Data udostępnienia firmware dla modeli 255 i 355 przez koncern Harman/Kardon

dvd-r

New member
dvd-r napisał:
No to porażka niezła:

1. Laptop z RS232
2. Kabel nówka z MM (przedł. RS232) czyli żaden null modem itp.
3. Amplituner HK355

Przeszedłem te 3 pozycje pt. DSP/MCU, wgrywało się ładnie do amplitunera. Potem na wyświetlaczu instalował itd.
Potem doszedłem do punktu Video Upgrade gdzie przy wgrywaniu amplituner ma być włączony. No i dupa mam komunikat jak poniżej:

problem.jpg


Nie wiem co mam zrobić. Programik do aktualizacji wyczyścił sekcję video w amplitunerze przez co nie mam obrazu z ampli tylko dźwięk.
Raczej pozostaje tylko serwis - na avsforum również ktoś miał taki problem.
Jak widać komputer nawiązuje połączenie, wszystko jest ok, czyści Flash, pojawia się napis że zapisuje i ... wylot.

Pozdrawiam

ps. mam nadzieję że serwis nie stwierdzi że utraciłem gwarancję

dvd-r napisał:
Dziś sprawdzę na innym laptopie.

Niestety przy pomocy stacjonarnego komputera z wyjściem RS-232 mam to samo dokładnie. Dodatkowo nie mogłem już drugi raz powtórzyć całej operacji bo całkowicie komputer nie widzi AVR. Spakowałem i dziś pojadę do serwisu ... ehh.
 

darkmajin

Member
Bez reklam
mundi21 napisał:
No to po miesiącu użytkowania i mi zaczęło "pukać", "pykać" coś w głośniku centralnym przy przełączaniu.


koledze czytac sie nie chcialo ?

mundi jak ci nie zrobili to zanos spowrotem do oporu :)

a tak wogole to ze trzy razy na miesiac przy właczeniu w centralnim mi cos pyknie ... jezeli wam tak pyka za kazdym przełaczeniem kanału etc. to naprawde współczuje ja bym leciał do serwisu i nie bawił sie w forumy ;)
 

adach

New member
Hi, mam avr355 od niedawna, u mnie też pyka i przy przełączaniu źródeł i przy zmianie kanałów na c+, również podczas zmiany utworów podczas odtwarzania z cd. Mało tego nie słychać tylko pyknięć, ale również trzaski. Uaktualnienie firmawre nic nie dało. Czekam z niecierpliwością na wieści od ludzi, którzy teraz odsyłałi ampli do serwisu.
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
Ehhh cos mi sie wydaje ze jednak nie kupie tego HK355 :confused: coraz wiekszej liczbie osob cos "pyka" a tak naprawde tylko nieliczni sa zadowoleni ze maja wszystko ok. Caly czas czekam ze moze modele z nowsza data beda wolne od wad ale powioli trace nadzieje.
Tylko ten HK355 juz tak mi sie spodobal, ze ciezko teraz znalezc coc lepszego.
Czy ktos ma moze avr355 z nowszej partii i bez wad?
 

mundi21

New member
tak jak pisałem wcześniej, problemu nie było bodajże do niedzieli. Pojechałem do serwisu wgrali firmware, sprawdzili płytę DSP i oświadczyli że jest ok. Przyjechałem do domu wrzuciłem do BD Depeszów i zacząłem sprawdzać. Po kilku sekundowym odsłuchu każdego utworu przerzucałem na następny i........"pyk" w centralnym. No to sprawdzamy dalej. Pilot do ręki i wchodzimy do Surround Mode, zmieniamy po kolei. Po jakiejkolwiek zmianie z głośnika wydobywa sie mój ukochany "pyk":twisted:. Siedziałem nad HK od 16.00 do....i około 23.00 taka myśl się przyplątała, a może mojego BD połączyć z ampem po analogu 5.1. Depesze do szuflady, HK ustawiony na 6/8ch odpalamy i......nima "pyk", jeszcze jeden utwór i następny i jeszcze jeden i nima "pyk". Sprawdzamy następną możliwość a mianowicie w BD ustawiłem aby wypuścił on sygnał po hdmi nie Bistram gdzie amp sobie sygnał zdekoduje ale żeby wypuścił go w formie PCM, na wyświetlaczu ampa pojawiania się napis Multi-ch a nie dts 96/24 i znowu nie ma "pyk". Powrót w menu do wypuszczania sygnału w formie Bistram spowodował ponowne "pykanie" przy przejściu do następnego utworu.
Wcześniej rozmawiałem z serwisem i sami byli zaskoczeni bo nowy firmware miał podobno pomóc. No to ich wyprowadziłem z błędu. Rzekomym problemem może być funkcja umożliwiająca łagodne przyjmowanie sygnału, ja doszedłem do tego że HK boleśnie żegna się z sygnałem. Gdy tylko pojawi się informacja w menu -no signal-, następuje "pyk" a na wyświetlaczu ampa zaczynają pulsować oznaczenia kanałów. Wczoraj męczyłem mojego HK do 1.30/dzisiaj/i z obserwacji wynika że im dłużej jest na chodzie tym jest głośniejszy. Już samo wyłączenie go w stan czuwania powoduje "pyk".
Co do serwisu to na jutro jestem umówiony, miałem już dwie wizyty i nie zamierzam odpuścić. W dalszym ciągu uważam że co do dźwięku HK jest mi najbliższy i nie spocznę dopóki nie będzie sprawny tak mi dopomóż serwisie.
 
Ostatnia edycja:

tomter

New member
mundi21 napisał:
tak jak pisałem wcześniej, problemu nie było bodajże do niedzieli. Pojechałem do serwisu wgrali firmware, sprawdzili płytę DSP i oświadczyli że jest ok. (...)

Nareszcie ktos sensownie opisał tą przypadłość, w moim hk 255 ciche "pyk" słychać tylko czasami przy pełączaniu kanałów, z pozostałych źródeł (dvd i ps3) jest ok, zastanawiam się czy jest sens wysyłać do serwisu, skoro nie potrafią usunąć tej usterki...
 

adach

New member
Hi, dlatego też ja napisałem, że czekam na info od wysyłających sprzęt do serwisu. Chiałbym wysłać swój i dostać naprawiony, a nie wściekać się kolejny raz :confused:
 

Blink_182

Klub HDTV.com.pl
VIP
tomter napisał:
Nareszcie ktos sensownie opisał tą przypadłość, w moim hk 255 ciche "pyk" słychać tylko czasami przy pełączaniu kanałów, z pozostałych źródeł (dvd i ps3) jest ok, zastanawiam się czy jest sens wysyłać do serwisu, skoro nie potrafią usunąć tej usterki...

To pykanie będziesz miał coraz głośniej. U mnie na początku wcale nie pykał. Z biegiem czasu zaczęło się to nasilać. To że serwis nie radzi sobie z tym nie powinno Cie interesować. Kupiłeś wysokiej klasy sprzęt za parę tysięcy a nie sprzęt marki Medion za 200 zł. Mają obowiązek naprawić Ci ten sprzęt lub wymienić na wolny od wad.
 

mundi21

New member
Ciąg dalszy spostrzeżeń:
Dziś rano włączyłem wszystko i jakby problem troszku zmniejszył swoje rozmiary. Od czasu do czasu coś "pykło", no w sumie można by było to przełknąć. Haaaaaaaaaaaaa, nic z tego, dwie godziny, sprzęt się rozgrzał, spocił i znowu wylazło z niego to samo. Z tego co widzę po 8-miu godzinach grania non stop zaczyna na poważnie wariować.
Telefon do serwisu, długie przedstawienie podjętych prób i co za tym idzie zaobserwowanych efektów po czy usłyszałem "HARMAN MAMY PROBLEM", bo na stole operacyjnym leży 355 z podobnymi wadami i na tym nie koniec.
Z wrodzoną tylko sobie delikatnością poinformowałem ich że za chwilę pół Polski "zwali" im się na głowę bo na forach aż huczy na temat 255 i 355.
Pan z którym rozmawiałem poinformował mnie że informacja o naszych problemach poszła do HK oficjalną drogą. Zaczynają mieć coraz więcej sygnałów o problemach z nowymi modelami. Chodź na zakończenie rozmowy odniosłem wrażenie, że co niektórym posiadaczom może to "pykanie" aż tak nie przeszkadza ponieważ sporo sygnałów mają, ale żeby mówić o urwaniu głowy to jeszcze za wcześnie.
No to Panowie zachęcam, obsługa bardzo miła, pogaworzyć można, jakby ktoś nie miał numeru do serwisu to proszę 0322552148 bo to że sobie na forum poklikamy to fajnie ale oni tego nie czytają. Jak im sie telefony rozdzwonią to szybciej rozwiążą nasze problemy, oby.
 

wojtaszu

New member
Denon avr-1909 zamiast HK avr-255

Witam.
Tak jak wczesniej pisałem w swoim HK avr255 miałem wszystkie przypadlosci opisywane na forum. Doszedłem do wniosku ze nie bede ciagle wysylal sprzetu do serwisu. Za cieżko pracowałem na te pieniadze aby teraz nie czerpać przyjemności z tego co kupiłem. Dlatego pozbyłem sie HK.

Wczoraj zakupiłem DENONA AVR-1909 (obecnie nowość) i tu musze powiedziec ze na samym poczatku byłem pozytywnie rozczarowany. Pomijając wszystkie usterki ktore mial HK i porownujac tylko jakosc dzwieku to HK zostaje daleko w tyle za tym modelem Denona. Na standardowych ustawieniach denon zagrał o niebo lepiej niz HK. Pamietam ze jak podlaczylem i uruchomilem HK to bylem zalamany jakosca dzwieku. Słuchajac koncert Phila Colinsa na Denonie slychac duzo wiecej dodatkow w postacie dzwiekow ktorych nie bylo slychac na HK (ustawiony ten sam dekoder dla HK i dla Denona). To sugeruje ze te dekodery nie sa w HK dobrze dopracowane

Teraz co do basu, nie wiem jak bylo we wczesniejszych denonach ale w tym bas to poezja. Rozchodzi sie pieknie po całym pomieszczeniu jest silny ale miekki. HK mial bas bardzo twardy tak jakby skumulowany.

Wizja w porownaniu do HK, w mojej ocenie jest dokładnie tak samo, co prawda nie bawiłem sie jeszcze parametrami ale nie zauważam rożnic. Skaler działa ok i znaczaco podnosi jakosc DVD.

Bardzo ważne , nie słychac zadnych szumów, chrobotania wiatraka (brak w denonie :) , i ostatnia ważna rzecz to nagrzewanie sie obudowy.
Denon ma mniejsza temperature po kilku godzinach pracy w stosunku do HK o jakies 60%. Można powiedziec ze jest letni, natomiast na HK po kilku godzinach mozna smazyc jajka. I tu pozwole sobie na mala dygresje, według mnie HK do niczego innego sie nie nadaje jak do smazenia jajek.

Dekodery dzwieku w denonie dzialaja poprostu bosko nie ma zadnego falowania dzwieku i jakis nieoczekiwanych lub zagubionych dzwiekow w tylnych glosnikach jak to mialo miejsce w HK.

Ciesze sie ze zdecydowałem sie na Denona i szczerze go wszystkim polecam tym bardziej ze mialem HK i mam Porownanie.

Pozdrawiam a posiadaczy HK ktorych urazilem przepraszam ale to nie zmieni faktu ze HK jest nie dopracowany. Upgrade softu ktory raz usuwa balaczki a innym nie to kolejna kpina z posiadaczy tegoz sprzetu. Jak zwykle tempo i robienie tego na kolanie doprowadza tylu uzytkownikow do obledu.
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
@wojtaszu ciekawy ten denon a jeszcze ciekawszy jest model AVR-2809!
Na jakich kolumnach robisz odsluch? Bo teraz po problemach z HK chyba jednak zdecyduje sie na tego Denona i kolumny JBL ES. Zeby tylko ten Denon mial jeszcze wyglad Harmana (strasznie mi sie podoba wyglad HK) bo jezeli chodzi o wyposazenie to ten 2890 jest wypasiony chyba nawet bardziej od AVR355[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][/FONT]
 

wojtaszu

New member
Witaj Ramzes

mysle ze jak sparujesz JBL z denonem o ktorym piszesz to dla ucha bedzie to niczym "zlizywanie bitej śmietany z kobiecego biustu"

Wybór padł na 1909 poniewaz posiada on to samo co HK 255 i podobnie kosztuje. Droższe modele denona dają wieksze mozliwości w obszarach ktorych bym nie wykorzystał. Nie chciałem placic za cos czego nie uzywam. Poza tym rozmiar tez mial znaczenie.

Co do moich głośników to mam zestaw 5.1 Harmana model HKTS11BQ i paradoksalnie z denonem graja lepiej niz z HK 255. W przyszłości niedługiej jak bede mial wieksze lokum przesiade sie na zestaw 5.1 od KEF'a z serii IQ.

Denona kupiłem za 1995zł (transport był gratis) + 3 lata gwarancji


Pozdrawiam
 

unky

Member
...a od wtorku również mój leży na ich stole :) Wysyłaliście bezpośrednio do serwisu czy do generalnego dystrybutora?
Mi kazano wysłać bezpośrednio do serwisu AVS na ul. Bohaterów Montecasion w Katowicach.

Pozdrawiam
 
Do góry