Darmowy serwis muzyczny TIDAL

kopi

New member
Jeśli jeszcze nie wszyscy wiedzą, to chciałbym przekazać dobrą nowinę:


Ci, którzy mają jakąkolwiek usługę w PLAY-u, mogą całkowicie bezpłatnie korzystać przez 2 lata z TIDAL-a, w wersji PREMIUM, czyli 320 AAC, która normalnie kosztuje 19,99 zł miesięcznie.
Mam od miesiąca - działa świetnie, ponad 30 mln utworów, jakość porównywalna lub nawet lepsza niż w SPOTIFY w wersji premium (też za 19,99 zł).
 

SDman

Banned
Witam,
szkoda, że nie dali promocji dla audiofilków tzn, nie obniżyli wersji HiFi
o połowę.
Ale Play jest naj !

Pozdr.
 

Alf2

New member
Czy są jakieś urządzenia z radiem internetowym, które obsługują Tidala? spotify ma teraz większość chyba, ale jestem na kupnie, wiec warto byłoby mieć coś, co i Tudala obsłuży...
 

kopi

New member
Witam,
szkoda, że nie dali promocji dla audiofilków tzn, nie obniżyli wersji HiFi
o połowę.
Ale Play jest naj !

Pozdr.


Próbowałem złapać różnicę pomiędzy wersją HIFI i Premium, żonę też męczyłem, kazałem jej słuchać i........NIC!
Ja nie słyszę na moim sprzęcie różnicy, moja żona też, nawet poszedłem na badanie słuchu ale audiogram wyszedł w normie, więc mam za darmo TIDALA na dwa lata i przestałem się tym przejmować.
 

SDman

Banned
Próbowałem złapać różnicę pomiędzy wersją HIFI i Premium, żonę też męczyłem, kazałem jej słuchać i........NIC!
Ja nie słyszę na moim sprzęcie różnicy, moja żona też, nawet poszedłem na badanie słuchu ale audiogram wyszedł w normie, więc mam za darmo TIDALA na dwa lata i przestałem się tym przejmować.

Witam,
pozazdrościć, różnica jest,
wielokrotnie się złapałem jak pobrałem utwór, potem go słuchając
coś było nie tak, no tak zgadza się nie każdy materiał w Tidalu jest HiFi.
Synergiczny sprzęt stacjonarny czy słuchawkowy reaguje od razu.

Pozdr.
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Próbowałem złapać różnicę pomiędzy wersją HIFI i Premium, żonę też męczyłem, kazałem jej słuchać i........NIC!
Ja nie słyszę na moim sprzęcie różnicy, moja żona też, nawet poszedłem na badanie słuchu ale audiogram wyszedł w normie, więc mam za darmo TIDALA na dwa lata i przestałem się tym przejmować.

Wlasnie chyba jest bo sie miesci w normie:p , Tak a do jakiej częstotliwości to jest badanie?Tyle co ma przenoszenia Grundig którego dostałem na 1 komunię czyli 8000 Hz tyle ile potrzeba do normalnego porozumiewania, więc nie przesadzajmy ;-) .Pzdr
 

SDman

Banned
Witam,
dzisiaj naocznie na AVM EVOLUTION SD 5.2 się przekonałem jak gra Tidal
HiFi pilot RC 9 pokazuje w zależności od utworu np. 854 kbps, 44.1kHz.

Pozdr.
 

werf

Active member
Bez reklam
Fajna zabawka,trochę drogawa : )Pilot podobny do Electrocompaniet
Ja słyszę różnice na blu ray
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

SDman

Banned
Kolega już się zdecydował, mega sprzęt, z EVOLUTION SA 3.2 lub monoblokami EVOLUTION MA 3.2S
to funkcjonalność i jakość dźwięku na najwyższym poziomie.

Rejestracja Tidala w Play`u bardzo fajna, szkoda tylko jak pisałem, że nie dali np. 1 rok w HiFi
lub za 50% ceny :-(

Pozdr.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kopi

New member
Co służyło do testów ?


Testy robiłem na kilku utworach, wykonawcy: Gazpacho, The Police, Dire Straits, Pink Floyd i inne. Wybrałem utwory z odpowiednią dawką górnych rejestrów, bo z tego co wiem kompresja najbardziej daje się we znaki na górze.
Sprzęt: Oppo 103D, TEAC AI 2000, Elac FS249.


Może coś robię nie tak, albo sprzęt za słaby (Oppo103D, kable pomiędzy Oppo a wzmakiem są klasy marketowej), może źle przełączam, ale to chyba proste - wystarczy przełączyć na ekranie Smartfona w TIDAL-u jakość pobierania z HIFI na Premium i od nowa puścić dany utwór. Wydaje mi się, że nie słychać różnicy lub różnica jest na tyle mała, że ledwo zauważalna.


Nie wiem jak zrobić test porównawczy TIDAL-a w czasie rzeczywistym, bo po przełączeniu z HIFI na Premium trzeba od nowa puścić dany utwór i nie da się przełączyć na bieżąco.
 

SDman

Banned
Witam,
a nie masz plyty CD, puszczasz jednoczesnie i porownujesz. Tak pozegnalem Spotifi. Musi byc identyczna jakosc. Oczywiscie z jednego DAC'a.

Pozdr.
 
Testy robiłem na kilku utworach, wykonawcy: Gazpacho, The Police, Dire Straits, Pink Floyd i inne. Wybrałem utwory z odpowiednią dawką górnych rejestrów, bo z tego co wiem kompresja najbardziej daje się we znaki na górze.
Sprzęt: Oppo 103D, TEAC AI 2000, Elac FS249.


Może coś robię nie tak, albo sprzęt za słaby (Oppo103D, kable pomiędzy Oppo a wzmakiem są klasy marketowej), może źle przełączam, ale to chyba proste - wystarczy przełączyć na ekranie Smartfona w TIDAL-u jakość pobierania z HIFI na Premium i od nowa puścić dany utwór. Wydaje mi się, że nie słychać różnicy lub różnica jest na tyle mała, że ledwo zauważalna.


Nie wiem jak zrobić test porównawczy TIDAL-a w czasie rzeczywistym, bo po przełączeniu z HIFI na Premium trzeba od nowa puścić dany utwór i nie da się przełączyć na bieżąco.

Ja robiłem testy w ten sam sposób i jak dla mnie różnica jest spora.
(Oppo105D,Yamaha AS2000, B&W 683S2,kabelki Melodika).
 
Może mam lepszy słuch,kto wie.
Ja nawet słyszę różnicę jak słucham muzy w aucie.
W mieście latam z włączonym hifi ale jak wyjadę
za miasto i mam problem z 3G/LTE to zmieniam
na wysoką lub normalną.
Różnicę czuję od razu.
 

kopi

New member
Witam,
a nie masz plyty CD, puszczasz jednoczesnie i porownujesz. Tak pozegnalem Spotifi. Musi byc identyczna jakosc. Oczywiscie z jednego DAC'a.

Pozdr.

Tak się nie da, bo jeżeli puszczę płytę (na Oppo 103D) to aby przejść do TIDAL-a muszę wyjść z płyty i włączyć TIDAL-a, Oppo nie odtworzy jednocześnie płyty i utworu z TIDAL-a.


Jednakże za twoją radą przesłuchałem ten sam utwór z płyty a później z TIDAL-a, no i słychać różnicę: płyta brzmi troszkę czyściej, zauważyłem trochę wyrazistsze wyższe rejestry. Będę próbował na innych płytach, zastanawia mnie jednak to, że nie słychać tego pomiędzy TIDAL HIFI i Premium.
 

katka10

New member
Tidal, przerywanie odtwarzania utworu- jak sobie z tym poradzić?
Koledzy co zrobić by temu przeciwdziałać czy mozna to jakoś w ustawieniach zminić?
Słycham Tidala za pomocą kompa i są utwory że wyglada to tak jak by nie dawało rady łączę ale przy przepustowiści 32M to wątpię.
 
Do góry