosimy o wysyłanie sprzętów elektronicznych do napraw gwarancyjnych na podany niżej adres:
AVS Michał Matuszkiewicz
Ul. Bohaterów Monte Cassino 1
40-231 Katowice
tel.: 032 / 255-21-48
tel. 032 / 352-79-20
e-mail: serwis@audio-video.slask.pl
Nr Klienta UPS: OVW 272
RODZAJ PRZESYŁKI: UPS STANDARD

Głośniki samochodowe i kolumny głośnikowe prosimy nadal wysyłać do serwisu na adres:
P.H. RYSZARD BAŁYS
UL. MORWOWA 12
40-171 KATOWICE
Nr Klienta UPS: OVW 273
RODZAJ PRZESYŁKI: UPS STANDARD
 

mundi21

New member
Ponoć coś się ruszyło, informacja poszła do producenta a dalszych wieści należy spodziewać się na początku przyszłego tygodnia.
 

tomter

New member
pytanie tylko co można poprawić w modelu całkowicie konstrukcyjnie spartaczonym?? poczekam jeszcze trochę z wysyłką swojego hk do serwisu....może faktycznie cos wymyslą...
 

bogge

New member
blackninja napisał:
Prosimy o wysyłanie sprzętów elektronicznych do napraw gwarancyjnych na podany niżej adres:
AVS Michał Matuszkiewicz
Ul. Bohaterów Monte Cassino 1
40-231 Katowice
tel.: 032 / 255-21-48
tel. 032 / 352-79-20
e-mail: serwis@audio-video.slask.pl
Nr Klienta UPS: OVW 272
RODZAJ PRZESYŁKI: UPS STANDARD


Czyli mam rozumieć, że mam zadzwonić najpierw do serwisu, podać dane gwarancyjne itd, po czym zamówić kuriera UPS, który za friko zawiezie mój niedomagający AVR355 do serwisu?


Pozdrawiam


P.S.

Dobrze, że jeszcze nie udało mi się sprzedać staruszka AVR 235 z sypialni :) Ten mimo tego że słabszy i bez nowych dekoderów, to nie szaleje z dźwiękiem ;)

Coś mi się wydaje, że jednak będę zmuszony zamienić 355 na inną firmę
 

horos

New member
Nie musisz nigdzie dzwionic.
Zamawiasz UPS, podajsz ten wyzej podany numer klienta (katowickiego serwisu), pakujesz tuner w oryginalne pudlo, wkladasz karte gwarancyjna i ksero dowodu zakupu/faktury, upychasz gazetami i wysylasz ;)
A potem dzwonisz, monitorujesz i czekasz na werdykt oraz miejmy nadzieje, naprawiony egzemplarz...
 

unky

Member
Wg mnie nie musisz nawet dzwonić do serwisu.
Pakujesz sprzęt, załączasz gwarancje i dowód zakupu, piszesz na kartce jakie usterki ma wg. Ciebie - myslę ze warto to dobrze opisać.
Ja wypisałem wszystkie moje bolączki dość szczegółowo z podaną dokłądną konfiguracją podłączonego sprzętu.
Dzwonisz do UPS, podajesz numer klienta. Przyjeżdża kurier, wysyłasz paczką STANDARD która jest na koszt odbiorcy i czekasz na zwrot naprawionego sprzętu.
Ja nadal czekam - już tydzień w zasadzie :)
Powodzenia

ps. pisałem posta w tym samym czasie co horos... ;-)
 

darkmajin

Member
Bez reklam
heh wczoraj odkryłem ze mi tez pyka :mrgreen:

tyle ze jak podłacze fronty i pyka tylko we frontach


puki co mam podlaczone preout > wzmak > fronty

no cóż odpuszcze sobie narazie zwłaszcza ze tego niema przy podlaczeniu jakie teraz stosuje, ale kiedys pewnie bede chciał podłaczyc do ampli fronty i bedzie zonk...

po nowym roku wysle w koncu gwarancja jest heh a myslałem ze jestem wolny od tego problemu 8)
 

horos

New member
Chyba maja "zageszczenie". Moj 255 dotarl do nich we wtorek, a nawet nie byl jeszcze przegladany. Dzwonilem dzisiaj... i nie ma mnie jeszcze w systemie nawet ;) moze glebszym popoludniem, a predzej w poniedzialek :(
"Odsniezaja" sie zapewne po dlugim weekendzie i po wysypie "bubli" z forum ;)
 

unky

Member
No to jak odkryłeś teraz to znaczy że będzie narastać. U mnie po zakupie świeżo nic nie pykało, dopiero po jakimś czasie i coraz głośniej.
Pozdro
 

z3

New member
Bez reklam
wojtaszu napisał:
Witam.
T

Wczoraj zakupiłem DENONA AVR-1909 (obecnie nowość) i tu musze powiedziec ze na samym poczatku byłem pozytywnie rozczarowany. Pomijając wszystkie usterki ktore mial HK i porownujac tylko jakosc dzwieku to HK zostaje daleko w tyle za tym modelem Denona. Na standardowych ustawieniach denon zagrał o niebo lepiej niz HK. .
Ta uwaga dotyczy się porównywania wszystkiego, bardzo zastanawiają mnie uwagi, w których ktoś porównuje sprzęt nie mając drugiego w danej chwili, tzn coś miał a teraz ma coś innego, jak można porównać takie coś? Ktoś zapamięta dźwięk czy jak ?:hmm: Przecież żeby dobrze porównać to trzeba przełączać co chwilę 2 zestawy wtedy ma się jakiś tego obraz...
 

tomter

New member
Nie da się zapomnieć beznadziejnego brzmienia hk 255, szczególnie jesli wkurza Cię w nim parę innych rzeczy...

mam obecnie dwa amplitunery HK255 i starą Yamahę RX-V 630 i jeżeli chodzi o brzmienie, to dla mnie Yamaha bije tego Harmana na głowę, i zrobię wszystko by się go pozbyć.....
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
Ejjj chlopaki no chyba nie jest az tak bardzo zle z tym Harmanem. Az mi sie nie chce wierzyc ze HK zrobilo tak slaby sprzet. Rozumie wentylator i pykanie w glosnikach ale teraz dochodza opinie o beznadziejnym dzwieku a to juz powazny zarzut.
 

mundi21

New member
Eeeee, HK 255 ma badziewiaste brzmienie?. Zawsze na ampa wydawałem sumę nie przekraczającą 3kalorii, bo taka zasadę wyznaje mój portfel, i w tym przedziale cenowym było ich cztery łącznie z yamahą. Mógłbym na chwile obecną jedynie powiedzieć że każdy w mniejszym lub większym stopniu nadaje się do danego gatunku muzy/moim zdaniem/ z odpowiednio dobranym nagłosem, ale że któryś jest badziewiasty?. HK akurat w moim przekonaniu najbardziej nadaje się do KD oraz dynamicznej muzy w mch, bo do stereo służy co innego. To że HK w tym modelu coś poknociło wcale go nie przekreśla, jeśli wady zostaną usunięte.
W dalszym ciągu uważam że HK zostanie u mnie tak długo aż mi go zrobią albo gwarancja minie, to wtedy kupię następny model he he. Najlepiej samemu posłuchać. Zabrać swoja ulubioną płytę i dać czadu. Mną koncert U2 na HK tak pozamiatał że do teraz szukam wyjścia........i o to chodziło.
Sorry że nie na temat w tym temacie o innym temacie.
 
Do góry